výběr traktoru RS vs Kubota apod

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: výběr traktoru RS vs Kubota apod

#16 Nový příspěvek od jojof »

Určite ojeb,uz ten popis je ako preložený cez Google.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: výběr traktoru RS vs Kubota apod

#17 Nový příspěvek od oco13 »

JaraX píše: pát úno 25, 2022 6:56 am ted hledám ještě alternativy,
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1487218 ... boomer.php
líbí se mi todle, ale to musí byt podvod ne?
Čokolvek s nakladačom pod 150 alebo skor 180T je podvod.

JaraX
Příspěvky: 16
Registrován: pát úno 18, 2022 6:25 pm
Bydliště: Štěpánov

Re: výběr traktoru RS vs Kubota apod

#18 Nový příspěvek od JaraX »

u toho boomeru jsem si všiml že to je foceny v USA :D :D tak jsem mu psal jestli je traktor skladem v Kladně :D
https://dum.bazos.cz/inzerat/148886907/ ... atorem.php
další?


todle by mohlo byt real.
https://dum.bazos.cz/inzerat/148912454/ ... adacem.php

jinak RS z nakladačem z nemecka jdou rozumně :)
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 8-276-2253

a nebo s origo 3stranně vyklápěcí korbou
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 5-276-3558

JaraX
Příspěvky: 16
Registrován: pát úno 18, 2022 6:25 pm
Bydliště: Štěpánov

Re: výběr traktoru RS vs Kubota apod

#19 Nový příspěvek od JaraX »

RS
Nafta V2/V4 – 13/18kW
Hydraulika přední/střední/zadní
Lepší na vození dřeva
Lepší na vození děti
Může na cestu
Může mít korbu
Cena kolem 30-70k
Rychlost max 18, cestovní 12
Zabere víc místa, horší manipulace
Lepší na trhání stromů


Kubota/yanmar/iseki
Nafta R2, R3 10-13kW
Hydraulika zadní
Nemůže mít korbu
Může pouze na cestu třetí třídy
Cena kolem 70-100k
Rychlost max 13, cestovní 10
Lepší manipulace

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: výběr traktoru RS vs Kubota apod

#20 Nový příspěvek od dvk »

Doporučil bych ti se na tom RS svézt. Viděls mistra Beana, jak řídí svoje mini z křesla na střeše ? :smich:

Další věc je terén. Najedeš na kamínek a máš pocit, že tě to vysadí. Ono ani ty malotraktorky do 20k s šířkou metr nejsou na nějaké náklony, ale objektivně na nich sedíš o metr a půl blíž k zemi. Jestli máš kolem sebe rovinu, tak pak je RS vpohodě, v opačném případě bych o tom vůbec neuvažoval.

Celkově srovnáváš dost nesrovnatelné stroje. Já mám japončíka Mitsubishi 18k a soused má RS čtyřválec, půjčujem si to, takže vím, o čem mluvím. Každý ten stroj je konstruovaný na něco úplně jiného a totálně jinak.

JaraX
Příspěvky: 16
Registrován: pát úno 18, 2022 6:25 pm
Bydliště: Štěpánov

Re: výběr traktoru RS vs Kubota apod

#21 Nový příspěvek od JaraX »

diky za info,
máme tu naprostou rovinu.
a na co berete RS09 a na co japonce? díky

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: výběr traktoru RS vs Kubota apod

#22 Nový příspěvek od duchodce »

No, ono to s tím převracením není tak hrozné. Sedíš vysoko a tak tě pud sebezáchovy na nějaké kotáry nepustí. Já jsem to zkoušel .RS snese neuvěřitelný náklon nežli se začne převracet. Problém je že kvůli celkové výšce s kabinou má problém se stromy . Tak to lidi sundají a potom jsi opravdu na ráně když to lehne. Pokud ji tam máš oprav nebo namontuj si boční sítovinu. V kolchoze se s tím chlap převrátil a rukama se snažil udržet a opřel se o zem dřív nežli se to zastavilo a rám mu pocuchal prsty.Jinak RS je dlouhý a na otočení na pětníku není .Takže když na něj namontuješ třeba radlici na sníh nebo lehké poodhrnutí ,tak potřebuječ víc místa.Zase je to vzducháč vody netřeba, někdy hůř chytá a hlavně si pohlídej motor obtížně se opravuje kvůli špatné dostupnosti ND. Ale to je jak zjišťuji problém i u Vietnamců a Číňanů pokud to není nové a ofiko dovoz.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

JaraX
Příspěvky: 16
Registrován: pát úno 18, 2022 6:25 pm
Bydliště: Štěpánov

Re: výběr traktoru RS vs Kubota apod

#23 Nový příspěvek od JaraX »

duchodce díky,
u nás pry vozili ve družstve skruže na korbě RS, hodně to přeložili a jak to jelo přes díry tak se to RS zlomilo v půlce dovnitř a borec tam zustal zakliněnej.
https://www.youtube.com/watch?v=IB0CkF6zve4
to otáčení mi přijde dobrý, kolega co ho má říkal že ten rejd je neuvěřitelny, samozřejmě to má ale 4 metry, tak to něco mista potřebuje.
motoru u RS se nebojím, chtěl bych 4 válec, ten má žhaviče, lip startuje, motoru je na bazoši několik, bojím se spíš převodovky, to je RS megasložitá věc, kolega měl KO 4kový kolo, tak 2 měsíce v kuse opravovali převodovku, každý den po prací.
měl jsem vybrané jedno RS s nakladačem v německu, ale byla tam KO spojka, dle kolegu pry cca 2 dny práce.
otázka kolik času zabere spojka na nějake japonci, jeslti je to za 10 hod, nebo za dvě hodiny.
díly na RS jsou, ale co je třeba nesehnatelny je mailer pod korbu a origo pistnice na korbu, to shání několik lidí.

zatím rád levný RS - třeba kolem 30ti funkční bez příslušenství
nebo třeba kolem 50ti s korbou nebo nakladačem
a nebo levný japonec kolem 50-60 když bude nějaky dobrý, a nebo třeba 100-120 tisíc, ale to už musí byt fakt super stroj.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: výběr traktoru RS vs Kubota apod

#24 Nový příspěvek od oco13 »

Len k tým cenám - ja som dal za japonca 125t Kč, behom pol roka je ten istý na 175t Kč (z 5t ojro skočili na 7t ojro) :-/

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: výběr traktoru RS vs Kubota apod

#25 Nový příspěvek od duchodce »

U 4 válce prý praskaly kliky . Ale jen prý pokud některý válec byl připečený a netáhl a nebo pokud bylo rozhozené dávkování nafty. Co se týče výkonu ůplně mě stačí dvouválec ,stejně s tím stromy tahat nebudeš na to je to lehké ,je to celé z hliníku. Co se týče té spojky ,tak to je práce pro poprvé tak na den . Po druhé to již děláš "za jízdy". Chce to ale zhruba odhadnout co s tím je. Lamela - pokud není plech popraskaný tak ti ji někde obloží ,packy - ty praskaly ,vypínací ložisko ,jsou dva druhy -třecí grafit a norm axiální. Ta korba na traverse je dobrá ale potom se to hůř řídí a blbě nakládá je to vysoko. Lepší je korba dozadu do hydrauliky ,sice menší ale pokud ji uděláš šikovně dá se dost přizvednout a vyklopit na vyšší hromadu a při tom to nakládáš s korbou na zemi. Opravdu si s tím někde zajezdi a pak se rozhodni ,je to takový specifický stroj ale univerzální s tím předním vývoďákem.
Já korbu nemám ale myslím že ta pístnice se dá určitě nahradit jinou z naší výroby,nic spešl na ní není a ůchyty, to je zámečnická práce.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

JaraX
Příspěvky: 16
Registrován: pát úno 18, 2022 6:25 pm
Bydliště: Štěpánov

Re: výběr traktoru RS vs Kubota apod

#26 Nový příspěvek od JaraX »

no pokud by to bylo jednostranné vyklápění, tak to určitě pujde nahradit, ale to trojstranné to už je oříšek. ale to je asi zbytečný. Ja bych s tou korbou jezdil stejně jen třeba 50m po pozemku když bych vezl něco těžsiho, a nebo cca 500m něco lehčího, např hlínu.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - ostatní“