Rs-09 par dotazu

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
slamic
Příspěvky: 55
Registrován: úte čer 28, 2016 11:29 am
Bydliště: Kryry

Re: Rs-09 par dotazu

#16 Nový příspěvek od slamic »

Děkuji za rady :-) tak za prvé tyčku zkusím taky mě to napadlo ale plyn jakoby šel lehce ale je možné že jen pruzina hned zítra zkouknu. Ohledně tech ventilu - žádné tam nemám všude jsou duté šrouby.

slamic
Příspěvky: 55
Registrován: úte čer 28, 2016 11:29 am
Bydliště: Kryry

Re: Rs-09 par dotazu

#17 Nový příspěvek od slamic »

Jinak jako nafta do čerpadla dojde to vidím na přívodu když povolim ale nahoru ani kapka :-(

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Rs-09 par dotazu

#18 Nový příspěvek od duchodce »

Ale aby se pořádně odvzdušnili vstř. jednotky tak je tam potřeba přetlak . Ty ventily tam jsou nutné, alespoň ten co je na výstupu čerpadla . Má tam být ještě jeden u filtru aby neutíkal přetlak pokud si to pamatuji , zkonntroluj to podke katalogu . Tlaky těch ventilů jsou rozdílné ale to vůbec nevadí . V čerpadle má být přetlak asi 1 atm. ale vůbec to není kritické stačí prostě alespoň nějaký aby vytlačil vzduch z jednotek. Tyhle šrouby jsou použity u řadových čerpadlech na výstupu ale nevím jestli je stejný závit. Těch provedení potrubí je vícero.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

slamic
Příspěvky: 55
Registrován: úte čer 28, 2016 11:29 am
Bydliště: Kryry

Re: Rs-09 par dotazu

#19 Nový příspěvek od slamic »

Ok byl jsem se podívat nedalo mi to mám tam jen prutokace mohu použít tyhle ?? http://eshop.svetluska.cz/ventil-naftov ... ulticar-25

Nebo nějaké ze zetoru ?

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Rs-09 par dotazu

#20 Nový příspěvek od duchodce »

Ten ventil musí být tak dlouhý aby prošel očkem a přitáhl potrubí k tělesu čerpadla. Ten u filtru mám dojem že orochází dokonce dvěma očky ale těch provedení potrubí je myslím víc neber to za bernou minci . Z těch zetorů by šel ale jak jsem psal dříve nevím z hlavy průměry závitů. Myslím že germáni mají v katalogu /nevím jestli ve všech/ pouze označení dutý šroub ale již si to nepamatuji, takže tam průměr závitu nebyl.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

slamic
Příspěvky: 55
Registrován: úte čer 28, 2016 11:29 am
Bydliště: Kryry

Re: Rs-09 par dotazu

#21 Nový příspěvek od slamic »

Přesně teď jsem to hledal a mají tam oznaceni bohužel jen podle din ale tak já vezmu ten duty šroub co tu teď mám a pojedu do prodejny zetoru at mi dají podle toho dva šrouby plus podložky a zkusím to, zítra vyzkouším to táhlo plynu nejde mi do hlavy že potrubim k cerpadlu nafta jde ale nahoru ani maličká kapicka

slamic
Příspěvky: 55
Registrován: úte čer 28, 2016 11:29 am
Bydliště: Kryry

Re: Rs-09 par dotazu

#22 Nový příspěvek od slamic »

Tak pretlakace jsem sehnal namontoval jeden na čerpadlo jeden na filtr krásné vrzou dál jsem novou pumpicku a z čerpadla ani kapka. Plyn jde ale asi jsou za tuhle ty válečný takže budu shánět nové čerpadlo

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Rs-09 par dotazu

#23 Nový příspěvek od duchodce »

Posunuje se ta tyčka v tom čerpadle? Ještě jedna možnost odpoj trubky /vysokotlaké/ od čerpadla a znovu to zkus musíš točit dost dlouho při plné dodávce paliva.. Mohou totiž být zalepeny vysokotlaké ventilky nad vstřikovacími jednotkami zbytky řepkového oleje,pokud v tom byla babišova nafta. a nedovoli aby se jednotky odvzdušnily. Mohou být zablokovány i samotné jednotky.Co s tím nevím ,snad nahřát? Rozdělej to víčko na boku čerpadla a přez zrcátko zjisti jestli se opravdu pohybuji jednotlivé segmenty při točení motorem a jestli se pootáčí při pohybu plynu , ono pokud to bylo dlouho odstavené mohly by být i přirezavělé.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

slamic
Příspěvky: 55
Registrován: úte čer 28, 2016 11:29 am
Bydliště: Kryry

Re: Rs-09 par dotazu

#24 Nový příspěvek od slamic »

Edit důchodce : tak jsem se v tom hrabal vyndal cerpadlo a zjistil ze pistky čerpadla jsou sekle v horní poloze, namontoval na blind jen tak druhé čerpadlo a už lítá nafta sice jak nemá ale lítá. Teď dotaz na tebe : ani u jednoho čerpadla nemám podložky pod kvůli vymezení, kdo tyto čerpadla nastavuje na stolici ?. Vůbec nevím kam to odvézt.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Rs-09 par dotazu

#25 Nový příspěvek od duchodce »

Tak tohle bude problém . Nevím o nikom kdo tyto čerpadla seřizuje. Jediná amaterská pomoc je jak jsem psal stáhnout dílenskou příručku a sehnat někoho kdo dělá alespoň Z-25. Problém se stolicí je ten že se do ní musí namontovat vačka s průběhem vačky RS-09 a to nevím zda někde je. V dílenské příručce je popsáno dávkování / to není kritické/ ale je tam popsán systém jak seřídit předvstřik pokud nemáš možnost to poslat na stolici.Amatérské seřízení je podle mne mimo tvé možnosti , na to je potřeba trochu zkušenosti.Prostuduj si dílenskou příručku abys byl alespoň trochu v obraze . Není to ale ve všech musíš trefit tu správnou. Odkaz nemám musíš je najít v úložišti.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

slamic
Příspěvky: 55
Registrován: úte čer 28, 2016 11:29 am
Bydliště: Kryry

Re: Rs-09 par dotazu

#26 Nový příspěvek od slamic »

No budou mě možnosti muset stačit jelikož jsem dnešek stravil obvolavanim a nikoho rozumného jsem nesehnal. Já jsem tedy teď ani nenamontoval čerpadlo tak aby jsme měli srovnáne rozvodové kola takže nemůžu očekávat ze by to nějak fungovalo. Spíš mě překvapilo ze jsem nenašel podložky a vůbc netuším jaké tam mají být ani v příručce jsem to nenašel na to dorovani predvstriku.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Rs-09 par dotazu

#27 Nový příspěvek od duchodce »

Pokud si prostuduješ příručku tak na čerpadle je vyražena nějaká míra , /píšu to z hlavy / a ta něco znamená myslím že sílu podložky.Ono pro sestavení kol a odzkoušení je to jedno jestli tam žádnou nedáš. Sestav si to dohromady a zkus podle značek na setrváku se zorientovat kde ti to vlastně začíná vstřik . Není tam moc tím otvorem nad setrvačníkem vidět, doporučuji rysky zvýraznit a okolí značky na setrvačníku potřít křídou. Značky a jejich význam jsou v příručce. Pokud se dostaneš alespoň přibližně na značky/ centimetr v okolí zatím nevadí/ tak to zkus natočit. Předpoklad!!!! rozhýbání elementů , musí jít i natáčení elementů naprosto volně , vyčistit a prolít olejem - důkladné odvzdušnění , kapilára - musí na více pokusů se trefit do okolí značky pro počátek vstřiku příslušného válce. Pokud se to nepovede máš chybu v nastavení rozvodů. Pro první natočení není předvstřik ani dávkování paliva kritické jak jsem psal nahoře .
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

slamic
Příspěvky: 55
Registrován: úte čer 28, 2016 11:29 am
Bydliště: Kryry

Re: Rs-09 par dotazu

#28 Nový příspěvek od slamic »

Jasný tomu rozumím to jsem si nastudoval kapilaru sehnal , jen jsem doufal ze pod tím cerpadlem nějaká podlozka bude abych mohl případně podle ní koupit další a teď vůbec netuším jak velká podlozka myslím plochou ne silou se tam dává. Tohle druhé čerpadlo funguje dobře bylo zalité takže ok hned jak jsem ho namontoval jen tak bez nastavení rozvodovych kol hned dávalo krásné naftu. Takže to chodí dobře bohužel ka tomhle cerpadlu nejsou vyřazené ty míry na tom původním ano zkusím ho rozhýbat. Takže bych vás chtěl někoho poprosit kdo má.ty podložky doma jestli by mi je nemohl premerit. V týdnu vypustim olej sundam prsa čerpadlo prestavim rovodova kola vrátím zpět čerpadlo a uvidíme kolik nám tam bude chybět.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Rs-09 par dotazu

#29 Nový příspěvek od duchodce »

Ty podložky mají zhruba tvar spodku čerpadla. Ale budeš si je muset ale vyrobit z obalu třeba z plechovky na pivo , limonádu a podobně. Sám jsem vyráběl podložky pod válce kvůli kompresi podobně . To číslo na čerpadle si proštuduj podle dílenské příručky- je tam nějaké počítání- a podle toho se musí vyrobit ta podložka nová , někdy prý je to jen síla těsnícího apíru , víc zkušenosti nemám Pokud tam číslo není je předpoklad že by tam měl být pouze slabý těsnící papír.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

slamic
Příspěvky: 55
Registrován: úte čer 28, 2016 11:29 am
Bydliště: Kryry

Re: Rs-09 par dotazu

#30 Nový příspěvek od slamic »

Právě na tom zaseklem mám vyřazené míry pro každý válec, a na tomhle není vuuuubec nic. Takže počítám ze to bude ok zkusím uvidím budu řešit dál

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - ostatní“