Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7929
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#1486 Nový příspěvek od Chose11 »

Sakra práce, že jsem si nedal v neděli pokoj. Vyměnil jsem doma proudový chránič, protože původní byl nefunkční a nyní když cokoliv 1f zapnu v dílně, tak spadne, nemůžu na to přijít. 3f stroje běží normálně, chránič když je vše ze zásuvek ven nepadá, jen když se něco spustí. :-/ Může být chyba už od začátku v zapojení rozvaděče v dílně.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

J.A.Y.
Příspěvky: 1996
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#1487 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Nekde spojenej modrej se zelenozlutym

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6640
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#1488 Nový příspěvek od Lukashil »

U nekterych chranicu vadi a u nekterych ne rozdil, z ktere strany je privod
Stydím se za tuto zem

Fizz
Příspěvky: 8018
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#1489 Nový příspěvek od Fizz »

Stačí i nedotažená svorkovnice. Projeví se to právě až v zátěži.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7929
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#1490 Nový příspěvek od Chose11 »

Čekám na elektrikáře s měřákem, modrý a žlutozelený je od sebe oddělený, ohmmetr to alespoň tvrdí. Nikde chybu nevidím, předělám ovšem přívod v domovním rozvaděči, tam tuším ještě problém, ale musí se zhodit celý dům, zatím se doma vaří, tak musím počkat.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13258
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#1491 Nový příspěvek od Čárls »

CHose Osobně bych napojil přívod na samostatný jistič před chráničem a vedl do dílny tam pak vlastní skříň s rozvaděčema samostatným chráničem na jednotlivý okruhy Vyhneš se tak problémům že máš na vše jen hlavní chránič Já to do pididílny mám taky tak extra kabel 5x4mm a pak kotelna zvlášť s chráničem a dílna s centrálním Mám jen krabici s jističema a hlavním chraničem Rozvaděč 4x 230 a 2x400 zásuvky
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7929
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#1492 Nový příspěvek od Chose11 »

Tak už vím kde byla chyba, špatně zapojený proudový chránič, respektive přívod do rozvaděče, chyba už od začátku co se zapojila elektřina v dílně. Nyní stejně čekám na elektrikáře, ať to zreviduje, pěkně učeše a přepojí to v prvním rozvaděči na přímo. Byt i dílna budou mít samostatný proudový chránič tak jak se to původně v plánu.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4831
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#1493 Nový příspěvek od imaginaro »

Takže jak jsi to měl - fáze přes chránič v dílně a světle modrej jsi bral před ním, nebo rovnou z toho v bytě? Jsem to četl až teď, chtěl jsem ti napsat, že pr.chráničům vadí i když mají přehozený přívod s odvodem - fáze přívod z vrchu, odvod dole, sv.modrej přívod dolů, odvod vrchem = lítá to. Musejí jít všechny fáze i sv.modrej zhora(příp.zdola) a všechny odvody zdola(příp. zhora).
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7929
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#1494 Nový příspěvek od Chose11 »

Zkusím to sepsat tak nějak aby to dávalo smysl. Když se zapojovala dílna na domovní rozvod, absolutně jsem o tom nice nevěděl, učil jsem se za pochodu a vzal jsem si na pomoc tchána. No jenže ten pořádně nevěděl jak to má být správně zapojené, takže na okruh který je v bytě hlídán chráničem připojil hlavní jistič dílny, chyba č.1

Chyba č.2., domovní chránič byl nefunkční, neřešilo se to s tím že se co nejdřív vymění (těsně po rekonstrukci po nastěhování při prvním topení v celém domě bylo vlhko, kondenzovala voda a kapala na chránič, několikrát spadl než jsem na to přišel, ale pak už ho nevyměnil a on si v klidu umřel).
Chyba č.3., když se před cca 20 roky dělala elektrika, do dílny přivedli jen 4x10+ zelenožluté lanko 16 (nejsem si jistý průřezy od oka), tedy chybí modrý
Chyba č.4., v dílenském rozvaděči se zapojil přívodní drát na chránič, zelenožlutý na svorkovnici a lanko na chránič, jenže v prvním rozvaděči zůstalo lanko zapojené na zž, tak jakýkoliv odběr 230V znamenal že chránič se aktivoval.

Takže jsem to nyní předrátoval a fungujeme, ale přesto dnes jedu nakoupit nové jističe do dílny se správnou charakteristikou, tehdá se taky dalo co bylo doma. Poté rozpojím přívod do dílny a zapojím ho mimo obvod bytového chrániče, přehodím nazpět modrý a zž, dám nové jističe a mělo by to být ok. Snad jsem to napsal srozumitelně.

Takže rada na závěr, neměnit domovní chránič v neděli odpoledne a nemyslet si to je pohoda, za pár minut to bude hotové a ideálně to nechat na někomu kdo tomu rozumí líp. Jenže takový co tomu rozumí je objednací doma půl roku a k tomu zabité prase a plný demižón slivovice. :-/
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7929
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#1495 Nový příspěvek od Chose11 »

Ještě jsem zapomněl dodat že mi pomohl Jeníček po telefonu, takže mu musím veřejně poděkovat a už mu klidně odpustím ten nerezový vzduchojem, stejně ještě nemám nerezový kompresor. :vysmech:
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13258
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#1496 Nový příspěvek od Čárls »

No asi největší chyba bylo to přizemnění a prohození toho lanka a zelenožlutýho jinak by dílna asi chránič neschazovala :(
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Fizz
Příspěvky: 8018
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#1497 Nový příspěvek od Fizz »

Jj.

A když to někdo za nějakou hodinku udělá tak poslouchá co je na tom že to bylo hned hotový a má sebou akorát malej kufřík.

Není špatný si necháte udělat revizi. Změření okruhů atd. Tam kde se potkává starý s novým vstupují do toho veličiny které je fajn znát.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13258
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#1498 Nový příspěvek od Čárls »

Máš pravdu ja se suce v elektrice trochu vyznám aj sem si nějaký ten rozvod po bytě po dílně dělal ale ty novinky jako chránič mě docela zaskočili No a alektriku v bytě jsem dělal za spolupráce Elektrikáře co dělá rozvody po bytech a novostavbách a tak vše fungovalo až na jeden zadrhel , ten co mu dělá rozvodnice mu udělal 1Ksdělený nulový mustek vrchní a pod ním v celku a světla hovno šlo jedno přes druhý na nulu a zasuvky polovina šla polovina ne :vysmech: Zemák zelenožlutý byl v cajku :smich:
Už mě podezříval že jsem mu provrtal někde kabely :smich: Když na to přišel telefon a nadával jak já když mě kopla kráva :smich: Taková malá blbovinka a jak dokázala potrápit i zkušenýho elektrikáře 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15858
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#1499 Nový příspěvek od oco13 »

Chlapi Desta 1622 môže byť rozteč šroubov na zadnej (menšej) náprave 160mm ? Meriam , prepočítavam a neviem. :-/

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20373
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#1500 Nový příspěvek od vitex »

Chose11 píše: úte dub 23, 2024 11:16 am Ještě jsem zapomněl dodat že mi pomohl Jeníček po telefonu, takže mu musím veřejně poděkovat a už mu klidně odpustím ten nerezový vzduchojem, stejně ještě nemám nerezový kompresor. :vysmech:
Proč jsi Pepo neřekl?Sice je to daleko ale já bych se kvůli praseti a demižónu nechal klidně ukecat. :smich:

Odpovědět

Zpět na „Putyka“