Epidemiologie v akci...

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
*123
Příspěvky: 561
Registrován: pon pro 28, 2020 7:28 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Epidemiologie v akci...

#11416 Nový příspěvek od *123 »

zelenac píše: čtv led 20, 2022 7:41 am ... Neveril som jej akurat to,ze izolovala ten vir.Lebo prachy za fyzicky dokaz jeho izolovania su stale v depozite....
Teď jsem si na tebe vzpomněl. Takže co vím, tak ona nikdy netvrdila že se jí vira podařilo izolovat, pouze jen to, že ho má izolovaný a kdyžtak mě prosím oprav. Zkoukni video, co jsem sem dával - odkaz na její prezentaci - a tam vysvětluje, kde k tomu izolovanému viru přišla. Kdyby to snad na trubce zase smazali, tak video jde stáhnout z ulozto.cz

*123
Příspěvky: 561
Registrován: pon pro 28, 2020 7:28 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Epidemiologie v akci...

#11417 Nový příspěvek od *123 »

Schválně jsem ti to našel, čas videa 3.45.50 a cituju jí: "já jsem ho nelovila někde v přírodě ale nechalo jsem si ho nadrzo navařit", toho vejra hnusnýho ...

zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Epidemiologie v akci...

#11418 Nový příspěvek od zelenac »

Takze tvrdi,ze ho ma,ci uz izolovany,alebo ''uvareny''.Takze musi vediet ako vypada a nemoze jej robit problem ukazat obrazok.Ukazala?A ja potom nepochopim,ze ked je tak lahke vira ''navarit'',preco je tak tazke zistit ho u nakazeneho cloveka.Preco sa testami hladaju len nejake ''hovna'' toho vira a preco ho nedokazu izolovat napr zo slintaka,ci nahubku nakazeneho cloveka,kde by podla vsetkeho mala byt po celodennom noseni poriadna vrstva?Predsa nahubky maju sluzit nato,aby branili viru unikat do ovzdusia a tak by teda mal b yt vir na tom nahubku zachyteny a Dr.Pekova ho nemusela dat ''uvarit'',ale stacilo ho zoskrabnut.Ona asi nemoze natvrdo povedat vsetko co by mohla.

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Epidemiologie v akci...

#11419 Nový příspěvek od Fizz »

Nebo si to prostě představuješ dost jednoduše.

Mimochodem, to že nekdo něco tvrdí, neznamená že ti musí být nutně (nebo úplně) pravda. A samozřejmě i obráceně.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Epidemiologie v akci...

#11420 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

a budeme rozvolňovat.vypadá to na pěkný jaro a velikonoční svátky.naprosto něco jiného proti minulému roku,kdy nám říkali ještě tejden v domácím vězení,ještě tejden,až z toho byl měsíc... tak jsem zvědavej,jak to nová vláda uchopí.vypadá to,že anglickej vzor jí není cizí,ale ještě to musí srovnat s eu,hlavně Německem a Francii.jsou tam náký křivdy s návštěvou hospod a vůbec společenského života,přitom evidentně očkování proti šíření nákazy nechrání,tak jsem zvědavej,jak se s tím vláda popasuje.. prostě otevřít všechno všem,jiná cesta není...
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Epidemiologie v akci...

#11421 Nový příspěvek od zelenac »

Fizzi,ako jednoduse?Ma nahubok sluzit na zachytavanie vira?Podla odbornikov ma!Zobral niekto niekedy vira z nahubku nakazeneho?Nezobral!Preco,ked by ho tam malo byt pochuja?Kam sa teda podel ten vir?
Preco ziadny vyskumnik este nedal snimku toho vira,ked vravia,ze ho maju?To nik ''nechce'' :shock: tie prachy ktore su zlozene pre prveho,kto pride so snimkou izolovaneho vira?
Sekalsemmalo....ja,ako stary skeptik cakam skor,ze nova vlada pripravuje este vecsie svinstvo,nez bol na prikazy zhora ochotny urobit skoro vsehoschopny repkac.Tak ab y ste sa este nedivili!Ako rad by som sa mylil....

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Epidemiologie v akci...

#11422 Nový příspěvek od fikejz »

Tomu většímu svinstvu se říká novela pandemického zákona. Zatím má platit do podzimu. No to tedy nevím nač by to bylo dobré (za předpokladu, že budu věřit té omezené platnosti), když virová sezóna v podstatě právě končí a nová začne až na podzim? Ten zákon má velký potenciál ukončit současné předstírání demokracie a úspěšně nás převést do nové totality. Ostatně to že svoboda slova vadí se nová vláda už ani nepokouší zastírat a vyhlašuje boj s HOAXery (jak jsem o tom psal včera).
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Epidemiologie v akci...

#11423 Nový příspěvek od Fizz »

Máš hotovou základní školu předpokládám,

1nm=0,000 000 001m

Velikost viru c19 je cca 120nm. Je to pro tebe představitelna velikost? Respektive malost.

Velikost elektronů je cca velikost: < 10na –16 cm tj 0,000 000 000 000 000 1.

Takže ty jako šofér skeptik máš jasno, a mikrobiologové, virologove atd řeší co a proc.

V měřítku je to podobné jako měnit pružinku ve ventilku za pomocí dvou zaoceánských kontejnerových lodí. A divit se ze to nejde, protože ta pružinka tam prostě je.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

creative
Příspěvky: 2816
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: Epidemiologie v akci...

#11424 Nový příspěvek od creative »

On tam není, on na nějaký respik sere.

hugo3
Příspěvky: 702
Registrován: čtv čer 16, 2016 12:21 pm
Bydliště: 15000

Re: Epidemiologie v akci...

#11425 Nový příspěvek od hugo3 »

to fikejz - on ten zákon z pohledu vrchnosti je dobrý, jenom neříká do kterého podzimu. do tohohle nebo do podzimu za
7 let
Předpovědi expertů jsou většinou jen o něco málo lepší než náhoda

hugo3
Příspěvky: 702
Registrován: čtv čer 16, 2016 12:21 pm
Bydliště: 15000

Re: Epidemiologie v akci...

#11426 Nový příspěvek od hugo3 »

ještě dodatek
Premiér Petr Fiala: V březnu se můžeme vrátit k běžnému životu.
Vrátit se k běžnému životu?
To znamená, že tato vláda i se svými exoty podá demisi?
Já to tušil, že ten Fiala bude nakonec rozumný člověk!
Předpovědi expertů jsou většinou jen o něco málo lepší než náhoda

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Epidemiologie v akci...

#11427 Nový příspěvek od DYK »

Dobrý den čtenáři všeho o epidemii, mohl by mě někdo napsat, jak je to se ztrátou - zánikem certifikátu? Komu to padne úderem února a komu běží platnost 9 měsíců? Poprosil bych o vysvětlení tak, abych to pochopil i já. Děkuji.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Epidemiologie v akci...

#11428 Nový příspěvek od Atlan »

fikejz píše: čtv led 27, 2022 9:04 pm Kdyby byly v zadeli ryby nemuseli by být rybníky Atlane. Víš co by se ušetřilo místa? Jo a o tom očkování a nenutnosti lockdownů a roušek běž vyprávět třeba do Holandska, Rakouska a dalších států s mnohem vyšší proočkovaností a přesto přísnějšími uzávěrami.
Tak sa tam pozri ako dlho a aky lockdown tam mali a kolko mali ludi v nemocniciach.
A za chvilju si vychutnas u nas na SK.

A podla cisel v nemicniciach konci stale cca 80% neockovanych
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Epidemiologie v akci...

#11429 Nový příspěvek od fikejz »

U vás si nic vychutnávat nebudu, mě jako zdravého, neinfekčního leč neočkovaného si k vám nepustíte. :vysmech:
Dyku rád bych ti poradil, ale v tomhle se fakt neorientuju. Všechny ty pravidla se mění rychleji než někteří lidé mění ponožky, kdo se v tom má pak vyznat.
Edit: teď jsem na to narazil:
Od 15. února se zkrátí platnost očkovacích certifikátů. Lidé s dvěma dávkami budou mít certifikát platný 9 měsíců, lidé s posilovací dávkou budou mít certifikát platný na neurčitou dobu.
Atlane, proč lžeš o počtech hospitalizovaných? Tady je vidět: https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... u-40336695 že třeba 26.1 bylo hospitalizováno 140 lidí bez očkování a 180 s očkováním a tak je to už několik dnů!
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Epidemiologie v akci...

#11430 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

tak vono když se 120 nm převede na metry,tak každej padne na prdel ale když se to pro nás strojaře převede na milimetry,tak my už víme ,jakým měřidlem se dá změřít um(mikron) tedy tisícina mm (pasametrem se teda spíš kontroluje toleranční pole,ale dílek je mikron) a že 120nm je 0,00012mm a to musí umět nákej mikroskop přeměřit a pak mu vypadne třeba taková fotka https://forbes.cz/ukazme-si-na-nej-takh ... ho-ustavu/ každýmu kontrolorovi,metrologovi ležel pod sklem obrázek,jak vypadá velikost 0.001mm v porovnání s lidským vlasem.já to nemůžu ted nikde nahmátnout tak aspoň tohle https://cistirna-kvalitne.cz/co-to-je-nanometr/
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Odpovědět

Zpět na „Putyka“