Jaky malotraktor koupit? - rada

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaky malotraktor koupit? - rada

#31 Nový příspěvek od Atlan »

A ten tazny kon co to tahal volakedy? Zbytocne to hrotite. Tk je uzky a sikovny a lkt ma tiez svoje prednosti.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Jaky malotraktor koupit? - rada

#32 Nový příspěvek od oco13 »

Atlan mám Klbaka aj Honíka a aj pár strmých kopcov- našťastie sú krátke. Takže to viem porovnávať. Drevo sice neťahám ale skúšal som lanom trhať niektoré kríky . Aj mulčovanie svahu môže byť pekná divočina ak mulčovač váži tretinu traktora. Tiež mám velké oči na japončíka , tak som ukecal kamaráta a skúšali sme niektore moje náradia za Hinomoto (18hp) - absolutne bez šance - mám oba traktory asi o polovicu ťažšie ako títo malí japonci. Veža z vzv za japonca , nedá ju,(bočná stabilita) 300kg mulčovač - len na rovine, lopata len na rovine vidly - 800kg paletu už z vozíka nezloží :-/ Tak som si tie velké oči zase zavrel a snažím sa ešte vylepšiť to čo mám doma.

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2605
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Jaky malotraktor koupit? - rada

#33 Nový příspěvek od krajan »

ak potrebujes poriadny traktor tak 3500 € nie je vela .... Ked zratam investicie do mojho bobika , tak by mi vela nezostalo . Takze ak si myslis , ze za 1000 € kupis PORIADNY ( najlepsie novy ) traktor ( popripade aj s prislusenstvom :-) ) tak sa velmi velmi mylis
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: Jaky malotraktor koupit? - rada

#34 Nový příspěvek od jojof »

Oco jasne piše,ze chce silou mocou japonca,tak mu to uz nik nevyhovori. Tak nech kupi japonca,ale ja byt na jeho mieste,tak si zbytočne nekomplikujem zivot tym,ze budem zhanat polroka nahradne diely,ked mu rupne nieco v motore alebo prevodovke.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Jaky malotraktor koupit? - rada

#35 Nový příspěvek od oco13 »

Ja sa mu len snažím vysvetliť dve veci - japonec za 3 a pol litra je najmenší najslabší ledva do malej záhrady . Do lesa sú japonci za 8 a viac samozrejme ešte 1500 za navijak. A druhá vec ako tu niekto teraz písal na žiadneho bazošového japonca ti oficialny dealer nepredá ani šroubik. Je to ich obrana proti šedému dovozu. Osobne som sa o tom presvedčil v reklamnom stánku Kuboty na Novosadskej brázde.

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: Jaky malotraktor koupit? - rada

#36 Nový příspěvek od jojof »

Oco suhlasim s tebou,ze na japoncovi za 3500€ moze tak akurat rožky vozit po dedine a nie do lesa po drevo!!! Ale zase poznal som jedneho,co vozi drevo na Agzate a navozil na celu zimu.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Jaky malotraktor koupit? - rada

#37 Nový příspěvek od oco13 »

Ja som s týmto narobil drevo na celú zimu Obrázek a halúzky som mastil na cirkulárke. No našťastie som sa už o kúsok posunul. :typek:

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: Jaky malotraktor koupit? - rada

#38 Nový příspěvek od jojof »

Oco ja som myslel drevo z lesa a nie vrbinu pri potoku a polnej ceste. To navozis aj na furiku. :smich: On s tym agzatom chodil normalne do ihlicnatych lesou. 8)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Jaky malotraktor koupit? - rada

#39 Nový příspěvek od oco13 »

Rozumiem , ale mne 20 kubíkov štiepky z takéhoto dreva stačí pohodlne na zimu. Teraz už upratujem takto Obrázek a nestálo ma to 3 a pol litra . :hm: Keď to mal zdvihnúť ten Hinomoto tak predok mal 30 čísel nad zemou.

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: Jaky malotraktor koupit? - rada

#40 Nový příspěvek od jojof »

Tak jasne v kotli zhori vsetko,je to jedno ake drevo. Tiez oblubujem take zimne radovanky. :D https://postimg.cc/tZwMxS6X No ale nejdem tu uz kolegovi zasierat vlakno.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Jaky malotraktor koupit? - rada

#41 Nový příspěvek od oco13 »

Vlákno štartovalo v roku 2013 takže sa tu radí vlastne len náhodne kolemjdoucím. 6911 má sused ale tam kde ja chodím na drevo mi môže konkurovať jedine MTčko.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - ostatní“