Zateplení stropů a střech

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
pech.
Příspěvky: 585
Registrován: pát říj 24, 2008 7:22 am

Re: Zateplení stropů a střech

#16 Nový příspěvek od pech. »

pavelM: důležitý je vatu ncpat skutečně poctivě všude, kde má bejt, hlavně okolo střešních oken, v rohách a posjích, aby tam nebyly v ní škvíry, pak by to dělalo bordel...

parozábrana není levná počítej tak 1500-200 za roli standatrní solidní - sděláš jich nejspíš několik... a páska natahovací stojí tak 300 jedna, sděláš jich kopici....

parozábranu poctivě přelepit v prostupech, spojích, já radši po upozornění, přelepoval i sponky, kterejma jsem to přidělával...

ažř budeš dávat vatu mezi krokve, dej si tak paroproupstnou, ale musíš nechat mezi ¨krytinou a ní fuku, která musí mít možnost ventilovat vzduch od paty střechy do hambalek... je to kvůli difuzi.

mezi krokve jsem dával vatu tak, že jsem měl provázek, cpal jsem vatu mezi krokve, a odzdola vždy přidržel napnul provázek a přisponkoval (je lepší dát dvě na přehyb,a by se ti nepovoloval provázek) a na cik-cak jel nahoru...

bydlím u silnice, a měl jsem trochu strach aby nahoře nebyl kravál, vata izoluje velmi dobře i ten... je tam ticho....

zejtra pošlu pár fotek z průběhu.

dělám tam zatím pořád, je tam normálně celkem teplo, takže stavím v zimě :-)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20809
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zateplení stropů a střech

#17 Nový příspěvek od ota »

tTak, tak, já stavěl taky v zimě. Při větších mrazech venku jsem měl půjčenej plynovej hořák na bombu. Ale když jsem dělal, tak bylo teplo až až. Já koupil obostraně lepící pásku a tu jsem nalepil na rošt pro sádrák. Potom jsem sloupnul tu pásku a nalepil parozábranu. Taky jsem koupil v obchodě, nedával jsem náhražku.
S tím kraválem máš pravdu. Mám taky dost vaty nacpaný poctivě všude a střešní okna Velux a nevím že se něco venku děje. Klídek, o ničem nevím. Nějakej vítr, když přijdu dolů a jdu ven, hýml to to fouká, nahoře nevím o světě. Dneska na oknech leží sníh a v 9:00 budík a myslel jsem si, že je tak 7:00. No a to jsem se divil co je hodin! Hafan se mnou valil na jeho polštáři a vůbec nechtěl ven. No já tajky ne, ale aspoň něco , byla by prasečina nic nedělat saspoň malinko!
Takhle ho hafan valí u krbu, když zatopím.
Přílohy
P1012352.JPG

pech.
Příspěvky: 585
Registrován: pát říj 24, 2008 7:22 am

Re: Zateplení stropů a střech

#18 Nový příspěvek od pech. »

sníh na střešákách se mi drží taky dost dlouho - což mi sere, ale světlo tam jde i přes něj, pokud ho není moc... zase to vypovídá o tom, že to okno drobet izoluje..

mám veluxy poměrně velký, v poplastovaným provedení.

na oknech taky nešetři, dej největší co se tam vejdou, světla není nikdy dost a v době dnešních 2-3skel to není tepelně žádná šílená ztráta.

pavel104
Příspěvky: 145
Registrován: úte led 20, 2009 6:36 am
Bydliště: Kousek od Vizovic

Zateplení Magmarelax

#19 Nový příspěvek od pavel104 »

Zdravím. Mate někdo zateplený strop Magmarelaxem????????? Zajímá mě jestli je to tak suprovní, jak o tom píšou.

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 809
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:23 pm
Bydliště: kdesi u Berouna

Re: Zateplení Magmarelax

#20 Nový příspěvek od _luky_ »

Podle webu je to prostě minerální vlna. Stejné, jako když koupíš vatu v rolích a uděláš si to sám.

pavel104
Příspěvky: 145
Registrován: úte led 20, 2009 6:36 am
Bydliště: Kousek od Vizovic

Re: Zateplení Magmarelax

#21 Nový příspěvek od pavel104 »

Mě by spíš pomohli poznatky někoho, kdo to má tímto zaizolované. Jestli je to opravdu na únicích tepla znát. Mě bylo slíbeno, že po zateplení stropu, ušetřím na spotřebě dřeva,ještě jednou to samé množství které jsem ušetřil zateplením fasády.
Jinak řečeno, už nebudu muset topit - stačí když v baráku zapálím svíčku :D :smich: :smich: :smich:

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zateplení Magmarelax

#22 Nový příspěvek od aumirek »

pavel a ted popravdě kolik jsi ušetřil zateplením fasády muj poznatek po výměně oken a zateplení fasády je ten že uspora je sotva znát jinými slovy vložené peníze se začnou vracet možná až mým vnukum
Ps asi nejideálnější zateplení je vzít si teplej svetr

pavel104
Příspěvky: 145
Registrován: úte led 20, 2009 6:36 am
Bydliště: Kousek od Vizovic

Re: Zateplení Magmarelax

#23 Nový příspěvek od pavel104 »

Já jsem rozhodně ušetřil kolem 8m dřeva. Topil jsem směskou cca 80% měkké a20% tvrdé a spotřeba po zateplení fasády 12 cm polystyrenem spadla s 28m na 20m. Ale hlavně a to je pro mě důležité - konečně mám v baráku teplo :) :) Před tím když venku byly -20° tak jsem mohl topit jak jsem chtěl a přes 19° jsem se nedostal. A teď úplně v klídku 24° a když jsem zkoušel topit na "plno" tak nebyl problém dostat se po pár hodinách i na třicítku.
No a teď, bych rád ještě zateplil strop, protože údajně tím jak jsem barák obložil polišem, se ze stropů stal komín a drahocenné teplo utíká tama. No a to jsem právě konzultoval s obchodním zástupcem firmy, která toto zateplení provádí a ten mě tvrdil, že po zateplení stropů, budu mít minimálně o dalších 8m dřeva menší spotřebu. 8) 8) 8)

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 809
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:23 pm
Bydliště: kdesi u Berouna

Re: Zateplení Magmarelax

#24 Nový příspěvek od _luky_ »

pavel104 píše:Mě by spíš pomohli poznatky někoho, kdo to má tímto zaizolované. Jestli je to opravdu na únicích tepla znát. Mě bylo slíbeno, že po zateplení stropu, ušetřím na spotřebě dřeva,ještě jednou to samé množství které jsem ušetřil zateplením fasády.
Jinak řečeno, už nebudu muset topit - stačí když v baráku zapálím svíčku :D :smich: :smich: :smich:
Nějak nerozumím, proč sis zateplil fasádu a strop jsi nechal být?
Zateplení stopu je to nejlevnější a nejvýraznější řešení úniků tepla v domě.
Moje vlastní zkušenost: pár set let starý dům, opuka 100cm. Po položení 16cm vaty do dutiny stropu se tepelný konfort změnil dost výrazně. (cca 15let nazpět) Z nevytopitelného domu se stal celkem komfortní prostor.

Teď v dalším domě (už vlastním) jsem zase zateplil strop a na stěny se vykašlal. Jen pro představu: Zateplení stropu mě stálo asi 15 000Kč. Fasáda by byla minimálně za 100 000Kč.

Jinak všechny tyhle hospodský řeči by nabylo potřeba vést, pokud by sis vzal do ruky kalkulačku. Dá se to totiž velmi snadno spočítat. Nebo si to lze spočítat v kalkulačce na http://www.tzb-info.cz.

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zateplení Magmarelax

#25 Nový příspěvek od aumirek »

tak já mám malej barák stopím 10 až 12 metru měkého dřeva po zateplení jsem nezjistil nijak podstatnou usporu za topení.Ale já teda třebas přes noc nebo když je malá zima topím i plynem.Ale i v tvém případě 8 metru to je tak 6 tisíc ročně takže i u tebe pokud nejsi nejmladší ty uspory pocítí až tvé děti.Jinak stropy nemám také zateplené puda slouží i jako skladiště je tam škvárobeton takže bych musel dělat i podlahu
Ps jinak to zateplení fasády u starého domu slouží též jako pozvánka plísním

Pavel
Příspěvky: 8272
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Zateplení Magmarelax

#26 Nový příspěvek od Pavel »

aby sy tam v lete nezmrz

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Zateplení Magmarelax

#27 Nový příspěvek od dvk »

No a má smysl zateplovat strop, když je nad tím obytné podkroví se zateplenou střechou ? O co víc projde stropem nahoru, o to méně se tam bude muset topit ... nebo ne ? :-/

pavel104
Příspěvky: 145
Registrován: úte led 20, 2009 6:36 am
Bydliště: Kousek od Vizovic

Re: Zateplení Magmarelax

#28 Nový příspěvek od pavel104 »

Myslím si že toto smysl nemá, ale v mém případě nad stropy obytné místnosti nemám a střecha taky není nijak zateplená.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7884
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Zateplení Magmarelax

#29 Nový příspěvek od Chose11 »

_luky_ píše:Nějak nerozumím, proč sis zateplil fasádu a strop jsi nechal být?
Zateplení stopu je to nejlevnější a nejvýraznější řešení úniků tepla v domě.
Moje vlastní zkušenost: pár set let starý dům, opuka 100cm. Po položení 16cm vaty do dutiny stropu se tepelný konfort změnil dost výrazně. (cca 15let nazpět) Z nevytopitelného domu se stal celkem komfortní prostor.

Teď v dalším domě (už vlastním) jsem zase zateplil strop a na stěny se vykašlal. Jen pro představu: Zateplení stropu mě stálo asi 15 000Kč. Fasáda by byla minimálně za 100 000Kč.

Jinak všechny tyhle hospodský řeči by nabylo potřeba vést, pokud by sis vzal do ruky kalkulačku. Dá se to totiž velmi snadno spočítat. Nebo si to lze spočítat v kalkulačce na http://www.tzb-info.cz.
přesně takový dům mám a katastrofa v zimě, potřebuji zateplit stropy, nahoře je jen neobytná půda
čím jsi to zateplil, stačí vata a rozložit? 20cm? Jinak dokud topím, jakžtakž 19st, jinak kosa až 9 st když přijdu z práce
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 809
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:23 pm
Bydliště: kdesi u Berouna

Re: Zateplení Magmarelax

#30 Nový příspěvek od _luky_ »

Chtělo by to vidět. Existuje víc způsobů a každý je vhodný na něco jiného.
1) nepochozí půda - položit parozábranu (tj. důkladně slepit, utěsnit na okrajích...), na to rozložit vatu v rolích, nejlépe aspoň ve dvou vrstvách, překládat spoje. Já dal 30cm. Aby se do toho neprášilo, zakryl jsem to nejlevnější netkanou textilií.

2) pochozí půda, dostatečná dutina stropu - lze udělat totéž, ale schovat to do dutiny. Díky tomu zůstane půda použitelná. Lze to taky zafoukat vatou - např. ten magmarelax. Ale neumím si představit, jak potom udělat parozábranu. Předpokládám, že o tom firma bude taktně mlčet, popř. bude tvrdit, že to není potřeba. Ale je to otázka pár let než nastane problém.

3) pochozí půda, není použitelná dutina ve stropě - pak lze zateplit strop zespodu (pokud je prostor) a nebo udělat nějaký pochozí systém - přídavný rošt se záklopem nebo Isover na to má takový polystyrenovo-vatový systém nebo to udělat jako suchou podlahu - tj. polystyren a na to OSB desky

a dalších asi milion možností. Dodej trochu bližší popis a fotky a třeba poradíme.

Ale jsem jen "dobře informovaný amatér", stavbami se neživím. Je toho hodně, co je potřeba zvážit a vědět. Mě to stálo 3 roky studování knížek, skript, internetových diskusí, letáků od výrobců...

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“