Co vám dneska udělalo radost

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#676 Nový příspěvek od Sadra17 »

Čárls píše: stř lis 17, 2021 4:36 pm No to já sem zvědavý jak dopadnu sem hromadu roků u inogy a letos poprvý ještě nepřišlo vyučtování za plyn Odečet byl asi nestíhají Jinak mam ještě na rok a pul fix To pak teprv bude den vytřeštěných očí Uvidíme :-/
že máš fix vlastně nic neznamená, zdražit klidně můžou a tvá jediná možná obrana je odejít ale to není kam protože draho už je všude ....
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Co vám dneska udělalo radost

#677 Nový příspěvek od Čárls »

Uvidím asi dám plyn pak pod čez a ektriku k Inogy jak mi kdysi radil kamarád :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Co vám dneska udělalo radost

#678 Nový příspěvek od Britt »

Já to tak mám a zatím dobrý.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Co vám dneska udělalo radost

#679 Nový příspěvek od Čárls »

Dokud ti to uhlí nezatrhnou :friends: Ti zelení ekofašisti sou schopný všeho :vztek:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#680 Nový příspěvek od ota »

Však taky Chvaletice v pondělí valily naplno! Ze všech chladících věží hulán jak zamlada! Většinou valí jen jedna nebo dvě. Ta čtvrtá skoro nikdy nevalila a teď co se vešlo! Asi jedou na 110%. Chtěl jsem udělat čumkartu, firmu máme pár kroků pod těma věžema. Kolikrát mrholí i když svítí sluníčko z té páry. Elektrika není, nebo málo. Tuhle v sobotu jsem pustil ve sprše vodu a tekla skoro studená. Kruci že by zase tělísko v bojleru? Jdu se podívat na jistič a nic. Jdu se podívat na bojler a teploměr skoro na nule. Jdu do hodin a denní proud. Aha no to není možný, neseplo. Už jsem byl připravenej jak budu druhej den volat na poruchy. Už se mi to jednou stalo před pár lety. Odešlo HDO. Snad v 20:30 slyším cvaknout kotel. Jdu se podívat a topil. Jdu do hodin a noční proud. Jdu se podívat na bojler a svítila kontrolka. Ohříval. Ještě v 23 hodin jsem se šel podívat na teploměr a bojler nahřátej. A teď to funguje normálně. :-/
To by ještě s uhlím nějak šlo přežít. Ale jestli ty palice zelený zakážou topit dřevem, tak nevím co budu dělat. V dílně jen krbovky s výměníkem. Doma zatím jedeme v krbovkách. Kotel je jen do podkroví puštěnej. Tam je 00 prd spotřeba. Ale co bych dělal se dřevem? Asi bych ho musel odvézt na sběrnej dvůr! Blázni jedni v ty EU nevím tedy co biomasa. Asi by ji museli zakázat taky! Vždyť je to skoro stejný jak ty moje oblice v krbovkách. A to mám jekési ,,lepší" spalování v nich.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Co vám dneska udělalo radost

#681 Nový příspěvek od Čárls »

Oto dřevo snad nezakážou jak je dokázáno pokud je suché a kvalitní ohniště na spalování vyprodukují míň zplodin jak Plyn ale jak sou zelený tak snad nedopadne alespoň za našeho života .
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1865
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: Co vám dneska udělalo radost

#682 Nový příspěvek od filip »

Oto koukni, můžeš si pořídit svou malou chvaletickou elektrárničku do vitrínky, ať nemusíš jen koukat z okna.

https://betexa-magazin.cz/elektrarna-chvaletice/

My vždycky počítali že kolik kouří tolik fází dělají, když jedou na čtyři tak dělají i nulák!
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#683 Nový příspěvek od Sadra17 »

a co ochranný- kostra ? ten nebude dělat nikdy ? :shock: :shock:
malej traktorista v malým traktoru

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Co vám dneska udělalo radost

#684 Nový příspěvek od hobr »

Mám čtyřkolík a stačí... :vysmech:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#685 Nový příspěvek od ota »

To Filipe jsou tam 4 chladící věže a ten vysokej komín. Občas se z něj čoudí černej kouř, jak když páleji pneumatiky. Ale jinak není vidět že by se z něj kouřilo. Oni kurevsky investovali do filtrů. No a ty chladící věže teď jedou všechny. To prej jedou naplno. Dneska jsem jel i z druhé strany nahoru za betonárku a nějak tam ty budovy všechny restaurujou. Je tam vedle ta nová slévárna a tady mají okolo takové ošumtělé budovy lešení. Jakési firmy tam investujou. Tam co je ten kluk s ohraňovákem a co je brácha, tam se to má všechno bourat kvůli litiu. Ta elektrárna až prej skončí uhlí přijde taky zbourat a asi postavit solární.

TuroJan
Příspěvky: 9
Registrován: úte zář 18, 2018 7:44 pm
Bydliště: Brno

Re: Co vám dneska udělalo radost

#686 Nový příspěvek od TuroJan »

Já mám radost, že mi přišel Don Papa baroko :)

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Co vám dneska udělalo radost

#687 Nový příspěvek od Tomas6 »

Mňam. Taky bych si dal kaléšek. No my máme se švárou od posled rozpito diplomatico reserva. Taky moc dobré pití.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

FSDN
Příspěvky: 196
Registrován: sob led 18, 2014 8:37 pm
Bydliště: Kolín

Re: Co vám dneska udělalo radost

#688 Nový příspěvek od FSDN »

Oto , od nás ze vsi je od hřbitova výhled přímo na Chvaletickou elektrárnu a za hodně let si nepamatuji že by tak dlouho v jednom kuse šla pára ze všech věží , o proud je asi velký zájem. S tím komínem jsi hodně blízko, máš výborný pozorovací talent : Zvláštností stavby je vyvedení odsířených spalin do chladicích věží, což učinilo chvaletickou elektrárnu ekologickým průkopníkem v ČR. Hlavní výhoda odvádění spalin přes chladicí věže spočívá v tom, že stoupající vodní pára má mnohem větší vztlak než spaliny, a umožňuje jim tak dosáhnout lepšího rozptylu než z běžného komína. To je obzvláště výhodné v případě uhelných elektráren, protože kouřové plyny se po mokrém odsíření silně ochlazují, a stoupají pak do ovzduší daleko pomaleji. https://cs.wikipedia.org/wiki/Elektr%C3 ... Chvaletice .

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#689 Nový příspěvek od ota »

No občas najdu nějaký článek na netu, tak ho zhltnu. Tyhle věci mě zajímají. Je to asi tím, že tam občas jsem a z mého pohledu je to impozantní stavba. Kdysi múj kolega z bývalé práce stříkal ty červené pruhy na tom vysokém komíně. Hrozně jsem mu záviděl, že se mohl vylézt na ten komín. Sice on tam pracoval. Ale musel to být super výhled. Jenže on na to má kondičku.
Kdysi jak tam hořelo, tak to opravovali. Jakýsi kouřovod vyhořel. Stáčeli to na hale u bráchy a svářeli z pásů plechu takové kroužky. No kroužky, plech do stáčečky portálovým jeřábem. Třeba 3m šířka a 12m délka. No a 10 mm silnej plech. I ty mlecí kola co mělo jedno po opravě 10 tun, to byly taky kolečka do mlýnku na uhlí.
Dneska jsem zase jel mahoru a chtěl jsem udělat čumkartu. Ale na plotě je škrtnutej foťáķ a jsou tam kamery.
Jedna z dneška večer když jsem přijel z Prahy. A jedna z rána, když jsem přijel do práce.


Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Co vám dneska udělalo radost

#690 Nový příspěvek od bourač »

oto ty tvý chvaletice z velké dálky vypadají jak raketa Atlas těsně před startem. 8) :ano:
opatovice taky valej jak blázen, no v Německu nefouká, tak není divu.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“