Co vám dneska udělalo radost

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Co vám dneska udělalo radost

#976 Nový příspěvek od Tomas6 »

Ne, ale ona je prase. Mají na poli boudu a ikdyž jim z tama co dva dny vyvážíme hnůj, tak ona si v tom prostě lebedí. Ta druhá je na tom výrazně líp. No to oprší. Když vidím některé stáda jak jsou po břicho od bahna, tak toto je ještě zlaté.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Co vám dneska udělalo radost

#977 Nový příspěvek od mastnacek »

Jasny, znam to, je to jak lidi, nekdo je prase a nektera krava si umi lehnout i na vazaku aby nemela kastany az na zadech. 8)

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Co vám dneska udělalo radost

#978 Nový příspěvek od hobr »

Tome, gratuluji k přírůstku! :potlesk:
Když jsem ještě pracoval v ŽV, tak některou noc rodily i 4 krávy - otelit, nechat olízat, umýt, napojit, uložit. To byla hoňka. S jalovičkami většinou potíže. A některá neměla o tele zájem, nebo na něj i útočila. Sem tam to udělala i starší kráva. To nebyly pěkné chvíle. :'(
Jalovičky se připouštěly v 15ti měsících :evil: . Při nástupu (před 30ti lety), se inseminovaly v 19ti...
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Co vám dneska udělalo radost

#979 Nový příspěvek od mastnacek »

Hobre, cim si to inseminovani vysvetlujes? Porovnavas stejny plemeno? Ja v sobotu pichnul nasi galloway sracku na vyvolani rije, posledne nezabrezla a posledni riji mela jen par hodin tak "bejk" uznal za zbytecny ji davat davku a ze to zkusime takhle. kravce uz moc nechybi do dvou let. Ale tyhle se pripoustej prave dva az dva a pul roky stary.

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Co vám dneska udělalo radost

#980 Nový příspěvek od hobr »

Nejsem zootechnik, dělal jsem stájníka - v JZD se chovaly klasické červenostrakaté krávy, sem tam nějaká "žerzejka (kvůli vyšší tučnosti mléka), pak se přecházelo na "montbeliardy". V posledních letech (za majitele Babiše) se inseminuje černostrakatým skotem (vyšší dojivost). Ptal jsem se proč se inseminuje tak brzo a odpověď - aby se to rychleji "točilo". Některá jalovička "nezůstane" na poprvé, pak se třeba "prošvihne" další říje a rázem má 20 měsíců a to už je podle vedení pozdě. Měsíčně se posílá hlášení někam do "Babišova" a tam se vyhodnocují výsledky. V případě horších se musí udělat opatření pro zvýšení všeho možného... Zkrátka to musí sedět do tabulek. Taky byla doba, že se skupina krav (jalovic) napíchala Oestrophanem a pak se inseminovaly zaráz. Výsledek nebyl zrovna nejlepší. Už jsem 3 roky doma (od té doby jsem podnik nenavštívil), tak nemám přehled, co se v ZEMOSu děje.
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12963
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Co vám dneska udělalo radost

#981 Nový příspěvek od Čárls »

Já jsem měl těch 34 krav přečtenejch na 102 kravíně a ostatní ošetřovatelky taky Prostě jsme to poznali kdy zavolat bejka inseminátora :smich:
Jo jezdil k nám jeden co byl hajzlíček a jednou sem to nevydržel praskl pipetou do pásu a nasraně šel k babám na kafe Stěžoval si zootechnikovi no došel sem a chvíli poslouchal pak sem nasraně řek že jdu oklidit to sklo po něm co rozflákl ve stání ten byl jak když ho opaří Láďa zootechnickej si přisadil koukej utíkat ať to některá nesežere moh by bejt průser a sem zvědavej kdo to pak zaplatí :smich: :smich: Od tý doby byl insemiňak jak když maže med uctivě zdravil a byl hrozně hodnej :smich: :smich: :smich: :smich:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

fikejz
Příspěvky: 5995
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#982 Nový příspěvek od fikejz »

Tomas6, připojuji se s gratulací. U ovcí a koz je to většinou pohoda (i když některý plemena taky stojí za to), ale u krav a koní to je jiná! Tohle vypadá na dobrou rodičku a mámu, takový jsou k nezaplacení.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Co vám dneska udělalo radost

#983 Nový příspěvek od Veteranista! »

Pořídil jsem jsi měřák na řemeny, dražkové a 10+13 mm
Rozsah 360-2520, mam z něj fakt radost
Obrázek
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Co vám dneska udělalo radost

#984 Nový příspěvek od Pavel »

tak sem jeste stacil privezt pri tom cisteni soustruh rumunskou obdobu s 28 s prislusenstvim

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12963
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Co vám dneska udělalo radost

#985 Nový příspěvek od Čárls »

Foto by bylo? Třeba později :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

creative
Příspěvky: 2817
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: Co vám dneska udělalo radost

#986 Nový příspěvek od creative »

Teď bylo v nějaké debatě, proč je málo hnoje. Dojivost u krávy v roce 1987 byla cca 4200 litrů a dnes je to přes 10 000 litrů. Takže před tím byly ještě dvě krávy navíc na hnůj. Dnes je vyšlechtěna na mléko.

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Co vám dneska udělalo radost

#987 Nový příspěvek od Tomas6 »

Když ho házím na pole tak je ho málo. No ale když ho mám kydat tak je ho aj moc.

Jinak je to o tom že v každé dědině byl kravín plný ustájených krav. Včil když je někde ustájená kráva, tak je to zázrak. Pomalu v každém větším městě byla mlékárna, teď je jich na celou republiku kolik? 10-15? A to samo jatka atd. Nehledě na tom kolik bylo nasetého obilí atd. Teď trochu krize a nebude co žrát.
Ale to už patří spíš do politiky.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12963
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Co vám dneska udělalo radost

#988 Nový příspěvek od Čárls »

Už sem to psal několikrát staří hospodáři vždy tvrdili na 1H jedna kráva jedno prasce a deset slepic to dokaže ten 1h za rok pohnojit. Ku podivu se toho drželi i komančové a nyní :-/

No mě dělá radost Elfinka už se konečně aspoň trochu naučila že se chodí venčit ven a ne na podlahu sice je občas nějaká ta nehoda ale už nic tragického
malinko už začíná poslouchat ale jako každá baba je tvrdohlavá :smich: :smich:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Co vám dneska udělalo radost

#989 Nový příspěvek od Tomas6 »

Mi dělá radost to naše tele. A teď nevím jestli mám na mysli týdenní jalovičku a nebo toho mého 4letého raubíře. :D Ale jo. Radost dělají oba. Kluk zlobí a jalovička se má k světu. Takže vše v pořádku.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

creative
Příspěvky: 2817
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: Co vám dneska udělalo radost

#990 Nový příspěvek od creative »

No mě právě zaujala ta dojivost. Pamatuješ si to ? Dnes dá prý jedna za tři.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“