Elektromobilita reálně - Fiat 500e test, recenze

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Elektromobilita reálně - Fiat 500e test, recenze

#1156 Nový příspěvek od chobotek »

Pamatujete? NA CESTU DO PRÁCE - ELEKTROMOBIL I. Jako malému klukovi se mě to moc líbilo.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

fikejz
Příspěvky: 6172
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Elektromobilita reálně - Fiat 500e test, recenze

#1157 Nový příspěvek od fikejz »

Darmo vzpomínat na doby, kdy jsem ještě nebyl bláznem, neboť ničím jiným býti nemohu, když mi připadá že svět kolem mne přestal býti normálním!
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2163
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Elektromobilita reálně - Fiat 500e test, recenze

#1158 Nový příspěvek od Deane7 »

Obrázek
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

cobain_sk
Příspěvky: 213
Registrován: pát kvě 10, 2019 4:08 pm
Bydliště: Mocenok

Re: Elektromobilita reálně - Fiat 500e test, recenze

#1159 Nový příspěvek od cobain_sk »

Páčia sa mi tieto úvahy. O nabíjaní kdekoľvek, o FVE atď. Ekoteroristi vyhrávajú a ani si to neuvedomujete.

Dám Vám príklad praxe? A reálnej skúsenosti?

Ako firma sme dotlačený toto riešiť:


Máme našťastie iba jedno Eauto a to pegueot e206. Prvý dojem paráda, a potom prišla realita. po nabití dojazd 312km. Realita na ceste v lete niekde na urovni 170km v zime 100km.

FVE ma nabíjanie v dome hm. Ráno sa zobudím idem do práce na EV prídem večer z práce v tomto období je tma keď odchádzam aj keď prichádzam. Takže čo nabijem z tej úžasnej FVE.

Videli ste vôbec niekto ako rýchlo sa Vám to auto nabije z klasickej zásuvky?

O a na záver cena za energiu, ako firma ju máme za tuším som to vypočítal na 33 centov ha kWh, auto má 50kWh akumulátor, plus nejaká strata, takže do baterky natlačím dajme tomu 45kWH a teraz spravím na tom 100km.

a včul ma ukameňujte

have nice day

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20350
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Elektromobilita reálně - Fiat 500e test, recenze

#1160 Nový příspěvek od vitex »

Takže máš vlastně nejekologičtější auto na světě.Jaslovské Bohunice jsou bezemisní.Horší by to bylo v okolí Kolína a Kutné hory.Tušimice na tom nejsou nejlépe.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Elektromobilita reálně - Fiat 500e test, recenze

#1161 Nový příspěvek od ota »

Tušimice a Kutná Hora? Co takhle spíš Chvaletice, ty jsou u nosu. V počasí jako je teď, nebo povšechně v zimě jedou na plnej výkon. Mašina vozí každej den 6 vagonů popela na skládku. Kámoš co tam dělá povídal že dřív jela elektrárna o hodně menší výkon. Teď to valí co to jde. Prej je málo elektriky. No jednou nějak vyhořela jakási přepínačka u Konárovic? a prej kdyby nejely Chvaletice byli by jsme bez proudu.
No to autíčko tady jezdí podobné nějaké BMW a slyším ho už z dálky. Hrozně mu hučí kola. No a jinak co narychlo koukám jezdím asi za poloviční náklady s fosilákem. Ale je to přepočet z eur. Tuhle povídal nějakej pán v telce, prej president že ty eura jsou hrozně moc dobrý. Tedy když máte na Slovensku místo Korun stejně euro tak to jde. Četl jsem že Slováci si eura chválí a jsou rádi že na ně přešli. Takže ten přepočet bude u mě marnej.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20350
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Elektromobilita reálně - Fiat 500e test, recenze

#1162 Nový příspěvek od vitex »

Promiň,poplet jsem to.

Joe66
Příspěvky: 1530
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Elektromobilita reálně - Fiat 500e test, recenze

#1163 Nový příspěvek od Joe66 »

Oto musia slapat na plny vykon lebo elektrinu potrebuju nemcuri :vysmech: Si povypinali uholne aj atomove elektrarne a teraz kupuju elektrinu od Vas cechov a poliakov . A Vy ju vyrabate a aj tak platite nekrestanske prachy za nu tiez. U nas je situacia trochu lepsia ale tiez nie je cim sa chvalit :jazyk: Nasi dedovia co stavali elektrarne sa obracaju v hroboch ako vrtule :typek: :-/

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Elektromobilita reálně - Fiat 500e test, recenze

#1164 Nový příspěvek od chobotek »

Nissan Leaf crashtest. Řidič nepřežil.
Obrázek
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

fikejz
Příspěvky: 6172
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Elektromobilita reálně - Fiat 500e test, recenze

#1165 Nový příspěvek od fikejz »

Bourat čelně s protijedoucím náklaďákem lze pravděpodobně "bezpečně" snad jen v tanku. Nebo za účelem odchodu jinam.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4265
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Elektromobilita reálně - Fiat 500e test, recenze

#1166 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

kolo se za jízdy vyplo,už jsem ho nezapnul.nouzově jsem dojel do práce.koutky svěšený.konec světa.pokus o nabijení.dioda svítí,plně nabito a nic.hledání servisu elektrokol.něco jsem asi spálil.hroucení se z cen motoru a elektroniky.tak tohle se mi fakt nevyplatilo.. pak úmorná dřina na rovinkách a tlačení do kopců.dostal sem se domů za svoje!!šoupnul jsem tam svojí druhou novou baterku a kolo ožilo. tak to je moje zpráva k elektromobilitě.kolo 6 let starý ,najeto 16 000 km. původní majitel 10 tisíc,já za dva roky 6 tisíc. baterka v čudu. já si ji koupím za 15 tisíc,ale tohle se stát u auta ???
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Ready
Příspěvky: 414
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Elektromobilita reálně - Fiat 500e test, recenze

#1167 Nový příspěvek od Ready »

Tak ono se to u aut děje,jen se s tím majitelé (hlavně ti od VW)moc nechlubí,sloník by ztratil glanc.....můj tip je,že ti baterku odpojilo BMS,některý článek mimo tolerance,lepší,než aby sis zahrál na cyklistického Jana Palacha nebo jedno ráno v oblacích dýmu marně hledal místo,kde jsi tu baterku večer připojil na nabíječku.
Je takový jeden vtip......jsou dva kamarádi,jeden má slona a strašně ho vychvaluje tomu druhému,jak je to super,travu spase,děcka povozí,zvědavost přitáhne,no samá pozitiva a kup století.....a víš co,kámo,já ti ho prodám,ať máš taky radost......za tři týdny se potkají a nový majitel si totálně nasraný stěžuje,doprdele,zahrada rozbitá,trávník na kaši,auto promáčklé,stromy orvané,všechno na hovno......a starý majitel mu říká......nedobře mluvíš o sloníkovi,takhle ho neprodáš :smich: ......a no současní majitelé velmi silně předražených elektroaut mají v garáži taky takového sloníka :smich: .....co jednou půjde o dům dál.

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Elektromobilita reálně - Fiat 500e test, recenze

#1168 Nový příspěvek od tomous »

A u Nissanu nějakej asistent vedení v pruzích není? Vyplej...

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2618
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Elektromobilita reálně - Fiat 500e test, recenze

#1169 Nový příspěvek od murár »

No mráz prichádza aj na holandských ekoteroristov. Tu v Utrechte majú problém z celou elektrickou sieťou v meste.
https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/6 ... nabijacky/

Sadra17
Příspěvky: 6132
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Elektromobilita reálně - Fiat 500e test, recenze

#1170 Nový příspěvek od Sadra17 »

sekalsemmalo píše: pát úno 16, 2024 5:08 pm najeto 16 000 km. původní majitel 10 tisíc,já za dva roky 6 tisíc. baterka v čudu. já si ji koupím za 15 tisíc,ale tohle se stát u auta ???
no u tesly budeš dva roky čekat na baterku a pak ti jí možná vymění :D
malej traktorista v malým traktoru

Odpovědět

Zpět na „Putyka“