CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
hobr
Příspěvky: 3930
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20596 Nový příspěvek od hobr »

Jen malý dotaz. Jak se ten stroj ovládá, když se musíš zároveň držet? :zapomel:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Míšánek
Příspěvky: 932
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20597 Nový příspěvek od Míšánek »

Karle mám klasické bourací kladivo od Parkside a koupil jsem si na něj do sds hlavy i plochý široký sekáč, tím jsem si to načínal když jsem to lopatoval. Nicméně s tímto to v podstatě ani není moc potřeba. Při troše snahy to urýpne a je to určitě časově rychlejší než kdybych to měl první kangem nabouchat a pak vyvézt. Zatím to jde.

Pikračujeme. Dnes 9 fůr zatím
Obrázek

Hobr: dá se to v pohodě. Ono to zas tolik neháže pokud člověk není úplný ocas :smich:
Mají to ti Italové dobře vymyšlené. Bral bych to dom klidně na furt. Na vyvážení hnojů z maštale, navoz dřeva ke kotli atp. By to bylo podle mě naprosto ideální :red:

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13435
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20598 Nový příspěvek od Čárls »

Jasný tohle musíš nejlíp vědět sám :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21101
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20599 Nový příspěvek od ota »

Tak jsme doma. Vybagroval jsem 5 vozíků hlíny za auto. Byly to festové fůry. Co se udrželo. Bylo to u syna na zahrádce, kam jentaktak zajede osobák s vozíkem. Naklápěcí svahovka je super. Byla to její první práce. Nejdřív jsem to 20 lžicí odhrabal od plotu. A pak jsem nasadil svahovku a vybral to s ní. Z jara skáceli smrk a místo něj bude pergola. 4x3m. Na jedné straně to bylo asi 40 cm do hloubky. Vcelku tam byla už slušná rovina, jen jsem to prohloubil. Měl jsem sebou i ten trn. Kdyby tam byly ty kořeny. Ale všechny jsem bagříkem vytrhal svahovkou. Takže nebylo potřeba ho nasazovat. Kluci mezi tím co já bagroval vybrali v rohách díry a zabetonovali jsme kostky straceného bednění jako patky pro nohy pergoly. Srovnali jsme je do roviny a obbetonovali. Pro dnešek hotovo. Syn si připraví pro obrubníky. V týdnu je koupí a příští neděli je tam nasázíme.
Bagřík fungoval na jedničku. Jedna pístnice malinko propouští. Budu ji muset přetěsnit. A jedna rychlospojka ukapávala ta pro naklápění svahovky. Je skoro nová, prd to vydrží. Budu muset koupit jinou.
No plodný den. Když jsem v tom budovatelským módu, půjdu ještě založit ten roh u té kůlny z porfoxu. Ale až přejde ten mrak. Teď tu lehce sprchlo.

mastnacek
Příspěvky: 7365
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20600 Nový příspěvek od mastnacek »

Obrázek

fikejz
Příspěvky: 6496
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20601 Nový příspěvek od fikejz »

My se dnes pustili do úprav střechy, aby se do ní daly dát termokolektory a ta část střechy už byla hotová na čisto a nemuselo se s kolektory hýbat. V týdnu jsem přivezl a postavili jsme lešení, nachystal jsem materiál, nařezal na hrubo námětky a včera večer jsem přivezl bráchu a rozkryli jsme přesah. Dnes přijeli ještě dva kámoši, spolu jme rozkryli zbytek co bylo třeba, dořízli a ohoblovali námětky, protáhli pomocí nich přesah střechy. Na tom prodloužení jsou latě protože tam bude trapéz z makrolonu, aby nebylo pod větším přesahem v chalupě moc tma. Zabednili jsme zbytek přesahu pod fólii a pak fólií zakryli díru do střechy. Ještě jsme našroubovali kontralatě. Já teď musím udělat lůžko pro kolektory a pak je tam dáme a zakryjeme to.
Počasí nám vyšlo perfektně. Jen jednu chvíli to vypadalo na déšť, ale to už jme dokrývali střechu druhým pruhem fólie a nakonec stejně spadlo jen pár kapek.
Obrázek Obrázek Obrázek
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Míšánek
Příspěvky: 932
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20602 Nový příspěvek od Míšánek »

Tak 73 demprů po cca 0,25m³/fůra je venku.

Obrázek

Jako je to supr pomocník, jelikož normálně bych to dělal minimálně 14 dní a ještě bych na tom asi nechal záda a dost možná i psychické zdraví z té beznaděje, jak by to neubývalo :D
Nicméně že bych s tím chtěl dělat každý den tak to teda fakt ne. Zničený su z toho jak hirošima :pistol:
Ale i s rostlým jílem kde je sem tam pískovec si to prostě relativně v klidu poradilo bez jakéhokoliv předchozího nakypření, což mě teda i celkem překvapilo, jelikož mi dost lidí tvrdilo že si to s tím neporadí a že z toho budu zklamaný a stejně to budu dělat ručně. Ale je pravda že v tomhle směru hodně pomohlo i hydraulické naklápění lopaty, které má jen Cormidi co jsem zatím viděl, jiné minidumpery ne. Takže všem doporučuji - pokud budete chtít minidumper, tak jedině i s naklápěcí lopatou, ne s tou pevnou. Díky tomu šlo ten jíl podebrat a "páčením" jakoby loupat. S pevnou lopatou by to byla mnohem větší jebačka.

Zítra ti ještě zkusím trochu začistit a udělat nějakou rovinu. Ale moc od toho už nečekám jelikož tam není zase tolik místa :roll:

fikejz
Příspěvky: 6496
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20603 Nový příspěvek od fikejz »

Vypadá to dobře 8) Pěkná práce. Co je to tam za trubku? Odpad? A ty střepy na pravé straně? A tuhle celou prostoru jsi vykutal za včera a dnes? Skoro dvacet kubíků z takhle stísněného prostoru je slušný výkon 8)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Míšánek
Příspěvky: 932
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20604 Nový příspěvek od Míšánek »

No v podstatě jen za dnešek. Včera jsem s tím přijel až o půl desáté večer jelikož jsem večer ještě musel v práci stěhovat bagr, takže jsem to akorát shodil z vozíku a udělal tři fůry abych zjistil co a jak, jestli se tam vůbec nějak dostanu, vytočím, jestli to ta mašina zvládne aspoň nějak urýpnout a tak. Takže zbytek byl dnes cca od osmé, půl deváté ráno.

Ano, ta trubka je bohužel odpad, litina. Budu to muset předělat do kg a natáhnout podél zdi, protože takhle v prostoru to zabírá minimálně metr místa od stěny sklepu, což by byla škoda.
A ty střepy jsou stará betonová křidlice co tu byla na úplně původním domě. Staří (děda s babičkou) to naházeli k základům když je kopali a schovali tak bordel, ktery teď jejich vnuk zase vykopává ven :smich: byly tam ještě ty velké kola z hrabačky, kus (asi) křídla z B17G co tu za 2.sv spadla, pár dílů z mlátičky a dnes jsem z tama vytáhl ještě i koňský pluh :smich:

Tady je fotka toho kusu z létající pevnosti, nejspíš i se zřetelnýma průstřelama

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8660
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20605 Nový příspěvek od bourač »

Míšánek píše: sob kvě 25, 2024 10:01 am poprvé půjčil tenhle zázrak
Obrázek
slušná práce, ta naklápěcí lopata 8)
a jaký to má tedy pohon? A hmotnost stroje?
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

chobotek
Příspěvky: 10915
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20606 Nový příspěvek od chobotek »

Blahopřeju všem, kteří měli u té ruční práce náladu ještě fotit 8) Su tak zmlácený, že vám ani neřeknu, co sem dělal ;-)
Dempr dobrý, k fikejzovi se brzo podivam a mastnacek snad jednou napíše, jak ten tekutý vynález ujímá.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Míšánek
Příspěvky: 932
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20607 Nový příspěvek od Míšánek »

Bouraci, myslím že je tam naftová Kubota dvouvál vodník a podle prospektů by to mělo vážit cca 760kg

mastnacek
Příspěvky: 7365
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20608 Nový příspěvek od mastnacek »

Chobotku, vyfotil jsem tesne pred koncovkou, bylo to srani neskutecny. Ale jen proto, ze jsem dal na chlapi, ze preklad neni potreba objet lepidlem, ze se to vypeni :)
Priste vsechno srovnam. Za rok budu menit okna mame, tak to bude bez chyb. Jinak hmota je to zajimava, cisi hustyho se skelnym vlaknem. Jestli to bylo nutny asi nezhodnotim. Mozna blower, jestli budu delat kvuli rekupweraci. Kafe dopity, jdu pokracovat, oken je milion.

mastnacek
Příspěvky: 7365
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20609 Nový příspěvek od mastnacek »


Pavel
Příspěvky: 8321
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20610 Nový příspěvek od Pavel »

Dneska školení od hasičů na plnění bejby vaku pod vrtulky krásné sme zmokly

Odpovědět

Zpět na „Putyka“