hrnce a iné vychytávky do kuchyne

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: hrnce a iné vychytávky do kuchyne

#91 Nový příspěvek od Cobrow »

Vyházel jsem všechny hrnce a přešel na tyto :
https://www.homeandcook.cz/v/1267914/sa ... s-l897s374

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: hrnce a iné vychytávky do kuchyne

#92 Nový příspěvek od ota »

Kluci kdysi jsem ve vláknu ,,co dnes k obědu" dával fotku kastrůlku. Přivezl jsem si v něm oběd od mámi. Dával jsem to tam schvalně s dotazem ,,hádejte kolik mu je"? Myslím jedinej Čárls nastřelil nějakou cifru. Máma má jen jednu tuto celou sadu nerez nádobí. Jsou to kastroly a hrnce. Ke všem pokličky. Nemám spočítáno kolik jich je dohromady. Jen odhadnu 6 a 6 od malého po velký rozměr. Nádobí je českého výrobce z nerezu. Ani jeden kousek není mimo provoz. Ani jeden kousek neni zničený, připálený, černý. Není nikde urvané ouško, zničená poklička. Prostě pořát je jak nové. Čisté rovné dno. A to máma vařila pořát. Každý den když se chodilo do prace a mi do školy. Když máma nestíhala vařila babička. Pak už zase ségra když byla větší. Teď ke konci i táta. A to jak na elektrickým vařiči tak na kamnech s pláty. U nás se vařilo hodně na kuchyňském plátpvém sporaku. No souhrně nadobí jiné nebylo potřeba jen sem tam hrnek litránek na kafe, nebo hrnec na husu, ten litinovej. Jinak tahle sada provedla mámu celím životem. Když ji bylo 14 roků dostala nádobí k vánocům pod stromeček od svého otce. Výbavní nádobí. Celej večer probrečela, chtěla psa a prak a né nádobí. Dnes se tomu smějeme a ten táta tenkrát za to nádobí zaplatil raketu. Ale oplatilo se to. Takže ať to nezdržuju letos na vánoce bude té sadě nádobí 70 roků. Myslím, že až se ho opět někdo ujme tak tu bude ještě hodně dlouho. Máma už nevaří a už nabízela aby jsme se se ségrou šabli. Ale zatím to neřešíme. Je to mámino výbavní nádobí!

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13118
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: hrnce a iné vychytávky do kuchyne

#93 Nový příspěvek od Čárls »

Kvalitní nerez nebo litina přežije generace Máma má panev po babičce litina+smalt ještě z 1 republiky a furt drží 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: hrnce a iné vychytávky do kuchyne

#94 Nový příspěvek od ota »

To máš pravdu, teď mi došlo, že máma měla litinovej hlubokej pekáč, vypadá jako loď. Vpředu je do špičky. Však jsme tomu říkali ,,šíf" kam ho doma vrazila? V něm byly řízky! Aby to ségra nevyhodila! Samozřejmě je to po mámině babičce. Tomu bude ,,pár roků"! Až tam budu, musím to zrevidovat kde to je vražený!

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: hrnce a iné vychytávky do kuchyne

#95 Nový příspěvek od jenicek »

Cobrow, jestlis je vyházel a sou furt někde na hromadě nebo v popelnici, kterou ještě nevyvezli, tak pro ně dojdi ;-) :smich:
Taky jsem drahé polovičce koupil přesně tohle před pár lety a letos kupoval nový pánve. Žádnej tenhle moderní ultrasuperhyperextranepřilnavej povrch nevydrží věčně. A jak časem zdegraduje, tak to je pak snad 100x horší než cokoliv jinýho.
Když jsem na tom asi před měsícem opejkal brambory s vajíčkem, tak jedna porce zůstala nalepená na dně. Když to je nový, je to super, stačí otřít ubrouskem, ale po pár letech je to na dláto a majzlik. :zly:

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: hrnce a iné vychytávky do kuchyne

#96 Nový příspěvek od Cobrow »

Jeníčku, mám celou sadu. Povrch mají jen pánve. Že žádný nevydrží - souhlas. Já to bral kvůli tomu, že mají sakra úsporu místa díky odnímatelným madlům. A trochu silnější dno. Mám je 6 měsíců, zatím se nekroutí...
Ale souhlas - litina je best !

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: hrnce a iné vychytávky do kuchyne

#97 Nový příspěvek od ota »

Jen ke starému nádobí v krátkosti mám obavu že bych zase dostal vynadano za román. Soused nedávno vytahl z kontejneru starou vařenku plnou nádobí. Nádobí vyšacoval a vařenku jsem mu rozmluvil zůstala tam. Nádobí naložil do 2 plastovejch pekařskejch přepravek a vzal je na burzu. Přišla paní a vše co měl koupila. Že když mi to vynesete k autu na parkoviště dám 200 Kč navíc. A už letěl s nádobím. Za nádobí dala co chtěl a neřekla ani fň!

chobotek
Příspěvky: 10557
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: hrnce a iné vychytávky do kuchyne

#98 Nový příspěvek od chobotek »

oto, ta "loď" se furt dělá: https://www.ceskysmalt.cz/litinovy-smal ... ve-cervena
mám ji taky, samozřejmě ne novou, našel jsem tohle nádobí ve šrotě, bylo toho dost, ale smalt už mizerný, vypadalo to, jak kdyby to někdo čistil dráťákem a pak v tom byly kytky. Opískoval sem to a nechal znovu posmaltovat. Svezlo se to s nějakou větší zakázkou, tak to ani moc nebolelo :)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13118
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: hrnce a iné vychytávky do kuchyne

#99 Nový příspěvek od Čárls »

Těm se říká husák neboli se v tom vždy pekla husa celá vykrmená šiškama a v podsadě ne navolno ,
a taky buchty na tejden jen na něj musí bejt pořádná trouba ne to se nyní vyrábí :)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

ceratio1
Příspěvky: 803
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: hrnce a iné vychytávky do kuchyne

#100 Nový příspěvek od ceratio1 »

No my jsme kupovali https://eshop.tescoma.cz/sada-nadobi-pr ... haEALw_wcB jako povrch fakt dobrý, takový jakoby hrubý smalt, opravdu po 4 letech pořád nepřilnavý, na dně sice povrch lehce zbělal ale je pořád nepřilnavý.. Hrnce fakt dobré... Ale až na ty ouška... Je to vlastně vytvarovaná trubka, se zalisovanými konci, přinýtovaná k hrnci, do které se v myčce asi vlivem změny teplot cucne voda, která pak při vaření a zahřátí uší vyteče na ploténku... To samé na pokličce... Tak je radši umývám v ruce ;-)

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14674
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: hrnce a iné vychytávky do kuchyne

#101 Nový příspěvek od DanculSK »

.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

ceratio1
Příspěvky: 803
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: hrnce a iné vychytávky do kuchyne

#102 Nový příspěvek od ceratio1 »

Řekl bych že to je stejný povrch jak na těch mojich hrncích, věřím že na pánvičce bude super...

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: hrnce a iné vychytávky do kuchyne

#103 Nový příspěvek od Britt »

Já jsem se taky malinko rozjel s nákupama do kuchyně. Pořídil jsem si fomu na šunku, nářezák a čekám na řeznický kutr, který jsem si nadělil pod stromeček. Kromě toho jsem si koupil řeznické nože Gieser a klapačku ocílku. Na cenu se raději neptejte.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2715
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: hrnce a iné vychytávky do kuchyne

#104 Nový příspěvek od zde »

a čo delimano ? jednu od nich mame doma a možem povedat že je dobra


Obrázek

Obrázek

Obrázek


https://www.delimano.sk/varenie-pecenie/panvice

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: hrnce a iné vychytávky do kuchyne

#105 Nový příspěvek od Britt »

Jelimano ne! To je neskutečně předražený. Pánví je celá řada každá má svou specifikaci. Je velký rozdíl, jestli chceš smažit bramborák nebo dělat čínu. Hliníkové pánve jsou lehké a rychle se rozpálí, ale když tam šoupneš potravinu, máš dojem, že ti vypnuli sporák, jak rychle se ochladí. Nepřilnavý povrch je dobrá věc, ale zkus v něm do zlatova orestovat maso nebo cibuli. Bude to trvat mnohem déle, než v nerezové nebo litinové a nikdy to nebude to pravé.
Nejsem profík, ale už se nějaký pátek motám v kuchyni (a zatím mě nikdo nevyhnal :smich: ) a mám různé pánve, na různé použití. Na hliníkové pánvičce s nepřilnavým povrchem se dobře smaží jíška, ale nesmíš do ní sáhnout kovovým nástrojem, jinak je povrch v hajzlu.
Nerez je takový kompromis. Rychle se ohřeje, ale taky hodně rychle vychladne a když chceš orestovat maso, tak zjistíš, že ho nejprve dusíš a teprve po půl hodině se ti začne opékat. Maso je pak vysušené a gumové. Na to je nejlepší litinová pánev. Sice dlouho trvá, než se rozpálí, ale díky hmotnosti a síle materiálu drží stabilnější teplotu.
Máme doma asi 7 různých pánví a každá má své využití. Podle mě univerzální pánev neexistuje.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“