přejezd mezi okresy

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
pidi
Příspěvky: 728
Registrován: ned črc 03, 2011 9:23 pm
Bydliště: Třinec

Re: přejezd mezi okresy

#91 Nový příspěvek od pidi »

pane jbb. Vysvětluješ si to po svém. Je třeba se na to podívat hlouběji a ne jen slepě hledat, jak to ojebat. Nařízení zakazuje opustit okres, ve kterém jsem se rozhodl přečkat onen lockdown. Tzn. Mohu mít trv.bytem třeba v Olomouci a chatu, přítelkyni, či jiné bydliště někde jinde, třeba v Brně apod. Výjimky jsou jasné, jsou uvedené. Takže aby se předcházelo ojebavkam, je třeba aby se vyptávali. Jinak tyto manévry nikdy neskončí. Taky mě omezení serou, ale...

Viz https://okresy.mvcr.cz

je to jakýsi pohled, jak to bylo myšleno a co se od toho očekává. Tak tady nenávaděj k nějaké "obc. neposlušnosti" za kolegu to asi řešit na úřad nepůjdeš. Doporučuji mu to vyřešit smírčí cestou. Tzn. špatně jsme se pochopili nebo podobně. Bez širokých ramen.

jbb
Příspěvky: 148
Registrován: ned srp 17, 2014 8:51 pm
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: přejezd mezi okresy

#92 Nový příspěvek od jbb »

pidi píše: pát bře 19, 2021 7:09 pm pane jbb. Vysvětluješ si to po svém. Je třeba se na to podívat hlouběji a ne jen slepě hledat, jak to ojebat. Nařízení zakazuje opustit okres, ve kterém jsem se rozhodl přečkat onen lockdown. Tzn. Mohu mít trv.bytem třeba v Olomouci a chatu, přítelkyni, či jiné bydliště někde jinde, třeba v Brně apod. Výjimky jsou jasné, jsou uvedené. Takže aby se předcházelo ojebavkam, je třeba aby se vyptávali. Jinak tyto manévry nikdy neskončí. Taky mě omezení serou, ale...
Tohle smrdí "univerzitou života", že jo? Anebo přímo proslaveným "policejním myšlením". Ale právo takhle nefunguje. Kdepak - občan nemá co se dívat hlouběji, občan (a policejní pohůnek tuplem) má ctít zákon. Ten v tomto případě jasně říká, co je třeba k návratu domů. Pokud by to naše vláda chtěla stanovit jinak - třeba aby policie posuzovala co kde kdo dělal, pak by to bylo v tom nařízení napsané. Ale ono to tam není. Teoretizovat můžeš o nesmrtelnosti chrousta, ne o právu (snad jen když bys to právo vystudoval, ale to zjevně není Tvůj případ).

Tyto manévry skončí tehdy a až tehdy, až bude populace proočkovaná. Dříve ne, rozhodně tyhle nefungující pokusy o okresní uzávěry nijak nepomohou. Jen nebetyčně s*** lidi a antagonizují je proti státu.

pidi píše: pát bře 19, 2021 7:09 pm je to jakýsi pohled, jak to bylo myšleno a co se od toho očekává. Tak tady nenávaděj k nějaké "obc. neposlušnosti" za kolegu to asi řešit na úřad nepůjdeš. Doporučuji mu to vyřešit smírčí cestou. Tzn. špatně jsme se pochopili nebo podobně. Bez širokých ramen.
Malý český človíček, ohne hřbet a doufá... Pěkně se omluvit, popele na hlavu posypat a doufat, že se vrchnost smiluje. Tfuj, je mi z Tebe zle, proč má někdo takhle fujtajbl ohebnou povahu? Tomas je v právu, tak jestli půjde do správního řízení, měl by tak učinit s plnou parádou a ať se úředníčci třesou. Když by byl něco spáchal, je možná jistá pokora na místě. Když byl pouze obtěžován hloupým pohůnkem, tak nemá důvod se hrbit!

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8583
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: přejezd mezi okresy

#93 Nový příspěvek od bourač »

tipuji že správní orgán věc odloží...
a nejspíš Tomase o tom ani neinformuje...
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

pidi
Příspěvky: 728
Registrován: ned črc 03, 2011 9:23 pm
Bydliště: Třinec

Re: přejezd mezi okresy

#94 Nový příspěvek od pidi »

Pokud jel pro balikovacku - podnikatelská činnost, ano. Pokud jsem to dobře četl, měl tam postel. Co Ti na tom není jasné? Všichni někam potřebujeme. Nepsal jsem, že se má ohýbat. Jen se mi zdá, že nesplnil podmínky vycestování a tak je zbytečné se hádat.

Soud, spr. orgán atd. rozhoduje podle výkladu, ať chceš nebo ne.

No a pokud je ti špatně, mohlo by pomoci se vyblít 😁

Fík.
Příspěvky: 78
Registrován: pon bře 02, 2020 8:28 pm
Bydliště: Boleslav

Re: přejezd mezi okresy

#95 Nový příspěvek od Fík. »

Rebelisti. A co daně, platíte?

chobotek
Příspěvky: 10599
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: přejezd mezi okresy

#96 Nový příspěvek od chobotek »

Daně platíme, příspěvky, přídavky a dotace nežádáme. Nějaké další chytré otázky? ;-)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Tomas6
Příspěvky: 5401
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: přejezd mezi okresy

#97 Nový příspěvek od Tomas6 »

Jak už jsem tu psal. Mám svědectví pána co jsem u něj byl na obhlídku baličky. Dnes mi ho posílal poštou s ověřeným podpisem. Já se správníma úřadama bojuju už dobře 5 let, sice to má souvislost s něčím jiným, nicméně na fungování správních úřadů jsem si za tu dobu udělal celkem jasný obraz. A říkám jediné. Není potřeba si nechat srát na hlavu. A pokud je člověk přesvědčený o tom že je právo na jeho straně, tak tím tuplem. Páč úřad nikdy nehájí zájmy a práva občana. Ale jen svoje a svůj klid.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8583
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: přejezd mezi okresy

#98 Nový příspěvek od bourač »

správní úřad postupuje dle správního řádu, na vydání rozhodnutí má jakousi lhůtu. Pokud se mu věc nepodaří ve lhůtě rozhodnout - odloží ji.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

chobotek
Příspěvky: 10599
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: přejezd mezi okresy

#99 Nový příspěvek od chobotek »

Pak napiš, jak dlouho trvalo řízení. Poslední rok úřady skoro nefungují, tedy ne že by to předtím byl nějaký zázrak, ale teď jsou všichni zalezlí a nejraději by vůbec nekonali :-) Nechápu, je jich tolik... Akorát nevím proč, když hlavní řídící zvládá všechno sám :vysmech:
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

pidi
Příspěvky: 728
Registrován: ned črc 03, 2011 9:23 pm
Bydliště: Třinec

Re: přejezd mezi okresy

#100 Nový příspěvek od pidi »

Taky jsem s úřady dlouho bojoval a nakonec mě obc.pravni soud dojebal a vycucnul za něco co jsem neprovedl. Pokud bych byl v právu a zase by bylo třeba se branit, opět bych bojoval, ale to už jinde jsme, je to jiná vesnice 😄

Já tu chtěl jen napsat, že vyptávat se mohli a můžou a z jakého důvodu.
Z mého pohledu si jel pro balikovacku k jisté osobě - jako podnikatel a měl si patřične dokumenty. Zde problém nebude. Tam si nepořídil a cestou zpět jsi se stavil k jiné osobě (prodejce?) pro postel, ale už ne pracovně. Ale možná jsem tuto situaci špatně pochopil.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3944
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: přejezd mezi okresy

#101 Nový příspěvek od rezis »

Nevím co tady řešíte, pravidla jsou jasně daná.
Přímo na prohlášení má být vyplněno přesně kam a pro co včetně kontaktu na dotyčného.
Dále je tam uvedeno, že prohlášení je platné i pro návrat.
A navíc je zákaz kupovat mimo okres.

Osobně přejíždím mezi okresy často v rámci práce i živnosti, už mě kontrolovali několikrát a pohoda. Nicméně mám v autě čisté tiskopisy a mám je vždy vyplněny.
Je to spíše o slušnosti. Ty kluky na cestách to taky nebaví a fakt jim nezávidím.
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Fizz
Příspěvky: 7967
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: přejezd mezi okresy

#102 Nový příspěvek od Fizz »

Jak vidím termíny jako "policejní pohůnek" a podobně dělám si na pisatele názor, já říkám že mince má dvě strany, on že jednu a je vsecko špatně, o lidech co mají nejsprávnější názor a kdyz má nekdo jiný je pohůnek, blbeček, prikyvovač, ovčan, atd mam zas názor já.

Minuta vyplnění papíru je pořád snazší než 5minu řešení nekde na cestě, nebo hodiny se správním orgánem.

Mimochodem, papír jsem měl i když jsem vezl manželku do porodnice, ležel skoro 14dnu vyplněný u dveří na kabeli, přidal jsem datum a čas. Nebo jsem mohl s někým někde třeba par minut polemizovat, že je třeba jen tlustá a dejchavična?
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
pavell
Příspěvky: 316
Registrován: ned říj 28, 2007 12:29 pm
Bydliště: Banov

Re: přejezd mezi okresy

#103 Nový příspěvek od pavell »

Boj s uradem -boj predem prohrany

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8583
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: přejezd mezi okresy

#104 Nový příspěvek od bourač »

Fizz píše: pát bře 19, 2021 9:25 pm
Minuta vyplnění papíru je pořád snazší než 5minu řešení nekde na cestě,
8) přesně tak, jedu někam z nějakého důvodu - ne abych se handrkoval s ozbrojencema.
může to být i jízda celkem "nahonem" - tak mám v autě štos vyplněných papírů, pouze bez cíle a datum.

Dnes opět někde stáli a někde ani noha, jen značky snížená rychlost.
Ale to sedí - kontroly jsou namátkové, nikoliv nonstop.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9530
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: přejezd mezi okresy

#105 Nový příspěvek od Atlan »

To vies ked ma ten policajt niekoho s covidom v nemocnici. Tak snim inac clumaju emocie, ked stretne nejakeho vykuka, alebo niekoho kto nema v poriadku papiere.
Este si zober flustraciu ze vie ze je tam absolutne na hovno, lebo bsetkych neskontroluju..... A obist sa ten zakaz furt nejako da.

A potom nezabudni ze u policie robua ludia ako srek, creative a spol, co hladaju furt dajake problemi.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“