Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#16 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Nebo Landini,to je malý New Holand,je toho spousta

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#17 Nový příspěvek od Antony30011 »

Nebo Antonio Carraro, to sou děla. Ale i do peněženky :D

myway
Příspěvky: 7
Registrován: čtv črc 18, 2013 2:10 pm
Bydliště: Mikulčice

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#18 Nový příspěvek od myway »

TO Levi: No 3 okruhy na osečkovačku: Zvedání, vysouvání, naklápění a kdybych chtěl oboustrannou tunelovou, tam je 6 hydromotorů, to jeden okruh asi nezvládne....

TO Antony30011: ale to není dotační titul přímo na vinice, ale je to na rozvoj venkova - dotace pro mladé začínající zemdělce - tam je jen podmínka <40 let a být poprvé registrovaný jako zemědělec a potom jen uděláš bussines plán a když bude solidní určitě projdou i 2 hektary, protože za milion 10 hektar nepořídíš...

TO PULDrapalik: Landhini, New Holland, oba dva mají neskutečnou spotřebu a cenu nad milion

Asi pudu opravdu do Šálka, od prvních modelů, co má strejda se kvalita a inovace očividně zlepšili....

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#19 Nový příspěvek od Antony30011 »

Tak to sem zvedavej. Ja sem se o mladyho zemedelce taktez zajimal a bylo tak omezeni 10ha + jak rikas 40let max a prvni registrace. To jestli ti daj mega tak vezmi Vegu Excelent 47hp a mas vystarano ;-)

Uživatelský avatar
pirat
Příspěvky: 1569
Registrován: stř led 02, 2008 8:41 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#20 Nový příspěvek od pirat »

pokud chces stroj do sponu 2 metry tak urcite se podivej na antonio carraro hydraulicka vybava je na vysoke urovni a vse je ovladano joystickem vykon alespon 50 koni pokud budes chtit vetsi rosic jak 1000litru tak alespon 70 koni . Oboustrannou oseckovaci listu i kdyz poridis tak neverim ze pro ni budes mit vyuziti musel by si met radky absolutne rovne a stejnou vysku sloupku ale i tak by jsi potreboval vykon cerpadla min 40litru ja mam okopavacku od ostratickeho ktera potrebuje 35litru a tocim to zetorem ktery ma cca30 litru a funguje to 8) o traktorech od pana salka toho moc nevim ale myslim si ze antonio cararo by byl pro tebe vhodnejsi uz jenom proto ze jsou to traktory delane specialne do vinic a k tem dotacim hlave si prvni hoooodne dobre zjisti co a jak at potom nemas uver na milion,traktor na dvore a dotace ti nedojde stava se to hodne lidem staci nedodrzet jeden z tech asi 7 bodu a mas po dotaci pokud to budes chtit poresit nejak vic tak mi napis sz jinak bydlim od tebe 3km takze neni problem o tom pokecat

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#21 Nový příspěvek od Antony30011 »

Traktory AC jsou určitě výš než Šálek, ale taky hodně cenově :D :D to ten 50hp stojí milion

Uživatelský avatar
pirat
Příspěvky: 1569
Registrován: stř led 02, 2008 8:41 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#22 Nový příspěvek od pirat »

pokud mu vyjde mlady zemedelec tak dostane 1100000kč a jestli to chce narvat jen do traktoru tak v tom neni problem 8) nevim jake cerpadlo dava do traktoru pan salek ale myslim si ze nejakou tunelovou listu,odlistovac apodobne veci asi neutoci a to jsou veci ve vinici primo stezejni a s 1000 litrovym postrikovacem si v mirnem kopci taky neporadi nemluve o tom dat do savli nejakou bednu na hrozny :)

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#23 Nový příspěvek od Antony30011 »

Co vím já, tak aspon dvě vinei ve vinohradu jezdí ku plné spokojenosti. Ale čerpadla sou jen 12l/min, to máš recht

Uživatelský avatar
pirat
Příspěvky: 1569
Registrován: stř led 02, 2008 8:41 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#24 Nový příspěvek od pirat »

tak to urcite jeden ma muj kamos a je s ni maximalne spokojeny ale dela s ni pul hektaru vinic coz je neco jineho nez 2 hektary a jestli jsem spravne pochopil neni to vymera konecna az bude mit dotycny treba 5 hektaru a bude v tom traktoru met sedet 8 hodin denne chce to uz trosku komfortnejsi traktor myslim ze traktory od firmy salek by se daly porovnat se stroji AGT ?? pokud ano tak znam zase lidi co je vlastni a nad 5 hetaru uz je musi davat pric protoze jsou to stroje nedostacujici :-/ jinak co se alespon AGT tyce tak ma suprovou spotrebu 8)

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#25 Nový příspěvek od Antony30011 »

AGT a Šálek je podle mně velice podobný, oba jsem zkoušel, vyhrála u mě Vinea od Šálka. Traktory AC jsou určitě jiná liga 8)

Uživatelský avatar
pirat
Příspěvky: 1569
Registrován: stř led 02, 2008 8:41 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#26 Nový příspěvek od pirat »

zalezi kolik je ochotny myway vrazit do traktoru jinak , jak zde zminoval kuboty tak te bych se nebal take jsem o ni uvazoval 8) ale rekl bych ze AC je jeste lepsi nebo se mrknout na traktory od firmy BCS maji predimenzovanou hydrauliku doo vinic :driver:

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#27 Nový příspěvek od Antony30011 »

Jo, na BCS sem taky vzpomínal a nemohl si vzpomenout. Já se spíš divím, že nechce kloubáka :-/ třeba s kabinou je podle mě do vinice ideál

Uživatelský avatar
pirat
Příspěvky: 1569
Registrován: stř led 02, 2008 8:41 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#28 Nový příspěvek od pirat »

pokud uz mel kloubaka a je na nej zvykly tak to nebude problem v opacne pripade nez se snim nauci tak si ve vinohrade par hlavicek vykluci :D http://www.somejh.cz/malotraktor-volcan-z98.html ten by sel ale hlavne kabinu ,klimu a uhlikove filtry at nefetuje ty postriky :tyty:

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#29 Nový příspěvek od Antony30011 »

Jo, to je krásná mašina 8) jen ty oeníze za to. Viděl sem kloubáček s kabinou a tříválem na techagru za 899 000 :shock:

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#30 Nový příspěvek od DYK »

Mě aji zaráží, že začínající vinohradník neřeší třeba ochranu šoféra proti postřikům z rosiče. A že se bude rozvíjet, výměr bude přibývat a že se toho do vinohradu vystříká!! To opravdu dalších 15 - 20 let bude "žrát" to co projde do kabiny?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - ostatní“