Solis nebo Kubota

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Zetor15
Příspěvky: 866
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Solis nebo Kubota

#16 Nový příspěvek od Zetor15 »

Taky jsem na to koukal a slo by to u CK40 trochu poresit,ale pouzivam to z 70 procent v celaku a tak to necham original. Spis mi jde o to si na to vzdy zviknout kdyz presednu z jineho traktoru kde neni problem prejet skarpu sikno a tady musi clovek pred nerovnosti vic myslet aby nemusel hned zapinat uzaverku ale zase pri tezsim bremenu na celaku bez zadniho zavazi me to zachranilo pred prevracenim kdy se zadni kolo zvedlo o necelych pul metru a pak se naklaneni zastavilo diky dorazu predni napravy.

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Solis nebo Kubota

#17 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

Tak já už v Meziříčí byl :-) a pojezdil jsem si. Jsou to fakt pěkný a zdá se že i festovní stroje. V pátek jedu mrknou a projet Solise. Sám jsem zvědav, jestli to bude takový rozdíl. Jinak jednání v PaL ve Velkém Meziříčí se nedá nic vytknout, opravdu profesionální přístup a ochota 8) budu asi muset popřemýšlet a pořešit cenovou politiku … poměr cena-výkon pro moje potřeby. Ale tak nějak vím, kam, resp. k čemu mě to táhne :-)

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Solis nebo Kubota

#18 Nový příspěvek od DYK »

Nevím, co to má společnýho s cenovou politikou, ale dobře jsi napsal - zvaž, ale objektivně, poměry cena - výkon.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Frenki190
Příspěvky: 4
Registrován: čtv lis 19, 2020 9:26 am
Bydliště: Bruntál

Re: Solis nebo Kubota

#19 Nový příspěvek od Frenki190 »

HonzaKo77: ...tak jak na tebe zapůsobil Solis? :)

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Solis nebo Kubota

#20 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

Tak na solise jsem mrknout byl a dá se říct, že očekávání se asi splnilo. Chtěl jsem hlavně posoudit rozdíl mezi reverzem 9+9 a hydrostatem, přeci jen budu asi nejvíc času trávit mulčováním, tak mi to dává čím dál větší smysl. Orbu máme tak na 1-2 hodiny (jednopluh) a zbytek mimo mulčování je tahání nějakýho dřeva z lesa (většinou po rovuně) a motání kolem baráku s převozem na řezání, což by asi taky neměl u hydrostatu být problém. Nakladač ani podkop neplánuji.

Úskalí těch nových strojů je, že vše jde hodně ztuha, doma na tom starém kousku řadím jak v autě, vše jde lehce, lehce zapadá kam má. To je asi pochopitelé. Co mi trošku dělá vrásky je to pracoviště, kdy je u té verze 9+9 po stranách uloženo řazení ve formě dlouhých pák, což při nastupování/vystupování není úplně ono, ale asi se na to dá zvyknout. Dál je znát větší poloměr otáčení, doma se otočím na pětníku, tady to je o poznání větší poloměr. Jinak servis a náhradní díly asi ok.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Solis nebo Kubota

#21 Nový příspěvek od DYK »

Připletu se sem se vým názorem - na polní a lesní práce bych v této kategorii ještě hydrostatický pojezd vynechal. Pro obce na komunál asi super. Stejně - kolik může stát olejový servis u těch hydrostatů? Desítku?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 902
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Solis nebo Kubota

#22 Nový příspěvek od amatér »

Olejový servis u hydrostatu není taková rána.
U Kioti, který nepatří k nejlevnějším to bylo pro CK 30 celkem 27 l oleje po 80,- Kč za litr a dva filtry, jeden pro hydrauliku a druhý pro pojezd, každý cca 600,- Kč interval výměny 400 Mth. Olej by mohl být levnější, i za filtry náhražky, ale požadoval jsem záruky, tak jsem kupoval vše od prodejce traktoru,

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Solis nebo Kubota

#23 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

Amater: a ty ten hydrostat využíváš převážně na co? Resp. Jaký typ práce převažuje?
DYK: těch polních prací tolik nebude, jak jsem psal oráni 1-2 hodiny 2x ročně, možná nějaké kultivátorování, v tom lese jde o menší přívěs na cca kolem 1 t.

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 902
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Solis nebo Kubota

#24 Nový příspěvek od amatér »

Honza: Mám nyní dva Kioti , DK 6010C je s mechanikou a malý CK 3310 HST s hydrostatem.
Dříve jsem měl jenom hydrostaty (CK30 s kabinou a CK22 holý). Mechanika je dobrá do těžkého vleku a na tahání v lese, i když obojí zvládne hydrostat také. Já dříve za hydrostatem tahal vlek do plné hmotnosti, ale při delší jízdě je to opruz, protože hydrostat nedovolí přeřadit jednotlivé redukce za jízdy. Takže s plným vlekem pod kopcem zastavit, překvaltovat na nižší, vyjet kopec a znovu zastavit a překvaltovat. S lehkým vlekem, nebo prázdný s navěšeným nářadím samozřejmě jede kopec nekopec v pohodě.
Já mám v současnosti hydrostat do sekačky, mulčovače, obraceče sena. Dříve jsem měl hydrostat CK 30 s nakladačem a nářadím na sníh, frézouu a radlicí. Dnes sněhový vercajk a nakladač vozím na větším DK 60 s mechanikou a to už není nic moc, s nostalgií vzpomínám na hydrostat hlavně u nakladače. Jenomže potřebuji občas zapřáhnout sklopku 3,5 t, pelášit po silnici a na to je ten DK 6010 s mechanikou dobrý. Nejzajímavější zásek mám s vlekem naloženým malým pásákem, se kterým jsem jel do Seče 46 km na traktoriádu a večer zpátky.
Při rozhodování zda hydro, nebo mechaniku musíš zvážit, co bude převažovat. Hydro vlek utáhne, jenom neudělá hrdinský čin, jak je občas vidět na videích, když z lesa rve po zadních kládu, nebo vlek. Hydrostat nepřetížíš, ná nastavené maximum a více nedá. Má to výhodu v tom, že nepoužíváš levou nohu na spojce a nezadusí motor a nic nepraskne. Mechanika dnes už samozřejmě s reverzem sice do nakladače nebo mulčovače taky půjde, ale třeba v tom mulčovači nemáš možnost měnit rychlost plynule za jízdy pod zátěží a nevyužijež celý výkon stroje. Kdyby Tě to zajímalo, tak se zastav, mohu Ti oba strojky půjčit a na rozdíl od prodejců nebudu vše jenom vychvalovat.

Zetor15
Příspěvky: 866
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Solis nebo Kubota

#25 Nový příspěvek od Zetor15 »

Dovoluji si doplnit ze pokud neni nastavena zavislost otacek motoru na pedal hydrostatu tak neni problem traktor udusit i hydrostatem a to hlavne v rezimu 4x4 a celnim nakladacem napriklad do hromady hnoje. Mluvim z vlastni zkusenosti zazil jsem to uz nekolikrat. Nejdulezitejsi je si uvedomit ze jak traktor zacina ztracet tah tak se musi zacit ubirat na pedalu misto pridavat jak je clovek zvilky z bezneho traktoru kde se zvysuji otacky motoru tak zde je to presne opacne.

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 902
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Solis nebo Kubota

#26 Nový příspěvek od amatér »

Zetor 15:
To máš pravdu, já tu závislost u všech měl, je to jenom záležitost lanka s bowdenem od táhla hydrostatu k čerpadlu. U CK 22 a CK 33 otázka jednoho odpoledne, domácí samovýroba. Výrobce to dnes už u nových hydrostatů dodává v základu. S nakladačem ale stejně jezdím na ruční plyn nastavený na min. 2000 ot a potom se to nestane.S tím, že lidi přišlápnou pedál hydrostatu při zatížení, namísto aby ubrali, mám taky zkušenost. Je to dáno tím, že si neuvědomují, že pedálem hydrostatu dávají větší šponu, takže opačný efekt. Na to je potřeba si zvyknout.

Zetor15
Příspěvky: 866
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Solis nebo Kubota

#27 Nový příspěvek od Zetor15 »

To je bolest toho ze jezdim se 4 stroji s nakladacem kde je to presne opacne nez u hydrostatu jinak na traktoru Tu zavislost samozrejme mam,ale je vypinatelna a ne vzdy si to vcas uvedomim a zapnu ji.

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Solis nebo Kubota

#28 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

amater: tak pokud by ta možnost byla, rád se zajedu podívat. On pán z PaL o tom taky mluvil a na rovinu řekl výhody i nevýhody mechaniky i hydrostatu. ALe vzhledem k mému využití by se nebál ani jednoho. kontkat na sebe máme v SZ, tak se zkusím ozvat. Odkud že jsi? Díkyh

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Solis nebo Kubota

#29 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

Tak v rozhodování jsem se posunul dále a vypadá to na objednávku, resp. rezervaci Kioti :-)

Frenki190
Příspěvky: 4
Registrován: čtv lis 19, 2020 9:26 am
Bydliště: Bruntál

Re: Solis nebo Kubota

#30 Nový příspěvek od Frenki190 »

HonzaKo77 píše: úte lis 23, 2021 11:40 am Tak v rozhodování jsem se posunul dále a vypadá to na objednávku, resp. rezervaci Kioti :-)
Můžu se zeptat jaký model to nakonec vyhrál a jaká bude přibližně cena, pokud to není tajné? :) 8)

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - ostatní“