Co vám dneska udělalo radost

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Irčan
Příspěvky: 2442
Registrován: stř zář 28, 2011 8:55 pm
Bydliště: Boskovice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1501 Nový příspěvek od Irčan »

Oco neboj, eště furt může byt hůř. Navíc mě připadá že nekeří se na to aj těší. :vztek:
Ceterum autem censeo EU esse delendam.
„Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“ — Benjamin Franklin

Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 4463
Registrován: stř črc 04, 2007 6:20 pm
Bydliště: Prostějovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1502 Nový příspěvek od Roman »

No nevím jestli ješitnost nebo nasranost. Mám jen pocit, že se tu objevilo hodně kuřat, co chtěji učit stary orly litat. Děsím se toho, že jediny o čem se tu bude debatovat, bude politika a voloviny.
http://www.traktorista.estranky.cz
Zetor 5718
domádo new holland TCE 45 r.v. 2009
motorobot PF 61 r.v. 1957
kultivátor MS 06 r.v. 1995

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1503 Nový příspěvek od ota »

Beru to podle tatínka Bajzy z filmu ,,bylo nás pět!" ,,Jakáž pakáž, nepřijdou neodejdou"! Co jiného o tom psát. Kdo chce tak tu je, kdo ne tak není, konec no. Někteří chybí, ale někteří ne. Každému jinak.
Ale trochu k tématu. Včera jsme byli se synem na neuspěšné prohlídce nového zgarpáku. Byli jsme jako ,,druzí". Co už ten první přijel a koupil. Ale pár krásnejch věcí jsme i tak dovezli! To by jsme nebyli ani mi syslové! Já jen maloučko dvě 15" šípový gumky maloučko jetý. Syn kompletní kolo 15" pěkný nafouklí. A to hlavní. Stará světla na Supra. Ty větší s chromovanejma rámečkama. Zabalený v papíru fungláče. Jak se mu rosvítily oči když je pán vytáhnul z regálu. A pak asi 6 ks starejch koncovejch světel třeba na valník. Samozřejmě zabalenejch v papíru fungláče. A pak že hele tady je ještě nějaké světlo! Pán ho vytáhl a on to hledáček. Ale neidentifikovali jsme ho hned. Až doma že made in GDR. Opět jak novej i s kabelem a zásuvkou. Dojeli jsme dom a syn hned s ním do zasuvky u Z 25 a jasně svítí! 8) A ještě jsme si domluvili další verky. Až se k tomu prodejce dostane. Je tam pár věcí. No uvidíme, ta první nevyšla i když nás to mrzelo. Ale vyšlo pár dalších pěkných věcí. Taková akce zčistajasna teď hned! 8)

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1504 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

mě celkem mrzí,že jste mě nevzali do té nové víí aj píí skupiny.to vám teda zazlívám...
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1505 Nový příspěvek od duchodce »

sekalsemmalo píše: pon led 02, 2023 11:28 am mě celkem mrzí,že jste mě nevzali do té nové víí aj píí skupiny.to vám teda zazlívám...
Důchodce je natvrdlý a nějak nerozumí .... ale má radost ,že vysvitlo sluníčko ,půjde se pokusit opravit Stihl pilu ,trucuje už po několikáté -ta se opravdu nevyvedla- a vůbec že je krásně na světě ...... :wink: :kiss: :jakoze:
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1506 Nový příspěvek od ota »

To duchodce když mluvíš o té Stihl pile. Včera jsem viděl v regále asi 10 Stihl pil. Nebyl jsem v obchodě. Ale u arboretisty. Od té jednoruční po takovej balvan s lištou dlouhou jako lovosice. Ta byla v přípravku na řezáni prken z kuláků. Nedokážu odhadnout délku. Ale jako 2,5 mojí lišty. :vysmech: A pán povídal no koupím si ještě větší, tu největší co je tady v prodeji. :shock: Aby měl dost výkovu na velké řezy. No on s tím pracuje každý den, tak to k práci musí mít. Mě ta moje Stihlka hůř startuje od novoty. Ale povídal mi klučina co má už několikátou Stihl pilu vždy od novoty že to tak je běžné. Ale už jsem se to naučil pomačkat ty čudlíky správně a už to nastartovávám líp. Je tam trochu jinej postup něž třeba u druhé Dolmar pily.
Od rána slunečno, po obědě půjdu kouknout na včelky, to je radosti když si létají! 8)

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12966
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1507 Nový příspěvek od Čárls »

Duchodče mě tohle dělala nov Ms 231 jak sem přeslechl 1 zabrumlání bylo vymalováno uchcala se Takže přitáhni LH cca o 1 otáčku a bude po problému se startem
Ono to zlobí až ji zahřeješ na provozní teplotu tak zkus ještě přitahovat LH dokud se nerozeběhne řetěz a pak o jeden a pul otáčky povolit řetěz už by se neměl hnout ani Při polosytič na nastartování druhá poloha od spodu ti řetěz musí rozeběhnout hned po nastartování ale v normál poloze se musí hned zastavit Ono ideal je to nastavit s otáčkoměrem čerstvou směsí co budeš používat to jest benál a olej ve správným poměru pak po roky už nemusíš na nastavení šáhnout Pokud někdo ladí tyhle nový pily s předvýplachem podle sluchu není to až tak moc dobře :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1508 Nový příspěvek od oco13 »

Keď sa tu spomínajú pily. Práve mi prišiel email od chlapíka, že vo štvrtok mi príde strihať a prerezávať stromky. Zišiel som dolu do dielne a vytiahol moju starú zaprášenú Hechtku, ktorú sa už pár rokov snažím zabiť tym nastrašnejším spôsobom.(absolutna ignorácia) Cca od mája ležala na boku niekde vzadu pod ponkom. Vyštrachal som ju metlou, ofukol prach (šak sa nezašpiním) a naťahal benzín. Ta mrcha chytila na tretie potiahnutie. Začínam mať dojem, že niektorý z jej predkov sa volal Lenin. Ale Hechťáci dostali zase ďalší plusový bod. :typek:

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1509 Nový příspěvek od Veteranista! »

Přišel navijáček a v lidlu jsem koupil na nytovaci matice
Obrázek
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1510 Nový příspěvek od oco13 »

K tým nitovacím maticiam - v práci máme jednu linku kde mašinka tieto matice nituje do prednej výstuhy auta - za smenu tak 4tisíc kusov, ráta aj celkový počet - a ako pekne to vychádza čo rok, to milon matíc. takže v tomto roku začneme 7 milion. :typek:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1511 Nový příspěvek od ota »

Veteránisto buď na ty kleště na nýtovací matice opatrnej! Už jsem tu měl asi 4x na opravu. Jedny nějak stržený a ostatní jasou tam takový táhýlka a ty se ohnou jako nic. Já už si to přesně nepamatuju co jsem s tím dělal. Pouštím tyhle opravy z hlavy. Ale ty troje pak tahaly jenom kousínek a dál to nešlo. Dělal jsem na to něco nového. Kluci si je taky koupili a nezvládlo to nápor.
Jednou jsem měl na lopatě prodejce s těma parádníma velkejma a nechtělo se mu je posílat od F. Místku poštou a byly hned fuč a tenkrát za ně chtěl pár šušňů a byly funglovky. No co už, někteří prodejci mají jen osobní odběr. :vztek: Matic jsem nalisoval tisíce. Ale ručně jen hrstku. Většinou někde v terénu na opravě. Ale jinak Gesipou bateriovou nýtovačkou. 8) 8) Někde tu mám ještě v pytlíčku ulomený trny a podle nich mám vyrobit jiné. Myslím, že to je zrovna z lídlovejch kleští. Buďto zjebanej závit, nebo přetrženej trn. Dokonce když bych teď šel chmátnu a ten pytlík najdu! Což je u mě div! :smich:
Jo a teď jsem si vzpoměl, měl jsem tu i Yato a ty byly taky zjebaný na opravu. 8)

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1512 Nový příspěvek od Shrek »

duchodce píše: ned led 01, 2023 10:34 pm No já nejsem psycholog a když jdu nazpět svou krátkou pamětí /protože tu dlouhou jsem už zapoměl/tak zjišťuji že mě občas taky někdo vytočí obvzlášť v odborných věcech. No a co tak neodpovídám .....Ale abych se nasral a odešel...... proč ? Občas musím vychladnout ,ale web běží dál....
Presne tak... Virtualni zivot a bejt nasranej, proc... vis kolik me denne nasere lidi v realu? Hadky pres obrazovku jsou spise k zasmani nez k nasrani.
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1513 Nový příspěvek od duchodce »

Oco - zrovna jako ty jsem takhle jsem používal svoji Partner 365 po zhruba 20 let. Benzin dostávala ten samý co šel do Tery a J 250 v poměru 1/30-40., běžné vyčištění vzd. filtru atd. Nakonec přestávala chytat a neměla už výkon. V servisu mě známý řekl ,že prostě je spotřebovaná -spodek netěsní ,vedle pístu by propadl šroubovák a že fungovala karburace byl fyzikální zázrak.Nedivil jsem se jeden čas pracovala i v lese. Upozornil jsem ho na poměr mazání ,řekl mě že až zas tak moc tam karbonu nebylo a nebyl to důvod který by nějak uspíšil smrt špatným plněním válce.
Tahle Štilka mrcha zlobí od samého začátku za mohutné nepodpory servisu.
Čárlsi - co jsem si s ní zažil /taky 231/ /a se servisem/ jsem psal už již jinde.O tom chytání u spešl postupem při natáčení už vím od někoho tady z fora.Zapalování jsem musel vyměnit ,protože jinak byla spotřeba svíček co studený start,pak byl chvíli pokoj ,pouze sem tam jsem musel nakapat benzin pod svíčku při dlouhé pauze atd. Nedostatečné mazání řetězu /nepoužíváte firemní olej/ Ta mrcha ale nyní začala trucovat víc . Jak byly ty mrazy tak jsem potřeboval provést pár řezů na švestce co rozvrátil vítr. Po natočení se objevila "díra" ,čekal jsem na ohřátí trochu se to zlepšilo a asi po dvou řezech se to zhoršilo a pila chcípla . Naštěstí - při pokusu o natočení jsem zjistil že se povolil řetěz. Sundal jsem kryt a zjistil že asi praskla seger pojistka a vylétlo válečkové ložisko . Řetězka tam trochu omlela obvod kolem a naštěstí se zdá že nestačila omlet klikovou hřídel. Volal jsem do doporučeného servisu -poměrně velkého - nefiremního a o problémech s těmito pilami toho ví dost,nyní mají inventuru ,pak ji tam dovezu a uvidíme .... prostě se mrcha nevyvedla asi páteční výroba..... :pistol:
A opět jsme blbě máme být v jiném vlákně -co se vám přihodilo...
Naposledy upravil(a) duchodce dne pon led 02, 2023 6:34 pm, celkem upraveno 1 x.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Tomas6
Příspěvky: 5310
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1514 Nový příspěvek od Tomas6 »

Ty yato mám doma. A podle kufříku, balení je to to samé jak ten lidl...
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12966
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1515 Nový příspěvek od Čárls »

Letní zimní provoz nastavil si šupátkem Ono je to pod 5°u těhlech pilek potřeba JHá s ní nemám žádný problém akorád ji nesmím uchlastat to se mi stalo 2x a to jsem už začal bejt docela vzteklej Pak sem otevřel LH aby šlo víc vzduchu a dobrý Ještě pujde na seřízení do servisu ale až na jaře asi to zkusím sám mám už konečně otáčkoměr přišel z alíku tak uvidím
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Putyka“