Co vám dneska udělalo radost

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13109
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1396 Nový příspěvek od Čárls »

Já dnes objevil že se ještě prodává https://www.ovostromky.cz/jablon-kozena-reneta--m7/ je to jabko mýho mládí a hrozně dobrý na štrudl Babička vždy říkala skoč pro štrůdláky do sklepa Jak se správně jmenovali nevím až teď když sem objevil u kamarádky jeden starý strom Já hele štrudláky a hned mě opravila Kožená reneta
Dokonce už mám místo kam ji vsadit Po svátkách objednám snad ještě chvíli počasí vydrží :wink:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14659
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1397 Nový příspěvek od DanculSK »

8)
staré dobre kožovky ...... mali sme voľakedy jabloň. potom ju trafil šlak, a na jar sa už neprebrala
mala snáď 80 rokov :zapomel:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1398 Nový příspěvek od ota »

Čárlsi tady se jim říká ,,koženáče". Většinou u silnice by se ještě našlo. Ale je tu zarostlej zdevastovanej sad. Podědili to nějací Pražáci po starém pánovi a dělají jak by tam měli zlato. Nikdo tam nesmí mají všude naházený klacky, aby se tam nedalo jít. Ale bezy, kopřivy a plané švestky všude. Pořát se tahají se zemědělci že jim tam okolo jezdí. Ředitel už tuhle prej povídal, že tu cestu zorají co tam zemědělci mají na svém poli a oni ji prezentují jako jejich a pořát na ní dávají větve, aby tam nikdo nejezdil. No ale tam budou tak 4 stromy koženáčů. Kdysi když ještě původní pán žil jsme s babičkou na ně chodili na uskladnění. Babička z nich klohnila štrůdl v zimě. Vždycky starej pán přišel a dojděte si natrhat, já to stejně nestihnu spotřebovat. Vždycky jsme to s pantatíkem rotačkou tam vysekali, odvozili trávu, nebo posušili. Taky jsem tu o starém pánovi kdysi psal, jak naložil RU 5 rozmetadlo ručně vidlema za chvilku. A tak že ho ani skoro nešlo utáhnout. A to bylo dědkovi 80 roků. To byl ten co se bavili s babičkou že po té 80 už stojí za prd. Jo dřív tahal na špagátu po sadu dvě brány sám. A teď po té 80 to stojí za prd, tahá jen jednu. :D Já jsem mu ji tam zkoušel. Těžká brána, na ní špagát a koženej opasek. Pěkně opasek na sebe a než jsem s ní jen hnul, musel jsem za ní kurva brát. A dědek potahal půlku sadu v kuse. Pak šel kilometr na autobus a jel dom. Druhej den ráno přijel autobusem a potahal druhou půlku. :D No letos jsou už dole spadaný. Ale v tejdnu na podzim by se natrhalo. Oni jezdí na víkend. :smich:

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2158
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1399 Nový příspěvek od Deane7 »

Ja som kožovky neznášal. Keď dedko zomrel a ja som polovicu pozemku po ňom zdedil (druhú som už dávno vlastnil) ako prvé som ich vykopal. Boli to zdrav silné stromy ale ja som ich jednoducho nechcel.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Mildis
Příspěvky: 672
Registrován: sob dub 06, 2013 8:15 pm
Bydliště: Blanensko

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1400 Nový příspěvek od Mildis »

Karle, mame ji na zahradě, stará jabloň, zčásti dutá, vypadá jak pometlo,ale je vždycky obsypana jabkama.
Každej podle vzhledu nad nima ohrnuje nos, ale jsou sladky jak med.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1401 Nový příspěvek od ota »

Já jsem zkusil starou jabloň teď zasadit taky. Asi 14 dní naspátek mi přišly 3 stromky. Šoupnul jsem je tam a uvidíme. Jedno je Matčino to máme ale už je to sčesnutý a je hodně starý. Mám na něm naroubovanýho Šampiona a ten tam hodně prosperuje. Tak přez 20 let a každý rok krásný sladký jablka.
Další jsem sadil Lord Lamborne je to taky starší podzimní odruda. Dřív jsme ho taky měli na zahradě. Dobré sladké jablko.
No a nakonec to Čístecké lahůdkové. To je stará odrůda. Velmi výrazné chutné jablko. Měli jsme dvě na zahradě a jedno se sčeslo a druhé uschlo, ale bylo fakt staré. Tak jsem velmi rád, že mi Čárls hodil odkaz na Spomyšl a tam ho měli. Tak jsem objednal při jednom. Jeden den objednáno a asi za tři dny byly jabloně tady. 8)

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13109
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1402 Nový příspěvek od Čárls »

Kluci ono se totiž zjišťuje že ty starý odrůdy měli co do sebe Já ty kožeňáky měl rád do štrudlu a do buchet je babička dávala aj abkový kynutý knedle byli taky moc dobrý tam se dávala marmeláda z jablek Zejtra prozkoumam pozemek kam by co šlo zasadit :)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1403 Nový příspěvek od mastnacek »

Ne dneska a doufam ze skritek udela radost i synkovi.
Obrázek

hobr
Příspěvky: 3872
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1404 Nový příspěvek od hobr »

Navštívil jsem Karla 90 a koupil od něj pluh. Díky! :friends:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1405 Nový příspěvek od pavel sk »

Nová práčka. Aj ked asi skôr potešila viac moju ženu ako mna :smich: Ja este rozdychavam tu cenu ktoru som za nu zacvakal :pistol: :typek:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1406 Nový příspěvek od ota »

Dneska ráno v kovošrotě. Asi 25 kg věcí. Pak jsme jeli dom a stavili se na návsi okouknout kontejner na velkooběmový odpad. No soused musel pro auto s vozíkem, co jsme toho zase vatahali! On dvě šlapací kola. To jedno myslím pamatuje první světovou. A trochu bude chtít přejít. To si vzal soused. Pak kalovka ,,septik". Myslím že jsem ji viděl někde za 7000 Kč. Já ji mám doma, tak se ji ujmul soused. Zednická koza malá, tu jsem si vzal já. Syn kompletní petangovou sadu koulí. Asi s ní nikdo nikdy nehrál. Já opět šicí stroj kompletní, už jsem ho zkoušel a šije. Tentokrát v něm byla i dobrá jehla i oboje nítě. Soused vytahal hafo drobností, ty půjdou za týden rovnou na burzu. A co mi nejvíc udělalo radost byl bojler. Pořát jsme nahoru lezli po takové dlouhé krabici až se papír roztrhnul. Koukám polystyren a pod ním cosi bílé v igelitu. Tak jsem to vyšacoval z té krabice a on to fungl novej nepoužitej bojler. Sice asi tak 50l obsah. Má připojení na boku. Vůbec nebyl nikdy venku z krabice. Měl ještě plastový zátky na trubkách. A uvnitř pod zátkama vůbec nic čisto. Jsou tam ty plastový vnitřky, jak se to tu nedávno řešilo. Tak jsem ho vzal taky.
No vcelku zase nákup dobrej!

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1407 Nový příspěvek od Shrek »

Jen tahej, Oto, na hnizdo... uz se tesim, jaxe tim budu prehrabovat ja... :smich:
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1408 Nový příspěvek od ota »

Neboj, mám mladého šikovného nástupce, však ho znáš. Je taky schánčlivej jak já. Půlku krámů si vybral dneska on. :D Ale soused ten se činil! Tam by se ti rozhořeli tváře od švajcu! :smich:

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1409 Nový příspěvek od bourač »

Doporučuji nastudovat : 23/2021Sb, §5, odstavec 1, písmeno e :vysmech: ;-)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Co vám dneska udělalo radost

#1410 Nový příspěvek od Shrek »

Taxem neska rezal jeden ohranovak, plne funkcni, ale co uz... No a zustalo mi pekny pravitko, a taky jsem si tedy vzal 2300mm 120tky kulatinky do regalu, ona se bude hodit.
Obrázek

Obrázek
Obrázek
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Odpovědět

Zpět na „Putyka“