Solis nebo Kubota

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Filip007
Příspěvky: 4
Registrován: pát bře 19, 2021 8:15 pm
Bydliště: Náchod

Solis nebo Kubota

#1 Nový příspěvek od Filip007 »

Zdravím , mám prosbu :)
Můžete mně poradit .Chci si koupit malotraktor buď Solis 26 - nejlépe nový model 9+9,který bude uveden na trh každou chvílí nebo Kubotu B1241.
U Solise mě láká,že má reverz a je o něco větší než Kubota, ale mám obavy z toho , aby nebyl problém třeba s opravou ...náhradními díly. Objel jsem několik prodejců, ale každý doporučuje to své.
Potřebuji traktor na SPZ.
Díky za rady Filip

lukasn
Příspěvky: 190
Registrován: ned čer 04, 2017 12:45 pm
Bydliště: chrudim

Re: Solis nebo Kubota

#2 Nový příspěvek od lukasn »

kamos ma solise 26 a já iseki TU 205 ale moje nařadí s kardanem tam nejde ty jeho ramena jsou nějaká kratší. a jsou tak divně vynutý nejsou rovný jako klasický. jinou zkušenost nemám třeba ti to k něčemu bude.

Filip007
Příspěvky: 4
Registrován: pát bře 19, 2021 8:15 pm
Bydliště: Náchod

Re: Solis nebo Kubota

#3 Nový příspěvek od Filip007 »

Mně říkali, že za půjde všechno nabízené příslušenství. Nejvíce mají polskou značku Bomet. Chci mulčovač,rotavátor,pluh.... To by bylo špatný ,když by to na to nešlo dát a nefungovalo to :'(

lukasn
Příspěvky: 190
Registrován: ned čer 04, 2017 12:45 pm
Bydliště: chrudim

Re: Solis nebo Kubota

#4 Nový příspěvek od lukasn »

ono to tam jde jen musíš mít jinou délku kardanu. nejde si třeba půjčit od kámoše. jinak to 3 bodu to jde v pohodě.

Zetor15
Příspěvky: 866
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Solis nebo Kubota

#5 Nový příspěvek od Zetor15 »

Co se dostupnosti dilu tyce tak bych se nebal ani jednoho pred vanoci jsem byl v arealu SOLIS a i v jejich centralnim skladu pro CR a tam maj na SOLIS 26 snad nekolik traktoru v dilech a pokud to nemaji skladem v cr tak do 48h pry dodaji z centraly v evrope. To same bude u KUBOTY tam jsem sklad nevidel,ale ujistili me ze dodani dilu do 48h. Bezne dily (filtry,opotrebitelne dily, tesneni,casto prodavane dily) skladem okamzite k vyzvednuti. Doporucu si stroj prohlednout a vyzkousek a rozhodnout se podle toho co vic sedne.

lukasn
Příspěvky: 190
Registrován: ned čer 04, 2017 12:45 pm
Bydliště: chrudim

Re: Solis nebo Kubota

#6 Nový příspěvek od lukasn »

jo ergonomie je u každého stroje jiná. mohu porovnat solis 26, iseki tu205 a ted kamošovu kubotu gl 220 a ta kubota se mi libila ergonomii nejvice ale každý má jiné požadavky. seděl jsem i na stroji avengers 20 a 26 ale to mě ergonomicky moc nenadchlo.

Filip007
Příspěvky: 4
Registrován: pát bře 19, 2021 8:15 pm
Bydliště: Náchod

Re: Solis nebo Kubota

#7 Nový příspěvek od Filip007 »

No já měřím skoro 190cm a více mně sednul Solis - hlavně mně připadá robusnější jeho celková váha je 1050kg a u Kuboty 732kg. Radili ať naleju do Kuboty do kol solanku kvůli zátěži. Zase na druhou stranu to zázemí Kuboty je velké plus a má dobrý rejd kol.
Fakt nevím co vybrat :(

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Solis nebo Kubota

#8 Nový příspěvek od ladiki »

Filip007: také teď řeším nákup stroje.....a mám informace následující....jak kupuji prodávám....Solis26 měl za minulé roky rekord v prodeji ...bohužel údajně díly berou z nových strojů, protože nestíhá logistika s dodávkou dílů...Ad převodovka 9+9. Ačkoliv se mě samotnému zdála také super, faktem je, že u tohoto typu strojů tu synchronizaci řazení moc něřešíš. Většinou dáš kvalt, na ten se rozjedeš i s plnou vlečkou a po rozjetí vklidu přeřadíš na vyšší rychlost....naopak to může být nová neodzkoušená převodovka...
Raději než Kubotu B1241 porovnávej s Kubotou EK1, která se brzy objeví na CZ trhu...je to sice převlečený Farmtrac26, ale zázemí silné značky předpokládá jistou kvalitu minimálně služeb ;-)
https://kdg.kubota-eu.com/groundcare/series/ek1/

Filip007
Příspěvky: 4
Registrován: pát bře 19, 2021 8:15 pm
Bydliště: Náchod

Re: Solis nebo Kubota

#9 Nový příspěvek od Filip007 »

Ta Kubota EK1 nevypadá špatně, ale kdoví kdy se objeví u nás v ČR,akorát asi nemá reverz. To ty starý modely ho skoro vždy mají.
Byl jsem se teď koukat i na TYM malotraktor. Je až divný, že ,když si projdeš takhle pár prodejců mají všichni podobnou řeč...díly nejsou potřeba-nic se nerozbíjí a když ano jsou tu do 48hodin.
Vypadá to , že ještě nějaký čas budu asi trávit u terra vari :nene:

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Solis nebo Kubota

#10 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

Ahoj, tak jak jsi pokročil? Taky teď zvažuju pořízení nového stroje. Sjistil jsi cenu toho traktoru Tym 25? Má snad motor z Yanmaru. Já zvažuju tu Kubotu ke-261, Solise 26 nebo Kioti cx2510. Kioti zatím vede :-)

Frenki190
Příspěvky: 4
Registrován: čtv lis 19, 2020 9:26 am
Bydliště: Bruntál

Re: Solis nebo Kubota

#11 Nový příspěvek od Frenki190 »

HonzaKo77 píše: sob říj 30, 2021 5:03 pm Ahoj, tak jak jsi pokročil? Taky teď zvažuju pořízení nového stroje. Sjistil jsi cenu toho traktoru Tym 25? Má snad motor z Yanmaru. Já zvažuju tu Kubotu ke-261, Solise 26 nebo Kioti cx2510. Kioti zatím vede :-)
Ahoj,
jsem na stejné lodi, pro příští sezonu chci pořídit nový malotraktor a mám vytipovaného Solise 26. Vidím, že u tebe vede Kioti cx2510, teď jsem si volal s prodejcem a cx2510 s hydrostatem je za 400k bez DPH :zapomel:

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 902
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Solis nebo Kubota

#12 Nový příspěvek od amatér »

Je to teda mazec, protože horko těžko jej dostaneš za tu cenu do konce roku. Když jsem kupoval svoji CK3310, tak byl za pár týdnů doma. Ten Solis je snad i skladem, jenom nevím, zda se dělá v hydrostatu.

Frenki190
Příspěvky: 4
Registrován: čtv lis 19, 2020 9:26 am
Bydliště: Bruntál

Re: Solis nebo Kubota

#13 Nový příspěvek od Frenki190 »

amatér píše: úte lis 02, 2021 4:31 pm Je to teda mazec, protože horko těžko jej dostaneš za tu cenu do konce roku. Když jsem kupoval svoji CK3310, tak byl za pár týdnů doma. Ten Solis je snad i skladem, jenom nevím, zda se dělá v hydrostatu.
Prodejce z Kioti říkal, že má všechny traktory skladem, mám se přijet podívat do Velkého Meziříčí a zkusit. Jenže to je léčka, protože já kdybych tam dojel a posadil se, okamžitě se zamiluju a vezmu ho klidně i na splátky :smich:

Solis 26 se dělá o roku 2021 nově taky s hydrostatem, je tam nějaký příplatek, ale cena bude kolem 300 i s DPH.

Zetor15
Příspěvky: 866
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Solis nebo Kubota

#14 Nový příspěvek od Zetor15 »

Tak ja jsem podobne dilema resil loni,ale chtel jsem neco kolem 30-40koni a byl jsem vyzkouset john deer,yanmar,kubota,kioti,solis,tym(zetor),Branson.
A ze vsech jmenovanych na me zapusobyla nejvice kubota a hned za ni kioti s john deerem. Nakonec jsem zvolil kioti z velkeho mezirici kdy me prislo nejsolidnejsi jendani a nemeli problem i s tak trochu nestandartnimy pozadavky ohledne dodani. Treba kubota ktera mi prisla jako uzivatelsky nejprijemejsi byla cenove bohuzel v zakladni konfiguraci i bez dane drazsi nez plne vybavena kioti a navic ani jeden ze dvou prodejcu co jsem kontaktoval nebyl moc vstricny co se prizpusobeni tyce. Vice mene chtely prodat stylem mame to a nebo tohle a pokud chcete neco jineho tak nas nezajimate. Vse jsem resel s hydrostatem a celnim nakladacem vcetne vyrovnavani lzice. Zatim mam najeto neco prez 40hod. a muzu rict ze jsem spokojeny a jedine co me trochu stve je maly vykiv predni napravy,ale to maji vsechny traktory v teto kategorii ktere jsem zkousel je to dano tim ze jsou uz jako nove konstruovane pro montaz a praci s celnim nakladacem....

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 902
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Solis nebo Kubota

#15 Nový příspěvek od amatér »

S tím malým výkyvem se nedá nic dělat, je to pro bezpečnost. Já mám na DK 6010 nakladač a u CK 3310 ne, tak jsem ty nálitky na přední nápravě toho malého odbrousil, aby se její výkyv zvětšil. Mám jej jenom do sekaček, tak tam o nic nejde, výrazně se zlepšilo chování v terénu, když jsem dříve nemohl najet na stráň ze šikma bez uzávěrky. V tom Velkém Meziříčí jsem kupoval už tři Kioti, opravdu si nemohu stěžovat.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - ostatní“