Tornádo, Břeclavsko pomoc

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Fizz
Příspěvky: 7945
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Tornádo, Břeclavsko pomoc

#1 Nový příspěvek od Fizz »

Jak psal někdo v tématu počasí, za pár týdnů bude situace jiná a pomoc akutní.

Otázka kdo může jak pomoci je nasnadě. Řemeslně, technikou, systémově.

Aktuálně chystáme podnět v koordinaci se statikama pro krizový štáb, ohledně systematizace a organizace dobrovolných prací v odborném smyslu. Katalogizace nabídek treba.

Otázka je treba materiálová pomoc, napriklad "bazarovy" stavební materiál (okna, a pod) ... To asi na konkrétní spolupráci, atd. Naprikadna opravu dílny či nějakého přístavku pro dočasné bydleni behem oprav.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Fizz
Příspěvky: 7945
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Tornádo, Břeclavsko pomoc

#2 Nový příspěvek od Fizz »

Rozvíjení myšlenek a konkrétních návrhů, sem s tím.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9053
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Tornádo, Břeclavsko pomoc

#3 Nový příspěvek od Sniper »

Dnes jsme byli v centru krizového štábu, kde nikdo nic pořádně nevěděl, probíhalo navážení různých materiální pomoci, ale co se týče odborných prací, tak nikdo nic nevěděl.
My zajeli na Pánov, na který se úplně zapomnělo, to nejhorší mají snad už za sebou, zítra tam budem pokračovat s vyřezáváním, ale je třeba zjistit, kde je taková práce mnohem důležitější, za tímto účelem jsme oslovili kamaráda, hejtmana pardubickeho kraje Netolickeho, aby nám předal seriózní kontakt na někoho, kdo bude informace rozumně zpracovávat a postupovat dál....

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Fizz
Příspěvky: 7945
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Tornádo, Břeclavsko pomoc

#4 Nový příspěvek od Fizz »

Tak bohužel stejný pocit, ve snaze vůbec někoho oslovit.

Otec byl po zemětřesení v Albánii, nějaké povědomí má, zasahovat do práce IZS je samozřejmě blbost, ale co pak, ... Pominu-li prozatím problémy se stavebním materialem a jeho dodávkami, což bude s akutní poptávkou ještě horší, nedostatek lidí, tak organizace a optimalizace režijních nákladů a prácí bude zásadní do začátku zimy je velmi krátká doba.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9053
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Tornádo, Břeclavsko pomoc

#5 Nový příspěvek od Sniper »

zpráva z města:

Děkujeme za nabídky pomoci. Uvítáme samostatné jednotky, které máji k dispozici lezeckou techniku, plošiny, pily, jeřáby, štěpkovače. Začínáme od 7:00, priority jsou ulice Křičkova, P.Jilemnickeho, Erbenova, J.Suka, I.Olbrachta, Brněnská včetně vnitrobloků mezi těmito ulicemi. Pokud se zapojíte, napište prosim zprávu. Děkujeme všem za pomoc. Město Hodonín
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14684
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Tornádo, Břeclavsko pomoc

#6 Nový příspěvek od DanculSK »

To je hrozné,,,,
:'(
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8575
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Tornádo, Břeclavsko pomoc

#7 Nový příspěvek od bourač »

jo je, až se vyřádí tornádo v lokalitě kde můžu pomoct, vezmu bandu mých makáčů a pomůžu těm kdo o to stojí.
Bez zprostředkovatelských byrokratických mezičlánků.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

fikejz
Příspěvky: 6111
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Tornádo, Břeclavsko pomoc

#8 Nový příspěvek od fikejz »

8)
Jak je to s posláním peněz konkrétním lidem? Do jaké částky se o to nezačne "zajímat" stát? Ví to někdo?
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Fizz
Příspěvky: 7945
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Tornádo, Břeclavsko pomoc

#9 Nový příspěvek od Fizz »

Jednotlivá platba cca do 100tis.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4802
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Tornádo, Břeclavsko pomoc

#10 Nový příspěvek od imaginaro »

Tak, mám info třeba pro fikejze a další kdo mají râdi konkrétní pomoc.
Teď jsem jel autem a jelikož poslouchám radiožurnál(už léta), odposlechl jsem že do svého vánočního projektu JEŽÍŠKOVA VNOUČATA zařadili i oběti tornáda. Tam si lidi kteří s té oblasti něco potřebují, napíší co konkrétně, někdo si to na netu vybere a následně radiožurnál přímo seznámí dárce s obdarovaným aby náhodou nedostal nepochopením něco jiného. Tedy nic dopředu nekupovat, až po komunikaci s tím komu chceme něco koupit/dovést/pomoct, ...
Tenhle projekt mâm moc rád, dělají radost těm, na ktery se jejich potomci vykaali, nebo už jsou z rodiny poslední.

Info zde:
https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/sp ... 261454_kro
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Fizz
Příspěvky: 7945
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Tornádo, Břeclavsko pomoc

#11 Nový příspěvek od Fizz »

SeznamZpravy píše: sob čer 26, 2021 1:36 pm Kolem osmé hodiny dorazila skupina dobrovolníků z Vysokého Mýta. „Není nám ta situace lhostejná,“ vysvětluje Vlastimil Fikejz. S sebou vzali motorové pily, benzín.
Fikejz?
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

fikejz
Příspěvky: 6111
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Tornádo, Břeclavsko pomoc

#12 Nový příspěvek od fikejz »

Mám teď (14 dní čerstvě) bohužel obě ruce zlámaný, ale obě mě svrbí a nejradši bych jel hned :-/ a fikejz jsem jen přezdívkou.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 904
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Tornádo, Břeclavsko pomoc

#13 Nový příspěvek od amatér »

Mám na dvoře připravený balík střešních latí 4 x 6 cm , cca 1000bm. Kdyby měl někdo potřebu, jsem připraven toto darovat. Dopravu zajistím vlastními prostředky. Jenom bych to rád osobně předal majiteli poškozeného domu, který to skutečně potřebuje.

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Tornádo, Břeclavsko pomoc

#14 Nový příspěvek od kucmar »

Měl bych zájem. Jeden kolega už má střechu hotovou( měl železnou konstrukci, ta zůstala úplně prázdná) ale druhý nemá ani krovy. To stejné další dva z rodiny. Můžu se zeptat, zda už nemají něco zařízené. Určitě by pomoc využili. V případě potřeby by dal přímý kontakt👍

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 904
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Tornádo, Břeclavsko pomoc

#15 Nový příspěvek od amatér »

Tak dej vědět. Myslím, že jsem u Tebe kdysi byl pro převodovku z Gazíka a docela dobře jsme si pokecali u vás na dvorku.
telefon ke mě do kapsy šest0353478nula.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“