Co vám dneska udělalo radost

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
hobr
Příspěvky: 3866
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Co vám dneska udělalo radost

#946 Nový příspěvek od hobr »

Beru eletriku od Eonu, plyn od Innogy. Vůbec nevím, jak to mám se smlouvami (jsem u nich roky), ale zatím nic nedošlo. :-/
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13094
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Co vám dneska udělalo radost

#947 Nový příspěvek od Čárls »

U Inogy si udělej učet a víš hned na čem jsi https://prihlaseni.innogy.cz/signin.htm ... mng1eb2dkv Vpravo vytvořit účet zadáš a vytvoříš si učet pak už máš vše pod kontrolou mužeš měnit zálohy a kontrolovat si po zadání stav zda budeš doplácet či bude přeplatek 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

hobr
Příspěvky: 3866
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Co vám dneska udělalo radost

#948 Nový příspěvek od hobr »

Já su na to flink. Řeším, až mi pošlou vyúčtování.. :red:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Co vám dneska udělalo radost

#949 Nový příspěvek od Britt »

Včera mi přišlo vyůčtování za elektřinu od Innogy. V listopadu mi zvýšili zálohy o 5 stovek a teď mi přišel nedoplatek 3500Kč. :pistol:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14653
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Co vám dneska udělalo radost

#950 Nový příspěvek od DanculSK »

To je teda radosť
...
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Fizz
Příspěvky: 7928
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Co vám dneska udělalo radost

#951 Nový příspěvek od Fizz »

Další bazmek.

Obrázek

Chci s tím těžit vápno z jímky. Tak uvidíme :)
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

FSDN
Příspěvky: 196
Registrován: sob led 18, 2014 8:37 pm
Bydliště: Kolín

Re: Co vám dneska udělalo radost

#952 Nový příspěvek od FSDN »

Co že to je za bazmek ? To je šnekový dopravník nebo co to je ?

chobotek
Příspěvky: 10547
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Co vám dneska udělalo radost

#953 Nový příspěvek od chobotek »

A šnekově dopravovaný materiál je na fotografii.
To vápno je klasické, vyhašené, mazlavé? Tak doufám, Fizzi, že budeš sledovat, kam až vystoupá, než se to zastaví :D
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

FSDN
Příspěvky: 196
Registrován: sob led 18, 2014 8:37 pm
Bydliště: Kolín

Re: Co vám dneska udělalo radost

#954 Nový příspěvek od FSDN »

Kdybych to neměl daleko tak bych se do fronty o vápno postavil. Před lety jsem nalezl na zahradě 40 let starou jámu s vápnem a bylo doopravdy neuvěřitelně vazné. Ale ten šnek jsem nepotřeboval protože máme bagr a bylo to jako máslo :)

fikejz
Příspěvky: 6088
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#955 Nový příspěvek od fikejz »

Když jste u toho vápna. Prý by vyhašené nemělo přemrznout, ale jak je potom možné, že z jámy v zemi je i po letech nejlepší? Tam přeci zmrznout musí?
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7883
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Co vám dneska udělalo radost

#956 Nový příspěvek od Chose11 »

Přeci kdysi se takhle v zemi kusové vápno hasilo a je to nejlepší co může být, vápno jako máslo. Z toho se dělají omítky na historických budovách a na strop je to nejlepší!
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#957 Nový příspěvek od ota »

Kluci kámoš když stavěl barák domluvil si vápno na přebradě na pitnou vodu. Dávali ho zdarma. Mají tam takové obrovské boxy a v nich vápno. Přez to vápno jde voda. Jednou za čas to odstaví, vyčistí a dají nové. Těch boxů je tam několik. Doma na dvoře bagrem vyhrabal díru a dovezl to vápno. Fekálem to v té vodárně nacucnul a doma vypustil do díry. Měl to na 2 fekály. Potom z vrchu sbíral vodu. Vápno sedalo a vodu vytlačilo. Když jsem u něj byl na fasádu, byl jsem s nějakým strejdou u míchačky. Jeho tatík a ještě dva kluci měli na starost dodávku vápna. Nabírali ho hliníkovou lopatou. Krájeli ho jako máslo. Perfektní materiál. Běloučké, husté. Jak říkali zedníci ,,nádherný dlouhý vápno". Dělala se tzv cucanina. Vápno, bílej štěrk a bílej cement. Uplně nejstarší zednik starej ,,Šulka" dělal poměr. Zkoušel přidávat ingredience do míchačky a vždycky nabral na zednickou lžici hodil do míchačky a vraž tam ještě lopatu tohodle. Pak se poměr napsal hrudkou na prkno a celou fasádu se dělal stejnej. Kámoš docela pindal, že tam dali málo cementu, že mu to zbyde. Ale Šulka že když je takhle dobrý vápno bude fasáda vzdušná a bude dobře držet. No bude to tak 25 roků co se to házelo. A ta fasáda jak by ji tuhle nahodil. Pořát stejná drží.
Jo perlička při nabírání vápna ulomili násadu u lopaty. Starej děda kámoše vzal pilku a došel do lísky a uříznul jinou. Pořízem ji oškrábal a střepem z flašky začistil a nasadil do lopaty. Násada byla jak z gumy. Klidně ji šlo ohnout do vingle a nepraskla. Byla to syrová násada. Dědko ji měl nasazenou, než se snědla svačina. 8)

fikejz
Příspěvky: 6088
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#958 Nový příspěvek od fikejz »

Tohle všechno vím, ale proč je to vápno tak super přestože zmrzne a to opakovaně?! Co se s ním v tý zemi děje?
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#959 Nový příspěvek od ota »

No co si vzpomínám co měl taťík v jámě hašený vápno, tak ho na zimu zakrýval aby nezmrzlo. Standartně na jámě byly prkna jak víko. A na zimu na ty prkna dával lepenku a na to otýpky slámy. A to vápno bylo až hloubš v jámě. Možná, že pak z vrchu sebral to horší a dal pryč a pak používal očištěné. Tatík vozil vápno z Bohdanče. Tam byla vápenka. Přivezl ve vozíku kusy jako kameny velký. Ty nejdřív musel rozbít palicí na menší. Pak napustil jámu vodou a postupně sypal vápno do jámy a hrabkama s dlouhou násadou karboval. Kolikrát tam spadl větší kus a to pak lítalo! Jako děti jsme se mohli koukat z dálky, aby nám to něco nevyvedlo.
Jednou jsem zapoměl přez zimu v 50l plechovém soudku hašené vápno a na jaře to byly takové šupiny z něj. Rozházel jsem ho po zahradě. Bylo k prdu. Bylo skrz na skrz jak velká rýže. Hrudky a vytlačilo vodu. Voda se oddělila od něj.

FSDN
Příspěvky: 196
Registrován: sob led 18, 2014 8:37 pm
Bydliště: Kolín

Re: Co vám dneska udělalo radost

#960 Nový příspěvek od FSDN »

Já jsem to vápno našel 30cm hluboko a celá plocha byla na hranici vápno/ hlína zakrytá igelitem z pytlů od hnojiva. Izolační materiál žádný patrný . U díry byl karb z betonu dlouhý cca. 2 m na šířku o něco víc než hrábě a jedna strana ústila bez stěny do jámy. Zároveň jsem na pozemku našel starou desku z hrobu a tak jsem ji opřel u toho karbu a každému jsem říkal že jsem vykopal mrtvolu. Těch lidí co se na to nachytalo , no to byla legrace... Ale u nás je 240 m.n.m. takže mráz je vzácnost abych se vrátil k dotazu.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“