Co vám dneska udělalo radost

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2208
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Co vám dneska udělalo radost

#691 Nový příspěvek od winch »

Dneska som si doviezol také malé kopátko :)
Obrázek
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20611
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#692 Nový příspěvek od ota »

Hochu zrovna dneska když jsem jel nahoru přejíždím přez koleje vzadu za betonárkou. A jel se mnou Vasil a povídám mu příhodu. Asi předloni jsem tam jel jako vždycky s dodávkou a vlekem. A nikdy mašina nejela. A tenkrát jedu už od Tomáše s plechama a kouknu zběžně a jedu. No kurva mašina jela odspoda. To jsem se leknul! Byla kousek od přejezdu. Je tam blbě vidět. Naštěstí jela docela pomalu, je to dost do kopce. Slušně na mě zatroubila! Tahá tudy vagony s popílkem na skládku. To jsem tenkrát byl vykulenej. No chybama se člověk učí, zastavím tam teď vždy a čumím a pak jedu.
Ale je pravda, že jsem tu mašinu včera viděl a tahla snad 8 těch vagonů, možná víc, co se sypou spodem. Ty tahá vždy, ale třeba jen 4. No asi víc popílku. Tahá po place i vagony s vápnem. To je prej kvůli tomu filtrování škodlivin. Ptal jsem se, na co tam jsou ty vagony s těma zásobníkama a lrej na vápno.

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1864
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: Co vám dneska udělalo radost

#693 Nový příspěvek od filip »

My chodily koukat na elektrárnu od města, chvaletic, nahoře z té haldy na vytěžený lom a lagunu v něm a taky nad vlakovou zastávku , dívat na přístav, lodě a jak vykládají uhlí korečky a pak se v tom lomení řeky otáčejí a valí dolů po labi pro další. Uhel jel po dopravníkách od řeky až do elektrárny. Na učňák jsem tam dojížděl. To už je přes 30 roků tamů nazad.
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20611
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#694 Nový příspěvek od ota »

Ráno telefon. Soused volá z kovošrotu. Poslal jsem ti čumkartu do wocapu jestli nechceš převodovečku. Otevřu wocap dám mobil na hlas a hovoříme a já při tom čumín na obrázky. Takže jsem se stal majitelem nové pěkné převodovky. Sice držák je asi 4/5 váhy. Převodovka 1:2 a nemění směr otáčení. Ještě tam k ní byla jakási turbína. Nebo čerpadlo. To tam nechal jen sundal spojku.
No mám radost! Asi 35 kg váha.

Obrázek

Obrázek

Irčan
Příspěvky: 2442
Registrován: stř zář 28, 2011 8:55 pm
Bydliště: Boskovice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#695 Nový příspěvek od Irčan »

Oto měl bych tokovó možná blbó otázku.Na co ti takový hovado bude?
Ceterum autem censeo EU esse delendam.
„Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“ — Benjamin Franklin

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2208
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Co vám dneska udělalo radost

#696 Nový příspěvek od winch »

No veď to tam píše- aby mal radosť- to je dostatočný dôvod na kúpu :smich: :smich: Tá radosť pramení z toho, že ak by NÁHODOU nejakú takú prevodovku potreboval, tak ju niekde z medziskladu vydoluje. Aj keď šanca že ju on použije je asi mizivá, zas barterov obchod v kutilskej branži celkom rozkvitá. (ja to mám podobne)
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20611
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#697 Nový příspěvek od ota »

Jelikož ta převodovka má 1:2 převod a vcelku se zdá bytelná ůmysl je použít ji na ten můj budoucí malej štěpkovač. Jako alternativní pohon od traktoru. Dám ji obráceně což ta spojka umožňuje že lze vstup přehodit a tím bych snížil otáčky pro pohon štěpkovače.
Cena byla váha x 10 Kč. Tedy mě nezrujnuje myslím.
Nedávno jsem dovlekl převodovku z Gaze 57 s vypínatelným vývodem a čerpadlem na olej, jen proto, že bylo škoda ji nechat v kontejneru kterej byl připravenej na odvoz do hutí. Dával jsem tu tenkrát i fotku.
A jo jak píše Winch chodíš po kovošrotě a něco tě trefí do nosu a pak máš radost, že tě to trefilo. Hlavně když je to funkční věc s dalším potenciálem. Pořát doma se synem něco kuťíme a ja kam šáhnout. 8)

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8470
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Co vám dneska udělalo radost

#698 Nový příspěvek od bourač »

bourač píše: sob říj 16, 2021 9:45 pm
Ale sám nic vyvíjet nebudu, počkám si na snahu obchodníka. Kontakt na mě má.
tak už se paní pokladní ozvala, strašně opatrný bázlivý telefonát.
Paní jsem rychle uklidnil a všechno poslal zpět.
Jinak by musela cenu (2x) za čtyry velký tlustý 19" pneu zaplatit zaměstnavateli ze svýho.
Na obyčejných slušných lidech nepotřebuju vydělávat, natož takhle. Mery Christmas :navrch:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20611
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#699 Nový příspěvek od ota »

Bourači když jsme u těch gumek. Jak jezdím s tou dodávkou, všiml jsem si minule před 14 dny že tam jsou letní kola a tak nějak skoro sjetý. Jdu do skladu a tam asi 40 kol na regále. Jsou popsaný křídou. Koukám a hurá tuhle je Trafik. A dvě uplně na sračku sjetý a dvě z jedné strany na placku. Ptám se tedy šéfa budou na Trafika zimní gumy? A on jasně jsou na regále ve skladu. A já že myslíš ty 4 placky typ formule 1? Včera koukám a u ponku píchlí kolo z vozíku. A kurva rezerva není. Ta bývá na oji. Koukám na vlek a každý kolo jiný. Hm taky nic moc, céčkový jen jedno. Znovu se ptám a co kola na vleku? Prej ty jsou v pohodě. No nevím, pohoda vypadá jinak. No co už odjel jsem na cesty. Večer jsem přijel do firmy a za vratama 4 a 4 nový gumy ve strečce zabalený. Koukám na rozměr a ty 4 kulodivu ,,C" aha na vlek. Ptám se kluků na noční a nojo to je na Trafika zimáky a na vlek taky céčkový zimáky. Kurva co se stalo? Mi budeme mít jednou nový gumy na autě a vleku! Vlek vždycky kolo než si všimnou tak je na sračky. Dojedou ke gumaři a nemáš tady něco venku v hromadě na dojetí? Jo něco najdu. Vrazí tam něco kloudnýho a jezdí se.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8470
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Co vám dneska udělalo radost

#700 Nový příspěvek od bourač »

šéf na tvůj podnět zjistil že letošní příjmy dalece přesahují výdaje
tak aby ty prachy nemusel odvést ve formě daní tak je utratil za gumy. :obchod:
Naprosto standardní chování plátců daní. Měl by ti něco dát za kvalitní podnět - za 3 týdny už by bylo pozdě. :vysmech:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20611
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#701 Nový příspěvek od ota »

No obrat je astronomickej. Ale zisk asi minimální. Myslím, že to bude tak akorát 0 od 0. Nevidím do toho. Ale myslím že je to bídný. Gumy koupili proto, protože asi druhej řidič řekl dokud to nebude obutý, jezdi si s tím sám. Možná proto teď jezdím já. Vlastně i proto, že kolega zjistil že mu při výměně do řidičáku nenapsali E a zjistil to, až když mu to policajt vysvětloval.
Ono včera se mi večer zdálo, jako kdyby mi někdo pomahal točit volantem na určitejch usecích silnice. U mojeho Peugeotu to poznám, když je namrzlá silnice. Tady moc ne. Ale asi to bylo místama omrzlí. Jezdím pomalu, nikam neleťím. Ale i tak.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8470
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Co vám dneska udělalo radost

#702 Nový příspěvek od bourač »

jj místama omrzlý to je každej rok v tomhle období - je třeba s tím počítat.
Protože je spousty nevyježděných řidičů toto jim nedojde a jedou jak v létě - :pohlavek:
Většinou to skončí jen plechařinou, blbý je když trefí někoho neviného. :vztek:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12902
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Co vám dneska udělalo radost

#703 Nový příspěvek od Čárls »

https://www.kopidlenskykavalir.cz/novinky/#&gid=1&pid=2 Tak v Únoru si pojedu pro kamaráda Je to asi osud narodili se v den kdy táta umřel Pak že není něco mezi nebem a zemí :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20611
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#704 Nový příspěvek od ota »

Čárlsi u nás je to doma zvěřinec. Axis si na ty dvě kočky zvyknul hned. Oni ho zlobí, ale on se zdá že je nad věcí. I jezevčík je v pohodě. Ten když by potkal kočku venku zakousne ji. Doma tak nějak ví že nesmí.
Kočky jsou ještě mrňata. Ale herberku dělají dost. Ráno si lehnu na gauč a mrňous mě zlobí. Pak někam zaleze a chrápe taky. Uplně najraději vlezou do vany, nechám jim kapat kohoutek a oni ty kapky chytají. Že se zmáčeji jim tak nějak nevadí.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Co vám dneska udělalo radost

#705 Nový příspěvek od Britt »

Já už jsem z té naší havěti na Chocholouška. Malej kočičák chce buď mazlit nebo zlobit, puntíci se toho chytli jako hovno košile, do toho začal žárlit kulekouš a já už jsem vděčný za každou volnou chvilku, protože mám pořád nějaký ocásek pod nohama a nemám soukromí ani na ajnclíku. Ráno jsem málem počůral malýmu kočičákovi hlavu.

Chvilka příměří.
Obrázek
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“