Volný pokec - nemoderováno

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Volný pokec - nemoderováno

#811 Nový příspěvek od Chose11 »

No jak se to vezme. U nás je hospoda nějakej ten rok zavřená, první rána byl konec fotbalu, to se víkendové zápasy zrušili a jediná příležitost jak se setkávat byla hospoda. Ne že bychom se chodili nalejt do bezvědomí, ale byl to rituál, kdy jsme se parta sešla, povykládalo se, když někdo něco potřeboval, tak se domluvila pomoc, nebo něco jsi sháněl a někdo jiný to měl doma navíc, atd. Samozřejmě tam byly alkoholici, ale i normální rodiny, co si zkrátka chtěli vyšlápnout ven, posedět venku a dát si něco dobrýho. Pořád mi lidi nalejvali panáky protože chtěli opravit auto :smich: :vysmech: Koncem hospody to skončilo a covid tomu nasadil korunu. Teď už se vidíme na pohřbech tak maximálně, nebo když se v obci děje nějaká sláva a takový ty pozvání přijď mám narozeniny a naopak jsou pryč. Už ani když se narodí někomu potomek, tak nic, jako u sousedů, ale když slyší že se něco děje u nás doma, to by se mohli přetrhnout aby mohli dojít., Tak jsem taky naposledy když se došlo z koupaliště a seděli u nás večer na terase a já nosil piva, tak jsem jim řekl že je fajn že přišli posedět, ale taky by mohli oni něco spáchat. Ze všech nás pozval jen jeden na novostavbu, ale bylo to fajn. Tím pádem je jediný, koho si pozvu v červnu na tradiční narozeninovou akci. Tam pak zvu i lidi co mi pomáhají na firmě jako na "firemní věčírek" , ale ti to mají zasloužený.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Volný pokec - nemoderováno

#812 Nový příspěvek od Fizz »

Samozřejmě hospoda může být součástí životního stylu hlavně ma dědině, ja ka jsek narážel na definici kdy je hospoda životní styl, a když tam nejseš pro ty lidi neexistujes. To jsou ty akačka který spíš v hospodě mineš než ze si tam s chutí sednes.

Jinak klidně bych do hospody s tebou zasel. Naplánuj zvětšení rybníčku a stavím se do bagru 8), to pak člověku i vyprahne.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Volný pokec - nemoderováno

#813 Nový příspěvek od Chose11 »

No ono by to šlo , ještě by jsi mi vykopal pařezy :) a pak by nás přítelkyně hodila vedle do vesnice Žichlínek, tam je pěkná hospoda a více druhů piv, loni jsem to jednou stihnul tam zajít :) :) :)
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Tomas6
Příspěvky: 5385
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Volný pokec - nemoderováno

#814 Nový příspěvek od Tomas6 »

No my když byli mladí jsme chodili do hospody pravidelně. Skoro do doby než žena otěhotněla. To jsme se s tou bandou scházeli i na různých akcích jak na hřišti, nebo třeba u někoho doma na zahradě atd. Dokud jsme měli všici stejné houbelec tak to bylo fajn. No jenže já začal stavět, koupil auto, koupil traktor, zdědil hospodářství,lidí začali závidět. Oni seděli doma u píva, já soboty neděle, každý den odpoledne po práci dřel na baráku,na poli, v práci.. Párkrát jsem tu bandu k nám pozval, uctil, uhostil a vděk žádný, akorát pomluvy a závist. Když tu potkáme jedny známé na dědině, tak pořád řeči jak nás musí pozvat, jak musíme něco spáchat a pak se dozvím že dělali grilovačku a z celé té dřívější bandy jsme tam nebyli jen my. Naštěstí tu máme jedny známé, ti mají taky menší hospodářství, stejně staré děti, tak se potkáváme, navštěvujeme. Oni jsou fajn. Ten zbytek akorát závidíja a pomlouvají. Ale než mít takové známé tak radši žádné
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Volný pokec - nemoderováno

#815 Nový příspěvek od Fizz »

Všude stejný.....
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8575
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Volný pokec - nemoderováno

#816 Nový příspěvek od bourač »

I tady :(
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Volný pokec - nemoderováno

#817 Nový příspěvek od Sniper »

Fuj mě je blbě :typek:
Nějak se ten rum nesnáší asi s olivama :smich:
V noci byl šavlový tanec :grc: oba dva :smich:
Ale jinak dobré, půlčák Republicy a téměř celá sedmička Diplomata, do toho pár piv :smich:
No, takhke jsem se už dlouho neožral :-/
Ještě, že je venku hnusně a sněží, jinak by mě hryzalo svědomí, že se celý den prochrápe...

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 828
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Volný pokec - nemoderováno

#818 Nový příspěvek od Navarson »

Tak včera v hasičárně se MDŽ asi povedl. Soudím podle toho, že jsem se dneska probudil doma, sice oblečenej na pohovce v kuchyni, ale od bláta špinavej fakt jenom trošičku. Pes na mě dneska ještě ani neštěk a manželka taky ne...jen tiše pronesla (když je naštvaná mluví tiše), že to co jsem v noci sežral v lednici, nebyl guláš, ale pouze základ na nedělní guláš.
No nic, když tu se mnou nikdo nemluví nevadí, už sme se s klukama stejně svolali. Máme u O2TV zaplacenej sport, tak od 6 hodin odborně zhodnotíme zápas našich se Slávkou a to by v tom byl čert, abysme tu naraženou bečku Gambáče nedosrkli. :ano:
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Míšánek
Příspěvky: 866
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Volný pokec - nemoderováno

#819 Nový příspěvek od Míšánek »

Sniper píše: sob bře 11, 2023 2:10 pm
V noci byl šavlový tanec :grc:
Kdo nebluje, pije pod svoje možnosti :ano:
:smich:

Sadra17
Příspěvky: 6114
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Volný pokec - nemoderováno

#820 Nový příspěvek od Sadra17 »

já jsem v tomhle jako peklo, co pozřu to už nevydám :smich: :smich:
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Volný pokec - nemoderováno

#821 Nový příspěvek od imaginaro »

Fizz píše: sob bře 11, 2023 11:14 am Otázka je zda stát o ty známosti definované hospodou.
Jak už tu psal někdo výše, jde o to že v té hospodě se domlouvali obchody, práce, setkání, nebo ses tam často dozvěděl řešení na svůj problém. Pak přestaneš mít čas do hospy chodit, oni si myslí že se jich straníš, tak se ti začnou vyhýbat a kolikrát i pomlouvat. Přitom by stačilo se zeptat co se děje. O vyžírkách se nebavím, ty jsem taky vyselektoval. :ano:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Codza
Příspěvky: 1001
Registrován: pát lis 07, 2008 10:37 pm
Bydliště: nedaleko Luhačovic

Re: Volný pokec - nemoderováno

#822 Nový příspěvek od Codza »

Šavlový tanec jsem teda už neměl desítky roků, ale takové cestování časem jak jsem popisoval na Zemšťanech mám tak dvakrát do roka.
Poslední dobu to ty fotky s všude přítomných mobilů trocho kazíja.

hobr
Příspěvky: 3872
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Volný pokec - nemoderováno

#823 Nový příspěvek od hobr »

Sniper píše: sob bře 11, 2023 2:10 pm Fuj mě je blbě :typek:
Nějak se ten rum nesnáší asi s olivama :smich:
V noci byl šavlový tanec :grc: oba dva :smich:
Ale jinak dobré, půlčák Republicy a téměř celá sedmička Diplomata, do toho pár piv :smich:
No, takhke jsem se už dlouho neožral :-/
Kolik je Ti let, že neumíš pít? :D
Před x lety jsem byl u kamaráda ve sklepě. Trochu jsme popili a cestou domů mě vedlo kolo. Za pár dnů jsme se potkali (i s jeho manželkou). Povídám, "Tys mi dal!" Kamošova žena hned odpověděla. "Ožral jsi se sám, nikdo Tě nenutil to pít!" A měla pravdu... :ano:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Volný pokec - nemoderováno

#824 Nový příspěvek od Sniper »

Tak nějaký pravidelný trénink mám, ale včera to byla rychlá smršť dvou druhů rumu a piva :-/
Ještě teď je mi blbě :smich:
Však odpoledne okolo 16h jsem měl 0,65 atm :typek:
Ale prý je to zdravé se jednou za čas vypláchnout 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Tomas6
Příspěvky: 5385
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Volný pokec - nemoderováno

#825 Nový příspěvek od Tomas6 »

Je potřeba si jednou za čas potřeba vydrapit.
No když se segře narodil syn, tak se švagrem jsme ve dvojku stáhli flašku diplomatika, půl flašky morgana, to nám bylo samozřejmě málo, takže k tomu ještě dobře čtvrt litru slivky a to vše statečně prokládané pivem. Šavle nebyly, ale neděli někdo vymazal z kalendáře a hlava mne bolela ještě v úterý. :evil:
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Odpovědět

Zpět na „Putyka“