Politika, neshody, atd. VI

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4820
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Politika, neshody, atd. VI

#8806 Nový příspěvek od imaginaro »

... to je ovšem zjevně utopie ... :(
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Fizz
Příspěvky: 7992
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Politika, neshody, atd. VI

#8807 Nový příspěvek od Fizz »

Proč myslíš.

Agresor to dotahne tam kam to půjde, prohlásí to za vítězství a blahosklonně ponechá "zbytek vlastnímu osudu, úpadku a dekadenci".

To je realita pokud nelze agresora zlikvidovat.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

mastnacek
Příspěvky: 7136
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Politika, neshody, atd. VI

#8808 Nový příspěvek od mastnacek »

Teoretici.

Fizz
Příspěvky: 7992
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Politika, neshody, atd. VI

#8809 Nový příspěvek od Fizz »

:smich:

Promluvil větrem ošlehaný praktik.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

fikejz
Příspěvky: 6184
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Politika, neshody, atd. VI

#8810 Nový příspěvek od fikejz »

víme i Jméno Šucheviče
Roman Taras Josypovyč Šuchevyč ( https://cs.wikipedia.org/wiki/Roman_%C5%A0uchevy%C4%8D ) Nikdy mě z paměti nezmizí obrazy zvěrstev, která tihle "bojovníci" za Ukrajinu udělali obyčejným Polákům, Čechům, Židům a dalším národnostem žijícím v té době v oblastech jejich působení. A dokonce i Ukrajincům, kteří nešli masakrovat druhé s nimi. Zůstali po nich vyvražděné celé vesnice.
Ale jsou pojmenovávány i po dalších.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Fizz
Příspěvky: 7992
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Politika, neshody, atd. VI

#8811 Nový příspěvek od Fizz »

Nebo to poněkud jednobarevné? Mezi Čechy nebyli nacisti? Stalinisti? Atd?
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

javax55
Příspěvky: 122
Registrován: pon úno 13, 2017 5:36 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Politika, neshody, atd. VI

#8812 Nový příspěvek od javax55 »

Jo, ale nejsou jim stavěny pomníky, pojmenovány ulice a uctíváni jako národní hrdinové. To samé je v Litvě.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4820
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Politika, neshody, atd. VI

#8813 Nový příspěvek od imaginaro »

fikejz píše: ned bře 24, 2024 2:51 pm
víme i Jméno Šucheviče
Roman Taras Josypovyč Šuchevyč https://cs.wikipedia.org/wiki/Roman_%C5%A0uchevy%C4%8D
Ano, zrovna WIKI jsem právě četl (Ano musel jsem se dovzdělat, nejsem všeználek). Je jasné že v různých konfliktech docházelo k různým zvěrstvům. V žádném případě nechci a nebudu hájit žádná zvěrstva, je to hnus, každopádně. Ale četls to cely? Mě to přijde (opakuji nejsem znalec), že celo dobu bojoval za nezávislou ukrajinu a prostě se v různý čas přidal k některému uskupení, které mělo větší pravděpodobnost v tomto postoupit dál a samozřejmě jak už to bývá, mnohdy mylně.
Pochopitelně druhá věc je že ta zvěrstva neuznali a neomluvili se, tak jak ti udělali jiné národy s podobnou historií.

Na jméno jsem se ptal, pač tohoto příjmení bylo víc, například:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Volodymyr ... hevy%C4%8D
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Fizz
Příspěvky: 7992
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Politika, neshody, atd. VI

#8814 Nový příspěvek od Fizz »

Pamatuju co mi prababička říkala o 2SV, je to prostě tak že svět se stane černobílým, přítel nepřítel. Tečka. Pokud budeš lepší, jsi lepší. Lepší než drtivá většina lidí.

Hodnoty a morálka jdou bohužel stranou. Rozhodně neobhajuji žádná zvěrstva, často platí oko za oko, zub za zub. Teda spíš oči za oko, zuby za zub. Eskaluje se to vždy a dlouho....

Přečti si krvavé země od Snydera, černá zem... A nejspíš pochopíš můj názor. To čím si tam lidi morálně i historicky prošli je prostě mimo naše chápání, lokální i civilizační....
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

mastnacek
Příspěvky: 7136
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Politika, neshody, atd. VI

#8815 Nový příspěvek od mastnacek »

A budem to opakovat dokola, nulovej vyvoj. Tak prodej bagrik a verky a makej lopatou a krumpacem.

Fizz
Příspěvky: 7992
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Politika, neshody, atd. VI

#8816 Nový příspěvek od Fizz »

Já tam vývoj vidím.

Neregistruju žádnou " Mnichovskou" dohodu.

Zajímavý je že "jsme" se propracovali ke zpochybňování práva na obranu...

Jen připomenu co o nutné obraně říká zákon:
V zákoně píše:
N u t n á o b r a n a. (1) Čin jinak trestný, kterým někdo odvrací přímo hrozící nebo trvající útok na zájem chráněný trestním zákonem, není trestným činem.
Navíc platí že:

Z povahy věci vyplývá, že obrana musí být tak intenzivní, aby útok jistě a bez rizika pro napadeného odvrátila, tj. musí být silnější než útok, avšak nesmí být zcela zjevně nepřiměřená. Nelze však na obránci požadovat, aby dal přednost slabšímu, ale nejistému prostředku.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

fikejz
Příspěvky: 6184
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Politika, neshody, atd. VI

#8817 Nový příspěvek od fikejz »

Celý vesnice vyvražděný co nejkrutějším způsobem že to nejde ani srovnat s tím co udělali Němci u nás v Lidicích, nebo Ležácích. Ženský s uřezanýma kozama, těhotný s rozpáraným břichem, pokud to byla rodina nejdřív trýznivým způsobem popravovali děti před očima mučených rodičů ... Mám pokračovat?!

U nás by neprošlo, jen pro srovnání, pojmenovat ulici ani po Háchovi.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

pavel sk
Příspěvky: 12850
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Politika, neshody, atd. VI

#8818 Nový příspěvek od pavel sk »

Prečitajte si alebo si pozrite aj film Volyň v ktorom aj tak nemohli ukazat všetky tie zverstvá, lebo by im ludia v panike poutekali s kín. Je to len pre silne a bezcitne povahy. Môj stary otec (priamy ucastnik bojov a tiez SNP) na Ukrošov nespominal nikdy dobre.

Fizz
Příspěvky: 7992
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Politika, neshody, atd. VI

#8819 Nový příspěvek od Fizz »

Vím o čem mluvíš.

Je to hnus.

Myslíš že to rudá armáda nedělala?

Hádej koho jsme potomci? Těch hodných bezbranných nebo těch co vymydlili sousední kmen?

Akorát že zatímco nám se to už nezdá vhodný kousek na východ jim to přijde jako vhodné řešení NATOstické otázky...
Edit.:
Praděda o tom nemluvil co viděl, prababička jednou vykládala. Rudá armáda... Hamás... Nacisti.... Některý věci se u nás změnily... Jinde ne.

Chceš mír? Buď samostatný, silný a bojeschopný. Pak můžeš žít v míru.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

pavel sk
Příspěvky: 12850
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Politika, neshody, atd. VI

#8820 Nový příspěvek od pavel sk »

Pozor, ja som nikde nepisal že to Rudá Armada tiež nerobila :tyty: Kazda armada na svete bez rozdielu vo vojnovych konfliktoch cele tisicročia robila a robi zverstva na civilnom obyvatelstve. Tak furt bolo a bude pokym sa bude valčit. Ked sa rube les, lietaju aj triesky.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“