Co vám dneska udělalo radost

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1231 Nový příspěvek od Sadra17 »

Britt píše: ned zář 11, 2022 6:42 pm Teď jsem se zasmál a doktořice taky. Dělá mi pomazánku z uzené makrely a já po čuchu hádal co to je.
neříkal jsi že si při covidu stratil čich ? :vysmech:
malej traktorista v malým traktoru

kbulda
Příspěvky: 335
Registrován: ned pro 15, 2013 1:15 am
Bydliště: u Mělníka

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1232 Nový příspěvek od kbulda »

No právě, je ve správný rubrice a má radost, že se mu vrátil čich.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1233 Nový příspěvek od Britt »

Jsou věci které cítím, ale daleko víc je těch, které absolutně nevnímám. V sobotu jsem dělal čínu a že ta je hodně aromatická a vůbec nic jsem necítil i když to prý vonělo až na ulici. :-/
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1234 Nový příspěvek od hobr »

Stoupl jsem na váhu a dvoudenní kovidová "dieta" zabrala - 3 kila dole. :potlesk:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1235 Nový příspěvek od Veteranista! »

Dokoupil jsem druhy kus tehle brusky, pro mě uplně super stroj
Obrázek
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1236 Nový příspěvek od bourač »

s dovolením ti to trochu okomentuju
1. také mám vždy radost z nově pořízeného vercajku 8) zejména když funguje tak jak očekávám.
2. ze sortimentu Narex provozuju pouze mafla a dvě ruční vrtačky,
flexy narex mne neoslovily, lépe se mi pracuje s jinými značkami.
3. Jsem původně vyučen na učňáku Narex Č. Lípa, získané vědomosti dodnes úspěšně využívám jako zdroj obživy.
4. V závodě Narex (Č. Lípa) jsem byl na obhlídce zakázky, v pátek. Budu zde provádět likvidaci kompresorovny.
( což je pro mne důvod k radosti, bude tržba a bude zas pár krámů - malá domů pro bastlení :D )
Fabrika už v Č.Lípě skoro nic nevyrábí, mají vynikající servis a bohatě vybavený sklad náhradních dílů, ale výrobu řeší v Asii.
prostory fabrika pronajímá různým výrobcům zcela odlišného sortimentu.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1237 Nový příspěvek od jean »

Inými slovami povedané, Narex je dnes predržená čína a dojí sa značka, kým to ide. Kde sú tie časy, ked bol Narex synonymum pre nezničiteľnú vec.... Ale zrovna karbiny mi nikdy neodišli ani tie najlacnejšie čínske, asi to vedia robiť aj tam. Akurát pri častejšej robote sa ukáže, že tá značková tak nejak politicky menej unavuje, menej lezú na nervy detaily a má lepší výkon. Myslím, že bastličovi domov značkovú za 150 euro netreba, službu spraví aj čína za 25.

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1238 Nový příspěvek od Sadra17 »

Jenže je čína a čína, pokud si narex zadá parametry tak čínan to vyrobí tak jak chce :-/
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1239 Nový příspěvek od bourač »

v číně (made in PRC) a zejména na Taiwanu (made in Chaina) umí vyrobit špičkové věci a taky když si evropskej dovozce hokynář objedná něco levnýho (na kvalitu nehledět) tak to vyrobí taky.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1240 Nový příspěvek od fikejz »

Tak přesně! A otázka zní jak je to s těmi parametry u Narexu. Protože když končil současný vlastník s výrobou Protoolu tak to odůvodňoval tím, že příliš konkuruje mateřské značce. Přitom první řady výrobků Protool byly jen Narex v jinak vybarvený skříni. Sám mám ještě ten úplně první typ příklepové vrtačky s celovlnou regulací otáček z devadesátých let. EVP 13G (tím G si nejsem úplně jistý a musel bych se jít podívat).
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1241 Nový příspěvek od jean »

To mate pravdu, ze cinan vyrobi kvalitu, ktoru si zakaznik objedna. Ja som tie narexy pozeral v obchode a minimalne plasty su jak na nejakom extole. Narex ma pritom ceny ako metabo. Mne to veru nevychadza, aby som si kupoval sucasny narex za cenu znacky

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1242 Nový příspěvek od Veteranista! »

Teď jsem ji kupoval za 999Kč se zárukou 5 let. Lehká, dobře se drzí nízké vibrace
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1243 Nový příspěvek od Britt »

To samé je s polskými výrobky. Vyrobí přesně to, co si zákazník poručí. Pračky a ledničky se všechny vyrábí v polsku a je jedno jakou si objednáš značku, protože to bouchají ze stejných komponentů. Známý si před pár lety koupil lednici Miele za 50 000. Odešla mu těsně po záruce a když zavolal servisáka, ten mu řekl, že je neopravitelná, protože praskla trubka v mezistěnách. Na ceduli bylo Made in Poland a pšonci prý používají nekvalitní měď.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1244 Nový příspěvek od jenicek »

Jardo tak zrovna o Miele bych o těchhle domněnkách pochyboval. Miele si jede svůj sortiment, nejsou to žádný skládačky alá Whirpool apod.
Jezdím do Miele Uničov servisovat testery ve výrobních linkách, vše mají vlastní komponenty, nic univerzálního. Proto to taky stojí raketu a nemám to doma :jazyk:
Že by praskla trubka pochybuju, spíš to začlo utikat ve spoji. To je 90% závad dnešních ledniček. Dá se to i opravit, jen je problém to lokalizovat a pro servisáka je jednodušší říct tohleto :-/
Co se týče malý flexky Narex, tak mě neoslovila její ergonomie, mám Makitu, která je hubená a má nejmenší tělo převodovky ze všeho co jsem viděl, takže se s ní dá líp dostat a kotouček se sjede na nulu.
Od Narexu mám maflika, ten je dobrej a otec flexu 150ku, ta je bejvala taky dobrá.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1245 Nový příspěvek od Britt »

Kámoš se soudil s firmou a prohrál to. Bylo to tenkrát i v černých ovcích.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“