Kamery

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
malotraktor
Příspěvky: 2052
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Kamery

#1 Nový příspěvek od malotraktor »

Víte někdo s určitostí jak dlouho se archivují záznamy z bezpečnostních kamer, které jsou ve městě kolem silnice?
Nevěř všemu co si myslíš

peyrak
Příspěvky: 1239
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Kamery

#2 Nový příspěvek od peyrak »

s určitostí to ví jen správce onoho kamerového systému, není to ničím dané a záleží čistě na potřebách vlastníka a vlastnostech hardwaru, takže zjisti čí to je a obrať se na ně

J.A.Y.
Příspěvky: 1979
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamery

#3 Nový příspěvek od J.A.Y. »

já myslím, že v zákoně je po nezbytně nutnou dobu a nějak to řešili že to znamená cca 3 dny, delší uchovávání musí bejt odůvodněný. Takže i kdyby měli záznam měsíc starej, stejně ti ho zapřou.

malotraktor
Příspěvky: 2052
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Kamery

#4 Nový příspěvek od malotraktor »

Díky. Já potřebuju aby záznam prohlidla policie. Snad to stihnou
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Kamery

#5 Nový příspěvek od DYK »

Ale policie mohla - měla požádat o záznam s uvedením od kdy - do kdy, protože hrozí nebezpečí z prodlení a vyzvednout si ho "pak". Záznamy městských kamer se archivují i měsíc!!! Mě ale přijde, že s tím prohlížením a uchováváním je to jak kdy a podle toho, o co jde. kdyby násilný trestný čin, možná by se dělalo o 106 pokud nějaká majetková a malé škody - sere pes. NEMÁME!!
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Kamery

#6 Nový příspěvek od bourač »

není záznam jako záznam, pokud na něm obsluha vidí něco podezřelého může jej archivovat na věky.
Zastavili mne celníci protože mne nenačetla jedna z bran, podezírali mne z nějaké manipulace.
To mi neprokázali, asi to bylo běžné u předchozího systemu.
Takže mne nechali na pokoji a vytáhli rok starou fotografii na které jedu s přívěsem, ale mám na krabičce nastavené jen 2 nápravy.
Celníci mají v té dodávce pro odchycené řidiče pohodlné křeslo + velký monitor. Zde mi předvedli starý záznam a systém ihned dopočítal ošizené mýto na předmětném úseku + pokutu.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

J.A.Y.
Příspěvky: 1979
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamery

#7 Nový příspěvek od J.A.Y. »

to pak jo, ale co jsem vyčet tak obecně by se měly záznamy smyčkovat po 2-3 dnech. Jestli se to dělá nebo ne čort znajet :-/
a třeba u toho města, kde můžou mít desítky i stovky (?) kamer to je randál dat, tak tam bych věřil, že to bude "jen" pár dní

Uživatelský avatar
brigadnik
Příspěvky: 1070
Registrován: stř říj 17, 2007 10:20 am
Bydliště: Žatecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamery

#8 Nový příspěvek od brigadnik »

Máme barák v hodně klidný vesnici, v podstatě o každým pohybu tady vždycky někdo ví, minimální provoz, žádnej hluk, cca 20 lidí v obci. Minulý týden nám před barákem ukradli fábii a vzhledem k tomu, že jsou před barákem na našem pozemku sousedícím s pozemní komunikací další dvě auta, pořídil jsem kameru. Připojil jsem jí k síťovýmu úložišti, otestoval, zaznamenávám 48h. Zatím jí mám tedy jenom připravenou, ale co musím skutečně reálně splnit, pokud chci monitorovat náš prostor, na kterej je volný přístup ze silnice, chodí tam pošťačka ke schránce apod.?

AlexTc
Příspěvky: 1418
Registrován: sob říj 25, 2008 2:45 pm
Bydliště: okr. Tachov

Re: Kamery

#9 Nový příspěvek od AlexTc »


malotraktor
Příspěvky: 2052
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Kamery

#10 Nový příspěvek od malotraktor »

Přesně jak napsal Dyk. Sere pes. Podle policie neni na záznamech kamer nic vidět. Auta jsou jen barevné šmouhy. O zjištění RZ se vůbec nedá mluvit.
Takže v klidu a pohodě ujíždějte od nehod. Většinou vám nic nehrozí!!!
Nevěř všemu co si myslíš

Odpovědět

Zpět na „Putyka“