Elektromobilita reálně - BMW I3 REX

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Elektromobilita reálně - BMW I3 REX

#226 Nový příspěvek od chobotek »

Tam zas bude spoustě lidí vadit, že se na tom podílí Bill Gates. Určitě v tom budou čipy, lidi je vdechnou a kdo ví, co se stane (firmu, která se tím zabývá, si jistě ctěný čtenář dohledá sám)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Elektromobilita reálně - BMW I3 REX

#227 Nový příspěvek od bourač »

Vedra píše: stř úno 02, 2022 10:25 am odpor vzduchu roste s druhou mocninou rychlosti.
moje vozidla
koloběžka rychlostí 30km/h ujede 10km, rychlostí 15km/h ujede 25km.

fosil s 3litrovým motorem ujede rychlostí 90-120km/h 900km.
na německé dálnici ujede 200km za hodinu ale sežere přitom celou nádrž která jinak vystačí na tech 900km.
spotřeba 45l/100km :rally: ale je to zážitek 8)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: Elektromobilita reálně - BMW I3 REX

#228 Nový příspěvek od Cobrow »

Tvl, co to máš za tank ? Tolik mi nežrala Ani 8mi válcová Hemi... ( 6tilitr).... :smich:

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Elektromobilita reálně - BMW I3 REX

#229 Nový příspěvek od chobotek »

Potřebný výkon, kterému zhruba odpovídá spotřeba paliva, roste se třetí mocninou rychlosti. Některé palubní počítače řeší tuto zapeklitou situaci tak, že omezí zobrazené maximum spotřeby.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Elektromobilita reálně - BMW I3 REX

#230 Nový příspěvek od chobotek »

Elektromotorek, zase lepší než konkurence: https://news.cision.com/koenigsegg/r/qu ... u,c3495628
a k tomu měnič: https://news.cision.com/koenigsegg/r/ko ... d,c3465297
Někdy mě přijde, že Koenigsegg není Švéd a Musk není Američan (ve smyslu technického myšlení, kdy základem typické konstrukce je půlpalcový plech (USA) nebo "už to funguje, nebudeme na to sahat" (Švédsko).
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

fikejz
Příspěvky: 5992
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Elektromobilita reálně - BMW I3 REX

#231 Nový příspěvek od fikejz »

Pro nás, kteří nevládneme tak bravurně hentím imperialistickým jazykem to už někdo přechroustal sem: https://www.garaz.cz/clanek/novinky-ze- ... .seznam.cz
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

*123
Příspěvky: 561
Registrován: pon pro 28, 2020 7:28 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Elektromobilita reálně - BMW I3 REX

#232 Nový příspěvek od *123 »


creative
Příspěvky: 2817
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: Elektromobilita reálně - BMW I3 REX

#233 Nový příspěvek od creative »

https://www.topspeed.sk/novinky/horiacu ... ily-/20723

Elektromobily a problem z hašením.

fikejz
Příspěvky: 5992
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Elektromobilita reálně - BMW I3 REX

#234 Nový příspěvek od fikejz »

Elektromobily, jejich dojezdy tabulkové, reálné a rakouský soud: https://www.autoforum.cz/predstaveni/pr ... d=16471080
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Elektromobilita reálně - BMW I3 REX

#235 Nový příspěvek od bourač »

Škodovka má problem s baterkami, v Dojčland prý už chytlo 5 Enyaqů.
Info od zaměstnance z MB (montuje do toho elektromotory).

Je něco někde v médiích?
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

fikejz
Příspěvky: 5992
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Elektromobilita reálně - BMW I3 REX

#236 Nový příspěvek od fikejz »

Kupte si elektromobil garantujeme vám dotaci, ale už vám nezaručíme, že s ním vyjedete až budete potřebovat. Tak by se dal stručně shrnout německý přístup k elektromobilitě a hlavně návrh nového zákona "O vyhlazení špiček". A i když je v tuto chvíli návrh toho zákona pro odpor veřejnosti smeten ze stolu, přijdou v důsledku konfrontace idejí elektromobility s realitou kapacity elektrorozvodné sítě i zdrojů elektřiny jiné. Zdroj: https://www.autoforum.cz/predstaveni/na ... tromobilu/
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobilita reálně - BMW I3 REX

#237 Nový příspěvek od exot »

Bez dotací a pri soucastnych rostoucích cenách elektriny s vyhledem na zákony ktere budou resit kdy lze nabijet se zacina elektromobilita jevit v poněkud jiném světle a to uz nejen jako ekologicko ekonomicky nesmysl.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Elektromobilita reálně - BMW I3 REX

#238 Nový příspěvek od duchodce »

Sice to BMW není, ale je to o elektromobilitě. Týká se to elektrokoloběžek a trochu jiného pohledu na ně.
https://www.youtube.com/watch?v=tttzKoZrJXo
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

fikejz
Příspěvky: 5992
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Elektromobilita reálně - BMW I3 REX

#239 Nový příspěvek od fikejz »

Tak jsem si dneska vyzkoušel jízdu s ENYAQ COUPÉ RS iV 82 kWh 220 kW 1° převodovka 4x4. Velice příjemné svezení a celkově povedené, líbivé auto. Jen pár km, za které jsem ovšem stihl ponížit stav nabití baterie o 5% Skoro co kilák to procento :) No asi jsem nejel úplně tím stylem, který by baterkám vyhovoval :smich: Vyzkoušel jsem i výjezd od baráku minimální rychlostí - obrovská výhoda elektromotoru, že má výkon i v nízkých otáčkách byla v tom prďáku poznat.
Závěrem, i když to není auto co bych chtěl mít doma, musím říci, že se mi líbí a je v tom pěkné svezení. Škoda jen, že elektromobilitu tlačí vrchnost na sílu a není dána volnost přirozenému vývoji.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“