Obrana a zabezpečení

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Fizz
Příspěvky: 7992
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Obrana a zabezpečení

#1 Nový příspěvek od Fizz »

Jsa majitelem několika flusaček kategorie D, s ročním zpožděním jsem si vsiml nové kategorie C1, tedy povinost ohlášení u těchto zbraní atd.

Nejak jsem nezaregistroval ani uvedení v platnost ci nějakou společenskou diskuzi. Bylo to v tichosti?

Rikam si kolik takových věcí je mezi lidma, má někdo z vás něco takového? Jak přistupujete k obraně zdraví majetku či zivota, vůči lidem, zvířatům, či jen jako sběratelskou činnost?

Jednou tu taková diskuze probehla v rámci "co jste dnes delali",... S příběhem pána co tehdy zastřel jednoho a postřelil druhého loupežníka.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

fikejz
Příspěvky: 6184
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Obrana a zabezpečení

#2 Nový příspěvek od fikejz »

C1 mezi lidmi zas tolik, právě kvůli krátké době platnosti nového zákona o zbraních a střelivu nebude. Navíc v něm bylo pár chyb okolo vzduchovek a jejich výkonu. Taky se doprodávají zbraně uvedené na trh (vyrobené) jako D, tedy třeba u flobertek s omezeným výkonem a ve specializovaném fóru se řeší i to, že ty otevřené (výkonově neomezené) flobertky nedosahují ani zdaleka teoretických hodnot výkonů příslušných ráží.
C1 je tak leda na obranu majetku před hraboši a hlodavci, dvounohého škůdce s tím můžeš buď mlátit jako obuškem, nebo zkusit trefit hlavní rovnou do oka.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Fizz
Příspěvky: 7992
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Obrana a zabezpečení

#3 Nový příspěvek od Fizz »

Jasně, jako sportovní vec či zácvik je to dobrý. Předehra ke zbrojaku.

Ono vytáhnout ostrou není prdel, když vytahnes nějaký "Dčko", málo kdo bude ověřovat co z toho může vyletět zvláště pokud stojí před tím.

Mimochodem cesko je tak trochu proslavené predelavkama, což takový zákon stejně nevyřeší.

O těch chybách nemluvě, to je ostuda.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

fikejz
Příspěvky: 6184
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Obrana a zabezpečení

#4 Nový příspěvek od fikejz »

Na to aby člověk ve stresové situaci jednal jak má je "úplně nejlepčí" věc pořádný trénink. A na to jsou kurzy. Uvažovat o zastrašení lumpa nějakou imitací (jedno zda plynovou, nebo flobert, nebo vzduchovkou třeba na sifon) je hezké, ale v praxi je to jako loterie - může to vyjít nebo to naopak může vést k horším následkům (v loterii varianta prohrál grunt i s kabátem).
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Irčan
Příspěvky: 2446
Registrován: stř zář 28, 2011 8:55 pm
Bydliště: Boskovice

Re: Obrana a zabezpečení

#5 Nový příspěvek od Irčan »

Teď sem se dival do zákona.Hračka pořízená jako kategorie D zústává Déčke aj po účinnosti změny zákona.
Neco k obraně:

Branit sebe nebo ciziho cloveka znamena jednak riskovat eskalaci a pripadne zraneni, nebo smrt - ale to je vec, kterou muze kazdy odhadnout na miste z toho, kolik je utocniku, cim jsou asi vyzbrojeni (tam je samozrejme riziko fatalniho omylu) a co clovek umi a ma s sebou. V tom by nebyl problem. Problem nastava v okamziku, kdy nase absurdni policie spolecne s nasim totalne jebnutym justicnim systemem popotahuje roky cloveka, ktery nekoho branil, nebo ho dokonce zavre do kriminalu. To je riziko, ktere se velmi spatne odhaduje a dokaze cloveku zcela zkurvit zivot. A o to samozrejme nikdo kvuli nekomu neznamenu nestoji a proto se vzdalujeme od slusne spolecnosti.Ten gdo se brání má na rozhodování minimum sekund.Sódci a sódní znalci na to budó mět deset hodin a vícc.

Z toho, co jsem napsal, je videt, ze klicovy problem je v chovani nasi policie a soudu, kdy se clovek nemuze spolehnout na zadny rozumny vyklad prava, ani na pricetnost soudce nejpozdeji od okamziku, kdy vezme do ruky jakoukoliv zbran. Jenomze, co se s tim da delat? Napadaji me nasledujici moznosti:
- Nebranit nikoho, koho neznam. Mozna zbabele, ale v okamziku, kdy je skutecny protivnik stat, bych to za zbabelost neoznacoval.
- Branit a pripadne si odsedet. To je velmi odvazne a slechetne, ale mozna trochu blaznovstvi ve stavajici situaci.
- Upozornovat na tento problem, treba tim, ze budu vsude opakovat, ze za techto podminek se bojim mit ZP, bojim nosit a bojim kohokoliv neznameho branit jakoukoliv zbrani, cimz se zhorsuje bezpecnost vsech. A doufat, ze to casem nasere dost lidi, aby se z toho stalo tema treba pri volbach a zacalo se to resit.
- Vyhledavat pripady, kdy se nekdo branil a snazit se tem lidem pomoci. Treba tim, ze jim prispeju na pravnika. Ale tam je potreba mit nejakou uroven jistoty, ze to je skutecne tak, jak ten clovek tvrdi a ze neprispivam na obhajce nekomu, komu bych prispivat nemel. Jenomze jak to zajistit? Policie mi asi tezko da dukazy z mista cinu jenom proto, ze jsem ochoten prispet nekomu na pravnika.

Vlastne ani nevim jestli, kdybych nekdy musel branit sam sebe, je ve skutecnosti vyhodnejsi zachovat se podle zakona (tedy zustat na miste, zavolat policii a riskovat, ze nekomu jebne a zkusi za to zavrit me), nebo zmizet (a riskovat, ze me najdou a budou moje zmizeni povazovat za "priznani", ze vsechno nebylo uplne kosher, prestoze jsem se ve skutecnosti bal jenom naseho soudnictvi)

Moje zkušenost:dostatečný návyky a schopnosti řešení krizové situace se ani v kurzech nenaučíš za rok.Já sem dva roky po pořízení krochny mohl říct že su s pistolkó sžité pro mířenku.Jenomže tehdy zde nejaký taktický střílení teprve začínalo. Obranná je na několik let drilu.
Ceterum autem censeo EU esse delendam.
„Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“ — Benjamin Franklin

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Obrana a zabezpečení

#6 Nový příspěvek od Chose11 »

Asi bych k tomu mohl něco říct, pár let už vyučuji sebeobranu, ale !!! Vždy je třeba vyhodnotit situaci, někdy je výhra otočit se a utéct, v posledním konfliktu jsem to udělal. Sice jsem srab v očích toho patnáctiletýho kluka co na tátu vytáhl kuchyňský nůž, ale věděl jsem že tady by to smrdělo kriminálem. Jeho tátu jsem odvedl domů, nechal ho u nás přespat a byl klid. Když jsem to chtěl řešit jen se stupňovala agrese...
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Fizz
Příspěvky: 7992
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Obrana a zabezpečení

#7 Nový příspěvek od Fizz »

Irčan píše: sob led 08, 2022 9:16 pm
- Upozornovat na tento problem, treba tim, ze budu vsude opakovat, ze za techto podminek se bojim mit ZP, bojim nosit a bojim kohokoliv neznameho branit jakoukoliv zbrani, cimz se zhorsuje bezpecnost vsech. A doufat, ze to casem nasere dost lidi, aby se z toho stalo tema treba pri volbach a zacalo se to resit.


Moje zkušenost:dostatečný návyky a schopnosti řešení krizové situace se ani v kurzech nenaučíš za rok.Já sem dva roky po pořízení krochny mohl říct že su s pistolkó sžité pro mířenku.Jenomže tehdy zde nejaký taktický střílení teprve začínalo. Obranná je na několik let drilu.
S první částí souhlasím, nebude to nikdy ale celospolečenské téma, není v zájmu státu ti řešit, a snadnější je ukázat na ty co by to chteli řešit jako na nebezpečné magory.

Věc druhá, znám několik strážníků co mají problémy s vlastním pohybem, nedokážu si u nich představit efektivní využití vlastního těla či zbraně mimo pár naučených situací (možná ani v nich).
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Sadra17
Příspěvky: 6133
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Obrana a zabezpečení

#8 Nový příspěvek od Sadra17 »

zpětně už se nic neregistruje, pár kousků "hraček" taky mám :vysmech: :vysmech:

co má kamarád Gladiatora v 0.45 tak to je moderní předovka která umí ublížit a je nedohledatelná 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2605
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Obrana a zabezpečení

#9 Nový příspěvek od krajan »

uz teda par rokov mam zbrojak , ale fakt je ze zbran sa nevytahuje , a ked vytiahnes musis pouzit . Ale zase vytiahnes imitaciu , vytiahol si zbran ( nikto nevie , ze je to imitacia ) a si uplne v inej kategorii .
Zakony su postavene totalne nahlavu , treba davat pozor, ci utocnikovy , zlodejovy nesposobis vacsiu skodu , ako on tebe . Takze stretnes doma cudzieho nepozvaneho chlapa ( zenu ) zlomis mu ruku a mas problem .
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Obrana a zabezpečení

#10 Nový příspěvek od Britt »

Já mám zbroják od 92 roku, ale nikdy mě nenapadlo tahat sebou bouchačku, když někam jdu. Bohatě mi to stačilo v práci.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4265
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Obrana a zabezpečení

#11 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

psychó má pokračování.....
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

fikejz
Příspěvky: 6184
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Obrana a zabezpečení

#12 Nový příspěvek od fikejz »

Proč psycho?
Krajan, jak to u vás dopadlo s Kňažkem?
U nás se to pomaloučku polehoučku stabilizuje na +- rozumné úrovni. Není to ani moc dlouho co po důkladném vyšetřování upustili od stíhání toho chlápka z drážního domku. Těžko ale soudit, zda by to dopadlo i bez tak dobrých advokátů jaké měl.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Obrana a zabezpečení

#13 Nový příspěvek od Britt »

Toho Kňažka sotva můžeš brát jako mustr, protože Justice soudí podle xichtu a známostí. Dnes se nesoudí podle znění paragrafu, ale podle jeho výkladu a máš spoustu možností se o tom přesvědčit, že to tak je.
Hajný zastřelil cikána, který mu na jeho pozemku zabil psa a šel po něm se sekerou. Hajný dostal 11 let a odseděl si je do posledního dne, protože druhý cikán řekl, že chtěli požádat o vodu na zapití léků a pes je napadl.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

fikejz
Příspěvky: 6184
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Obrana a zabezpečení

#14 Nový příspěvek od fikejz »

I případ Kňažka, je dobře ilustrační. Jen to musíš vnímat tak, že přestože je slavný a pro systém nekontroverzní tak systém dělá to či ono. A v případě běžného občana si systém rozhodně nebude brát rukavičky a pokusí se to zmáknout cestou nejmenšího odporu.
Svědek vypovídající proti obránci je vždy pro systém výhybka na překvalifikování obránce na útočníka. Co na tom, že svědek patří do skupiny notoricky známé svým vztahem k pravdomluvnosti.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Obrana a zabezpečení

#15 Nový příspěvek od Britt »

Moje osobní zkušenost. Byl jsem na veřejnosti napaden dvěma cikánama. Vidělo to spousta lidí, jenže tam došlo k nějakým zlomeninám a už se neřešilo napadení, ale ublížení na zdraví a měl jsem hodně velké problémy se z toho beztrestně dostat. Bez protekce bych to odsral.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“