Epidemiologie v akci...

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
fikejz
Příspěvky: 6093
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Epidemiologie v akci...

#7111 Nový příspěvek od fikejz »

Karle, je otázka co je pro ekonomiku horší, jestli krátkodobá opravdová uzávěra, nebo tohle dlouhodobý dušení. Já věřím, že to první je snesitelnější. Tři týdny vydrží téměř každý (no tak nepojede na dovolenou), ale tohle dušení už zlikvidovalo spousty drobných firem a živnostníků. A navíc se přesměrovali obrovský prostředky 500miliard (nebo co to bylo za hausnumero) prošustrováno jen loni!
Malotraktor :D 8)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13108
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Epidemiologie v akci...

#7112 Nový příspěvek od Čárls »

No já bych řek že ty velký podniky by to ustály ale zas by přišli o zakázky vidím to u nás jak to zahejbalo se zakázkama a ziskama firmy když padla na jaře konkurence v turecku a indii Nestíháme vyrábět
a pokud byse to zavřelo neplnini dodávky co jsou nasmlouvané těžko by se to znova rozjelo a to máme v Jutě celkem 2000 zaměstnanců a mnohdy to jsou celý rodiny
Takže co by nastalo kdo je pak zaměstná či bude živit pokud takové podniky padnou a přijdou o zakázky To je něco jiného jak soukromník co má kšefty Nebudu mluvit o zemědělcích ti musí dělat ať je to tak či onak zvířata nepočkají a neřeknou teď nás nemusíš krmit je epidemie . Kadeřnice nesmí otevřít salon ale co jich jezdí a stříhají doma to už se nikde neřekne Hlavně co není zakázáno to je dovoleno atd.
a u nás dělají co nejvíc opatření co ani vláda nepožaduje 3xdenně se dezinfikují UV nebo jakými lampami šatny aj hajzlíky měří se teplota atd . a to vše stojí prachy roušky fasujeme dle potřeby a nyní to budou respiratory jak sem se dověděl Zatím to u nás na dílně vždy byla karantena a dostal to doma od rodiny a pod.
Takže Zodpovědnost každýho je ve hře Pokud bude bude dobře Pokud ne nepomuže nic a všechny tyhle zákazy a restrikce budou hoby platný je to o lidech ne o vládě ta dost zk... na začátku podzimu a od tý doby se to vleče jak na houpačce Pokud by za něco stála tak by dala jasný pravidla a ne furt měnila Navíc to co předvedli je dost smutný 3 ministr zdravotnictví ale furt to není ono
Prostě vláda nemá autoritu Kdyby měla tak by to taky vypadalo jinak ty šaškárny ve sněmovně co se dějí atd. to je ta příčina a katastrofa co se nyní děje
Kdyby poslanci všichni za něco stáli tak by se nehadali a v týhle ex blbý době táhli všici za jeden provaz , ale to nejde že, :vztek: budou volby co kdybychom a jak bychom atd . :vztek: :vztek:
Kdyby Poslanecká sněmovna za něco stála tak sme opravdu nebyli kde jsme neb by získali uctu a hlavně respekt dodržovali by se nařízení a opatřeních pro potlačení pandemie
A ti co by řvali o právech a svobodě ? Stačilo jedno Pana Klause pořádně osolit pokutou a media ho měla roznést na kopyteh tisku za porušení pravidel Moh bejt klid okamžitě
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

fikejz
Příspěvky: 6093
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Epidemiologie v akci...

#7113 Nový příspěvek od fikejz »

Máš dočista pravdu, jak se zakázkama, tak s autoritou (a u tý určitě víš, že řvaním, zakazováním a nařizováním se nezíská). Že nejsnáz si autoritu získá ten kdo je machr, umí a nebojí se to ukázat. Kdo kňourá, vymlouvá se na druhý, přivlastňuje si jejich úspěchy a lže ten ji mít nemůže a musí si ji vynucovat pomocí drábů. Takže když už jsme si tu breberku do republiky pustili a musíme s ní být a z ekonomických důvodů nemůžeme zavřít velký fabriky, neměli bychom ani likvidovat ty drobné firmy a živnosti, oni ve finále mají pro ekonomiku přinejmenším stejný význam. Takže žádný lockdowny, ale co největší orientace na úspěšnou léčbu všemi možnými i nemožnými prostředky, by měla být ta správná cesta a navíc by mohla přinést i nějaký benefity třeba v podobě patentů úspěšných řešení. Tou cestou, ale naše vrchnost jít odmítá.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Epidemiologie v akci...

#7114 Nový příspěvek od ITS »

Ty názory na získání autority jsou přímo na doktorandskou práci. Ale chápu, že ne každý měl tu možnost nějakou dobu někoho řídit. Jinak by věděl, že i kdyby se člověk po.., tak výsledek nestojí za nic.

hugo3
Příspěvky: 702
Registrován: čtv čer 16, 2016 12:21 pm
Bydliště: 15000

Re: Epidemiologie v akci...

#7115 Nový příspěvek od hugo3 »

to uzavření obcí je krásná věc, na chalupě si ani podle tohoto nařízení nemohu dojít do kolny pro dřevo, protože ta už ja katastru jiné obce.
za komunistů byla sazba za opuštění republiky 6 měsíců až 5 let. nevíte, kolik se teď dává za opuštění okresu?
Předpovědi expertů jsou většinou jen o něco málo lepší než náhoda

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Epidemiologie v akci...

#7116 Nový příspěvek od Britt »

Dneska se nezavírá, protože kriminály jsou narvané jako Slapy, dneska se lidi likvidují ekonomicky. Začíná se na 10K
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7884
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Epidemiologie v akci...

#7117 Nový příspěvek od Chose11 »

Jsem přesně ten případ kdy okres mi končí doslova za humny a syn bydlí 5 km ve vedlejší vesnici. Dnes se ještě navštívíme a pak se uvidí, měl jsem mu dodělat kuchyňskou linku, tak asi párkrát otestuji jak se bude hlídat :D Zmiňovalo se tu zemědělství a fabriky, ale já třeba musím do práce i kdyby bylo cokoliv, nezapomeňte že se o vaše příbuzný, rodiče, sestry, prarodiče v domově důchodců musí někdo denně postarat....A na respirátor jsem si tak zvykl, že jak byly venku mrazy, byla mi bez něho na puse zima ;-)
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4240
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Epidemiologie v akci...

#7118 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

pomožte prosím svým seniorům s registrací na očkování.můžou s tím mít technické problémy.už je víc nestrašte,aby neodmítali očkování a neumírali zbytečně na koronavir.at se nám to co nejdřív vrátí do normálu. https://liberecka.drbna.cz/koronavirus/ ... ovani.html
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13108
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Epidemiologie v akci...

#7119 Nový příspěvek od Čárls »

U nás to zařizovala doktorka po telefonické domluvě s dotyčnými ale co je to platný stačí jeden poplašný článek či zpráva v Televizních novinách a očkovat se nenechají :(
Viz muj otec řek se nenechám zabít a je vymalováno máma je soudnější ale táta ne a mužu mu to vysvětlovat horem dolem :'(
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

malotraktor
Příspěvky: 2052
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Epidemiologie v akci...

#7120 Nový příspěvek od malotraktor »

Já si kroutím už týden s tou "chřipečkou" a to mě přesvědčilo, že se nechám očkovat hned jak bude možnost.
Nevěř všemu co si myslíš

cenda.t
Příspěvky: 1550
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: Epidemiologie v akci...

#7121 Nový příspěvek od cenda.t »

K tomu očkování - bylo to v novinách (televizi...), tak to je pravda... :-/ . Manželka (kantor, 55+) dostala v pátek dokumenty k očkování, v sobotu odpoledne registrace, no a dneska v osm ráno naočkovaná první dávka, druhá 28.března.... Nevím, jestli náhoda, štěstí, marťani, nebo něco jiného .... :friends:

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14659
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Epidemiologie v akci...

#7122 Nový příspěvek od DanculSK »

No brácho, v piatok ráno v práci negatívny,
Všetko OK
Včera necítil aceton, dneska test pozitívny :-/
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Tomas6
Příspěvky: 5373
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Epidemiologie v akci...

#7123 Nový příspěvek od Tomas6 »

S tím očkováním. Máme doma babi věk 85+, imobilní, Spusta přidružených chorob, riziková skupina jak vyšitá, jediná rozumná šance na očkování je doktorka k nám domů. Táta už když začalo očkování pro důchodce obvolával ty různé linky co mají zřízené na registraci, dokonce mluvil i s nějakou koordinátorkou pro zlínský kraj, nikdo mu nebyl schopný sdělit jakým způsobem ji naočkovat. Jen naložte do auta a dovezte. Ale jak? Sanitu pro ni z tohoto účelu poslat nechcou, její obvoďačka jako jediná z těch čtyřech co tu na okolí jsou očkovat nechce a ani nebude a ti zbylí budou očkovat jen svoje pacienty... No mají to očkování rizikových skupin pěkně namyšlené.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13108
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Epidemiologie v akci...

#7124 Nový příspěvek od Čárls »

Tak tohle je průser takovou doktorku nechápu jaké má důvody že nechce očkovat to se protiví přísaze co složila :(
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Epidemiologie v akci...

#7125 Nový příspěvek od DYK »

Čendo, a co školník ten tam taky patří do této skupiny nepedagogického personálu? Jestli jo, je to divný. Hóódně divný.
Naposledy upravil(a) DYK dne ned úno 28, 2021 1:57 pm, celkem upraveno 1 x.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Putyka“