Jaký traktor

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
S-ladek
Příspěvky: 3
Registrován: pon úno 06, 2017 11:53 am
Bydliště: Votice

Jaký traktor

#1 Nový příspěvek od S-ladek »

Ahoj,
plánuji koupit traktor, moc se v tom zatím neorientuji, tak bych chtěl poradit.
Traktor budu využívat:
úklid sněhu - odvážení ze dvora
kopání kolem domu - odkopání základů, kopání děr na ovocné stromky, občas vykopat nějaký ten pařez
orba, zahrada 200m2
sekání louky cca 10 000m2
převoz materiálu
štěpkování


Moje představa by byla nějaká jetá Kubota s čelním nakladačem a podkopem (takový co se dá vyosit), ale aby bylo možné dokoupit a připojit další nářadí
Co by takový traktor měl mít? Jaký výkon, hydraulika asi musí být vpředu i vzadu, jaký vývodový hřídel a prostě další parametry, abych nekupil blbě.
Chtěl bych prostě univerzálního pomocníka.

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jaký traktor

#2 Nový příspěvek od jirka_holub »

Jen k tomu obkopu domu... jen na tu jednu akci kupovat podkop bych nedelal. Ja jsem na to radeji brigadne pouzil 2-3 rtuťovité mladíky ze sousedství. Rucni vykop není tak siroky a nehrozi poskozeni zakladu. Když makas s nima, tak jedou jako certi. Jedu stenu, kde byly uz nove betonove zaklady jsem si zavolal bagrik, ale neumel to udelat tak uzke, takze tam padlo dost štěrku navíc.

S-ladek
Příspěvky: 3
Registrován: pon úno 06, 2017 11:53 am
Bydliště: Votice

Re: Jaký traktor

#3 Nový příspěvek od S-ladek »

U me je to jinak, alternativa k odkopani domu je objednat vetsi bagr.

Uživatelský avatar
jurex
Příspěvky: 1007
Registrován: sob pro 13, 2008 10:41 am
Bydliště: Jestřabí(zlínsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký traktor

#4 Nový příspěvek od jurex »

Trošku ti tu chybí jedna docela podstatná věc a to je cenová relace..

S-ladek
Příspěvky: 3
Registrován: pon úno 06, 2017 11:53 am
Bydliště: Votice

Re: Jaký traktor

#5 Nový příspěvek od S-ladek »

Chybí?
No to je taky otázka, kolik si připravit. Zatím bych to viděl jen traktor na sníh a kopání, další nářadí postupně.
Něco jako toto:
http://www.malotraktory-prodej.cz/zbozi ... akladacem_

Ale třeba by stačilo něco slabšího. Čím levněji, tím lépe. Zas na druhou stranu vrak ke GO nechci. Nemám čas se v tom rok vrtat. Prostě bych chtěl něco staršího, univerzálního, za rozumnou cenu.

Hlavně mě zajímají ty parametry, aby tam to nářadí pak šlo připojit - jaký je ten správný hřídel, průměr a počet drážek, směr otáčení, kolik je potřeba rychlostí apod.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Jaký traktor

#6 Nový příspěvek od DYK »

Ony některé věci s sebou tak nějak souvisí. Když chceš výkon pro zemní práce, musíš na to mít agregát a to včetně hmotnosti. "Na sníh" je až to poslední. obzvlášť v únoru. Kdo ví, kolik ho kdy ještě bude. Rok generálkovat traktor? Taky můžeš rok čekat na kus dle tvého požadavku. Vlastní oprava má však jednu velkou výhodu. Úplně přesně víš, budeš vědět, co tam máš a jak je to spolehlivý. Jen to bude zase něco stát. A když na to vletíš, za měsíc to musí být hotový. Nemáš čas? Prachy ale asi jo. Tak bez co nejmladší a nejdražší ať máš alespoň dobrej pocit když ne jistotu, že to vydrží. Že by byl nejideálnější stroj za 3.50 se sto mth chápu a bral by to každý. Jen ta realita je jiná.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

claus
Příspěvky: 45
Registrován: ned srp 26, 2012 1:49 pm
Bydliště: hodonín

Re: Jaký traktor

#7 Nový příspěvek od claus »

S tím, co máš na fotce budeš hektarovou louku sekat měsíc.

jarda776
Příspěvky: 14
Registrován: čtv bře 23, 2017 6:56 am
Bydliště: Hodonín

Re: Jaký traktor

#8 Nový příspěvek od jarda776 »

Zdravím,
přemýšlím o výměně svého stávajícího Same Solaris 35 r.v.2000 bez kabiny, za traktor s kabinou. Traktor bude využíván ve vinici, sekání trávy, postřik, atd. Hlavní důvod jsou postřiky, sice ochranné pomůcky používám, ale sklo je sklo a zdraví máme jen jedno. Proto se obracím s radou, jaký zvolit traktor, hlavní podmínky jsou aby se dal stáhnout na 110cm, jinak by měl umět cca co stávající Solaris(jezděn od nového a maximální spokojenost), cena cca 250tkc.
Co by jste mě doporučili? Sám se znovu dívám po Same Solaris, Hürlimann PRINCE, Deutz fahr Agrokid s kabinou a stejný model, novější model bude s cenou asi někde jinde. Každopádně se nebráním jinší značce a typu. Nevíte někdo o něčem zajímavém?

Uvažoval jsem i o variantě namontovat na stávající traktor střechu, ale problém je sehnat střechu co by seděla na Solaris, nemá někdo kontakt nebo nedokážete někdo sehnat střechu za rozumný peníz?

Dík, moc za radu.

Uživatelský avatar
Nonoleone
Příspěvky: 135
Registrován: čtv zář 12, 2013 11:56 am
Bydliště: Kladno

Re: Jaký traktor

#9 Nový příspěvek od Nonoleone »

Tento měsíc začala Dolanea prodávat viničáky Fotony.

jarda776
Příspěvky: 14
Registrován: čtv bře 23, 2017 6:56 am
Bydliště: Hodonín

Re: Jaký traktor

#10 Nový příspěvek od jarda776 »

Jak je na tom Foton s kvalitou? Za kolik by se dal prodat Same Solaris 35, cca r.v. 2000, v dobrém stavu + spoustu ND?
Objevil jsem ve Francii Valpadana 1550, nekdo zkusenosti s timhle traktorem?

jarda776
Příspěvky: 14
Registrován: čtv bře 23, 2017 6:56 am
Bydliště: Hodonín

Re: Jaký traktor

#11 Nový příspěvek od jarda776 »

Objevil jsem Landini Mistral 40, ale nemuzu dohledat na kolik jde min stahnout sirka, jestli se dostanu na 110cm. Nevite nekdo? Dekuji

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - ostatní“