Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
J.A.Y.
Příspěvky: 1979
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#316 Nový příspěvek od J.A.Y. »

bourač píše: pon úno 27, 2023 6:20 pmByla pryč.
zřejmě jsi na to zapomněl pověsit cedulku NEBRAT :smich: :smich:

Joe66
Příspěvky: 1523
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#317 Nový příspěvek od Joe66 »

Ja som zamestnaval sofera a mechanika v jednej osobe co predtym nez robil v servise tak robil sefera u pohrebnej sluzbe :smich: Ze bezne isli k nehodam ,do spitala,ci ku samovrazde po neboztika a podobne ked rozpraval :jazyk: . A mal znameho ukrajinskeho doktora na patologii uz v tych casoch -asi pred 13-15rokmi . Ten kseftoval vsetko mozne z ukrajiny a bolo zaujimave ist ku nemu po cigarety,palenku a cukriky do marnice a on to vytahoval z boxov kde boli neboztici+ dalsieho pitval a jedol pri tom neaky chleba s niecim namazany :typek: :smich: Oto ked som v burlivych 90 kach robil akcie v zabavnych podnikoch tak vypalnici uz bezne mali v lesoch vykopane take plytke diery v roklinach kde aj peso sa dostat bolo o hubu. Raz som videl ako jedneho takeho nestastnika co im isiel vraj neake prachy vystrasili a holeho ho hodili do jami kde sa zostal + zo.sral a musel prehlbovat dieru a plakal ,ze ma deti a zenu ,ze nechce umriet,ze vsetko zaplati :typek: To ked som videl lebo som ich vtedy viezol a mali sme zastavku v chatovej oblasti tak vtedy som bol sopliak ale zastruhany vlas do riti by sa mi nevosiel :smich: Ze pre kopacov . Jamu treba mat dopredu prichystanu :smich: Lebo svet vraj praje pripravenym :D

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#318 Nový příspěvek od ota »

Pavle jmenoval se Klainer. Už to myslím můžu napsat. Vždycky říkal ,,parchanti všechny vás stejně jednou odvezu já"! A myslím, že už ho taky někdo odvezl. Když jsme spolu popijeli byl už myslím lehce v duchodu. Tady se moc lidí na to netlačí, dělat tuhle práci. On uplně nesnášel bouračky a v nich děťi. To se potom většinou musel opít. Vždycky říkal ,,děti z bouraček, to je i na mě moc".
No Joe66 ono jednou jsme jeli dodávkou s klukama na stavbu. A jedeme a oni že zastav nám někde třeba na kefe. Tak jo, až bude nějaká hospoda tak zastavím. A hele vesnická hospoda. Ale před ní stálo několik aut. Zajel jsem kousek dál a zastavil u baráku. Z dodávky vylezlo 8 Ukrajinců. Všichni na holo ostříhaný, a takoví ,,ranaři". Na zahrádce pán cosi koupal na záhonu. Zvedl hlavu, praštil motykou a rychle šel kamsi do kulny. Kluci že raději na něj zavolej, jestli tady můžeme stát autem. Aby jsme mu nějak neblokovali. A že on někam pospíchal, aby nezavolal odtahovku a neodtáhli nám dodávku. Tak jo, volám na toho pána. Pán jen tak na oko vykukoval z kůlny. Pak se tedy osmělil a popošel k plotu. A já že jestli mu nevadí, že si tam necháme chvíli dodávku, než v hospodě něco chlapi pojedí. Pán se osmělil a prej já myslel, že jste vymahači dluhů a jedete ke mě! :vysmech: Ti vaši chlapi z nich jde strach a jak mluví tou Ruštinou už jsem se bál že jdete kvůli vymahání dluhú. Povídám to jsou naši Ukrajinci, jedeme na stavbu a jen si skočíme na sváču. Chlápek stále nevěřícně pokukoval. A ten nejvetší asi 150 kg Vasil že ,,šéf neboj já mám jen hlad. Mi nedojeli nikoho zabít"! :vysmech:

Joe66
Příspěvky: 1523
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#319 Nový příspěvek od Joe66 »

V tejto situacii ked tu pobehuje fura ukrajincov co hladaju robotu som aj ja minule uvazoval. Ze ci pri brigadach nevymenim studentov a cigosov za ukrajincov :zapomel: Ale ked som si spomenul co sa dialo v 90 rokoch a ake sme tu mali vtedy s ukrajincami problemy tu na vychode . Tak som to rychlo zavrhol lebo to uz by sme asi len stavbarske brigady potom nerobili :D

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#320 Nový příspěvek od bourač »

ota píše: stř bře 01, 2023 9:16 am říkal ,,děti z bouraček, to je i na mě moc".
no vo tom mi povídej... ;-)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

fikejz
Příspěvky: 6102
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#321 Nový příspěvek od fikejz »

No a mám poprskanej monitor! :vztek: To mám z toho že sem lezu :friends: :smich:
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#322 Nový příspěvek od bourač »

tomous :friends: jseš tady?
budou velikonoce, potřebuju nějaký vejce. ;-)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#323 Nový příspěvek od Chose11 »

bourač píše: čtv dub 06, 2023 11:50 pm tomous :friends: jseš tady?
budou velikonoce, potřebuju nějaký vejce. ;-)
Podrbat? :vysmech:
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Fizz
Příspěvky: 7935
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#324 Nový příspěvek od Fizz »

Malovat....

Prý zajímavý zážitek...... :D
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Tomas6
Příspěvky: 5375
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#325 Nový příspěvek od Tomas6 »

Dneska mne navštívil soused co tu má vedle chatu. A přinesl mi viz obrázek.

Obrázek
Vzhledem k tomu že celý život dělal v přesném strojírenství, předpokládám že to nebude žádné šméčko. No gůgl nic nenašel podle názvu.
Zná někdo tuto značku?
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

fikejz
Příspěvky: 6102
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#326 Nový příspěvek od fikejz »

Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

jean
Příspěvky: 3017
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#327 Nový příspěvek od jean »

Normalna cina a na drzovku okopirovali dizajn mitutoyo

JardaCNC
Příspěvky: 2354
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#328 Nový příspěvek od JardaCNC »

Za mě nejlepší je toto. 33 let praxe.
Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#329 Nový příspěvek od ota »

Kluci jsem odkojenej starejma nástrojařema. Tímhle na obrázcích bych tak nejlíp zatloukal hřebíky do dřeva. Z mého pohledu je tahle digitální šuplera k měření tak akorát místo metru. Mám tu skoro funglovku někde ve škatuly. A pak nějakou marketovou z dob, než jsem si pořídil brýle a měřil s ní sílu plechu u ohraňováku. U mě je tohle měřidlo + - kedlub. Nelze tím slušně měřit. Tak běžně na milimetry, víc ne. Měřím každý den mnohokrát měřidly. Ale orientačně klasickou šuplerou. Pak mikrometry a sem tam pasametr. To když dělám víc kusů s nějakou přesností. Totiž u téhle šuplery vezmeš a 10x změříš jeden průměr a 10x ti ukáže jiný rozměr. Ppužival bych to jako orientační. Jakože když hrubuju s přídavkem. A pak stejně vezmu milrometr. Takže ta digitální šuplera by stačila na desetiny. Ty setiny jsou tam zbytečný.
Každej to máme naučený jinak. Já tyhle šuplery nevezmu do ruky, jak je rok dlouhej. Za mě je to nepřesné měřidlo. Klasickejch šupler tady mám asi 10. A když dělám něco přesnějšího, nebo měřím hodně mám tu dvě stejné Čínské šuplery. Ale ještě starou Čínu. Ta jedna jde se mnou od vyučení. Vyfasoval jsem ji při nástupu do nástrojárny. A pak jsem si k ní u Nazárka na burze koupil stejnou ségru. Ta první myslím naměřila tolik, že by to vydalo kolem zeměkoule. A pořát je v kondici. Však je to měřidlo a tak se t tomu chovát tak.
No tak kdybych ji dostal, tak jo dík a strčil bych ji do šuplete a možná 1x za rok zkusil, jestli je baterka v cajku. Jinak u mě nanic.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#330 Nový příspěvek od Chose11 »

No to si nemyslím, pokud máš jako já mitutoyo s kalibrací od firmy, tak měří stále stejně, ale stejně do ruky beru jen klasiku, tuhle na přesné měření.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“