Volný pokec - nemoderováno

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: 1.12.2022

#91 Nový příspěvek od ibanez5 »

Píšete všichni o sněhu a tady na východě furt nic :-/ taky už bych přivítal bílou pokrývku, ať se můžu zavřít do dilny....
S těma mobilama. Já jsem šel vždycky proti hlavnímu proudu, takže až jsem jako šofér bohužel potřeboval mobil tak to byl jedině Siemens. Nokia na mě nějak neudělala dojem. Ale první siemensy byly dobré. I 35 myslím a ták. Měl jsem jich dost. Potom až musela být Nokia, když Siemens přestal dělat telefony. První dotykáč jsem měl před 7 lety. Nějaké HTC....ten se mnou postavil barák ten telefón. Vydržel neskutečně. Až mi jednou spadnul s kapsy u košile a bylo po něm. Pak Xiaomi a to stalo za prd,tak jsem si koupil Nokii X2 tlačítkový a ten jede ještě teď :D
A co piju? No fšecko 😀😀😀😀😉
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: 1.12.2022

#92 Nový příspěvek od Tomas6 »

Ibanez ty jsi někde od Třince. Mám dojem že jsem kdysi někde v inzerci postřehl že jsi snad z Oldřichovic. Já mám "krásnou" vzpomínku na Tyru. Spíš několik podobných. Úplně na konci tyry je novodobá roubenka a k ní si pantáta majitel nechal vystavět takové menší privátní wellness. Defakto jen taková větší koupelna. Asi tak 20x10 m. :D No my jsme ji jako firma stavěli, tak jsem tam celkem často jezdil. A když jsme tam byli poprvé, vezl jsem tam nějaké bednící dílce. Celou cestu krásně, slunečno, ještě dolů v Třinci bylo 7 stupňů nad nulou. Nahoře v tyře ještě pod točnou autobusu začínalo posněhávat. Si říkám že do pr.ele co to má znamenat. No asi o 200m dál už sníh na cestě a přímo v cíli chumelí tak že nebylo vidět. Samozřejmě dodávka na letních kolech, tak jsem tam nemohl vyjet, točil jsem se přímo na silnici že zkusím těch pár desítek metrů couvnout, ale cesta široká tak na jedno a kousek auta, no zůstal jsem tam předním kolem ve škarpě. Naštěstí o kousek výš byl traktor, ten mne potáhnul a dotáhl mne skoro až ke stavbě. A to se opakovalo několikrát když jsme tam v zimě jezdili vrtat. Dolů v Třinci pomalu jaro a nahoře zima jak na Sněžce.
Tak se tak nějak divím že tam sníh nemáte, když tam byl a tady nikde ani vločka. Tam i pršávalo, tam tráva krásně zelená a zbytek republiky sahara. Krásný kraj. Jsem tam chtěl koupit barák a odstěhovat se tam, ale zbytek rodiny byl silně proti.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: 1.12.2022

#93 Nový příspěvek od ibanez5 »

Ahoj. No nejsem s Oldřichovic,ale z Nebor. To je dědina vedle Oldřichovic . A máš naprostou pravdu. Tady to tak je, že dole je jaro a dál o 100 m výš na kopci chumelí. Člověk si tak nějak zvykne a už se nediví... Pravda, teď jsem se podíval z okna a lehce je tam pocukrované,ale fakt lehce. Poslední roky tady ta zima nějak přichází později....jde to od západu. Ale s tou vodou máš pravdu. Tady to se suchem je docela v pohodě oproti jinými místem republiky. Mám to tady rád :)
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 1.12.2022

#94 Nový příspěvek od Sniper »

Tady je tak pocukrované a - 1°C.
Půjdeme nabít baterku v traktoru a projej ho s malým :rally: Od žní nejel.


Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: 1.12.2022

#95 Nový příspěvek od Tomas6 »

Já tam jezdíval strašně rád. Mi se ten kraj u vás líbí. Hlavně jak jedeš dědinou a u každého baráčku pár oveček, nebo semtam nějaká kravka. My jsme tu dědina cca 200 lidí, bydlím skoro na samém konci a aby člověk měl pomalu strach že krávy bučí a ovce bečí. Už pár takových co si stěžovali bylo. A to domorodci. Žádná náplava
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 1.12.2022

#96 Nový příspěvek od Sniper »

Jak na Lysé Hoře
Obrázek

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: 1.12.2022

#97 Nový příspěvek od JARDY »

Ty love když vidím ty kopce,dělá se mi nanic. Mám parcelu jenom mírný sklon a někdy šílím.Cobych dal třeba za 2 ary rovinky.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: 1.12.2022

#98 Nový příspěvek od Deane7 »

No vidíš, ja mám 20 árov rovinky. :)
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: 1.12.2022

#99 Nový příspěvek od fikejz »

Tady je sněhu podobné množství jak u tebe Snipere. Ráno jsem zaříznul dalšího kačera, pak jsem šel chvilku s mrňouskama vyzkoušet sáňky a teď už sedím u kafe a čekám na smaženou krev na cibulce ke svačině. Ha, už je to tady:
Obrázek
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 1.12.2022

#100 Nový příspěvek od Sniper »

Hmmm, nech si chutnat, vypadá to dobře 8)
Kde máš k tomu okurek?
Já vařím buřtguláš na kachlákách, tak uvidíme ;-)

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: 1.12.2022

#101 Nový příspěvek od ota »

Tak jsme byli se sousedem na výletě. Když jsem k němu přišel vyndal metr a na střeše jeho auta 4,5 cm sněhu. Teploměr ukazuje 0°C. Ráno jsem zatopil v dílně a půjdu asi něco kutit odpoledne tam. Venku ve sněhu se mi nechce patlat. Pptřeboval bych zabrat na tom štěpkovači. Jak chodím s Axisem po lese mám už vyhlídnutý parádní roští. Jen to strkat do mašiny.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 1.12.2022

#102 Nový příspěvek od Sniper »

No je po obědě a program mám jasný :smich:

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: 1.12.2022

#103 Nový příspěvek od fikejz »

Ta moje, si na okurek a podobné přílohy nevzpomene jak je rok dlouhý (tedy abych jí nekřivdil tak občas udělá výjimku) a já jsem už tak zvyklý, že si taky nevzpomenu. Pak láteří, že je doma zavařeného spousty (to vždycky když má zas zavařovat)! Teď jsme se naobědvali, měli jsme smaženou brokolici s vajíčky a vařené brambory. A co myslíš byla nějaká příloha nebo kompot? :)
Jdu uspat maličkého, za hodinu máme jít na Mikulášskou besídku do pastoušky.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: 1.12.2022

#104 Nový příspěvek od Fizz »

Je hnusně, tak jsem si vzpomněl na rozdělanou flašku. Hruška 2006.

Jen tak ochutnat. Luxus!

Topím na dílně, uklízím, mladej pomáhá... Tatroska sněhu co napadla Už slezla. .. škoda sáňkování nebude.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 1.12.2022

#105 Nový příspěvek od Sniper »

Taky jsme chtěli projet sáňky a po obědě traktor, ale vzhledem k počasí jsme vytáhli lego a děti od sousedů.
Takže mám o zábavu postaráno :smich:

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Odpovědět

Zpět na „Putyka“