Elektromobilita reálně - Fiat 500e test, recenze

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Elektromobilita reálně - Fiat 500e test, recenze

#1051 Nový příspěvek od vitex »

Ani jsem se nedodíval do čtvrtiny.To kvůli drahému provozu a velikém emisním zatížení.Chce se mi blejt velebnosti.

Fizz
Příspěvky: 7858
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Elektromobilita reálně - Fiat 500e test, recenze

#1052 Nový příspěvek od Fizz »

Jak to myslíš?

Já provozuju několik vysokozdvižných vozíků, elektrický je mnohem levnější než naftový. To se nebavím o provozu v hale, nebo když neci stěhuju beru eletriku. Naklady na provoz jsou proti naftě pod polovinou.

Jak dodělám nabíjení v "nevyužívaných" dobách, bude to ještě lepší.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Elektromobilita reálně - Fiat 500e test, recenze

#1053 Nový příspěvek od vitex »

Nech to plavat.Napsal jsem to trochu blbě.I přesto doufám,že máš započítán odběr při nabíjení a cenu akumulátorů.

Fizz
Příspěvky: 7858
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Elektromobilita reálně - Fiat 500e test, recenze

#1054 Nový příspěvek od Fizz »

Jasně.

Navíc to občas půjčuju. Takže pokud někdo vrátí vybitý musím to zohlednit.
Mám i elektrickou plosinu. Neco jako MP10, na elektrovoziku, akumulátor 80v tuším 520Ah...

Aktuálně mi vychází kWh cca 3,18kc. To je čistě el, k tomu nějaká amortizace, prace kolem atd. To kdyžtak soukromě pokud tě to zajímá. Obecně, smysl to dává.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Elektromobilita reálně - Fiat 500e test, recenze

#1055 Nový příspěvek od Joe66 »

U kamarata na firme prepocitavali cenu bateriek + cenu za elektrinu pri dobijani a zrovnavali to s benzinovym co jazdi na lpg tak benzin plyn vysiel lacnejsie ako baterkac :)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Elektromobilita reálně - Fiat 500e test, recenze

#1056 Nový příspěvek od oco13 »

Za 35 rokov jazdenia so sporákmi mi nič lacnejšie v celkových nákladoch nevyšlo 8) TCO total cost owner - celá suma čo zaplatíš za stroj počas jeho života.

Fizz
Příspěvky: 7858
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Elektromobilita reálně - Fiat 500e test, recenze

#1057 Nový příspěvek od Fizz »

Ber v potaz cenu ee, já mám vlastní trafo a rezervovaný odběr, co neodeberu se mi prodraží do odebraného, tedy je pro mě výhodné mít spotřebiče které mají měkký odběr a ve chvílích kdy mám volnou proudovou kapacitu.

Další věc, vozík který jezdí nonstop je něco jiného než sporadicky využívány, vozík co paletuje, má jiné využití než ten co jednou za 10 minut ujede 10m a položí necot do masiny.

Mam tu vozík co jednou za týden ujede 50m, vezme paletu ze stohu, a jede 50m zpátky. Elektrický. Mezitím nějaký blbosti, když už je že, 24v baterka 18let. Jezdí v hale. Servis 00nic občas voda.

Zajímalo by mě jestli počítá to že jezdí pro plyn, že dělá revize plynového zařízení, že flaška v zimě občas zamrzne, servis?

Edit: neznám ekonomii provozu tvého kamaráda, jestereky aktuálně provozuju 4. Nevím kolik ty ale rád se dozvím srovnání provozu a jeho ekonomie.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re:Elektromobilita reálně - Fiat 500e test, recenze

#1058 Nový příspěvek od Navarson »

Líbí se mi to. Jako velkou výhodu bych viděl malej hluk, páč moje naftový UNC dělá fakt pekelnej kravál. Díky elektrickýmu pojezdu odpadá s tím související hydraulika, to znamená jen zlomek olejové náplně, menší filtry, chladiče a nižší tlak, jen pro pracovní okruh. V udržbě to nebude zanedbatelná položka.
Uváděj tam kapacitu baterky 38kWh (počítám využitelnejch 30kWh), to je v elektrice při ceně 5,- kaček za kWh, 150,-kaček, na 6 hodin provozu. Můj bobek vezme 4 litry nafty na motohodinu, tj za 6 hodin 24 litrů, při ceně 35,-/litr, to je 840,-kaček.
Olověná baterka běžně vydrží 1000 nabíjecích cyklů, tj. 6000 provozních hodin tutoho strojku. Nejsem si jistej, estli lombardini v UNC vydrží 6000mth. A kolikpak stojí repasovaná/nová baterka, versus generálka/novej nafťák?
Trochu bych se asi bál u tutej olověnej baterky, jak snáší kodrcání a otřesy, páč UNC v podstatě nic jinýho nedělá, než drkotá po stavbě.
Cenu 1,5 mio stejně nemám, tak budu muset zůstat u svý olejničky, Ale aspoň si pořídím plakát a pověsím ho na stěnu, kde parkuju svojho bobka, ať to vypadá, že jdu s dobou. :ano:
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobilita reálně - Fiat 500e test, recenze

#1059 Nový příspěvek od Atlan »

No kto na to ma tak sa to oplati :D keby som na tu teslu tie zbytycone peniaze mal tak si kupim, teda neviem ci zrovna teslu. Ale kedze slovac pocita kazdy cent tak to nehrozi.

Zase na tom ziskaju len ti bohaty
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Elektromobilita reálně - Fiat 500e test, recenze

#1060 Nový příspěvek od bourač »

to s tím hlukem, co píše pan Navarson je pádnej argument 8)
šetření uší a nervů nejen zhotovitelů ale i okolobydlících - což například o víkendech omezuje práci na stavbách.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Elektromobilita reálně - Fiat 500e test, recenze

#1061 Nový příspěvek od ota »

Bourači samozřejmě mám s hlukem příhodu. A ne jednu. Kluci od nás dělali na stavbě. Samozřejmě oni jedou nonstop týden. A třeba v tu neděli bylo to v létě do tmy. Občas když je potřeba nasadí si čelovku a tu práci dodělají, aby se tam nemuseli pak třeba vracet, nebo termín. Takhle si dělají v neděli navečer na konci světa na stavbě. Stavba předběhla výstavbu obce někde u hlavního města. Tedy kus za vsí ostrůvek s megastavbou. Tam jen pár pracantů cosi dokončovalo. Přijel jsem do firmy a kolega: ,,Ótó já si rýzam balgarkou plechy na střeše. Dobre to rýzam. Po chvíli bába pod střechou! A začála mě jebat! Co tu dělám za rámus, proč to dělám, naco teď večer. No huba ji jela. Vypnu balgarku a když se dotóčila povídám ji. Nerozumim ja Modávan". Chvíli na něj koukala, ještě něco ho zjebala. A odešla. Za chvíli dovlekla pod střechu vrátnýho. Opět vrátnej ne česky mluvící. On tam v tu chvíli byl ,,náčelnik" nejvýše postavená osoba. A vysvětluje mu co je její problém. Kolega vypne balgarku a znovu povídá nerozumím ja Moldavan! A vrátnej kouká a povídá bábě ,,ja tóže Moldavan a nerozumím". :smich: Ale pro jistotu to kolaga zbalil a nechal na pondělí.
No někdo nemá pochopení pro rámus. Tak bude třeba tklačit ty tichý stroje kupředu. Hele tuhle jdu s Axisem po silnici a jakési to elektrické auto jelo. Ten BMW. Takové vejce to co je někde na kraji obrázek. Motor asi nehučí. To bylo slyšet když za to vzal na křižovatce že to jakože buzučelo toršku. Ale ty gumy dělaly stejnej brajgl jak každý jiný auto. Máme tady teď tu nově povlíklou silnici a ta je jako struhadlo. A i ten prcek elektrickej dělal bordel gumama, že by kobylu splašil, kdyby šla kolem! :vysmech: Takže u nás když pojedou vedle sebe fosilák a elektrika vyjde to nastejno. Furt brajgl stejnej dělají. U fosiláka neslyším taky motor když jede po suilnici, ale gumy ty hrčeji stejně jak u tý elektriky. Tedy u nás o hluk nejde, je to nastejno.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Elektromobilita reálně - Fiat 500e test, recenze

#1062 Nový příspěvek od bourač »

ten hluk je hodně velkej problem, dnes jakákoliv stavba v blízkosti obydlí má v povolení výhradu : do 18°°h + víkendy :tyty: :tyty:
já dyž řežu v neděli flexou doma tak mi to vůbec nevadí, když řeže soused mám chuť mu shodit hlavní vypínač co má zvenku na baráku :smich:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Elektromobilita reálně - Fiat 500e test, recenze

#1063 Nový příspěvek od ota »

Výhoda našeho konce světa jasná! 8) Když kterej koli soused vytáhne karbika, motorovku, skačku, cirkuly jen zaregistruju ža něco asi dělá. Jen slabší hlásek té mašiny. Tuhle jsme udili v udírně a soused pod náma volá. Klucí to je vůně, co to kuťíte? No že jsme si zrovna říkali, že to jde jeho směrem, jestli mu to nevadí. Oni mají uzavřenej dvůr a tam se to točí. Jdeme k plotu a kecáme. Prej tahle vůně přeci nemůže nikomu vadit! :vysmech:
Vzadu až u hřiště je klučina a ten třeba dojede dom s kamionem v noci. Rosvítí světla a řeže dřevo na cirkuly. Klidně v půlnoci. Je to daleko, jen lehce slyším tu jeho tupou pilu jak kvičí. Vůbec bez problému. Já pak třeba řežu po obědě a to zase on spí a třeba to slyší zase trochu on. Taky mu to asi nevadí.
Sranda je, když můj soused sběratel šťípe sekerou auto. To jsou takové tupé rány, hned už to poznám. Často ,,rube" nějakej střep co dovleče. A tak jdu k němu a říkám: ,,á letos bude tuhá zima, soused rube auto na topeni." On vždycky když děláme dřevo tak taky přijde a říká ,,vesničani rubou dřevo, bude tuhá zima"! :D
Tady to tak nějak je v pohodě. Když dělá soused randál, nevadí, já ho budu dělat třeba za týden taky, tak se to vyrovná.

Fizz
Příspěvky: 7858
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Elektromobilita reálně - Fiat 500e test, recenze

#1064 Nový příspěvek od Fizz »

Jo randal a smrad.

Tomu olovu moc provoz vadit nebude, zdvižka drncá mnohem vic.

Nová baterka bude kolem sto litrů. Pokud ji budeš nabíjet jak má a nenecháš hi válet vybitou vydrží hodně.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Elektromobilita reálně - Fiat 500e test, recenze

#1065 Nový příspěvek od Sadra17 »

ota píše: úte pro 21, 2021 12:37 pm Je to daleko, jen lehce slyším tu jeho tupou pilu jak kvičí.
tak mu jí máš jako hodný soused dojít nabrousit :smich: :smich:
malej traktorista v malým traktoru

Odpovědět

Zpět na „Putyka“