Co vám dneska udělalo radost

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
cenda.t
Příspěvky: 1550
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: Co vám dneska udělalo radost

#346 Nový příspěvek od cenda.t »

Kurňa, kde se na té placaté Hané vzaly Niagarské vodopády...... :D :D :D :D :friends:

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Co vám dneska udělalo radost

#347 Nový příspěvek od Britt »

Já mám dneska druhé vánoce. Kamarád mi přivezl nějaký materiál, abych měl z čeho dělat špony. Je tam automatovka, 12050, nerez, hliník a dokonce 2 lineární vedení, která chci používat jako pravítko.
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#348 Nový příspěvek od ota »

Jardo teoretickoprakticky bych mě také dovézt dneska materiál, abych mohl dělat špony! Vše závisí na tom, kdy bratr odvleče nazinkované suchovody z Hradce do Prahy a přileťí spátky do firmy. Pojede s vlekem, kterej si potřebuju na zítra s dodávkou půjčit na výlet do Klatov. A proto jedu pro tu fodávku a vlek, dneska, aby jsme ráno vyjeli brzo. No a při tom si ve firmě naložím želízka. No trochu těžší várečka to bude. Ještěrkou. :vysmech: Když bude čas, nebude tma, tak udělám čumkartu. 8)

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Co vám dneska udělalo radost

#349 Nový příspěvek od Britt »

Oto, ty jsi velkopodnikatel a navíc ten materiál neplatíš. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#350 Nový příspěvek od ota »

Ty bláho podle šéfa jsem takovej ,,přidržtaška"! Jakej pak velkopodnikatel. Vždyť já jsem zaměstnanec prscující z domova. Něco jako třeba ouřada z kanceláře kterej kvůli tomu viru sedí před počítadlem doma v obýváku a vkládá data. Tak já mám něco podobnýho, akorát já vkládám kusy do mašiny a vybírám furt špony! Jak říká šéf ,,kurva ty se s tím crcáš jako uředník na uřadě"! Než z tebe něco vyleze to to trvá"! :vysmech:
No tuhle tu 42CrMo -QT bych platit nechtěl. I když ji kupujou hodně levně. Jednou jsem jel z práce a šéf volal, stav se ve Ferostavu a kup tam dvě štangličky na tu věc co máš spodní výkres. Koukni se co a kup to. Vlezu tam a paní za ponkem vypsala papírek. Vzadu kluci lamentovali, z 6m tyče dva kousky. Dovezl jsem to na vozíčku do auta a šel k tomu ponku s papírkem zaplatit. Když z kalkulačky vypadlo číslo, myslel jsem že jednu štangličku budu muset vrátit. Tak jako se to někdy stane v marketu. Naložíš plnej koš cajků a pak u pokladny ve frontě počítáš. A pak vycouvneš z fronty a vracíš do regálů! :vysmech: Naštěstí jsem měl v papírech tisícovku poslední záchrany tak jsem ji vytáhnul. Matroš byl za 4005 Kč!. A to byla obyčejná válcovaná za tepla nějaká 11 xxx.
Hodně drahou jsem tu měl tenkrát tu kalitelnou magnetickou nerez. To byly tyče už si nepamatuju přířezy z 200 mm kulatiny. Vše 3x měř a pak obráběj mi řekl výrobní. Stálo to nesmysl. :( Ve firmě přijede kamion a celej ho vyloží. A milion za matroš! To pak koulím očima. No a jedu tam a další kamion! Kurva já bych to nedal, jsem na to poseroutka. Jak bych viděl na papíře tu souptravu nul, moje podnikání by se asi podálo jak já. :vysmech:

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Co vám dneska udělalo radost

#351 Nový příspěvek od Britt »

O cenách materiálu mi chvíli povídej. Minulý týden jsem potřeboval kousek plechu 1,5mm. Jenom střih pákovkama nůžkama stál 30Kč. Tenhle maník, co mám od něho ten materiál má takovou libovou práci. Mimo jiné zakázky pro Boeing nebo Sikorski a mám tam taky dva kousky kalitelného nerezu. Prý z toho dělají šrouby do výfuku na ty vrtulníky. Na každou zakázku dostanou materiál a neexistuje, aby použili jiný, třeba z předchozí várky, takže ho musí vyhodit. Já jim do řemesla fušovat nebudu, ale ta nerez se může hodit. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#352 Nový příspěvek od Sadra17 »

V týdnu čínan dodal pracovní lampičky, vzal jsem malou i velkou https://www.aliexpress.com/item/3285625 ... 55904547a2 a svítí to jako kráva, a je to dobíjecí klasickým usb jako mobil, za mě 100% spokojennost
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14659
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Co vám dneska udělalo radost

#353 Nový příspěvek od DanculSK »

Mám ju tiež, tu väčšiu,
Aj za mňa 8)
Trvalo mu to 2 mesiace...
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#354 Nový příspěvek od ota »

Jo tuhle svíťilnu mám taky. Dostal jsem ji od kámoše, pro kterého občas dělám nějaké věci. Myslím přdloni k vánocům. Docela dlouho vydrží svítit. Akorát jsem ji dal večer nabijet a pak jsem se leknul když byla tma co to svíťí. A světýlko bylo nabité a svítilo zeleně. Ale šajnovka zelená, že mě to překvapilo. Jinak včera jsem si s ní svítil, když jsem večer opravoval světlo u půjčeného vleku za dodávkou. Moc dobrej je ten magnet v té podstavě. Přimanetoval jsem si světýlko na kastlík světel, nastavil správnej směr osvitu a pracoval. No a docela hustě mrholilo a nijak mu to asi nevadí.

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Co vám dneska udělalo radost

#355 Nový příspěvek od duchodce »

Letěl kolem mě ježuch. Pravil ,že jsem byl hodný loni a určitě budu i letos, kromě toho klení kvůli svářečce. A aby mě nemusel pořád tam nahoře omlouvat, tak mě předčasně přinesl vánoční dárek.Svářečku Gama 1900 l HF. Tak jsem mu poděkoval ,slíbil že se budu krotit /ale neslíbil že nebudu nadávat úplně/a šel ji vyzkoušet. Ta co zlobí /vždy trucuje když je nejvíc potřeba/asi i špatně zapaluje, protože i s mýma vibračníma rukama a redukovaným vyděním, jsem udělal docela slušný svár.Večer ještě zkusím stoupačku a uvidím jak se bude chovat. Tig jsem zatím nezkoušel ,plyn je teprve na cestě.Ale drží oblouk, hoří klidně ,myslím že by neměl být problém.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Co vám dneska udělalo radost

#356 Nový příspěvek od ota »

To Duchodce mám souseda a ten mi nosí dárky od Ježíška taky třeba v prostřed léta. Vždycky říká ,,tak tohle máš od Ježíška" a já však je červen? Nevaďí nemusí chodit jen v prosinci.

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Co vám dneska udělalo radost

#357 Nový příspěvek od mastnacek »

Ford Galaxy 2.0 aTDI 2010 :)

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Co vám dneska udělalo radost

#358 Nový příspěvek od bourač »

každej má doma akučku - bez ní nelze žít. Nějaký čas už provozuju i akuflexu (Worx). A taky pilu ocasku.
Dneska sem neodolal a vzal z Lidlu přímočarku. Válejí se mi tady baterky Lidl tak jsem jí koupil.
Proti 230V Bosch je těžká jako prase ale řeže.
Votevřu dodaný kufřík a hledám alespoň jeden pilový plátek - nic. :pohlavek:
Všichni dodavatelé techto krámů dávají alespoň jeden nástroj.
Vzal sem z domácích zásob.
Po dokončení práce zkouším zda se vejde pila do kufru i s mojí baterkou - vešla.
A hele :shock: 3 plátky skovaný ve škvíře. 8)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14659
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Co vám dneska udělalo radost

#359 Nový příspěvek od DanculSK »

Konečne dorazila...
Obrázek
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

hobr
Příspěvky: 3872
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Co vám dneska udělalo radost

#360 Nový příspěvek od hobr »

bourač píše: úte dub 20, 2021 11:27 pm ...každej má doma akučku - bez ní nelze žít...
Dovoluji si nesouhlasit. Do baráku mi nesmí vercajk na baterky ani elektrický auto! :tyty: Obejdu se bez toho, prostě baterky nemám rád.
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Odpovědět

Zpět na „Putyka“