Sady, stromy

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Sady, stromy

#376 Nový příspěvek od oco13 »

Oto chodievam mleť po našich cestároch a oni poznajú len jeden rez. Neviem či si niekedy videl video ako vrtulník s takou velkou pilou orezáva okolo drátov VN , tak rovnako režú aj cestári. :typek:

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Sady, stromy

#377 Nový příspěvek od fikejz »

To co tam předvedli je "na přes držku"!
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2714
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Sady, stromy

#378 Nový příspěvek od zde »

dnes čerešne , dúfam že sa ujmu :) mal som v záhrade 10 ks mladých z kôstky , daval som srdcovku od otca a višno-čerešnu -tu mam doma .

štepene na spojku s proti jazýčkom

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Dovolená, cestování, výlety

#379 Nový příspěvek od vitex »

Taky jsem si je v minulém životě několikrát prolezl.Je tam krásně.Navrchu jsem si nasbíral bukvice a jedl jsem je dva měsíce. 8)

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Dovolená, cestování, výlety

#380 Nový příspěvek od fikejz »

Jak je upravuješ k jídlu?
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Dovolená, cestování, výlety

#381 Nový příspěvek od vitex »

Syrové,místo oříšků.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Dovolená, cestování, výlety

#382 Nový příspěvek od bourač »

psals v minulém životě... takže jsi byl kanec, ty žerou bukvice :vysmech:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Dovolená, cestování, výlety

#383 Nový příspěvek od ota »

Až zase budeš sbírat bukvice, mysli na mě! Kýbl si jich zamlouvám do lesa jako sadbu! Už mi jich kýbl slíbil soused a asi mu to nějak nevychází. Slíbil mi i kýbl žaludů z červenýho dubu a asi ani to neklapne.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Dovolená, cestování, výlety

#384 Nový příspěvek od vitex »

Ten minulý život je dle Britta.Na Jánošíkovy diery se nechystám,takže bukvice nebudou.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Dovolená, cestování, výlety

#385 Nový příspěvek od DanculSK »

no aj bukvice tam boli

:typek:
ale nie ake by chcel Víťo
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Dovolená, cestování, výlety

#386 Nový příspěvek od ota »

A Dane kolo Jsi mi nasbíral bukvic? Já dneska dvě plný kapsy žaludů a dvě plný kapsy u bundy javorovejch semen, těch vrtulek. A našel jsem krásný tlustý žaludy pod dubem a co jich tam bylo! Mám v plánu vyrazit na šípek a tak si sebou vezmu kýbl i na žaludy. Ale musím si sebou vzít tu malou plastovou stoličku, co jsem tuhle vydyndal od souseda. To ohýbání až na zem pro žaludy mi nějak nejde. Furt mi při tom padají kalhoty! :co?:

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Dovolená, cestování, výlety

#387 Nový příspěvek od DanculSK »

noooooo
ota , to boli také dvojnohé.... :typek:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Dovolená, cestování, výlety

#388 Nový příspěvek od ota »

Jsi byl na schůzi nějaké politické strany? Tam by ,,bukvic" byl plnej sud, natož kýbl! :smich: :wink:

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Dovolená, cestování, výlety

#389 Nový příspěvek od Britt »

ota píše: stř říj 05, 2022 9:11 pm A Dane kolo Jsi mi nasbíral bukvic? Já dneska dvě plný kapsy žaludů a dvě plný kapsy u bundy javorovejch semen, těch vrtulek. A našel jsem krásný tlustý žaludy pod dubem a co jich tam bylo! Mám v plánu vyrazit na šípek a tak si sebou vezmu kýbl i na žaludy. Ale musím si sebou vzít tu malou plastovou stoličku, co jsem tuhle vydyndal od souseda. To ohýbání až na zem pro žaludy mi nějak nejde. Furt mi při tom padají kalhoty! :co?:
Oto, to si budeš hrát na Rumcajze, vyženeš Cipíska z jeskyně a budeš ládovat žaludem? :smich: :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Dovolená, cestování, výlety

#390 Nový příspěvek od ota »

Ne ne sadba do lesa. Co chodím s Axisem sleduju víc kolem sebe. A třeba tady jsou kousek ode mě duby a každý rok padají žaludy. A pak tam rostou semenáčky. Vloni jsem si vzal zahradnickou lopatičku a že je vyreju a zasadím. No vyryl jsem jich asi 50 a najivně jsem si myslel že jich tam bude tak sto. Když jsem jich asi na půl metrech měl padesát, tak jsem zjistil že jsou opravdu ve velkém množství tam. Odhadem v tisícovkách. Problém nastal v létě, jel ten cestář s cepákem a natáhl to rameno a bylo po doubečkách. No tak zkouším nasbírat žaludy a prostě je natlačit v lese do země. No když z tisícovky žaludů půjde 50 tak to stačí. Teď mě tohle ,,školkaření" v lese docela baví. Na té pasece co máme když si sednu na bobek a koukám kolem sebe mám docela radost, jak se to tam obnovuje. Samo a tak chci tomu trochu dát ještě něco navíc. Včera jsem nařezal pár sloupků na oplocení, plerivo je už doma. Přijde toho kus oplotit mám 200m pletiva. To kvůli zvěři, aby mi to nesežraly.

Odpovědět

Zpět na „Zahrada“