Celosvětová energetická krize

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8575
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Celosvětová energetická krize

#16 Nový příspěvek od bourač »

8)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

fmodel
Příspěvky: 76
Registrován: pát srp 28, 2015 10:31 pm
Bydliště: Čáslav

Re: Celosvětová energetická krize

#17 Nový příspěvek od fmodel »

To jsem zvědav co na to sousedi až vytáhnu komín z krbovek ve čtvrtým patře paneláku :D

hobr
Příspěvky: 3872
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Celosvětová energetická krize

#18 Nový příspěvek od hobr »

To je zase téma... :pistol: Řeší se tu věci, které nemůžeme ovlivnit (stejně jako kovid). Hlavně, že se o tom bude psát (x stránek), jedni budou pro, jiní proti - celá debata je o "exkrementu" :evil: . Hlavně, když dávám odkaz na předešlý citát, jsem kárán, že zabírá místo na fóru - mám dojem, že tyto diskuse k tomu patří... :evil:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
Shaolin
Příspěvky: 94
Registrován: úte kvě 08, 2018 8:21 pm
Bydliště: Poprad

Re: Celosvětová energetická krize

#19 Nový příspěvek od Shaolin »

A to ešte nestrašia s benzínom a naftou. To príde šup jedného rána - na dvojnásobok.

fikejz
Příspěvky: 6111
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Celosvětová energetická krize

#20 Nový příspěvek od fikejz »

Při vhodném načasování zavedení uhlíkové daně na PHM, požadované Uhnijí, kvůli Green dealu bude dvojnásobek ještě velice mírná a příznivá varianta.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

fmodel
Příspěvky: 76
Registrován: pát srp 28, 2015 10:31 pm
Bydliště: Čáslav

Re: Celosvětová energetická krize

#21 Nový příspěvek od fmodel »

hobr píše: ned říj 17, 2021 9:44 pm To je zase téma... :pistol: Řeší se tu věci, které nemůžeme ovlivnit
Z naší pozice nemůžeme ovlivnit ani ranní stolici :smich:

hobr
Příspěvky: 3872
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Celosvětová energetická krize

#22 Nový příspěvek od hobr »

Ranní stolici mám pod kontrolou (zatím)! :typek:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8575
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Celosvětová energetická krize

#23 Nový příspěvek od bourač »

no dost projezdím, nafta na jaře 26Kč, dneska 34Kč. :-/ a to určitě není konec.
Zákazníci budou muset sáhnout do kapsy hlouběji - jinak budu sedět doma na zadku.
Vlastní práce hromady.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

fmodel
Příspěvky: 76
Registrován: pát srp 28, 2015 10:31 pm
Bydliště: Čáslav

Re: Celosvětová energetická krize

#24 Nový příspěvek od fmodel »

hobr píše: pon říj 18, 2021 7:30 pm Ranní stolici mám pod kontrolou (zatím)! :typek:
jj ranní stolici mám pravidelně v šest ráno ,vstávám v sedm :D

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8575
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Celosvětová energetická krize

#25 Nový příspěvek od bourač »

black out :jazyk: kuwa s těma němcema

10minut, asi ten vítr, než jsem potmě odklidil krámy kolem centrály tak to pustili :pohlavek:
mám něco rozdělanýho, ale než zas vlezu do montérek tak to vypadne znova, seru na to.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

jean
Příspěvky: 3018
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Celosvětová energetická krize

#26 Nový příspěvek od jean »

Fikejz, keby mali na kamnech variť v meste všetci, tak je tu väčší smog, ako v Londýne v 50. rokoch. A ehm, čím by všetci v tých kamnech kúrili? Ludia, nemyslite stále v rámci svojho dvora. Toto forum je trochu špecifické, že väčšina členov má svoju záhradu, niektorí aj les. Ale to dnes platí tak pre 30% obyvateľov - to možno preháňam, ked vidím tie 3-4 árové megapozemky, kde sa zmestí malý dom, auto a 20m2 trávnika. Čo s tým zvyškom?
Bohužiaľ, ako vždy, úradnícke zelené hlavy bez technického vzdelania robia zákony na základe nepochopenia toho, ako veci fungujú.

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Celosvětová energetická krize

#27 Nový příspěvek od jojo7011 »

Skutocnym vladcom sveta uz pomaly dochadza, ze priemysel 4.0 sa so zelenym sialenstvom jednoducho energeticky utiahnut neda a neviem ci ste si to vsimli, ale preto bolo na cas okolo priemmyslu 4.0 a 5G sieti ticho. V pralemente eu mali poskoci koly tomu hlasovat, ze aj Rusky plyn a jadro sa budu povazovat za zelene zdroje energie. Co by prakticky zdecimovalo greenpeacakov a Greendeal by uz sice s obidvoma chramajucimi nohami pomaly pokracoval dalej. S elektrikou v eu bude problem. Nemci sa museli vzdat jadra koly tomu, ze do roku 2030 maju byt nahradeni alkajdami a tym proste nemozu nechat jadrove elektrarne v rukach. Francuzom jadro tiez pokulhava a naviac maju uplne odstavit jednu velku jadrovku na 4 roky koly modernizacii. No a postaci ked nebude fukat ten spravny vietor, alebo bude zamracene a energeticka sustava v zapadnej eu skolabuje. A nemyslite si ze mi v strednej europe sme v pohode. Ked skolabuje sustava na zapade tak, MI ICH BUDEME ZACHRANOVAT NA NAS UKOR !!! ( do eu nas nevzali preto aby sme sa mali mi lepsie, ale preto aby sa oni mali lepsie ). Za dalsie, zhruba 50% eleketriky kupujeme z Ukrajiny. A ked tam ti sialeny banderovci na pokyn USA zacnu strielat po Dencku a Luhansku co myslite co spravia Rusi? Spravne, Specnazovci im vypnu tie 4 jadrove elektrarne co tam maju aby ich schladili. A tym schladia aj nas a eu sa na nas z vysoka vysere. Myslim si ze 2kW elektrocentrala a 20l benzinu do nej + propanova bomba a varic aj nejaka stara petrolejka a nejake drievko do pece nebudu pravdepodobne nikomu na skodu. Tych zopar dni kym sa situacia opat stabilizuje sa s tym budu dat zvladnut.

*123
Příspěvky: 561
Registrován: pon pro 28, 2020 7:28 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Celosvětová energetická krize

#28 Nový příspěvek od *123 »


Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Celosvětová energetická krize

#29 Nový příspěvek od Leo »

Již mnoho let se cudně mlčí o tom, kdo jsou vlastně ti "záhadní minoritní vlastníci ČEZu", kteří nyní nechtějí přistoupit na omezení svého zisku a jejichž žalob se Fialová vláda tak hrozně bojí. Inu, děti, není tedy nad to podívat se na vlastnickou strukturu, abychom tak nějak věděli "cui bono"...

Největší podíl hned po Ministerstvu financí ČR drží nizozemská společnost Clearstream Banking SA, která je koncově vlastněná Deutsche Boerse ve Frankfurtu nad Mohamem (takže Němec). Hned za ním v pořadí jde americká State Street Bank and Trust, součást State Street Corporation, kde drží akcie investiční fondy Vanguard Group, Blackrock a Dodge & Cox (Američan), britská Chase Nominees, vlastněná americkým JP Morgan Chase Bank (další Američan) a investiční banka Brown Brothers Harriman (třetí Američan).

Všichni Ti chlapci a děvčata z J&T, Tkáčové, Jakabovič, Šnobr a další, "jednající ve shodě", nedají dohromady ani celé 1%. Tak až Vám zase budou říkat, že J&T a Tkáč (ne, že bych je chtěl omlouvat), tak si vzpomeňte na tento graf. A to tam ještě nevidíme podíl pana Beneše, který z Londýna spravuje jeho předchůdce, Martin Roman. Stát ve státě...

Obrázek
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15782
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Celosvětová energetická krize

#30 Nový příspěvek od oco13 »

Páni skúsim sem položiť dve hlúpe otázky , tak ma príliš nebite :pohlavek:
- Je referendum pre vládu záväzné? , alebo aká by musela byť účasť aby bolo
a teraz tá ešte hlúpejšia :pohlavek:
- je zákonne možné usporiadať referendum o znárodnení alebo vyvlastnení určitých podnikov? :typek:

Odpovědět

Zpět na „Putyka“