Zkušenosti s podkopem na "Japonce"

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Zkušenosti s podkopem na "Japonce"

#16 Nový příspěvek od Killer Koly »

na praci okolo baraku a nejaky prilezitostny melouch bych si spis poridil tohle
https://guntergrossmann.cz/gg800/
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

hobr
Příspěvky: 3866
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Zkušenosti s podkopem na "Japonce"

#17 Nový příspěvek od hobr »

Kšefty dělat nebudu a cena je jednou tolká... To už by mi nezbylo na novou motorku! :typek:
Mufík - hlína bude "všehochuť". Budu navážet dvůr, auto (ani avia) se mi tam nedostane, takže vyklopí hlínu před barákem a do dvora se to bude převážet malotraktorem. Počítám, že se to bude dít až příští rok asi v létě...
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Zkušenosti s podkopem na "Japonce"

#18 Nový příspěvek od Killer Koly »

tak to se ti vyplati si ten bagr pujcit nez si ho koupit. to kopatko z inzeratu je jen posledni zoufaly pokus jak se vyhnout lopate.
k tem kseftum: nikdy nerikej nikdy. koupil jsem si na stavbu belorusa a taky jsem si rikal, ze zadne ksefty. nakonec jsem jich mel tolik, ze se mi bagr do roka zaplatil a ted si muzu vybirat a na motorku jsem si vydelal ;-)
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zkušenosti s podkopem na "Japonce"

#19 Nový příspěvek od ota »

To Hobr to by pak chtělo drapák na tu hlínu. Vždycky jsem myslel, že to půjde minibagrem nakládat ze země z haldy v pohodě. Když je halda velká tak to jde. Ale jak je pak už zbytek je to pakec. Pořát jsem to tou svahovkou honil po zemi. Pak jsem si zrychtoval drapák. Takovej jen malej. Nedokážu odhadnout, tak půl kolečka na jedno nabrání. A tím drapákem se to bere jedna radost. A jde to rychle. Teď jsem na ten drapák na sypké hmoty vyčepoval ty dvě půlky lžíce a vypálil si drapák na klest do lesa. Jen vyndám 3 čepy a přehodím spodek a můžu jet. Mám tu ještě ohnutý záda na naklápěcí svahovku a ještě 60 cm lžíci. Tu bych chtěl až budu dělat chodníčky po dvoře. Mám tu 10 palet kostek betonu 15x15x15 cm. A z nich to budu pak kutit. Tak tou lžící jen drážku a bude rovnou na 4 kostky.
Jinak každou chvíli tu někdo je abych minibagrem jel něco vyhrábnout. Nemám na to čas, tak odmítám. Jen u souseda tam mu hrábnu když on chce. Bo je to na bartr s ním a tam se to oplatí, tam netratím.

sustodp
Příspěvky: 363
Registrován: stř pro 10, 2014 7:55 pm
Bydliště: velky krtis

Re: Zkušenosti s podkopem na "Japonce"

#20 Nový příspěvek od sustodp »

neviem ci sa tu uz niekedy riesili minibagre tejto znacky. ale podla mna by to bola lepsia volba ako ten pavuk. a rozdiel v cene neni az taky velky. https://sluzby.bazos.sk/inzerat/1423543 ... cuzsko.php

hobr
Příspěvky: 3866
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Zkušenosti s podkopem na "Japonce"

#21 Nový příspěvek od hobr »

Našel jsem podkop s posuvem:
https://dum.bazos.cz/inzerat/158800365/ ... 155-cm.php
Dalo by se? V nejhorším případě bych to zapříhl za Majorka (Z 4712), pokud by to bylo moc těžké. Je to za víc peněz, a stejně Čína...
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

hobr
Příspěvky: 3866
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Zkušenosti s podkopem na "Japonce"

#22 Nový příspěvek od hobr »

Tak jsem ho koupil (ten z posledního odkazu). V týdnu dovezu a budu si hrát... :nakladacek:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Zkušenosti s podkopem na "Japonce"

#23 Nový příspěvek od palobobo »

tak daj vediet ako to bude fungovat. Ja som akurat vcera pouzil ten moj
Obrázek

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Zkušenosti s podkopem na "Japonce"

#24 Nový příspěvek od pietrobs »

ja som takisto niekedy uvazoval nad kupou podkopu za moju 20k kubotu ale nakoniec som kupil minibager 1200kg a to je uplne ina liga ako nejaky podkop.Nema to stabilitu,nema to nekonecnu otoc a nedostanes sa s tym vsade.Naopak pasovy minibager je spratny,ma dobru priechodnost a tiez to kopanie s nim je na inej urovni.Za mna teda jednoznacne pasovy minibager.Apropo kupoval som ho v CZ vo firme sebranice..spokojnost.Este podotknem ...zostal som verny japoncom a neriskoval som kupu aj noveho ale cinskeho bagru....bagrik je komatsu...max som s nim spokojny..

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Zkušenosti s podkopem na "Japonce"

#25 Nový příspěvek od oco13 »

Pietro a ešte nám priblíž rozdiel v cene podkop a minibager- lebo to je vec ktorú by riešilo asi dosť ludí, čo na peniaze musia robiť. :typek:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zkušenosti s podkopem na "Japonce"

#26 Nový příspěvek od ota »

Oci já dojel tenkrát stavebko a koupil jsem si za něj minibagr. Jinak bych ho taky neměl. A teď mi skončilo další a za něj koupim verky na kanalizaci, vodu a tim minibagrem to snad vykopu. 8) Zrovna dneska jsem lamentoval. Vyjel jsem asi pp 1,5 měsíci s ,,hodobóžovým autem" z garáže. Naleštěné ještě od podzima a vjel jsem před vrata a tam marast jako prase. Jak furt prší jsou tam louže. Hned jsem to zlemtal! Že počkej ty vjezde až se tady do tebe dám! :smich: To pak bude suchonko jak na sahaře tady! Žádný gumky zlemtaný od bláta! :vztek:

hobr
Příspěvky: 3866
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Zkušenosti s podkopem na "Japonce"

#27 Nový příspěvek od hobr »

Parkuji auto venku před barákem a jak prší delší dobu, tak je krásně umyté a navíc "ekologicky"! :evil: Bláto na gumách neřeším - odpadne samo a když prší, tak se umyje jízdou. Opět "ekologie"! :typek:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - ostatní“