Elektromobilita reálně - BMW I3 REX

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Elektromobilita reálně - BMW I3 REX

#196 Nový příspěvek od fikejz »

Já si tedy matně vzpomínám, že když jsem kdysi měl Trabiho, normálně mi emise měřily, jediný co přitom bylo hodno povšimnutí, že mezní hodnoty které nesměl přesáhnout byly na hony vzdáleny těm naměřeným. Jinými slovy procházel s "prstem v zadku", upně na pohodu, v klidu , s velkou rezervou...
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Elektromobilita reálně - BMW I3 REX

#197 Nový příspěvek od ota »

Je to už dost roků spátky co jsem měl Trabanta. Ale taky chodil na emise. Sice ten technik ten šlauch do výfuku strkal jen kousek. Aby to bylo jak se má. A procházel jsem taky. Na ty hodnoty si už nepamatuju. Ale nebyl s ťím problém. Problém byl pak na poslední technické, kdy trabant sotva držel pohromadě. Byl už opravdu odspoda schnilej napadrť. Technik povídal, ještě ťi to dám, ale příště už sem takhle nenezdi. Buďto to celé musíš vyvařit a opravit, nebo si kup něco novějšího. Dojezdil jsem technickou a odhlásil ho. Asi 3 měsíce před koncem technický mi kámoš nabídnul Saxo za pár korun po manželčiným taťíkovi.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Elektromobilita reálně - BMW I3 REX

#198 Nový příspěvek od Veteranista! »

t se už nějaký pátek neměří, kontrola je jen vizuální, stačí, že se zaplatí
chobotek píše: sob zář 18, 2021 9:23 am Formulace "vozidla poháněná motory mazanými směsí paliva s mazivem" je sice poněkud nešťastná (Jawa Oilmaster nebo Slavia 1D90 mají samostatná olejová čerpadla a o směsi nemůže být řeč)
Ale přece pořád jsou mazána směsí, jen ta směs vzniká až v motoru :friends:
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Elektromobilita reálně - BMW I3 REX

#199 Nový příspěvek od duchodce »

https://oenergetice.cz/vetrne-elektrarn ... elektraren

Ono to sem tak úplně nepatří ale o "levnou elektřinu do aut" tu taky jde.Ale všimněte si ,co dělá ta hladina ještě daleko za těmi větrníky. Už jsem na to jednou narazil ale tam někdo dokazoval ,že to je fotomontáž. Pak se tam ale objevila další s lokalizací. Na jaře jsem psal odkaz někde ze severských zemí kde jim zmizely ryby a ještě nějaká zvířena z nějakého velkého fjordu. Študovali a přišli na to ,že tam nastavěli větráky které zbrzdili vítr a ten přestal míchat a usměrňovat proudění . Vědí ti zelení politici do čeho lidstvo ženou? Pokud ten návrh na ty gigavaty projde budem vůbec schopni ustát když to přestane foukat ,myslím že koronavir byljen takový náznak ,co by s námi Matka příroda mohla provést....
Dodatek ,když jsem si to pozorně přečetl ,najednou se tam objevila věta o "zeleném vodíku" ,že by začátek kotrmelce?
-
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Elektromobilita reálně - BMW I3 REX

#200 Nový příspěvek od chobotek »

To není hladina... Otázka pro obrázky google se jmenuje "wind wakes". Pak si můžeš vybrat jednu z mnoha prací ke čtení ;-)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Elektromobilita reálně - BMW I3 REX

#201 Nový příspěvek od ota »

Nedávno jsem viděl nějaký dokument v telce. Následky provozu větrných elektráren tam vcelku popisovalo z praxe. Od ptáků, přez hmyz, po větší zvěř. Podivovali se nad ťím, že se z okolí vrtulí tyhle všechny zviřátka odstěhovaly. Nebo je tam opravdu sporadickej výskyt jedinců. :(

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Elektromobilita reálně - BMW I3 REX

#202 Nový příspěvek od duchodce »

Chobotku ,vím je to něco jako "rosný bod" ,způsobuje to rozdíl tlaku před a za vrtulí a ještě několik věcí.Viz přistávací letadla. Ale na té druhé fotce kterou jsem nenašel tam byla hladina za tím celým "lesem" vrtulí docela zvlněná takže nějaký vliv to má. Jinak bídně umím česky ,natož "amerikánsky" jak by prohlásil major Terazky...
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Elektromobilita reálně - BMW I3 REX

#203 Nový příspěvek od fikejz »

Stačí si uvědomit, že fyzikální (a vůbec všechny přírodní) zákony platí univerzálně a bez výjimek. Tedy třeba i ten o zachování energie. Myslí si někdo, že můžeme bez následků odebrat z větrného proudění gigawaty energie aniž by to mělo vliv na spoustu dalších (námi mnohdy neočekávaných) věcí. Co třeba rychlost postupu srážkových front a tím i velikost a umístění srážek? Stejně tak jako jsme z měst udělali obřími asfaltobetonovými plochami tepelné ostrovy můžeme obřími větrnými farmami umístěnými na vstupu převážné většiny vláhonosných větrů udělat z kontinentu poušť.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

creative
Příspěvky: 2816
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: Elektromobilita reálně - BMW I3 REX

#204 Nový příspěvek od creative »


Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Elektromobilita reálně - BMW I3 REX

#205 Nový příspěvek od rezis »

Jak jsem jel na otočku do Brna...
To bude dlouhý příběh :D
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

peyrak
Příspěvky: 1238
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Elektromobilita reálně - BMW I3 REX

#206 Nový příspěvek od peyrak »

Já jel včera do Prahy, tam jsem 5 hodin schůzoval a pak zase domů. Jedna cesta 144km, z toho asi 110 po dálnici, jel jsem jen v mikině, topení na 16°, tempomat na 115km/h, rychlejší bych to neudržel na cestě kvůli tomu větru (ani mě skoro nikdo nepředjížděl, jeli tak všichni), dojel jsem na černý most do ikea, 20 minut nabíjení a nákup, pak do cíle, jednání bylo v hotelu s bezplatnou nabíječkou, 2 hodiny před odjezdem nastal v celé čtvrti blackout :wink: už bylo nabito. Cesta domů s větrem v zádech byla na pohodu a dojel jsem dom se zbývajícím dojezdem 17km. Za mě naprostá pohoda a v ničem mě to neomezilo.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Elektromobilita reálně - BMW I3 REX

#207 Nový příspěvek od oco13 »

Peyrak - dokážeme po 10 rokoch zrátať TCO ? či nebudem na tom s 5timi feliciami na lpg stále lepšie. :typek:

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: Elektromobilita reálně - BMW I3 REX

#208 Nový příspěvek od Cobrow »

No, pátek odpo a sobota dopo - to byla cesta !
V pátek Brno, Nové Město n.M, Česká Skalice . Chtěl jsem jet ze Studnice na Hlinsko, ale po 7 km jsem to otočil a jel přes Žďár. I tak výživný 198 km 3,5 hod.
V sobotu trochu lepší .... nájezd na D11 u Hořenic a už to valilo 8) .

creative
Příspěvky: 2816
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: Elektromobilita reálně - BMW I3 REX

#209 Nový příspěvek od creative »

S dojezdem 17 km, kurva to si děláš prdel, to museli být nervy.

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Elektromobilita reálně - BMW I3 REX

#210 Nový příspěvek od hobr »

Peyrak - jet v autě, kde je 16°, to bych to nedal! :tone:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Odpovědět

Zpět na „Putyka“