Co vám dneska udělalo radost

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Co vám dneska udělalo radost

#991 Nový příspěvek od Čárls »

Jo a vemena tahaj po zemi to jsem viděl v 90 v Německu na statku a ono se musí taky podle toho krmit :friends: odjakživa platilo dej krávě do držky ona dá do dížky to je bylo a bude O kvalitě krmiv za komanču sem psát nebudu ti starší ví jak to vypadalo v zimě a co se krmilo ono taky bylo jak kde :( Kde uměli a měli dobrou jámu byla dojivost taky jiná 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#992 Nový příspěvek od ota »

Kluci kdysi dávno bylo to jak se to tu zhouplo tetka dojila na kravíně. Jelikož o jejich kravín zažádal vnuk jakéhosi prach mizerného kdysi sedláka museli mu kravín vydat v restituci. Celý chov kravek šel na jatka. Osazenstvo co už dostalo výpovědi. A tetka dojela a že tam má kravku kterou zná od telete. Přivezu ji je hrozně hodná a dobře doji. Už byla asi po 3 oteleních. Tak jo koupila ji tenkrát za pár šušňů za kila. Jak když kupuješ šrot. Dovezli jsme ji dom. Kravka černá straka zvykla si hned. No a pak jsme ji začali ,,rozmazlovat" krmením. Kravka se opravdu s mlékem rozjela. Byla to hotová mlékárna! Kdo to zažil, zná, dojí doma je to uplně jinde. Co dáš kravce za žebřík cítíš pak v mléce. Když byla čerstvá vojtěška další dojení hned byla z mléka cítit. Tak je to se vším. Řízky když v zimě byly z krechtu namíchalo se to se šrotem, řepou mléko bylo nasládlé. To se nedá rovat ničemu. Když budeš krmit nekvalitně, vše se ohned projevuje.
Co vím tady na kravíně je to kurva alchimie, co ten kluk do toho vozu musí přesně naměřit. Ihned se to projevuje na dojivosti. Mají přesně nastavený plán. A jsou odměňovány za množství a hlavně kvalitu. Jak do toho nadojí záněty, jdou s odměnou rapidně dolů. Pak si to dojičky ihned rozmyslí jestli dávat pozor. Je to o penězích u lidí. Za kvalitu mají jiný Koruny. Pak to jinak funguje.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Co vám dneska udělalo radost

#993 Nový příspěvek od Čárls »

Oto přesný líp bych to nenapsal My měli dobrou partu na obou šichtách a krmiváře dělal dědula co měli statek v sousední vsi No a ten vždy koukal co nabírá a co vozí za krmení jak jen to šlo taky to bylo znát U nás v kravíně sem si klidně ráno nabral pulitr vychlazenýho mlíka přímo z bazénu V jiném kravíně bych si to nelajzl Vim jak to kde vypadalo a jak se starali :)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Co vám dneska udělalo radost

#994 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tak nevím jestli to nedat spíš do rubriky co se vám zlého...
Telila se nám odpoledne druhá kráva -prvnička, tele velké jak u té první po měsíci života. Obrovské problémy, nakonec jsme ho museli naprudko vytáhnout pomocí unc. Kráva žije, tele zatím taky. Nemůže na přední nohy, kráva na zadní. Tele se alespoň trochu napilo, sice vleže, ale napilo. No budu tam muset v noci ještě zedvakrát zajít a modlit se že se dá dohromady. No když jsem viděl jak z krávy trčí přední nohy a na nich jazyk ale hlava zatím nikde... Se divím že to vůbec přežilo.
Obrázek
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Co vám dneska udělalo radost

#995 Nový příspěvek od Čárls »

Šáhnul si do ní chtělo to srovnat hlavičku telete Občas se to stane že je hlavička zvrácená dozadu Musi se zatlačit zpět a srovnat aby šlo jak má Jinak zavolej veterináře muže mít i laktační horečku píchne jí životabudič a dá kapačku Občas se to stávalo i u nás v kravíně co pamatuji Víš ono když nejde normálně a nevíš zavolej vetrinu a pomužou aspoň u nás za mých časů co jsem dělával v kravíně to tak bylo To není vynadání ale jen předání zkušeností z mýho období ošetřovatele krav Tak snad to bude dobrý uvidíš zítra ráno ale ještě ji zkontroluj teď večír Věřím že to dobře dopadne :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Co vám dneska udělalo radost

#996 Nový příspěvek od Tomas6 »

Jo. Teď jsem od tama došel. Kráva je vyčištěná, už opatrně přešlapuje okolo telete. Sice je k teleti taková laxní, no snad si zvykne. Tele taky nevypadá že by mělo pojít, chvílu už aj postálo, kousek, sice blbě, ale přešlo. Veterinářku jsme volali, ale byla daleko na to aby stihla přijet. Naštěstí přijela kmotra, která dělávala leta v kravíně, tak hodně pomohla. Hlava byla rovně na nohách, no jazyk byl delší. :) Se divím že to vůbec přežilo. Jako u ovcí ty porody taky někdy bývají špatné, letos jsme museli jednu utratit, páč hlava byla zvrácená dozadu a jehně už zpátky nešlo, dopředu taky ne, pak asi dokonce něco křuplo, asi se roztrhlo, no hrůza.
V noci tam zaskočím dát mu ještě jednou napít, pak ráno a bude muset přes den vydržet. Zítra musím chťa nechťa do práce a a vrátím se až tak kolem třetí odpoledne. Třeba už se napije samo.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Co vám dneska udělalo radost

#997 Nový příspěvek od Čárls »

Jasný pokud už stojí tak to bude dobrý srovnají se obě Byl to těžký porod a u prvotelek je to občas taky vo hubu Pamatuji druhotelku nechtěla tele dostal se kopanec až sem přeletěl hnojnou chodbičku
no a nakonec to byla nejhodnější a nejmilejší kravka Sice mě mužete kritizovat ale tenkrát to odnesla násada od vidlí ona byla taková vzteklá potvurka ale pu tý jedný ráně se tak rychle srovnala že už se nikdá po mě nohou neohnala aj telátko nechala napít Jo byli ruzný příhody z kravína aj z doby kdy jsme pásli a zrovna tahle Ajša byla opravdu číslo stačilo zapískat a už přiběhla jak pejsek Když se hnalo z pastvy baby dycky čuměli oni je naháněli aby šli dom mě stačilo zapískat Ajša zvedla palici zabučela a už se všechny hnali dom Jo byli to hezký časy , holt sem byl mladý :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Co vám dneska udělalo radost

#998 Nový příspěvek od Britt »

Nejsou dneska nějaký erupce na slunci? Doktořici popadnul amok a dobrovolně si myje auto.
Obrázek

Obrázek
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Co vám dneska udělalo radost

#999 Nový příspěvek od Čárls »

:smich: zejtra zas bude žlutý a ne bílý :smich:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1000 Nový příspěvek od hobr »

Britt - pošli ju ke mě, auto umývá jen déšť a už nepršelo ani nepamatuji... :-/
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1001 Nový příspěvek od Britt »

To asi neklapne. Když jsem jí chtěl přistrčit moje fáro, poslala mě tam, kde slunce nesvítí.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1002 Nový příspěvek od Sadra17 »

Čárls píše: sob kvě 14, 2022 2:00 pm :smich: zejtra zas bude žlutý a ne bílý :smich:
bohužel, včera jsem "umyl" jen na wapce a dnes jakštakš ujde ale zítra můžu znovu :'(
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1003 Nový příspěvek od Čárls »

Chtělo by to pořádně zapršet Ono mi stačí Elfina když se proběhne po louce Tak zbejvá jen kartáč nebo vana Vodu zbožňuje tuhle sem ji napustil 1/4 vany a to bylo radosti hlavu strčila pod vodu a pak frkala jak kobyla když si čichne pepře Příště už byla chytřejší pouštěla vzduch a měla hroznou radost Horší to je se sušením a fénem to je vztekání jak když děcku sebereš lízátko ale pomalu si zvyká už to není tak divoký jak poprvé :smich: :smich: To jsem měl kousanec neb se rozdováděla a chňapla ale uvědomila si to Hned si mě usmiřovala :)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1004 Nový příspěvek od hobr »

8) 8) 8)
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1005 Nový příspěvek od ota »

Chodím s Axisem do lesa a tam teče potok. Už z dálky ho vidí pozná že tam jdeme. Vleze do potoka a pije vodu. Pak jde dozadějc a taky strká hlavu do vody a poští bubliny. Nebo ze dna tahá klacky a tu vodní trávu. Hází hlavou a pouští tu trávu, jak když to tam čistí. Tuhle jsme tam došli a on se zastavil a koukal. V potoce větev z borovice. Uplně jak když si říká ,,kdo to sem hodil"! Bafnul klacek a ven s nim z potoka. Sranda je, že on vezme větev jak sirku jako nic a jde s ní ven z potoka a naráží do stromů. :vysmech:
Manželka mu slíbila objednat bazének. Tuhle byla u kámošky a ona má dvě čuby a obě ležely v bazénku s vodou. Prej to jsme jim koupili a teď v tom furt leží.
Auto jsem umyl minulej víkend. Pak troch sprchlo a měl jsem to flekatý od pylu. Parádní jak kvete les! Všude v lese po zemi žluto pylu. Borovice i smrky. Foukne vítr a uplnej mrak pylu. Byl jsem ve včelách dneska a jedny nacpaný po strop. Ostatní o fous míň. Ale za týden kurva přibylo! Pokusím se je podržet tak ještě 14 dní, ale myslím že ty plný budu muset příští víkend vytočit. Neměly by kam dávat. 8) Takže radost bude asi dost medu. Nově udělanej oddělek jede jako lokomotyva.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“