Celosvětová energetická krize

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5433
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Celosvětová energetická krize

#1 Nový příspěvek od thovt »

Tak už lidstvo dosáhlo maxima spotřebě zdrojů a ekologie šlápla na brzdu.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Celosvětová energetická krize

#2 Nový příspěvek od Chose11 »

Jo, jel jsem dnes pro vozejk koksu a ouha, není a možná bude až po Novém roce a prej ať se nedivím kdyby stál metrák 1500,- , tak jsem rád alespoň za černý uhlí a nechal jsem si na vozejk naložit čepici a pádil jsem domů. Prý se to vozilo z Ruska a teď nic... :-/ Já tomu fakt nerozumím.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Celosvětová energetická krize

#3 Nový příspěvek od bourač »

taky tomu nerozumím, myslím že veškerej koks na trhu stáhli dvořani v Praze na hradě.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Celosvětová energetická krize

#4 Nový příspěvek od ota »

Tuhle o tom koksu byl článek na netu. Teď co jsem doma tak čtu na netu kdejaké hovno. :D
Koks se vyrábí z černého uhlí. Jelikož a protože v naší republice jdou černouhelné doly do ůtlumu, je ho málo pro výrobu koksu. Byly tam napsaný i čísla v objemech spotřeby uhlí, koksu. Koksárny jsou hlavně v okolí černouhelných dolů. Jelikož doly zavírají zavírají i koksovny. Koksovna je velký znečišťovatel ovzduší a ťím pádem je pro ekologii problémové zařízení.
Dále tam psali, že vyrobemý koks jde z velké části do Německa, Finska, na vývoz. Pak něco zůstane pro hutě. Už i ty hutě ho mají nedostatek.
Povšechně tam psali že asi polovina černého uhlí se do koksáren dováží ze zahraničí. Čína, Brazílie, Indie, atd. Problém bude, až stoupne cena dováženého uhlí, protože EU bude zpřísňovat dovoz nezeleného paliva. Může se stát, že na ně zvýší daň. Nebo se stane že když budeme srát Čínu stále víc než ji sereme teď, přestane nám tu uhlí prodávat. Tím pádem buďto koks tak vystřelí s cenou, nebo ten zbytek pár koksáren zavřou a nebude se tady vyrábět. Pak už přijde jen dovoz koksu z ciziny. Psali tam také že Rusko je jeden z předních vývozců černého uhlí, potažmo koksu. Ale mi ho tam přeci nebudeme nakupovat.
Toď výtah z článku co jsem četl.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Celosvětová energetická krize

#5 Nový příspěvek od rezis »

To bych mohl rozjet téma Fotovoltaika :)
S energiemi to není moc prdel a bude hůř. Problém, že než to zeleným mozkům dojde bude dost pozdě. A nastartovat vše zpátky mávnutím kouzelného proutku nejde.
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14524
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Celosvětová energetická krize

#6 Nový příspěvek od DanculSK »

.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Celosvětová energetická krize

#7 Nový příspěvek od Atlan »

No aby sme dostali energeticky certifikat chce to krb..... Tak neviem kedze aj ten uz zakazuju.
https://energozrouti.cz/z/domaci-krby-n ... ni-ovzdusi

Asi sa nam ta stavba domu v buducnosti predrazi, ked pod zakadovu dosku bude treba nainstalovat reaktor aby bola elektrina, akurat ten nieje dost zeleny....
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Celosvětová energetická krize

#8 Nový příspěvek od Killer Koly »

thovt: na brzdu neslapla ekologie,ale zeleni vypatlanci. za me si myslim, ze ziju v mnohem lepsim prostredi nez pred r. 1989

mozne reseni
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1426675 ... voplyn.php
je to dost zelene?
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Fizz
Příspěvky: 7859
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Celosvětová energetická krize

#9 Nový příspěvek od Fizz »

DanculSK píše: ned říj 17, 2021 9:14 am Ne je..be im to už tak trochu?
https://energozrouti.cz/z/podepsano-ben ... .seznam.cz
Hele, mam auto z amerického trhu, rv 86, katalyzátor, sekvenční vstřikování, odvětrání motoru do kanystru s aktivním uhlím atd. Srovnej si to s tím kdy Evropa zavedla Euro1, to auto plní vetsinu pro E3.

Mimochodem je to jeden ze států, v obchodě to nekoupíš, z domu ti to nikdo nesebere, cesta k ekologii není přes zákaz sekaček, ale třeba přes rozumné zdroje zavlahy, nebo nevozit hlínu přes půl státu, ci nesekat každý den a nechat přírodě trochu volnosti, to se ale zase blbě vyhodnocuje v tabulkách. Třeba je to začátek s povede to k něčemu rozumnému.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Celosvětová energetická krize

#10 Nový příspěvek od ota »

Ještě mě napadlo, tuhle jsem četl rozhovor s Pavlem Tykačem. On v té energetice podniká. Byl to vcelku pěkný článek. Nyní je to hodně o těch emisních povolenkách, které může skupovat kde kdo. Překupníci a od toho se pak odvijí ta cena. On v tom článku má i rozpočet ceny za kW.
Líbilo se mi jeho vysvětlení s ťěmi obnovitelnými zdroji. Pro jednoduchost to vysvětluje s pračkou. Tak to pochopím i já. Že:
Mám doma pračku a ona už má svoje za sebou. Ale vcelku pořát normálně pere. Vezmu ji odpojím a zahodím ji. Potom půjdu a budu hledat pračku novou. V obchodě hledám, měřín, zkoumám která pračka by mi pasovala. Vyberu si ji. Přivezou mi ji domů. Bohužel pračka má jinde přívod vody a jiné šroubení. Volám instaletéra. Přijde vše předělá. Pračka má jiný vývod na odpad. Přizpúsobím ho. Co už. Po všech peripetiich zapnu pračku a peru. Takto přesně funguje rozhodování EU. Nejdřív vše zrušíme, zavřeme, zakážeme a pak to teprve budeme řešit. Normálně myslící člověk, když mu pračka ( elektrárna, kotel, krbové kamna, atd ) fungují a on se rozhodne tu věc, zařízení vyměnit, nahradit udělá to uplně jinak. Vše si připraví odzkouší, zapojí a pak teprve starou pračku vypne a ihned múže používat tu novou.
Takto to EU dělá přesně opačně. Nařídíme zákaz uhlí a pak to budeme řešit, až už nebude návratu.
Ten článek byl vcelku dlouhej. Já jsem si tu pasáž z pračkou trochu upravil. Ale v celku podle toho článku. Necituji doslovně, nebo jsem si slovo přidal pro jednodužší vysvětlení třeba pro mě. Nemám paměť na přesný slova co tam jsou.

Fizz
Příspěvky: 7859
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Celosvětová energetická krize

#11 Nový příspěvek od Fizz »

Má pravdu, protože ve vedení jsou lidi co si ani nepřičuchli k "praxi" on netuší že pračka má nějaký šroubení, že to není tam dáš hadici a ta je přibalená...

Vidím to i v mikropolitice, tam jsou jen ti co "rukama" nic nedelali, jak se má starat o rozvoj města když nemá ani základní znalosti o provozu?
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

fikejz
Příspěvky: 5995
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Celosvětová energetická krize

#12 Nový příspěvek od fikejz »

Nějak se pořád nemůžu zbavit názoru, že nejjednodušší příprava na energetickou krizi je malý krok z5. Prostě udělat barák tak aby fungoval i bez elektriky a na tu aby byly maximálně mražáky a pračky. Na to by měl stačit v celku malý a tím pádem nenákladný ostrovní systém. Úplný zbavení se elektriky by obnášelo spoustu práce navíc - například konzervování spousty domácích produktů, nebo třeba to praní někde ve škopku, valše, kejklovačce. Pokud by to mělo zasáhnout ve velké míře i PHM, tak by nás dost pravděpodobně čekal hladomor, protože bez traktorů nevyprodukujeme ani pro zásobování rodin zemědělců. Ani to by nebylo nic nového pod sluncem. Na Ukrajině byl ve třicátých letech obrovský hladomor a to nikoliv pro to, že by tato jinak obilnice Evropy měla nějaký problém s úrodou. Problém byl v tom, že neměli co zasít! Stalin nařídil konfiskovat veškeré zrno, právě s cílem donutit sedláky vstoupit do kolchozů. Takže příčinou byl tehdy stejně jako jí bude dnes "vznešený cíl" vůdců.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Celosvětová energetická krize

#13 Nový příspěvek od Britt »

A svítit budeš očima, voda ze studny ti nateče sama, kafe si uvaříš pomocí lupy, ale jen když bude svítit sluníčko.... Jsme otroci, závislí na molochu zvaném elektřina a krok zpět je návrat do jeskyň.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Celosvětová energetická krize

#14 Nový příspěvek od oco13 »

Britte , tak mi potom povedz ako žilo ludstvo 2 tisíc rokov bez ropy a elektriky.? :typek:

fikejz
Příspěvky: 5995
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Celosvětová energetická krize

#15 Nový příspěvek od fikejz »

Svícení když mám ledky je oproti mražáku a pračce naprosto zanedbatelná položka. voda ze studny se nechá načerpat větrníkem, nebo nateče samospádem, případně ji napumpuješ ručně a ani to čerpadlo zas tolik nesežere, kafe uvařím na kamnech tak jak ho vařila babička stejně tak jako oběd. To že je takové řešení pro lidi z měst utopie je jiná stránka věci, neměli volit zelený. Vadí jim auta, uhelný i jaderný elektrárny, krávy, že prdí metan, no tak holt nebudou mít co do huby a v bytech budou mrznout, co mě je po nich.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“