Koupě nového malotraktoru, Šálek nebo jiné značky?

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3617
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Koupě nového malotraktoru, Šálek nebo jiné značky?

#16 Nový příspěvek od ladiki »

ještě poznatek ohledně brambor. S varinou jsi byl zvyklí na rozteč řádků 60cm. Pokud traktor musí být max 120 venkem, tak to moc dobře na řádky nevychází, tak si to taky zohledni...

A ještě k převodovce. Píšeš, že stroj bude sloužit kolem domu. Myslím, že i bez synchronů se dá spokojeně žít. Do polních prací určitě, luční práce také. Možná do dopravy s vozíkem, ale nahoru jde řadit pěkně a při dojezdu stejně většinou dojíždím na poslední kvalt až k místu, kdy i dolů s meziplynem není problém. Za daleko důležitější spíš považuji počet kvaltů. Za mě ideálně 9+3 tak, aby Ti vyhovovaly kvalty ve skupině dopředu/dozadu. Mám to třeba tak, že polní, luční práce provádím na prostřední redukci, kdy mám ideální pracovní rychlost a zároveň zařazení zpátečky je otázka mžiku. Nemusím, tak přehazovat skupiny. A když mám třeba mulčovač, nedochází tak k rázům na PTO, protože nestíhá ztratit otáčky.

Samo, že na lepší se dobře zvyká, to už ale kolem domu HST.

S.Filip
Příspěvky: 12
Registrován: ned bře 05, 2023 6:12 pm
Bydliště: Vimperk

Re: Koupě nového malotraktoru, Šálek nebo jiné značky?

#17 Nový příspěvek od S.Filip »

ladiki píše: sob bře 11, 2023 10:22 am ještě poznatek ohledně brambor. S varinou jsi byl zvyklí na rozteč řádků 60cm. Pokud traktor musí být max 120 venkem, tak to moc dobře na řádky nevychází, tak si to taky zohledni...

A ještě k převodovce. Píšeš, že stroj bude sloužit kolem domu. Myslím, že i bez synchronů se dá spokojeně žít. Do polních prací určitě, luční práce také. Možná do dopravy s vozíkem, ale nahoru jde řadit pěkně a při dojezdu stejně většinou dojíždím na poslední kvalt až k místu, kdy i dolů s meziplynem není problém. Za daleko důležitější spíš považuji počet kvaltů. Za mě ideálně 9+3 tak, aby Ti vyhovovaly kvalty ve skupině dopředu/dozadu. Mám to třeba tak, že polní, luční práce provádím na prostřední redukci, kdy mám ideální pracovní rychlost a zároveň zařazení zpátečky je otázka mžiku. Nemusím, tak přehazovat skupiny. A když mám třeba mulčovač, nedochází tak k rázům na PTO, protože nestíhá ztratit otáčky.

Samo, že na lepší se dobře zvyká, to už ale kolem domu HST.
Jasně jak píšeš, jsem zvyklý na užší řádky a byl bych raději kdyby to tak zůstalo, jako těch 120 jsem zjistil že není uplně finální limit, 120 by bylo bez úprav současného příjezdu ale když na to vezmu 230 flexu a elektrické kladivo :prace: tak těch cca 130 bych tam také dostal, pod taký by se mi už teoreticky vešli dva menší řádky, proto se mi teď začal zamlouvat Branson (teď už tedy TYM) F36RN, reverzní synchronizovaná převodovka s 12 kvalty, 1,5t hmotnost, silná hydraulika (čelák taktéž) a velký rejd, navíc by to zkouslo nářadí za Z25 a to mohu sehnat dost levně. ....A synchrony, když už nový stroj tak ať to není uplné ořezávátko :D navíc tu na šumavě je všecko daleko a ještě po silnici ...mám něco naježděno se Z25K a něco málo se 7745, synchrony jsou synchrony :typek:
Ale hydrostatické převodovce nějak nedůvěřuji, řekl bych že co se spolehlivosti a přenosu síly týče tak bude lepší klasická mechanika (nemluvě o tom že u většiny těch levných hydrostatů převodovka nespolupracuje s otáčkami motoru, takže se musí jen nastavit nějaké otáčky které konstantně drží nezávisle na zatížení stroje, to se mi také nelíbí).

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3617
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Koupě nového malotraktoru, Šálek nebo jiné značky?

#18 Nový příspěvek od ladiki »

TA F36....je samo někde jinde, než Solis...ve všem. Ty synchrony s větší hmotností stroje jsou mnohem lepší. O tom žádná.

Tady máš, ještě bez DPF filtru ;-)
https://stroje.bazos.sk/inzerat/1478155 ... f36chn.php

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 904
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Koupě nového malotraktoru, Šálek nebo jiné značky?

#19 Nový příspěvek od amatér »

Filip: S tou spolehlivostí hydrostatu to není tak zlé, nemluvím o čínských. Já měl první hydrostat v roce 2007 a dodnes je v pohodě. Jestli jej chceš na polní a lesní práce, tak určitě mechaniku.
Pokud se pozastavuješ nad těmi malými pojezdovými rychlostmi, je to dáno nějakým předpisem o vztahu mezi hmotností stroje, hmotností přívěsu, brzdách. Možná to tu někdo zná, nebo najde. Žádný z minitraktorů nepojede více, než nějakých 20 km/h. Do nakladače určitě reverzaci, ta se dnes už dává běžně.
Blíží se doba, kdy stroje nad 25 koní budou mít DPF. Dnes je to pro stroje nad 50 HP. Já mám Kioti CK 33 ještě bez DPF, ale byl úplně poslední, dnes se ten samý prodává jako CX 25, aby to tam nemuselo být.

S.Filip
Příspěvky: 12
Registrován: ned bře 05, 2023 6:12 pm
Bydliště: Vimperk

Re: Koupě nového malotraktoru, Šálek nebo jiné značky?

#20 Nový příspěvek od S.Filip »

ladiki píše: sob bře 11, 2023 11:06 am TA F36....je samo někde jinde, než Solis...ve všem. Ty synchrony s větší hmotností stroje jsou mnohem lepší. O tom žádná.

Tady máš, ještě bez DPF filtru ;-)
https://stroje.bazos.sk/inzerat/1478155 ... f36chn.php
Je to tak, to už je trochu jiná třída...
Bohužel kabina už je moc vysoká takže bez ní (opět by to vyžadovalo mooooooohem větší stavební úpravy a to přímo na střeše chalupy a do toho už nejdu :tone: ) , ale byla by fajn o tom žádná. ...takže to vypadá na nějaký nový kousek s DPFkem bohužel, ale jako koukal jsem na nějaké video od nějakého amíka a ten si s DPFkem poradil posvém, když už to měl ucpané natolik že to nestartovalo tak vyšrouboval šroub na svodech (udělá to v podstatě přímo díru do výfuku) pak nastartoval, vyvalil se obrovský dým, pak nechal traktor hodinu běžet no a po zašroubování šroubu zpět, jel traktor jak má, dokonce i kontrolka DPFka přestala svítit :D ....jako to DPFko ještě zkousnu, spíš by mě štvala močovina, což tam díky bohu zatím nenacpaly

S.Filip
Příspěvky: 12
Registrován: ned bře 05, 2023 6:12 pm
Bydliště: Vimperk

Re: Koupě nového malotraktoru, Šálek nebo jiné značky?

#21 Nový příspěvek od S.Filip »

amatér píše: sob bře 11, 2023 12:49 pm Filip: S tou spolehlivostí hydrostatu to není tak zlé, nemluvím o čínských. Já měl první hydrostat v roce 2007 a dodnes je v pohodě. Jestli jej chceš na polní a lesní práce, tak určitě mechaniku.
Pokud se pozastavuješ nad těmi malými pojezdovými rychlostmi, je to dáno nějakým předpisem o vztahu mezi hmotností stroje, hmotností přívěsu, brzdách. Možná to tu někdo zná, nebo najde. Žádný z minitraktorů nepojede více, než nějakých 20 km/h. Do nakladače určitě reverzaci, ta se dnes už dává běžně.
Blíží se doba, kdy stroje nad 25 koní budou mít DPF. Dnes je to pro stroje nad 50 HP. Já mám Kioti CK 33 ještě bez DPF, ale byl úplně poslední, dnes se ten samý prodává jako CX 25, aby to tam nemuselo být.
No vtip je v tom že se jedná o stejný stroj ale podle papírových hodnot má mechanická převodovka menší rychlost a hydrostatická větší, proto právě nechápu proč to tak je, pokud by se jednalo o jiný stroj tak to je jasné....
..předpis, čuchám čuchám zase nějakou EU :evil:

hobr
Příspěvky: 3897
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Koupě nového malotraktoru, Šálek nebo jiné značky?

#22 Nový příspěvek od hobr »

Pročítám toto vlákno a mám z toho takový divný pocit. Autor je zkušený traktorista (si myslím) a chce traktor s převodovkou se synchrony. Já se ptám, proč? :-/ Kvůli "lepšímu" řazení? To jde přece i s "normální" převodovkou. A čelák na traktor - je to dobrá věc, ALE - vlastník musí být opatrný na to, co s tím dělá. Osobně bych to nechtěl (v práci jsme "trápili Z 7045 s čelákem a časem odcházelo vše). Na to jsou jiné stroje (nakladače).
Chtěl jsem před časem také koupit "lepší" traktor a nakonec doma "přistál" Japonec bez SPZ a jsem spokojený :ano: (starý stroj - bez elektroniky a podobných pitchovin)...
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

S.Filip
Příspěvky: 12
Registrován: ned bře 05, 2023 6:12 pm
Bydliště: Vimperk

Re: Koupě nového malotraktoru, Šálek nebo jiné značky?

#23 Nový příspěvek od S.Filip »

hobr píše: sob bře 11, 2023 8:01 pm Pročítám toto vlákno a mám z toho takový divný pocit. Autor je zkušený traktorista (si myslím) a chce traktor s převodovkou se synchrony. Já se ptám, proč? :-/ Kvůli "lepšímu" řazení? To jde přece i s "normální" převodovkou. A čelák na traktor - je to dobrá věc, ALE - vlastník musí být opatrný na to, co s tím dělá. Osobně bych to nechtěl (v práci jsme "trápili Z 7045 s čelákem a časem odcházelo vše). Na to jsou jiné stroje (nakladače).
Chtěl jsem před časem také koupit "lepší" traktor a nakonec doma "přistál" Japonec bez SPZ a jsem spokojený :ano: (starý stroj - bez elektroniky a podobných pitchovin)...
Za zkušeného bych se nepovažoval, nikdy jsem se tím neživil jen jsem si tu a tam k nějakému stroji "přičuchnu" , jako jasně že jde řadit i s nesynchronizovanou převodovkou ale když už kupuji nový stroj tak ať to za něco stojí (přeci jen to člověk nedělá každý týden :typek: ) ....Jasně čelák se nedá považovat za plnohodnotný nakladač o tom žádná ale pomocník to je dobrý.... Jen taková zkušenost co mi říkal soused co jezdil v lese s traktorem, tehdy dostal sedumdesátku UKT, popisoval to slovy že se na tom traktoru sralo kde co :smich: po několika letech dostali John Deera, z jeho pohledu ten stroj byl téměř nezničitelný oproti Zetoru, točili na tom dvě směny tudíž traktor jel téměř nepřetržitě a nic podstatného na něm neodcházelo, co si tak pamatuji tak říkal že něco zapomněli mazat (už si nepamatuji co to bylo), řekl jim to servisák ale až po roce a kupodivu ani to neodešlo :D .....takže není stroj jako stroj
Já jdu po stroji s papírama, tady moc polních cest nemáme takže všude po silnici, tak nechci nic riskovat. Jinak hromada těch jetých japonců vypadá dobře, škoda jen že nemají homologaci

hobr
Příspěvky: 3897
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Koupě nového malotraktoru, Šálek nebo jiné značky?

#24 Nový příspěvek od hobr »

Známý si teď koupil nový malotraktor tuším od Šálka. Nevím, co je to za typ - viděl jsem to "naživo" jen chvilku. Dal za něj půl melounu, má to na papírech. Osobně bych to nedal. Pokud by se měla tato investice vrátit, tak by musel dělat kšefty každý den (jako že nebude).
Jde o to, jestli si koupíš drahou hračku, nebo stroj který se Ti za x let "zaplatí" (v uvozovkách). Za mého Japonce jsem "dal" také dost peněz, ale v současnosti je dost vytížený (vozím dřevo z lesa). Ještě budu "špalíkovat" pro sebe, pak jarní práce, pořád bude co dělat... :prace:
Mám ještě Zetor 4712 (se SPZ), poslední dobou nevyužitý. Asi brzy půjde "do světa"... :ahoj:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3617
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Koupě nového malotraktoru, Šálek nebo jiné značky?

#25 Nový příspěvek od ladiki »

ještě alternativa....VST Fieldtrac.....což je vlastně Zetor Compax CL20-26.......

Dále.....New holland Boomer

Pavel
Příspěvky: 8283
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Koupě nového malotraktoru, Šálek nebo jiné značky?

#26 Nový příspěvek od Pavel »

nam ten kiot jezdi 32

S.Filip
Příspěvky: 12
Registrován: ned bře 05, 2023 6:12 pm
Bydliště: Vimperk

Re: Koupě nového malotraktoru, Šálek nebo jiné značky?

#27 Nový příspěvek od S.Filip »

ladiki píše: pon bře 13, 2023 1:38 pm ještě alternativa....VST Fieldtrac.....což je vlastně Zetor Compax CL20-26.......

Dále.....New holland Boomer
Na VST jsem taky koukal, parametrově nevypadá špatně ale trochu mě od toho odradila prodejní síť, prodejců je jako šafránu, Zetor Compax (a další malé modely co Zetor prodává) by měl být TYM nebo se pletu?
Malého New hollanda jsem snad v ČR nikde nenašel... tak to je taky pasé...

S.Filip
Příspěvky: 12
Registrován: ned bře 05, 2023 6:12 pm
Bydliště: Vimperk

Re: Koupě nového malotraktoru, Šálek nebo jiné značky?

#28 Nový příspěvek od S.Filip »

Pavel píše: pon bře 13, 2023 3:35 pm nam ten kiot jezdi 32
Nějaký takový jako máš ty, tu někdo má taky, v hydrostatu, jako lítá mu to jako formule :rally: 8)

hobr
Příspěvky: 3897
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Koupě nového malotraktoru, Šálek nebo jiné značky?

#29 Nový příspěvek od hobr »

[quote
Malého New hollanda jsem snad v ČR nikde nenašel... tak to je taky pasé...
[/quote]
Tady ho máš:
https://www.eagrotec.cz/produkty/trakto ... ory-boomer
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10030
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě nového malotraktoru, Šálek nebo jiné značky?

#30 Nový příspěvek od Ondras83 »

hobr píše: sob bře 11, 2023 8:01 pm Pročítám toto vlákno a mám z toho takový divný pocit. Autor je zkušený traktorista (si myslím) a chce traktor s převodovkou se synchrony. Já se ptám, proč? :-/ Kvůli "lepšímu" řazení? To jde přece i s "normální" převodovkou. A čelák na traktor - je to dobrá věc, ALE - vlastník musí být opatrný na to, co s tím dělá. Osobně bych to nechtěl (v práci jsme "trápili Z 7045 s čelákem a časem odcházelo vše). Na to jsou jiné stroje (nakladače).
Chtěl jsem před časem také koupit "lepší" traktor a nakonec doma "přistál" Japonec bez SPZ a jsem spokojený :ano: (starý stroj - bez elektroniky a podobných pitchovin)...
nejspíš píšu po platné době, ale čelák, byť malý, je neocenitelný pomocník na všechno, od ty doby, co ho mam, je prakticky porad na traktoru a sundany jsem ho mel minimalne... a asi se s tim jinak pracuje, kdyz je to tvoje, doma, kdyz se neco rozbije tak to platis a drbes se s tim sam, nez kdyz je to v praci... :) ja mam mrzacka, co zvedne 200-400kg a presto maka skoro porad a na stavbe a uprave domu je to neocenitelna vec! :)

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - ostatní“