Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#46 Nový příspěvek od Tom »

Používáme viničáka DF Agrocomapct 70 v lesních školkách a jsme s ním nadmíru spokojení. DF má z mého pohledu parádní ovládání, a umístění ovládacích prvků. Třeba Case je z mého pohledu méně povedený. Používáme to i jako "normální" traktor, samozřejmě s ohledem na to, že to nemá vzduchové brzdy a je to lehké. Same, Deutz Fahr, Lamborghini, je to to samé jsou 8) 8)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
yuri.vb
Příspěvky: 292
Registrován: pon bře 30, 2009 5:51 pm
Bydliště: Břeclav

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#47 Nový příspěvek od yuri.vb »

Dovolím si taky přidat do diskuze.... Sleduju vývoj a spokojenost uživatelů s vinohradnickými traktory několik let a jelikož jsem z Vinohradnicko-traktorové velmoci - čaasto slyším problémy x chválu, dovolím si napsat pár poznámek...(jen můj názor)

Základní poučka o vinohradnických traktorech je že šíře traktoru má být min. o 50cm užší než je spon vinice... ano je možnost i menší, ale pro komfortní obdělání.....
- pro mně ...čím jednodušší tím lepší....tím méně problémů a tím i méně vecí co se ti může posrat.....

1, musím souhlasit s výše napsaným(nabocklish), kdy v dnešní době je Hydraulika na vinohradnickém traktoru asi to jedno z nejstěžejnějších kritérií, který by mělo rozhodovat, co koupit.... a to nejen samotný výkon čerpadla (min. 30litrů), ale i počet okruhů (není to jen o vývodech), ale i jejich funkce(jednočinné x dvojčinné) a volná zpátečka... Já říkám, že opravdové minimum jsou 2.(3-a víc lépe) a to ještě třeba s prioritním ventilem na jedné sekci.. nebo děličem průtoku... příkladem může být samotná jednoduchá osečkovacé lišta typu -L..., kdy je potřeba 1sekce na zdvih, 1 na pohon lišty...co naklápění - manuál x elekt. x hydraulika(další okruh)....... a to je jen jednoduchý typ a příklad...Ano dá se dodělat, ale jsou to další problémy navíc..

2, největší a zároveň nejvíce rozhoducí je fakt, že !!!!!!!!!!!!!!!!! kámen úrazu je mezi volantem a sedadlem.....!!!!!!!!!!!!!!!! to je rozhodný fakt, který určí nejen spotřebu, ale i spolehlivost a výdrž traktoru

(prosím nekamenujte mne za skutečnost)....viz malotraktory šálek...spokojenost od kluků i tady z fóra s nimi a k tomu opačný zároveň příklad, kdy ne-moc dobré (hrozné)zacházení ve vinicích na VRBICI udělalo na vinei 47hp přidřený motor a totálně zlikvidovanou spojku (výměna ložiska, lamele i přítlačák) už po 300mth...

jedna značka a pár lidí ti řekne že je naprosto spokojených a pár ti řekne, že si ho nemáš kupovat...

-Především si nechej zpracovat nabídky od jednotlivých prodejců nabídky konkrétních uzkorozchodných traktorů a začni porovnávat. Z těch velkých nadnárodních výrobců je více či méně je to jedno, který traktor si dneska koupíš, protože výrobní vazby mezi výrobci jsou značné a rozdílů je méně...
(Same x DF x Lambo x hürlimann)...příklad stejného traktoru s jiným motorem další Same solaris x DF agrokid x Lambo R1 x Landini mistral x NH T3030 x Valdapana.....

osobně.. můj názor.. Podíval bych se raději na skuoinu SDF než na New Holland...I když nejsem moc zastáncem italských traktorů, tak je jich tu dost-především same...a vinaři bývají dost spokojeni a myslím, že i s tou cenou, pokud bys chtěl teda už speciální vinohradnický traktor, měl by ses vejít do pro mě zajímavého modelu SAME FRUTTETO 3 S 80

3, říkáš, že to strašně žere, ale člověk si musí uvědomit, že ty chceš výkon 100hp a spotřebu 30 koňového...když už chceš srovnávat, tak při srovnání se orientuj spíše na litry/mth při postřiku (jako střed spotřeby) a do jakého terénu a půdy... Přičemž co sem slyšel, tak u vinohradnichých traktorů 60-100hp se potýkáš cca rozdílem 4l/mth a proto bys měl využívat potenciálu traktoru a právě hydrauliky, abys někdy dělal více prací naráz (sekce x kultivace...osečkování x sekání..)

minulý týden jsem se tady bavil s jedním vinařem, kdy na traktoru Class nexos 100hp při stejné práci na stejném pozumku jeden řidič měl spotřebu 4,5 l/mth a druhý 6l/mth....

4, každý traktor potřebuje servis a každý se dříve či později posere, každý traktor má něco a ty peníze nakonec stejně do něj dáš - víc, či míň... s tím musíš prostě počítat...

vzpomenul si Fendt vario (vím konkrétně o 208va vario), kdy pravidelný servis olejů a filtrů přijde každoročně na 40tis....
nebo pokud se ti na New holland -ovi TNF vysype přední super skvělá náprava tak to máš i přes 100tis...

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#48 Nový příspěvek od pepa36 »

já třeba prodal letos do vinic 6 traktorů zn. Yanmar EG334, výkon 34hp 2 na pásech 4 na kolech, a srovnávat to s nějakým BCS nebo Carrarem tak to nejde, funkce a převodovka je někde jinde, a ta cena není tak hrozná když si vezmu co chce např šálek za excelenta. Nechci to tu nějak chválit ale nacpat do traktora skoro 50hp motor a ta síla je nevyužitá a nebo tam dát jen 34hp motor síla je poznat a můžu si s traktorem toho více dovolit třeba tahat maximálně 4,3 tuny na vlečce tak to je na zváženou. Myslím si a chtěl bych to zkusit zapojit za sebe mojí kubotu která má 33hp a šalkův traktor který má 47hp, tak ta kubota ho roztrhne když se podívám jak jsou traktory konstrukčně řešeny.

Uživatelský avatar
pirat
Příspěvky: 1569
Registrován: stř led 02, 2008 8:41 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#49 Nový příspěvek od pirat »

pepa36 píše:já třeba prodal letos do vinic 6 traktorů zn. Yanmar EG334, výkon 34hp 2 na pásech 4 na kolech, a srovnávat to s nějakým BCS nebo Carrarem tak to nejde, funkce a převodovka je někde jinde, a ta cena není tak hrozná když si vezmu co chce např šálek za excelenta. Nechci to tu nějak chválit ale nacpat do traktora skoro 50hp motor a ta síla je nevyužitá a nebo tam dát jen 34hp motor síla je poznat a můžu si s traktorem toho více dovolit třeba tahat maximálně 4,3 tuny na vlečce tak to je na zváženou. Myslím si a chtěl bych to zkusit zapojit za sebe mojí kubotu která má 33hp a šalkův traktor který má 47hp, tak ta kubota ho roztrhne když se podívám jak jsou traktory konstrukčně řešeny.
jestli muzes tak sem dej foto tech yanmaru co jsi prodal do vinic jak na kolach tak na pasech rad se na to podivam 8)

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#50 Nový příspěvek od Leo »

Yanmar EG334 pásový


Yanmar EG334 kolový
http://www.yanmar.co.jp/campaign/eg/eg3 ... ineup.html
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

ponozka
Příspěvky: 26
Registrován: stř říj 28, 2009 2:50 pm
Bydliště: Čeložnice

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#51 Nový příspěvek od ponozka »

Ja vlastním John deere 5080GF mám ho už 2,5 roku nějaké mouchy to má ale to asi každy stroj, nejde jezdit bez poruchy! Ale to bylo tedy za jiný peníz než ty máš požadavky! Obdělávám stím 16ha vinic a jde to!

jarda776
Příspěvky: 14
Registrován: čtv bře 23, 2017 6:56 am
Bydliště: Hodonín

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#52 Nový příspěvek od jarda776 »

Zdravím,
mám v merku Same Frutteto II 60, jen jsem nikde nedohledal na kolik jde traktor minimálně stáhnou pokud dám úzké kola které se schovají pod kabinu. Máte někdo vyzkoušené? Dík

Uživatelský avatar
pirat
Příspěvky: 1569
Registrován: stř led 02, 2008 8:41 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#53 Nový příspěvek od pirat »

Nevim presne na kolik cm se to da zuzit, je to dost podmineno rozmerem kol ale nemel by byt problem 135 cm

jarda776
Příspěvky: 14
Registrován: čtv bře 23, 2017 6:56 am
Bydliště: Hodonín

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#54 Nový příspěvek od jarda776 »

Na 110-115cm jako New Holland tn75v to nepujde ani s úzkýma kolama? Kabina je širší?

Uživatelský avatar
pirat
Příspěvky: 1569
Registrován: stř led 02, 2008 8:41 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#55 Nový příspěvek od pirat »

Jj frutteto ma o dost sirsi kabinu nez new holland tnv

jarda776
Příspěvky: 14
Registrován: čtv bře 23, 2017 6:56 am
Bydliště: Hodonín

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#56 Nový příspěvek od jarda776 »

Zdarec,
tak jsem objevil jednoho Same Solaris 45, musel by se trošičku dodělat na viniční, ale myslím že by to šlo lehce, neznáte někdo tenhle agrobazar? http://www.agrobazarkvetinov.cz/polozka ... 7i542.aspx popř. nebyl by někdo ochotný, nějaký člověk znalý traktorů, který bydlí poblíž a byl by ochotný se tam zajet mrknout a proklepnout? Odměna jistá :)

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#57 Nový příspěvek od Antony30011 »

Známe, horší bazar aby člověk pohledal. Tady na fóru je víc než profláklej.

jarda776
Příspěvky: 14
Registrován: čtv bře 23, 2017 6:56 am
Bydliště: Hodonín

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#58 Nový příspěvek od jarda776 »

No tak to neslyším zrovna rád, už jsem si myslel že jsem v ČR našel konečně vyhovující traktor a asi to pravda nebude, čím jsou proslaveni? :) Asi budu muset opravdu zvolit dovoz.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#59 Nový příspěvek od Antony30011 »

Projdi si fórum, najdeš toho dost. Obecně neochota a šmelení

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Vinohradnický traktor - pomoc s výběrem

#60 Nový příspěvek od Franta.cz »

I černejch ovcích už byly.
Květinov nebo spřízněná Lípa i v Humpolci měli mašiny

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - ostatní“