Volný pokec - nemoderováno

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Volný pokec - nemoderováno

#541 Nový příspěvek od bourač »

notordům je jedno co vychlastaj, :vysmech:
kdo má vytříbenou chuť tak samozřejmě pamatuje že ze zelených flašek bylo pivo chutnější...
u piva je důležitý aby se vychlazené z pivovaru nikde cestou neohřálo, jak se nechaj sudy na slunci tak je k ničemu před čepem pivo chladit - už je hnusný. Teda některý sou hnusný už v pivovaru :D tzv samosery, nebo žbrďoly.
Čepoval sem pivo tři roky na Mácháči. Rekord Hekťák (200piv) za 45minut. :prace:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Volný pokec - nemoderováno

#542 Nový příspěvek od rezis »

Lepší pivo je z hnědé láhve.
Nebo ať jsem přesnější.... Záleží do stáří toho piva a skladování. Zelená barva láhve propouští nějakou složku světla která působí, že v pivu dochází pořád k nějakým procesům a degraduje. Takže pokud je to pivo třeba 14dní po stočení tak je to jedno, pokud je skladováno na tmavém místě tak je to jedno, ale pokud jsou skladovány běžně a je to třeba dva měsíce tak tam je rozdíl.
V hnědé je prostě stálejší.
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Sharfik
Příspěvky: 4
Registrován: čtv kvě 17, 2018 7:26 pm
Bydliště: Bystré v orlických
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný pokec - nemoderováno

#543 Nový příspěvek od Sharfik »

Ahoj chlapi,
snad to nebude vadit ale napsal jsem na jeden web článek o historii traktorů John Deere. Je to můj první článek tak pokud by to někoho zajímalo určitě budu rád za jakoukoliv kritiku co zlepšit.
https://bystersky.cz/historie-traktoru- ... qIWWjAatuQ
Zetor 5748

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Volný pokec - nemoderováno

#544 Nový příspěvek od jean »

Ahoj, článok je pekný. Mohol byť dlhší.

Sharfik
Příspěvky: 4
Registrován: čtv kvě 17, 2018 7:26 pm
Bydliště: Bystré v orlických
Kontaktovat uživatele:

Re: Volný pokec - nemoderováno

#545 Nový příspěvek od Sharfik »

Děkuji za odpověď a zhodnocení. Ocenil by jste i více fotek nebo by to bylo zbytečné ?
Zetor 5748

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Volný pokec - nemoderováno

#546 Nový příspěvek od jean »

No, určite by som chcel vidieť ten prevratný pluh, ked si na nom založil kariéru. A keby boli aj nejaké techn. parametre k tým traktorom, aspoň výkon motora.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Volný pokec - nemoderováno

#547 Nový příspěvek od Veteranista! »

Promiň, ale ten článek má hodnotu 0, věřím, že na wikipedii se toho člověk dozví více. Jen pár velmi obecných vět, aby se okoloo mohla plácnout reklama.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Volný pokec - nemoderováno

#548 Nový příspěvek od JARDY »

Národ pivařů asi na mě hodí síť ,já pivo 15 let nemůžu,tak o něčem jiném. Za toho fialy zdražilo mj. jídlo o 100 a více procent. V našem městě druhé kategorie sice máme supermarkety různých názvů ale konkurence žádná. Základní potraviny zdraží jeden ,do týdne ho konkurence dorovná, a ti fakt dobří obyčejně předženou pořád dokola. Začnou tím že za stejnou cenu prodávají menší balení,za chvíli budou už prodávat jenom zmazané obaly. Jsem patriot , tak do PL nejezdím . Na dědině je to stejné ,nebo se trošku drží? :)
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Volný pokec - nemoderováno

#549 Nový příspěvek od ota »

To JARDY považuji naši vesnici za ,,dědinu". Je tu asi 200 obyvatel. Takže prdel skoro na konci silnice i když ta silnice prochází skrz obec. Hospoda tu není dobře 35 let. Jak se to zhouplo, skončila uplně. Babka to zavřela, pamatuju si poslední posvícenskou. Obchod to zabalil s nástupem EET. Majitelka bojovala o přežití i když objekt byl její. Bývalá jednota taková ta vesnická a pak ji to nabídli odkoupit. Tak tam pár roků prodávala. Nakonec bylo vše na objdenávku. Bo když každej den ten zmar zbývajících jednodenních potravin viděla, přešla na objedbnávkový způsob. Jinak tam měla nevím od lopaty po housky, papír na hajzl, no to co měla vysledovaný že lidi chtěji. Hodně to naboural rozvoj marketů. Babky seděli před krámem na lavičce a ,,Máňo viděla jsi v letáku jak to mají všechno levnější? Jo jo Božka viděla, jen tady je to drahý. No ale jak se do toho levnýho obchodu dostaneme? Pepik mě doma poslal do prdele bo jsem mu včera v kárce dovlekla dvě basy toho drahýho piva odsud z krámu, tak nemůže řídit." :D
Není tady vůbec nic. Teď asi půl roku sem zajíždí pekařka s dodávkou. Myslím že to brzo taky zabalí. Protože sem jede už někde za půlkou trasy. A má to vybraný. Už skoro nic nemá. Pár housek, rohliků a chleba. Není na to vůbec pružná, že by vzala toho víc a měla i pro další zákazníky na konci štreky. Asi 5x tady bylo auto s mléčnejma výrobkama. Myslím tak tři čtyři babky jsem tam viděl se motat. Ale tam je výhoda, co neprodá se nekazí a druhej den jede na jinej směr. Jinak vše se kupuje ve městě. První vesnickej krám je asi 8 km východně a městečko je asi 6 km západně. Dneska má manželka dovolenou chlapi od ní mají školení řidičů. Tak prej po obědě jedeme do města do marketu. Už tady nic nemáme. Nechodím do Kauflandu. Právě kvůli pivu. Já nejsem pivař, ale jednou jsem tam měl problém s flaškama tak jsem tomu u těch lahví řekl, že už do Kaufu nikdy nepáchnu. Tak jezdíme jinam. Tak nějakej nákup trvanlivejch věcí na měsíc asi tak. Není jiná možnost.
Hospoda první vesnická, no to bych musel fakt přemýšlet. Ty s nástupem EET zmizely snad všechny. Jedině ve městě. Tady kolem nikde nic není. A vařit jídla? Jedině město. Fakt nedokážu teď v hlavě najít vesnickou hospodu jak to bývalo dřív. Tak 20 let naspátek kámoš kolega z práce vzali kolo ujeli 20 km a potkali 10 hospod. A měli na konci v poslední hospodě 10 piv v sobě. V každé jedno a tradá dál. Teď by dali tak 20 km a max 1 pivo. A to by museli jet správným směrem kde tu hospodu potkají. Takže já jdu jednou za rok do hospody ke kámošovi asi 30 km daleko dovezou mě tam a přijedou pro mě. A to je sezení mezi vánočníma svátkama s bývalo firmou. Scházíme se takhle snad 25 let. Jinak mě hospoda je celej rok šumák. Zbytečná pro mě.

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Volný pokec - nemoderováno

#550 Nový příspěvek od Pavel »

tady je to z hospodou taky nastiru stoji za prd dneska prijel znamej a sli jsme vedle do vsi na pivko znamej si ho pochvaloval jak ho ma dobry jenomze to je hospodskym tenhle ma rad lidi v hospode tak si ho hledi

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Volný pokec - nemoderováno

#551 Nový příspěvek od Sniper »

Únor bílý, sílí pole, píčo vole... :smich:

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Volný pokec - nemoderováno

#552 Nový příspěvek od dvk »

Tady máš, knihu.
... počkej, není to o tobě, ? :shock: Ses nepochlubil... Akorát mi teda řekni, proč sis dal na obálku fotku nějakého cizího chlapa. :evil:
https://img-cloud.megaknihy.cz/3672714- ... fa95/g.jpg

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Volný pokec - nemoderováno

#553 Nový příspěvek od Sniper »

Mě zase kámoš, taky alkoholik, odepsal.
Že, jak se kniha chlastá? :smich: :D
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Volný pokec - nemoderováno

#554 Nový příspěvek od Sniper »

Kdo tady do mě minule rýpal že syn nemá Fenda? :pohlavek: :smich:
JD je zase v servise :-/ šrot jeden :smich:

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Volný pokec - nemoderováno

#555 Nový příspěvek od jean »

Ja :smich:

Odpovědět

Zpět na „Putyka“