Tomovinkovič

Holder, Fendt, Hanomag, Porsche, Itma, Fiat, NewHoland, Valtra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hecik
Příspěvky: 105
Registrován: úte pro 04, 2007 7:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#16 Nový příspěvek od Hecik »

Zdravim ,také vlastním TV 420 ,jsem sním spokojený.Jìštì mám FENDT 12. K tomu tv 420 mám vlek (co je za tz4k14,ale upravené brzdy na hydrauliku jako byl originál za tv 420),rotavátor (také upraven z mini 075,který má obrácené otáèky vývodové høídele jako tv),pluh na orání,kultivátor,naviák do lesa.
Obrázek
S traktorem jsem se zùèastnil letos Dožické traktoriády.
Obrázek
A tady jìštì fotka mého druhého stroje FENDT 12
Obrázek

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

#17 Nový příspěvek od Tom »

Nebyl ten Fendt nedávno v inzerci?
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Hecik
Příspěvky: 105
Registrován: úte pro 04, 2007 7:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#18 Nový příspěvek od Hecik »

Jo jo dával jsem ho do inzerce a stále ho mám.

Ludvik
Příspěvky: 68
Registrován: stř pro 12, 2007 3:00 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Poznámka k traktoru

#19 Nový příspěvek od Ludvik »

Jersey Freedom píše:Obrázek
Myslim že vše bylo øeèeno,snad jen že vleèka není originál od TV ani nièeho jiného,je to domácí výroba,snad nìkdy nafotím a dám ji sem.
Brždìná je kapalinovými brzdami to ano,ale brzdovej válec je na oji vleèky a ovláda se z traktoru bowdenem (viz poslední dvì fota).
Jinak fotky jsou z podzimní orby-teda už umytýho traktoru:-)
Nevyfotil by si mi prosim Ta detail, kam lanko uchytavas na traktore? Je to spojene s noznym pedalom traktora?

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

#20 Nový příspěvek od DYK »

Je to spojený s nožním pedálem brzd a tím lankem ovládáš hydr. kstku, která pouští tlak oleje pøes spodní rychlospojku na vlek.
Obrázek

Je to to lanko kolem ruèní brzdy.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

pedro.p
Příspěvky: 12
Registrován: čtv led 03, 2008 9:07 pm
Bydliště: trenčín

tv 420

#21 Nový příspěvek od pedro.p »

Tak toto je moj stroj
Obrázek

Uživatelský avatar
RadiXS
Příspěvky: 79
Registrován: pát lis 07, 2008 2:44 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomovinkovič

#22 Nový příspěvek od RadiXS »

Zdravíčko, chtěl jsem se zptat, jestli někdo neřešil otáčky vývodové hřídele a nějaké uzpůsobení hřídele (6 drážek), aby bylo možno používat nářadí třeba z TK (rotavátor, mulčovač).
Taky by mě zajímal jaký olej se dává do TV 420. No a jakékoli zkušenosti, rady, články, odkazy, manuály, atd. bych rád uvítal.

Díky.R.
Nafta je nafta...

Uživatelský avatar
ondrejb
Příspěvky: 322
Registrován: čtv pro 11, 2008 1:37 am
Bydliště: SR/RS

Re: Tomovinkovič

#23 Nový příspěvek od ondrejb »

RadiXS píše:Zdravíčko, chtěl jsem se zptat, jestli někdo neřešil otáčky vývodové hřídele a nějaké uzpůsobení hřídele (6 drážek), aby bylo možno používat nářadí třeba z TK (rotavátor, mulčovač).
Taky by mě zajímal jaký olej se dává do TV 420. No a jakékoli zkušenosti, rady, články, odkazy, manuály, atd. bych rád uvítal.

Díky.R.
Ahoj!
Dajaké manuály sú tu: http://uloz.to/2229932/tv-419-522-ex.rar
Už som niekomu písal tu na fore že najviac článkov a fotiek/možno aj iné veci/ o traktoroch TV nájdeš na
http://poljoprivredni-forum.com/
Dobrú zábavu.

Uživatelský avatar
Hecik
Příspěvky: 105
Registrován: úte pro 04, 2007 7:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Tomovinkovič

#24 Nový příspěvek od Hecik »

Já jsem to řešil tím,že jsem sehnal normální drážkový hřídel co je na traktoru a vyvrtal jsem ho a vložil jsem do něj ten drážkový hřídel z tohoto traktůrku a zavařil.Pak jsem na hřídel přivařil podložku která je zároveň se skříňí a do ní jsem opřel spojkové ložisko s domečkem který je přišroubován k traktůrku aby ten hřídel nevypadl.Změnu otáček jsem zatim neřešil,mám rotavátor z mini z 075 jak jsem psal nahoře.Jinak mám i převodovku na změnu otáček připravenou,je to originál výroba(na nějaký traktor) jenom se nasadí na vývoďák a druhý vývod je ven (hřídel).

Uživatelský avatar
RadiXS
Příspěvky: 79
Registrován: pát lis 07, 2008 2:44 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomovinkovič

#25 Nový příspěvek od RadiXS »

Fantazii mám celkem bujnou, ale mohl bys sem dát prosím foto? A taky poprosím o foto převodovky, kterou chceš pro změnu smyslu otáček použít. Ať vím, z čeho ji mám hledat. Právě jsem se stal majitelem zbědovaného ale funkčního TV 420 a chtěl bych za něj používat nářadí, které zbylo po TK. Díky moc. Taky mně zajímá, jaký olej můžu dát do motoru. Mám celkem zásobu M6AD, lze to tam nalít nebo ne?

Ten odkaz na stránky je pro mě dobrý tak akorát na obrázky, bohužel se mně to nějak špatně překládá :)
Nafta je nafta...

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Tomovinkovič

#26 Nový příspěvek od DYK »

Já bych si dovolil vyjádřit k tomu oleji. Nedával bych do motoru M6AD. Myslím si, že tento motor by si zasloužil už něco jako 15W40, prostě něco jako do Š FAV. ap. Tuhý olej M6AD při nízkých teplotách nebude motoru světčit. Co máš za motor? LDA100? nebo jiný LDA?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
RadiXS
Příspěvky: 79
Registrován: pát lis 07, 2008 2:44 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomovinkovič

#27 Nový příspěvek od RadiXS »

Mno, hledal jsem štítek a nikde jsem nic kontkrétního o označení motoru nenašel. Přikládám foto mého motoru.
TV420_1.jpg


Dále bych potřeboval sehnat gumové držáky kapoty motoru (na obrázku) a taky ovládání plynu. Předchozí majitel to jaksi kutilsky předělal a tu páku tam prostě nemám. Dal tam páčku přehazovačky z kola :vztek:
TV420.jpg
Mohl bych poprosit o foto systému přidávání plynu? Jedno lanko přidává plyn a to druhé je k čemu? Zhasínání motoru? Nemá TV420 dekompresor nebo žhavení? Dneska mně to startování celkem dalo zabrat baterce a to bylo venku -2°C. Máte nějaké tipy na "zimní starty"? Jak velká baterka je vhodná do TV420? Já tam dal 55Ah z auta a nic moc...
Díky moc za rady. Mám TV teprve den, ale jsem zatím naprosto nadšen. Jakékoliv info o tomto traktoru uvítám (díly, servis, literatura, zkušenosti)

Předem díky moc všem!

R.
Nafta je nafta...

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Tomovinkovič

#28 Nový příspěvek od DYK »

Na fotce Pedra to je vidět, to ruční ovládání plynu. Kdyby jsi moc potřeboval, vyfotím ti to detalněji, ale po doma s tím asi nic neuděláš. Jsou tam různě zubatý plasty a ty pvládají ty dvě lanka. Jedno je na přidávání plynu a druhý na zastavení dávky nafty teda na zdechnutí motoru. Gumy na kapotu se celkem dají koupit třeba tam, kde rodávají věci na vleky a jsou to spony UNEX. Motor vypadá, že je LDA 100 a šítek je zepředu na plechu motoru mezi motorem a nádrží na hydraulický olej. Už od Jugošů byl a je zastříkanej barvou motoru. Já mám v malošu 44 aph baterku z feldy, žhavení to nemá a problém se startem zatím taky ne. Motor se dá v ČR zatím v pohodě generálkovat u firmy Laski.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
RadiXS
Příspěvky: 79
Registrován: pát lis 07, 2008 2:44 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomovinkovič

#29 Nový příspěvek od RadiXS »

Tak spony už mám doma. Dík moc za pomoc, nevěděl jsem jak se ty spony jmenují. Máš nějaké tipy na co si u TV420 dávat pozor? Není něco, co je třeba hodně hlídat a čeho se vyvarovat? Trošku mně mrzí, že není dostupná žádná literatura v čj nebo aj...

R.
Nafta je nafta...

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Tomovinkovič

#30 Nový příspěvek od DYK »

Na co si dávat pozor? Tak slabším místem je zadní difereciál. Jsou tam jen dva satelity a těm praskají zuby. Je to ale o způsobu používání zda ti vydrží, nebo jednou za čas odejdou. Další věc je středové kyvné uložení. Ta trubka. Mazat mazat a zase mazat. Denně. Teda při používání samozřejmně. Nakonec se to ale stejně vydře a objeví se tam vůle jako by se to chtělo zlomit v půlce. Naštěstí to v ČR léčí firma Rehos. Upravují tam vložku z Carrara nebo čeho.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Evropské stroje“