Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#361 Nový příspěvek od Dáva »

Dobrý den , mám dotaz když budu chtít prodat nemovitost třeba dílnu s pozemkem kolem tj jedno parcelní číslo , budu potřebovat písemný souhlas souseda , který s tímto mým pozemkem sousedí ale nemá žádné věcné břemeno atd k mému pozemku? Děkuji za fundovanou odpověď.

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#362 Nový příspěvek od fikejz »

Na prodej své nemovitosti? Proč? Jo kdyby to byla louka, kterou má propachtovanou, nebo něco čeho je spoluvlastník, má na to předkupní právo ... Kdyby se tam mělo stavět, tak má právo kecat do stavebního řízení, ale že by měl soused co mluvit do prostého prodeje? O tom ničehož nic nevím.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#363 Nový příspěvek od Dáva »

No kdybych tu dílnu prodal , tak nový majitel by na té nemovitosti stavební úpravy určitě dělal. Ale to je už věc nového majitele je to tak. Mě jde pouze o případný prodej me nemovitosti +pozemek kolem.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#364 Nový příspěvek od ota »

Vedle nás je bývalej statek. Budovy, maštale, chlévy, dílna, garáž, atd. Ten dům už za dobu co tu bydlím byl asi 5x prodanej. Začal na 750 000 Kč. Nikdo nikdy nepřišel, že bude prodávat optat se co mi na to. I když poté vždy novej majitel prováděl upravy. Ti poslední všechno vykáceli, nastěhovali koně na dvůr, slepice za zeď vedle nás. Schodili střechu a udělali podkroví. No co jejich boj. Ať dělají jak myslí! Já taky dělám jak myslím na svém pozemku. Však jsme na vesnici. Akorát myslím jednou soused přišel že scházejí nad vjezdem stříšku. Dělali to z našeho pozemku. Který nemám oplocený, používán jako vjezd. Proto se přišel optat. Jasně kuťte si co třeba. Akorát tam pak nenechejte bordel. Vše pohrabali pozametali a sklidili. Tak v pohodě. Vše je o domluvě.

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#365 Nový příspěvek od Dáva »

Ptám se proto , že se sousedem z Praha nemám dobre vztahy mám s ním neustálé rozepře protože mi leze , používá a ničí moje pozemeky a chová se jak pražský hovado..

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#366 Nový příspěvek od fikejz »

To bude nejspíš tím, že soused je hovado obecný, že je navíc z Prahy tomu už potom nikam nepomáhá ;-)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#367 Nový příspěvek od Dáva »

Vůbec bych s ním problém neměl jsem bezkonfliktní , že mi přejdou přejedou občas přes pozemek mi je u zadele ale nechci to nafurt .ale když mu jasne říkám žádná těžká technika a jedu z práce vidím jak mi přes můj pozemek couvá 8x8 Tatra mix ještě 1m od základů mě dílny nebo velký pásový bagr? Jsem z něj na prášky. Teď po mě bude chtít podpis k rekonstrukci své chalupy tak zjištuji jaký naschvál mužů očekávat když mu podpis nedám.
Nemá ke své chalupě z jedné strany přístup proto jezdí/ ničí můj pozemek.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#368 Nový příspěvek od oco13 »

A čo tak si svoj pozemok ohradiť? :-/

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#369 Nový příspěvek od Dáva »

Nejsem zastáncem plotů a závor ale řešení by to asi bylo.
Děkuji všem :friends:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#370 Nový příspěvek od oco13 »

Ja som si narobil z kari sietí a starých trubiek také bloky mobilného oplotenia. Prvotne to bolo kvoli sliepkam, :D ale využitia to má prekvapivo vela.

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#371 Nový příspěvek od Tomas6 »

Nemá tu prosím někdo ovíječku sipma tekla? Potřebuju poradit jak nastavit brzdu na fólii. Návod k tomu nemám a co jsem našel někde v angličtině, tak tam o tom nic není.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

other-side II
Příspěvky: 1241
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#372 Nový příspěvek od other-side II »

Nemáte někdo zkušenosti s plašičem ptáků, nejlépe s tím ultrazvukovým?

koukal jsem na borůvky a jsou obalený, vloni to přežilo bez zásahu ptactva, ale letos to riskovat nechci, dělat konstrukci na sítě by mě sice bavilo, ale dát kouzelné krabičky ke keřům je taky příjemně pohodlné

https://vyplasto.cz/produkt/plasic-ptak ... mrEALw_wcB
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#373 Nový příspěvek od jean »

Zvyknú si na to, ako na všetko ostatné a zároveň tieto zázraky sú všeobecne k hovnu, lebo ich akustický výkon (aj elektricky) je minimálny. Ale aspoň bude nasraný pes, ak pojde očúrať borievky :)

other-side II
Příspěvky: 1241
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#374 Nový příspěvek od other-side II »

jelikož to vymysleli Plzeňácí, tak já to od nich koupím pod podmínkou, že žádný pták nezobne borůvku, když zobne, vracím to a chci proplatit škodu na úrodě
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#375 Nový příspěvek od Sniper »

Může mi někdo fundovaně odpovědět, jestli existuje nějaká rovnice, nebo lineární graf, který umí převést motohodiny na provozní?
Jak je známo, 1 provozní hodina trvá 60 min za jakékoliv situace a v jakémkoliv pracovním režimu stroje, zatím co 1 motohodina je závislá na otáčkách a platí, že 1mth=1hod při 1660 ot /min ( pro rypaly při 1600 ot/min) je to výpočet z počtu otáček klikové hřídele, kdy za 96.000 ot klikového hřídele motor natočí 1 hodinu.
No, ale např při 700 ot/min bude 1 mth trvat kolik minut? Možná by to šlo dopočítat z výše uvedené závislosti, ale hlava mě to už nebere :-/
Mě zajímá, jestli jde zjistit podle počtu mth při určitých otáčkách, kolik by to mohlo být provozních hodin?

Snad jste mě pochopili díky za odpověď 8)
Naposledy upravil(a) Sniper dne stř čer 07, 2023 8:10 pm, celkem upraveno 1 x.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Odpovědět

Zpět na „Putyka“