Co vám dneska udělalo radost

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
mastnacek
Příspěvky: 7103
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1051 Nový příspěvek od mastnacek »

Vcera v Hornbachu meli paletu jen s Randapem, fujky hnujky, tohle u me doma nema misto!

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20854
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1052 Nový příspěvek od ota »

Bez této vodičky si nedovedu představit soužití se zdejšíma velmi výkonnejma jasanama, kterých tu v okolí je celý háj. Kam se po mojem place podívám, tam roste jasan. Z jara pilku a jen šmikám. Pak kelímek randap štětec a jdu. A stejně to roste jinde znova. Jasan vydrži hrozně moc. Akorát jsem je vysázel do lesa na zkoušku a tam se jim nelíbí.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8578
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1053 Nový příspěvek od bourač »

udělalo mi radost že funguje místní traktorkomunitní doprava věcí.
Traktorista třeba z České Lípy má nějakou věc kterou potřebuje jiný traktorista z Kuřimi.
Problém je doprava, ale naštěstí hodně traktoristů jezdí po republice sem a tam.
Tak když je někdo ochotný (a díky traktorkomunitě důvěryhodný) lze věc poslat takto. 8) :friends:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

jean
Příspěvky: 3041
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1054 Nový příspěvek od jean »

Dnes islo okolo nas taketo semacko kombajnu http://www.agrister.com/combines/massey-ferguson-630-s Maly zlaty kombajnik

Obrázek

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20340
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1055 Nový příspěvek od vitex »

ota píše: stř črc 13, 2022 12:57 pm Bez této vodičky si nedovedu představit soužití se zdejšíma velmi výkonnejma jasanama, kterých tu v okolí je celý háj. Kam se po mojem place podívám, tam roste jasan. Z jara pilku a jen šmikám. Pak kelímek randap štětec a jdu. A stejně to roste jinde znova. Jasan vydrži hrozně moc. Akorát jsem je vysázel do lesa na zkoušku a tam se jim nelíbí.
Malá opravička:Jedná se o pajasan žláznatý.A hoří tak,jako křídový papír a žere kotel.

Pavel
Příspěvky: 8279
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1056 Nový příspěvek od Pavel »

tak zbyle stychy venku udelaly presto plastaky a zacinam patu rozcvicovat

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1057 Nový příspěvek od duchodce »

ota píše: stř črc 13, 2022 12:57 pm Bez této vodičky si nedovedu představit soužití se zdejšíma velmi výkonnejma jasanama, kterých tu v okolí je celý háj. Kam se po mojem place podívám, tam roste jasan. Z jara pilku a jen šmikám. Pak kelímek randap štětec a jdu. A stejně to roste jinde znova. Jasan vydrži hrozně moc. Akorát jsem je vysázel do lesa na zkoušku a tam se jim nelíbí.
Musíš to naředit a nastříkat na listy. Já takhle bojuji s černým bezem a teprve poslední rok po tomto způsobu použití Roundapu mám výsledky. Dřív jsem to vysekal a pařízky napatlal.Když jsem skončil na jedné straně ,tak jsem mohl začít znova . Po minulé zimě zbyly pouze na dost místech jen pahýly. Po odstranění , sem tam výhonek ,okamžitě napatlat na listy nechat dlouhodobě působit a je pokoj.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13172
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1058 Nový příspěvek od Čárls »

Na tu mrchu bez vrtačka navrtat dírky nejlíp k podzimu a nakrmit neředěným rondapem ,takhle sem likvidoval špendlíky co se natáhly k plotu 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1059 Nový příspěvek od Britt »

Mě se nejvíc osvědčilo natírání listů ostrým randapem. Stačí potřít štětečkem pár listů a za měsíc jsem tahal soušky.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Slávek55
Příspěvky: 471
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1060 Nový příspěvek od Slávek55 »

U chemické likvidace dřevin hodně záleží na období,kdy se aplikuje.Pokud na pařez,je nejvhodnější podzim.Na jaře vytéká po uříznutí z pařezu míza a ta vyplavuje ven použitou chemikálii.Naopak na podzim se míza stahuje do kořenů a zanáší sebou i chemikálii.Pokud se aplikuje na list,je nejvhodnější jaro a začátek léta.To dřeviny přez listy dýchají a snáze se chemikálie dostane do dřeva i kořene.Mnohem lepší ůčinosti jsem dosahoval s přípravkem GARLON.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20854
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1061 Nový příspěvek od ota »

Kluci tady jak to dělám je uspěšnost zaručena. Mám to odzkoušeno. Na list neředěným mám taky za sebou. Tam klidně uschne jen ta větev co jsem natřel a zbytek v pohodě roste dál. U těch jasanů třeba nožem seříznu kus kůry a štětečkem natřu neředěným. Jak píše Slávek55 na podzim je to učinější. Na všechny tyhle rostliny.
Problém je v tom jaru. Přez zimu opadá listí a jsou ,,neviditelné" a z jara vyrazí listí a už vidim hromady novejch náletů. Mám tady vcelku velkej prostor a všude kolem stromy co mají furt semena. Před barákem u sousedů stojí jasan a každé jaro schodí tunu semen. Jasan tak 70 cm průměr kmenu. A to je jen jeden. Když pustí semena, smetám je ze dvora a je jich klidně kolečko. A těhle ,,výkonnejch" stromů je podle silnice celé stromořadí. Všude mi pak ve všem rostou jasany. Něco vytahám ručně, něco pak řetězem traktůrkem. Ale jsou místa kde to nelze. Tak to natírám. Ještě lepší je jakýsi ,,klinik" u toho je vidět učinek za 3 dni. To ovadne listí.
Čárlsi bacha na ty výmladky. Soused kdysi odřezal na zahradě výmladky a ponatíral je. A za plotem pak uschla pěkná statná švestka. Výmladky byly z kořenů toho stromu. To stejné jsem měl, když jsme přikoupili pozemek a byl zarostlej náletama. Odřízl jsem takovou malou břízku co rostla v plotě a natřel. A za 14 dní opadalo listí z vedle stojícího stromu. Dobře 40 cm kmen. Když jsem ji pak kácel byla uvnitř uplně černá.
Ty jasany snesou fakt moc. Mám tu jeden, zapřáhl jsem řetěz a zatáhl. Řetěz se svezl po celém stromku až se vyvlíknul vrškem. Sedřel všechnu kůru a větve z celého stromku. A povídám si to uschne. Normálně roste dál. Na vršku vyrazily listy a z nich pak větve. Testuju ho. Někdy se stane, že je v pohodě a na jaře neobrazí.
Kluci je to zajímavé, v tom stromořadí je asi 6 statných jilmů. Letos měly semena. A pršelo a přišel vítr. Bylo jich všude nánosy. Vzal jsem vysavač na listí a vysál jsem si. Mám jich plnej pytel. Ale zajímavé je, že vůbec nikde nerostou z těch semen semenáčky. Bylo jich tu miliarda. A nikde ani klacík. Zkoušel jsem je zasadit a nejdou mi. Když píchnu do hlíny to semeno jasanu tak na 90% pojede.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13172
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1062 Nový příspěvek od Čárls »

Oto tam kde nám roste tahle potvora nikde žádný jiný stromky nejsou Prostě ty špendlíky se rozšiřují jak mor Já neřežu navrtám a nacpu rondap do vrtu neředěný až uschne tak druhej rok ji sundám
Ono jak zaplodí špendlíky nikdo to netrhá ani na palenici tak na zemi se to namnoží a je tam v tu chvíli houština jedinej zpusob je buď vytahat a nebo zlikvidovat rondapem strom a pak pokácet
:)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

jean
Příspěvky: 3041
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1063 Nový příspěvek od jean »

Carls, ja tieto male nalety kosim kosackou. Do centimetra v priemere to bere bez protestov

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13172
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1064 Nový příspěvek od Čárls »

Já likviduji příčinu ne důsledek to jest to co je na příkopě pod barákem aby to bylo co nejdál od baráku nálety co vyrostou taky posekám Duležitý je zlikvidovat příčinu pak je klid
Jo stromy a tyhle velký likvidovat musíš mít povolení Tuhle mrchu žadná nepotřebuješ
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20854
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1065 Nový příspěvek od ota »

No to já nemůžu likvidovat příčinu. Souseduv jasan. I když jednou soused povídal, že by ho chtěl pokácet. Ale musela by na to přijet ta velká plošina. Je mezi barákama a roste z kamenného plotu. Jediný co je dobře, tak je ohnutej jako rohlik opravdu jak karlovák rohlik nad jeho barák. Takže kdyby přišel nějakej Kyryl 2 tak se strom na hodně procent svalí na jeho barák. No bejt mi o dvacet míň vlezu tam a ořezal bych ho. Posílal bych větve na špagátě dolů. Ale není můj a tak se neangažuju do toho.
No a to stromožadí co tu je za vsí, to je zase druhého souseda přez silnici. Je mu bratru kus přez 80 roků a vůbec mu to nevadí. Jsou tam už jasánky tak i kolem 90 cm kmen. Kdyby se to tam vyčistilo, bylo by dřeva pro celou vesnici. A jen tam nechat ty pěkné stromy. Jsou tam i duby. Taky tak tlustý. Ale jsou zarostlí bordelem. Na druhou stranu jme za tou hradbou jak za kamny. Ani kolikrát nevím, že fouká v zimě vítr. Jak to stromoví končí, tak jsou při pěkné zimě 2m závěje. A silnice tam pak skončí.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“