Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#31 Nový příspěvek od ITS »

Tenhle začínající hlavně řeší ty dotace. To ostatní už nějak dojde samo. Ach jo.

myway
Příspěvky: 7
Registrován: čtv črc 18, 2013 2:10 pm
Bydliště: Mikulčice

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#32 Nový příspěvek od myway »

TO DYK: Ale řeší ;) To nějak tak obsahuje ta podmínka mít kabinu. Uhlíkový filtr, případně udělat přetlakovou kabinu můžeš i potom, i na Šálkovi, ale vzít na hovno traktor jen protože nemá filtraci vzduchu nemá smysl...

TO Antony30011: Kloubáky sou podle mě pro práci s neseným nářadím, třeba tou tunelovou osečkovačkou nepoužitelné a nepřesné na vedení, jedinou výhodu bych viděl v jejich poloměru otáčení, ale tohle dnes umí traktory s předním řízením Kubota má Bi-speed, Hollandy mají stranové vychýlení přední náprady SuperSteer..

TO pirat: Tak dneska, co se sadí vinohrady laserem naváděným poloautomatickým sazečem to s přesností nebude problém :)

myway
Příspěvky: 7
Registrován: čtv črc 18, 2013 2:10 pm
Bydliště: Mikulčice

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#33 Nový příspěvek od myway »

A navíc bych chtěl chemickou ochranu dělat tohuhle cestou: Obrázek - ušetří náklady na postřik a úlet je zde minimální :)

Uživatelský avatar
pirat
Příspěvky: 1569
Registrován: stř led 02, 2008 8:41 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#34 Nový příspěvek od pirat »

DYK píše:Mě aji zaráží, že začínající vinohradník neřeší třeba ochranu šoféra proti postřikům z rosiče. A že se bude rozvíjet, výměr bude přibývat a že se toho do vinohradu vystříká!! To opravdu dalších 15 - 20 let bude "žrát" to co projde do kabiny?
az bude kvuli postrikum blut jak šakal tak si na kabinu s uhlikovymi filtry vzpomene 8)

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#35 Nový příspěvek od Antony30011 »

myway píše:
TO Antony30011: Kloubáky sou podle mě pro práci s neseným nářadím, třeba tou tunelovou osečkovačkou nepoužitelné a nepřesné na vedení, jedinou výhodu bych viděl v jejich poloměru otáčení, ale tohle dnes umí traktory s předním řízením Kubota má Bi-speed, Hollandy mají stranové vychýlení přední náprady SuperSteer..


To máš recht, je to na tobě 8) já sem s kloubákem z důvodu místa spokojen :) ale v polu to prostě ustřeluje, někdy :co?:

Uživatelský avatar
pirat
Příspěvky: 1569
Registrován: stř led 02, 2008 8:41 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#36 Nový příspěvek od pirat »

myway píše:TO DYK: Ale řeší ;) To nějak tak obsahuje ta podmínka mít kabinu. Uhlíkový filtr, případně udělat přetlakovou kabinu můžeš i potom, i na Šálkovi, ale vzít na hovno traktor jen protože nemá filtraci vzduchu nemá smysl...

TO Antony30011: Kloubáky sou podle mě pro práci s neseným nářadím, třeba tou tunelovou osečkovačkou nepoužitelné a nepřesné na vedení, jedinou výhodu bych viděl v jejich poloměru otáčení, ale tohle dnes umí traktory s předním řízením Kubota má Bi-speed, Hollandy mají stranové vychýlení přední náprady SuperSteer..

TO pirat: Tak dneska, co se sadí vinohrady laserem naváděným poloautomatickým sazečem to s přesností nebude problém :)
problem to nebude pokud to budes sadit na rovine 8) ale jak budes mit pricny svah nebo radek pres kopec tak uz problem nastane mam s tim velice dobre osobni zkusenosti 90 procent vinic mam s pricnym svahem a i s obycejnou jednostronou listou mam problem :tyty:

Uživatelský avatar
pirat
Příspěvky: 1569
Registrován: stř led 02, 2008 8:41 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#37 Nový příspěvek od pirat »

myway píše:A navíc bych chtěl chemickou ochranu dělat tohuhle cestou: Obrázek - ušetří náklady na postřik a úlet je zde minimální :)
kamos ktereho urcite znas a nebudu zde jmenovat je z mikulcic a ma jednostranny tunelovy rosic od firmy lipco a je zde podminka ze musis mit absolutne odlisteno jina neni sance to prostriknout a u odrud jako chardonnay nebo ryzlink vlassky trpici upalem odlisteni neni mozne :tyty: zezacatku se mi tento zpusob hodne libil ale tedse priklanim k pneumatickemu rosici u ktereho je davka vody temer stejna jak u tohoto lipca ccA 250 LITRU NA HEKTAR a cena porizovaci je odosti nizzsi od 200000kč

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#38 Nový příspěvek od DYK »

pirat píše:
DYK píše:Mě aji zaráží, že začínající vinohradník neřeší třeba ochranu šoféra proti postřikům z rosiče. A že se bude rozvíjet, výměr bude přibývat a že se toho do vinohradu vystříká!! To opravdu dalších 15 - 20 let bude "žrát" to co projde do kabiny?
az bude kvuli postrikum blut jak šakal tak si na kabinu s uhlikovymi filtry vzpomene 8)
No právě, navíc si nejsem jist, zda Šálkova kabina není moc "díravá" na to, aby přetlak udržela. Ten přetlak se musí něčím vytvořit, někudyma řízeně odcházet a to něco musí odněkud něco nasávat, s největší pravděpodobností bude umístění tohoto zařízení na kabině tak bude asi i třeba ten vzduch, vháněný do kabiny z okolí aplikace postřiků, nějak vyčistit atd atd. Bude velice složité vybrat stroj v požadované cenové relaci s nejlepší kabnou a s nejlepším agregátem. Bude třeba dělat kompromisy a nazvat to "optimalizací" požadavků. Ovšem na ochraně zdraví bych moc nešetřil, to ať raděj sežere o trošku nafty víc. Já se ale už zdržím nějakých dalších komentářů aby se neozval nějaký další chytrák co se mu pohne žluč a zase se po mě nevozil, že do všeho jen rýpu.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
pirat
Příspěvky: 1569
Registrován: stř led 02, 2008 8:41 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#39 Nový příspěvek od pirat »

myslim si ze na vyjadreni tveho nazoru zde prostor bude proto se to jmenuje forum :friends: a k tem pretlakovym kabinam maji je temer vsechny VINICNI traktory nikoliv komunalni (ty mozna taky ale v tech se neorientuju) tzn same .lamborghni . deutz fahr,john deere ,antonio carraro a dalsi

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#40 Nový příspěvek od Antony30011 »

Musím s věčným rýpalem trošku souhlasit, kabiny AC budou asi lepší než od p Šálka :-/ ono holt nadnárodní firma bude mít dycky větší "výstroj" než tuzemskej maloprodejce

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#41 Nový příspěvek od DYK »

Já jsem si nechtěl za každou cenu kopnout do Šálka, jen jsem chtěl poznamenat, jestli nebude potřeba se poohlížet po trošku speciálkách strojích.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#42 Nový příspěvek od Antony30011 »

Chápu a přitakávám 8)

Uživatelský avatar
max500
Příspěvky: 123
Registrován: čtv dub 19, 2012 2:50 pm
Bydliště: Břeclav

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#43 Nový příspěvek od max500 »

Tatík stříká desítky let obyčejným MTčkem a starý užší vinohrady TKčkem. Máme toho necelý 2ha. Taky jsem to párkrát dělal a žádný problémy nikdo neměl. Jedině nestíhající přední stěrač na MT. Tak nevím, jestli to s těma přetlakovýma kabinama a různýma filtrama nepřeháníte. Tady na dědině to podobnou starou technikou dělá drtivá většina lidí a v okolí taky. Kdo je háklivější, dá si přes pusu roušku za pár korun.

Neříkám, kdyby měl vinohadů desítky hektarů a prosperující zavedený vinařství, tak proč né. Ale když chce začínat a musí všechno teprve budovat a pořizovat, tak bych investici do traktoru nepřeháněl. Většinu práce bude tak jako tak dělat rukama. A držím palce, ať se chytne, protože to není nic jednoduchýho. Spousta práce a výsledek nejistý.

Navíc většina velkých vinařství velkou část hroznů sama nevypěstuje, ale kupují je po kamionech z Maďarska, Bulharska, Moldávie atd. atd. Když už něco vykupují od malopěstitelů, tak cena 15,- Kč za kg a podobně a to musí mít požadované slady, při nižších jde cena rychle dolů. To se nazaplatí ani náklady jako nafta, postřiky atd.

Pěkně vinohradnictví shrnul jeden uživatel tohoto fóra (Vincek), když psal někomu o zakládání vinohradu. Cituji:

Tak jenom ve stručnosti:

- musíš převrátit zem 80cm hluboko
- musíš natáhnout drátěnku - osnovu (to jsou náklady na desítky nebo stovky tisíc korun a o pracnosti nemluvím)
- koupíš sazenice roubovance, které vypěstovat je tak 10 těšší než paulovnii (strom)
- první rok zalíváš jak k-kot
- přihnojuješ a 7x ročně stříkáš
- neustále provádíš zelené práce a přivazuješ nový kmínek k vodícím drátům
- každou zimu stříháš a vážeš
- přes léto prolamuješ, užínáš, provzdušňuješ, udržuješ pozemek bez plevele
- odháníš špačky a zloděje
- za 2-3 roky první úroda
- ob cca 5 let ti to omlátí kroupy
- ob cca 5 let to neuhlídáš vůči plísni
- ob cca 5 let to vymrzne a někdy tak, že fest a musíš znova 2 roky od země
- ob cca 5 let je vody málo a výnosy v řiti
- ob cca 5 let je vody moc a všechno ti popraská a zhnije

Když máš štěstí a některé katastrofy tě potkají v jednom roce a jednou za nějaký čas se urodí, nikdo ti to nevykoupí, protože vinařské závody si přivezou z unie dotované hrozny za 5-6,-/kg !!!


Ale abych to nemaloval všechno tak černě, když má odbyt na víno, dá se tím uživit.

nabocklish
Příspěvky: 1891
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#44 Nový příspěvek od nabocklish »

Maxi tohle všechno by bylo v pořádku - žádné podnikání není bez rizika a snadné.
Pokud by ovšem kdokoliv si vzpomene nenatáhl ruku a nedostal do začátku dvě mega... následně mu stát nevrátil spotřební daň z nafty, následně neplatil jednu dvacetinu daně z příjmu, následně nedostal dotace na to, aby vinici mohl zlikvidovat, kdyby mu to náhodou nešlo. A ještě se pak dovolí nazývat se podnikatelem. Příživník je to správné slovo. Ale jak už jsem napsal, jednou to budou všichni vracet...

Uživatelský avatar
pirat
Příspěvky: 1569
Registrován: stř led 02, 2008 8:41 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#45 Nový příspěvek od pirat »

ja bych se vyjadril jenom k tem hroznum za 5kč z madarska apod zemi pokud mas kontakt na takovy zdroj tak ho ber vsema deseti 8) co ja mam info tak pod 10 kč tam nesezenes zadnou odrudu a kdyz se podivas na vykupni cenu v cr cca 12kč za mullery a veltliny tak to uz zas takovy rozdil neni pokud to nedelas ve vagonech :tyty: a k tem dotacim pokud je nepobiras tak je to skoda :friends:

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - ostatní“