výběr traktoru RS vs Kubota apod

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
JaraX
Příspěvky: 16
Registrován: pát úno 18, 2022 6:25 pm
Bydliště: Štěpánov

výběr traktoru RS vs Kubota apod

#1 Nový příspěvek od JaraX »

Ahoj,
chtěl bych poradit s výběrem svého prvního traktoru
1) primárně jako pomocník k autodílně, tzn zatlačit tím nepojízdné auto do dílny, shrnout sníh na parkovišti, odtáhnout bouraný vrak někam bokem
2) a v domácnosti ve vedlejším době kde budu obdělávat velkou zahradu, políčko 5x 20m, možná sekat trávu na seno, doma občas třeba vytrhnout menší strom
3) ted budu stavět dílnu a budu muset vykopat celou podlahu a vyvozit to něčím ven, pujčit si minibagr a traktůrkem se sklopnou korbou vozit ven.
4) 1x ročně bych tím třeba vyjel 5km do lesa na fůru dřeva.


docela mě uchvátil kolega, který má RS09 a se sklopnou korbou, je to vlastně traktor a damper v jednom. a na převoz něčeho po pozemku se člověk nemotá s vlečkou. Přívětivá je i cena okolo 20-60tkč a velká variabilita.
víc jak 100tkč bych za to dával nechtěl, líbí sem i i nějaké ty kuboty, co jsem se díval tak pěkny stroj tak 80 tisíc, jenže k tomu bych potřeboval ještě vlečku, samotný to nic neudělá.
zatím jsem nejvíc rozhodly pro to RS09,
ale nevím jestli mam chtít dvouvalec, kterych je všude mraky a nebo rovnou čtyřválec, který jede rychleji, ma vyšší vykon, ale zase by měl byt dle německé wiki o 300kg těžší, čemuž ale nevěřím. podle mě tam bude rozdíl max 100kg.

nějakého zetora apod bych asi nechtěl, to už je moc velké, a zbytečně mi to zničí zahradu.
díky za rady.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: výběr traktoru RS vs Kubota apod

#2 Nový příspěvek od Leo »

Co si tak najít na foru vlákna o RS09, přečíst si je, a pak se v nich ptát. Bude to lepší, než aby jsi čekal, že ti tu bude někdo psát elaborát na tuto techniku. Je taky dobrý vědět, k čemu tento traktor byl dělaný, co umí, co už nezvládne.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

JaraX
Příspěvky: 16
Registrován: pát úno 18, 2022 6:25 pm
Bydliště: Štěpánov

Re: výběr traktoru RS vs Kubota apod

#3 Nový příspěvek od JaraX »

ja už to chvilku studuju, co RS zvládne tak nějak vím, orat se tím dá, rotavátor z kuboty tam jde dát taky, sníh se s tím dá taky zhrnout atd. Není to dobry na ježdění daleko protože je to pomaly a není to dobry na velkou zátěž jako tahání velkého pluhu, 9t vlečky apod.
spíš mě zajímá jeslti na moji aplikaci je lepší něco jiného v danné cenové relaci apod.
jeden kamarád mi tvrdil že RS jedine 4 válec, po internetu vidím že většina lidí má dvouvál a jsou spokojení. tak nevím.

oshurty
Příspěvky: 1352
Registrován: čtv led 15, 2015 10:05 am
Bydliště: Praha 6

Re: výběr traktoru RS vs Kubota apod

#4 Nový příspěvek od oshurty »

Jsou i RS, do kterých si lidi "naroubovali" dvouválce Zetory

JaraX
Příspěvky: 16
Registrován: pát úno 18, 2022 6:25 pm
Bydliště: Štěpánov

Re: výběr traktoru RS vs Kubota apod

#5 Nový příspěvek od JaraX »

ano nebo různé benzínové čtyřválce, otázka je proč?

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: výběr traktoru RS vs Kubota apod

#6 Nový příspěvek od Leo »

Protože origo motor odešel a náhrada za něj nebyla. Takže se improvizovalo s osazením jiných motorů.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15755
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: výběr traktoru RS vs Kubota apod

#7 Nový příspěvek od oco13 »

RS s dvojvalcom má 18 HP - pozri si velkosť a váhu japoncov s 18Hp motorom. A za druhé mám taký dojem že cena RSáka a japonca je dosť ďaleko od seba. Teda aspoň tu u nás na Slovensku idú RS okolo tisícky a japonci začínajú na 4roch.
Z môjho pohladu je u RS velká nevýhoda jeho dlžka - do zahrady absolutne nevhodné. :typek:

JaraX
Příspěvky: 16
Registrován: pát úno 18, 2022 6:25 pm
Bydliště: Štěpánov

Re: výběr traktoru RS vs Kubota apod

#8 Nový příspěvek od JaraX »

otázka kolik je potřeba, jestli ten vykon potřebuji, i když výkonu není nikdy dost :)
to RSo se sklopnou korbou taky není zrovna levny, korbu bych si spíchl sám, otázka kolik stojí vhodná pístnice, atd. sice by to nebylo trojstranné vyklápění, ale stačilo by to.
RS se seriovou trojstranně vyklápěnou korbou jsem zatím nenašel.
otázka kolik by stál nějaky hydraulicky vozík / vlečka za kubotu.
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1464478 ... nebeck.php
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1476583 ... -rs-09.php
https://dum.bazos.cz/inzerat/147341443/ ... sovany.php
https://dum.bazos.cz/inzerat/148317481/ ... unkcni.php
https://dum.bazos.cz/inzerat/146708359/ ... kcni-2.php

předpokladam že ty kuboty jsou samojízdné pracovní stroje na cestu mužou s pojištěním?
kdežto RS je traktor T.

na kubotě se mi libi kompaktnost,
na RSu zase univerzálnost a taková "rarita" když se pěkně zrepasuje, je to krásný kus techniky.

JaraX
Příspěvky: 16
Registrován: pát úno 18, 2022 6:25 pm
Bydliště: Štěpánov

Re: výběr traktoru RS vs Kubota apod

#9 Nový příspěvek od JaraX »

co se týče výkonu, Zetor 30 je silnej až až - na moje potřeby a má 30 HP, v lehčím RSu by třeba ten dvouvál stačil, ale pokud má někdo zkušenost že je 4vál fakt o dost lepší, tak budu hledat jen ten.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15755
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: výběr traktoru RS vs Kubota apod

#10 Nový příspěvek od oco13 »

1 - bez motora nedá sa vyskúšať
2 - neoriginalne zadné kolesá - príliš široké nevhodné na orbu, neoriginal výfuk na zlom mieste, nemá ramená TBZ
3- cena bez dph
4 -výkon 11koní
5- chýba 4x4, výkon len 15Hp
toto prvé by ma odradilo čo i len volať na tie inzeráty. :-/
RS je rovnako široký ako Z 30 teda je tu otázka obratnosti - do zahrady stačí aj Kubota č.3 a do lesa treba niečo viac

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1293
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: výběr traktoru RS vs Kubota apod

#11 Nový příspěvek od Hranostaj »

Koukas na celkem drahý rs áky.
Minulej dejden sem jednoho vezl kamaradovi.
Praskla mu klika na dvouvalci a po 4rech měsicich nesehnal nahradu.
Proto koupil jeste jeden celí rs, dal za nej 22t traktor je plne funkčí.
Tet má dost času na schánení kliky.
Jinak k otázce co smí a nesmí na silnici s čím je tady rozsáhlé vlákno.

JaraX
Příspěvky: 16
Registrován: pát úno 18, 2022 6:25 pm
Bydliště: Štěpánov

Re: výběr traktoru RS vs Kubota apod

#12 Nový příspěvek od JaraX »

díky všem za příspěvky.
no kolega v pátek jednoho originálního dvouválce bez uprav v origo barvě prodal za 30, jsem moc váhal asi :) ale nic to nemělo, jen ten hydraulicky nosič nářadí.
ale spíš první potřebuju vědět jeslti fakt hledět jen po 4 válcích nebo je to skoro jedno.

u toho RSa fakt vidím největší devizu v možnosti mít tu sklopnou korbu,

JaraX
Příspěvky: 16
Registrován: pát úno 18, 2022 6:25 pm
Bydliště: Štěpánov

Re: výběr traktoru RS vs Kubota apod

#13 Nový příspěvek od JaraX »

co říkáte na todle?
https://stroje.bazos.sk/inzerat/133249299/rs-09.php

výhody
- sklopná korba, asi jen jednostranně,
- 4 válec

nevýhody
- bastlená sedačka
- neoriginál barva - buh vi co je vše ještě jinak
- je to skoro na ukrajině


k té sklopné korbě, ja to složité vyrobit? ted nemyslím korbu, tu bych si svařil, ale sehnat správnou pistnici, hadice aby to fungovalo jak ma.

JaraX
Příspěvky: 16
Registrován: pát úno 18, 2022 6:25 pm
Bydliště: Štěpánov

Re: výběr traktoru RS vs Kubota apod

#14 Nový příspěvek od JaraX »

tak to slovenský RSo mi uteklo.
tak jsem se byl dívat ještě na todle

https://stroje.bazos.cz/inzerat/148822757/rs-09.php
ale uplně to nedopadlo
Tak dneska jsem si chtěl pořidit své první RS, už to pár dní sleduju a kamarád mi říkal že mam brát jedině V4, tak volám na todle. Ráno hlasovka, zkouším později, dovolam se. je to v super stavu, žádný problém, startuje na drc, hydraulika funguje jak ma, převodovka perfektní, žádné kvalty nevyhazuje. Prý má ale kupce, který by dal 28 000 hned a zbytek za 14 dní. Když dáte peníze hned, je to vaše. Tak se ještě vyptávám na další detaily, vše dobrý. Mazací tlak? no maže to 1 bar a jak se to ohřeje tak to spadne na 0, ale maže dobře. Sakra to je divny, ale tak třeba blbost. Po obědě volám že teda odpoledne dojedem. Budete to chtít projet? jj zkusíme to. v 17:30 jsme na místě, pán se udiveně dívá že jedem s platem. Vy to chcete rovnou odvíst? Tak následuje šachovací akce, Zetor 25 pryč, nakladač pryč, nějaky další bordely pryč, až se dostanem k RSu. Ale nemá baterku. Pán tedy šel pro baterku, ja si mezitim všímám že to je zkrácený, sakra, toho jsem si z fotky nevšiml (ale je to evidentní), možná i nějaky sníženy přes portály, ty jsou asi naopak. Pán donese baterku a ani ťuk, Asi špatná baterka, ale hodila mu jiskru klíček, to se mi nějak nezdá. Tak jde hledat druhou, nenachází, tak vymontujeme z toho zetora. Ovšem ani tak nic. Rozděláme pojistkovou skřínku, kontrola pojistek a taky nic. Pak nacházíme nějake upadene draty kousek od baterky, pak další a další. Jejich zapojením se rozsviti světla ale nestartuje. Zkusíme start kombinačkama na starteru toči. Ale nechytá. Opakujeme několikrát a nic. Áha, tak ono to nežhaví. rozeberem kryt motoru a startkabelama žhavíme přimo na žhavičích. Startujeme a nic. opakujeme a nic. Jenže ted už to ani netočí, tak nabíječka a čekáme a čekáme, zkouška a nic. Takto opakujem několikrat, když už řeknu že todle je poslední pokus, tak to chytne. Kolega na to skočí ale hydraulika nějak zlobí, nevadí. Asi 5 min si hraje s řazením než zjistí že nejde velká půlka a řadit jdou jen malé kvalty. Sakra, snad je to jen v kulise, ale těžko říct. Z motoru se ozývají celkem hlasité rány, to se nam nikomu nezdá, pravý vyfuk ani nemá "tlak" a proti levému z nej jde mnohem méně vzduchu. Ten motor je asi nějaky před smrtí. Takže sedáme do auta a jedeme domů. Snad to bude příště lepší.

JaraX
Příspěvky: 16
Registrován: pát úno 18, 2022 6:25 pm
Bydliště: Štěpánov

Re: výběr traktoru RS vs Kubota apod

#15 Nový příspěvek od JaraX »

ted hledám ještě alternativy,
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1487218 ... boomer.php
líbí se mi todle, ale to musí byt podvod ne?

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - ostatní“