Celosvětová energetická krize

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
jean
Příspěvky: 3014
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Celosvětová energetická krize

#136 Nový příspěvek od jean »

Duchodce, účinnosť takej batéria je mizerná, pod 50%

lapav
Příspěvky: 552
Registrován: stř říj 22, 2008 4:41 pm

Re: Celosvětová energetická krize

#137 Nový příspěvek od lapav »

Ahoj,
Jaká je průměrná cena plynu za m3 v kč?

honzaPP
Příspěvky: 664
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Celosvětová energetická krize

#138 Nový příspěvek od honzaPP »

chobotek píše: pát říj 14, 2022 11:26 am Hovořil jsem s jedním švédským kolegou, přišla řeč i na slepé projekty (bourač by zasloužil © :D) a když jsme řešili kudy teče elektrická energie odkázal mě sem: https://www.svk.se/om-kraftsystemet/kontrollrummet/
Škoda, že nemáme taky tak pěknou a přehlednou stránku.
A co tohle chobotku?
https://oenergetice.cz/energostat
Hinomoto N249

chobotek
Příspěvky: 10549
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Celosvětová energetická krize

#139 Nový příspěvek od chobotek »

Dík, to je dobré vodítko. Dvě poznámky:
  1. Ta švédská stránka je provozovaná státní firmou provozující přenosovou soustavu. Česká firmou OM Solutions s.r.o.
  2. Data jsou neúplná a ta o elektřině se berou z ENTSO-E Transparency Platform a to už je lepší podívat se ke kováři (snad ten odkaz bude po delší dobu funkční; teď z něj vyplývá, že přenášíme německý přebytek do Rakouska)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

honzaPP
Příspěvky: 664
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Celosvětová energetická krize

#140 Nový příspěvek od honzaPP »

Rovnou se přiznám,že takhle hluboce jsem to nestudoval. Zatím jsem to používal spíš jen sebe pro sledování vývoje spotové ceny elektřiny a pro zajímavost jaké mají státy podíly druhů výroby el. energie. Ale připomínky dobré 8)
Hinomoto N249

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Celosvětová energetická krize

#141 Nový příspěvek od Shrek »

Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

zetör
Příspěvky: 1518
Registrován: pát pro 02, 2016 6:08 pm
Bydliště: ndr

Re: Celosvětová energetická krize

#142 Nový příspěvek od zetör »

Cé je správně.Před měsícem Janeček dával tenhle rozhovor a hle všechno je jinak.Ceny energií klesly,plyn na předválečnou úroveň a Maďaři jsou v pytli.

https://e-news.cz/rozhovory/pavel-janec ... een-dealu/


chobotek
Příspěvky: 10549
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Celosvětová energetická krize

#144 Nový příspěvek od chobotek »

To, že vyrobíme kilowathodinu za 1Kč a pak ji z burzy za 10Kč koupíme není lichva. A zavalit kvůli tomu policii hromadou debilních oznámení je prostě na palici.

https://www.epravo.cz/top/clanky/zaklad ... 77208.html
Cítíte se rozumově slabí? Jste lehkomyslní nebo rozrušení?
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13108
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Celosvětová energetická krize

#145 Nový příspěvek od Čárls »

JNo řeknu to takto je to obchod Lichva se týká pujček a nepřiměřeného uroku a navyšování po době splatnosti
To by se staát a exekuce museli taky žalovat neb z 50 koruny co máš za pokutu v tramvaj je najednou 20 tisíc (jen příklad )
Takže to neprojde ani omylem Osobně Vidlákovy videa přeskakuji je to typický joutubák Par sem jich viděl a nad pár sem se pěkně pozastavil :shock: a pomyslel si svoje :smich:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Celosvětová energetická krize

#146 Nový příspěvek od oco13 »

chobotek píše: úte říj 25, 2022 3:41 pm To, že vyrobíme kilowathodinu za 1Kč a pak ji z burzy za 10Kč koupíme není lichva. A zavalit kvůli tomu policii hromadou debilních oznámení je prostě na palici.

https://www.epravo.cz/top/clanky/zaklad ... 77208.html
Cítíte se rozumově slabí? Jste lehkomyslní nebo rozrušení?
Pachatel zneužije něčí rozumové slabosti, tísně, nezkušenosti, lehkomyslnosti nebo něčího rozrušení k tomu, aby pachateli nebo jinému bylo poskytnuto nebo slíbeno plnění, jehož hodnota je k hodnotě vzájemného plnění v hrubém nepoměru.
Ja to vidím tak že toto jednanie splňa citovanú časť - ludia sú sprostí a iní ludia to zneužívajú.
Edit : video som samozrejme nevidel, čítal som k nemu diskusiu na inom fore a hodil som to sem aby som videl názory.

fikejz
Příspěvky: 6099
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Celosvětová energetická krize

#147 Nový příspěvek od fikejz »

Zavalit policii jakoukoliv hromadou čehokoliv je ovšem převelice záslužná činnost. Nebo ty jsi se osobně setkal někdy s tím, že jsi policii na něco potřeboval a ona tvým potřebám vyšla vstříc a úspěšně je vyřešila? (Málem jsem napsal i efektivně, ale to už by byl ve spojení s naší policií oxymóron.)

A ano souhlasím, že ta konstrukce s lichvou je na hlavu uhozená, minimálně to, že je prodej realizován přes burzu věc značně legalizuje. V poněkud těžším postavení jsou prodávající, kteří jsou zároveň výrobci. Ale není se třeba obávat, že by si s tím jejich právníci neporadili.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Celosvětová energetická krize

#148 Nový příspěvek od oco13 »

Fikejz : čo neplatí na mnou zvýraznenej citácii zákona???

chobotek
Příspěvky: 10549
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Celosvětová energetická krize

#149 Nový příspěvek od chobotek »

Ale tak fikejzu... Dosud jsem podával dvě TR, po zkušenosti s tím prvním jsem to druhé sepsal sám a nabídnul na flash disku. Pan praporčík ovšem cítil potřebu k tomu cosi doplnit a dovedeš si představit, jak se to pod tím předchozím textem vyjímalo.

Ale když mi v Ostroměři jeden z mladíků, které jsem vzal stopem, vytáhnul při vystupování z auta peněženku, obklíčili vesnici a výrostky dopadli. Celé to nakonec dobře dopadlo, takže asi můžu napsat, ano, jednou se mě osobně stalo, že policie vyřešila můj problém (nevím jestli efektivně, ale efektní to místy bylo).

Mě to zavalování jakýchkoliv úřadů kravinama prostě přijde dětinské, kór když za tím stojí tak přiblblá konstrukce.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

fikejz
Příspěvky: 6099
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Celosvětová energetická krize

#150 Nový příspěvek od fikejz »

Oco, to že ta citace zákona platí bohužel neznamená, že je zároveň aplikovatelná v praxi. BTW, víš proč je paragraf: § tak klikatý?

Chobotku, máš velký plusový bod za reálnou příhodu o neprodleném a prospěšném zákroku policie 8) Doteď jsem si myslel, že takové jsou jen v pohádkách na dobrou noc pro malé i velké děti. Představu o podobě dodatku pana praporčíka mám velice realistickou. Musím se jí dost bránit, abych výbuchem bohatýrského řehotu neprobudil vedle spící ratolesti.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“