RS 09

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 829
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: RS 09

#31 Nový příspěvek od cipisek »

Mirdik píše:
cipisek píše:Nee nejsu stejne. RS 2 valec je jiný motor. Ten 2 válec z Multikáry je vlatně půlka 4 válce z Eresa, celkově konstrukně sů rozdílné

A sel by tam ten z te Multiny???
Jo šel s malýma ůpravama ale je na Eresa moc slabý. nedával bych ho tam.
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

Mirdik
Příspěvky: 936
Registrován: pon lis 05, 2012 8:21 pm
Bydliště: Chvalešovice

Re: RS 09

#32 Nový příspěvek od Mirdik »

cipisek píše:
Mirdik píše:
cipisek píše:Nee nejsu stejne. RS 2 valec je jiný motor. Ten 2 válec z Multikáry je vlatně půlka 4 válce z Eresa, celkově konstrukně sů rozdílné

A sel by tam ten z te Multiny???
Jo šel s malýma ůpravama ale je na Eresa moc slabý. nedával bych ho tam.


Diky :vztek:

tommanet
Příspěvky: 2
Registrován: pát říj 04, 2013 1:10 pm
Bydliště: višňové 38

Re: RS 09

#33 Nový příspěvek od tommanet »

Zdravím vsechny eresaky chtel bych se zeptat jesli nekdo nevi na jaky kvalt se s eresem seje obili na jare chci zaset jecmen a jen vim jak nastavit masinu ale nevim na jaky kvalt a jak mam nastavyt kardan diky moc

Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 829
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: RS 09

#34 Nový příspěvek od cipisek »

v tom ti neporadím. Ale poradil by ti Jano. on secí stroj na Eresu má
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2365
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: RS 09

#35 Nový příspěvek od CBS »

Zdravím páni, vedel by niekto aký typ vložky pasuje do olejového filtra na štvorvalec? Prípadne náhrada, úprava a pod.

misicek
Příspěvky: 3
Registrován: pát úno 27, 2015 11:24 pm
Bydliště: Znojmo

Re: RS 09

#36 Nový příspěvek od misicek »

Ahoiky .. nema nekdo z vas prebytecne pneu na RS 09 zadni klidne na dojeti .. moje jsou zboku protzene

ferlach
Příspěvky: 1
Registrován: pon dub 06, 2015 4:17 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: RS 09

#37 Nový příspěvek od ferlach »

Koupil jsem RS 09 čtyřválec a potřebuji radu . Před spojkovým pedálem , tedy na levé straně je podobná páka jako na pravé na ovládání uzávěrky . Nikde jsem nenašel k čemu slouží . Vytahuje se z podlahy tak jako uzávěrka .

Uživatelský avatar
cipisek
Příspěvky: 829
Registrován: stř říj 29, 2008 8:27 pm
Bydliště: 76875

Re: RS 09

#38 Nový příspěvek od cipisek »

Nafoť to. jinak ti neporadím
Všelikého kvaltování toliko pro hovado jest.....

Milan_F
Příspěvky: 427
Registrován: sob úno 05, 2011 1:27 pm
Bydliště: nedaleko Humpolce

Re: RS 09

#39 Nový příspěvek od Milan_F »

Není to na "uzamčení" zadních ramen. Pak jdou nahorů pouze za pomocí hydrauliky - nelze je zvednout volně rukou.

Eresak
Příspěvky: 2
Registrován: úte črc 21, 2015 11:34 am
Bydliště: Písek

Re: RS 09

#40 Nový příspěvek od Eresak »

Ji šel.proto se M22 rychle ztrácejí :'(

LADˇÁK28
Příspěvky: 163
Registrován: pon lis 28, 2011 9:32 pm
Bydliště: jihlavsko

Re: RS 09

#41 Nový příspěvek od LADˇÁK28 »

cipisek píše:Eres vývodový hřídel má, ale to prodloužení je odmontovatelné takže u velké spousty Eresů co jsem viděl nebylo! do včil nevím proč to oddělávali, Ton to bez problémů utáhne ale tu žtr 165 bych tam nedával.. to už je na něj moc, jak váhově tak malým krouťákem, aby ti v převodovce něco nepovolilo, spíš bych sehnal protiběžnou lištu, a nebo rotačku ale né bubnovku
Prosím odborníky o radu,mam neseného čerta pohon nahonem,vyoravam 3redukovanou,ale zdaj se mi malé otáčky nahonu,daj se nak zvýšit?a ještě jeden dotaz dá se zapnout chod pouze předního,nebo zadního náhonu?jde oto že mam i lištu na sečení nasazenou stále a při vyoravaní brambor sundavam řemeny na pohon lišty.Díky za odpověd Lada.

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: RS 09

#42 Nový příspěvek od duchodce »

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 69&t=54031
Tam máš popsány všechny šaltr páky co na Eresu jsou , ještě tam máš uzávěrku - tahem nahoru- vede to do skříně a na druhé straně je blokování hydr. ramen(mimo skříň) na pevno k hydraulice -nejdou nadzvednout ramena rukama pouze olejem.Opět tahem nahoru.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

jo88
Příspěvky: 115
Registrován: úte dub 09, 2013 8:40 pm
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: RS 09

#43 Nový příspěvek od jo88 »

Milan_F píše:Není to na "uzamčení" zadních ramen. Pak jdou nahorů pouze za pomocí hydrauliky - nelze je zvednout volně rukou.
Chtěl bych se zeptat, nemá prosím Vás někdo detailní fotky té páky a uchycení na "uzamčení" zadních ramen??? Abych se upřímně přiznal, slyším o této páce poprvý, protože na našem eresu (2 válec) ji nemám, na strejdovým eresu (také 2 válec) jsem ji neviděl, je možný, že v manuálech jsem informace o této páce mohl přehlídnout, abych se kouknul, jak ta páka vypadá :) Děkuji mockrát..

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: RS 09

#44 Nový příspěvek od duchodce »

Nejdřív zkus vzít za ramena a zvednout je nahoru . Pokud půjdou i s pístnicí je to odjištěné je to na plovoucí poloze. Pokud ne tak je to tím půlměsicem který uvidíš dole zajištěné. Když lehneš zezadu pod RS tak tam nahoře jak je uchycena pístnice je takový mechanismos - půl měsíc se kterým se dá pootáčet pozor na prsty. Pístnici přizvedni a zkus s tím půl měsicem zahýbat a uvidíš jak to funguje. Mělo by do toho půlměsíce být navlečeno táhlo nahoru zkrz podlahu ale ono většinou někomu překáželo tak ho vyhodil.protože nevěděl k čemu to slouží.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Badyn
Příspěvky: 711
Registrován: ned srp 08, 2010 6:47 pm
Bydliště: Horní Čermná

Re: RS 09

#45 Nový příspěvek od Badyn »

No nejsem si jist zda toto uchycení není jen u čtyřválce, viděl jsem už asi 4 druhy hydraulik a každá jiná.... Jak je to řešené u 4válu mám nafocený zde: http://nasetraktory.eu/forum/viewtopic. ... 30#p587033 chvilku mi trvalo než jsem to pochopil :D, ale je to super věc, používám to u vozejku když mám v ramenech tažnou lištu aby se nezvedala oj a kvůli těžišti 8) a když je dobrá pístnice tak se na tom dá zvednou zadek traktoru :)

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - ostatní“