Solis nebo Kubota

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Zetor15
Příspěvky: 866
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Solis nebo Kubota

#31 Nový příspěvek od Zetor15 »

Gratuluji at to dopadne ke spokojenosti a radosti z noveho stroje.

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Solis nebo Kubota

#32 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

Frenki190: Mělo by to být to CX2510. Ještě jsem to byl ozkoušet, stále nebyla jistota jestli mechanika nebo hydrostat, ale s tím propojením pedál-plyn mi to tak nějak sedlo :-)
No a k ceně…. Když se mrkneš na jejich stránky, je tam u modelů vždy uvedena “cena od”, z čehož se dá vycházet, připočíst kola a DPH a tak nějak se to bude pohybovat.
Koukal jsem ještě na značku Branson, ale v této velikosti mají nižší krouťák a jsou min o 200 kg lehčí (typ 2505h), srovnatelný v tom je pak až myslím typ L3100h, ale to už je na mě moc velký stroj, i když cenově bude asi levnější a má víc koní, ale taky turbo, aby se ten výkon z menšího motoru dostal…

Marko 111
Příspěvky: 36
Registrován: sob zář 25, 2021 8:28 pm
Bydliště: Trenčin

Re: Solis nebo Kubota

#33 Nový příspěvek od Marko 111 »

HonzaKo77: Tak si rezervoval Kioti CX2510 ? Ja som zase rezervoval Kubotu B2261-Rops 9/9. Vaha je okolo 755 kg oproti Kioti 1000 kg. Kioti je ale drazsi. Solis je o dost lacnejsi aj tazsi ako Kubota, ale nejako ma odradza, že je to taky pozberanec, motor, sasi, prevodovka a ine kazdy od ineho vyrobcu. Nema to pevny zaklad ako Kubota, ktora si vyraba všetko sama, alebo vačšinu. Tak uvidim.

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Solis nebo Kubota

#34 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

No a na kolik u vás teda ta Kubota vyšla, resp jaký je rozdíl oproti Kioti?

Marko 111
Příspěvky: 36
Registrován: sob zář 25, 2021 8:28 pm
Bydliště: Trenčin

Re: Solis nebo Kubota

#35 Nový příspěvek od Marko 111 »

zdravim

Kubota je za 16 000 E a Kioti CX2510 18 000 E. Vykonovo su podobne aj rozmerovo, akurat Kioti ma vacsiu hmotnost. Ja som typ cloveka, ktory veri na Japonsku techniku, tak ako si kupujem japonske auta, tak si teraz kupim japonsky traktor. Kazdy nech si kupi to co si vyberie. Cinan mi nic nehovori. Solis, farmtrac tiez nic. Iseki su dost drahe a Yanmar u nas asi ani nie je.

martincichy
Příspěvky: 7
Registrován: úte lis 30, 2021 6:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Solis nebo Kubota

#36 Nový příspěvek od martincichy »

Ahojte, ja som zase pomaly ale isto rozhodnuty ist kupit farmtrac 22 alebo 26 (co je vlastne eckova kubota. Kubota rebrandovala farmtrac heritage aj vo vyssich vykonovych modeloch, a teda zakaznik kubkty si kupi farmtrac vyrobeny v Polsku)

Pracujem na vyrobno-obchodnej pozicii v polnohospodarstve, niektori moji klienti maji aj viacero farmtracov vo vykone 80-100 koni. Relativne jednoduche stroje, relativne spolahlive. S nahradnymi dielmi nie je problem.

Cena farmtrakov v Polsku je atraktivna. Momentalne je aj super kurz na polsky zloty. FT 22 je cca 7000 eur bez DPH. FT 26 je 8000 eur. To su katalogove ceny. A s Poliakmi sa dobre jedna.

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Solis nebo Kubota

#37 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

Marko 111: tak pokud je ten rozdíl opravdu takový, tak není o čem uvažovat a Kubota je správná volba. U nás to je myslím přesně naopak, Kubota je dražší, cena Kioti je prakticky podobná jako tady.

Marko 111
Příspěvky: 36
Registrován: sob zář 25, 2021 8:28 pm
Bydliště: Trenčin

Re: Solis nebo Kubota

#38 Nový příspěvek od Marko 111 »

martincichy: Vyzera to tak, že si predajca Farmtraka, nech sa ti teda dari v predaji. Ja s manželkou by sme si ani špendlik nekupili od Poliaka. Ja viem, že Kubota 2261 je vyrobena v Japonsku, šasi, motor, prevodovka je ich a som spokojny. Z čoho je vyrobeny Farmtrac to nech si každy domysli.

jojo7011
Příspěvky: 1064
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Solis nebo Kubota

#39 Nový příspěvek od jojo7011 »

V Polsku je lepsie kupovat traktor. Oni maju uplne inac nastavenu cenovu politiku. Ceny vyrazne dotuje stat z roznych programov eu. Furt maju dajke zaujimave dotacne programi pre podporu malych aj zacinajucich polnohospodarov. Zetor sa da kupit v PL aj o 1/3 lacnejsie ako u nas. Len u nas ten psychopat rozjebuje peniaze na loterie a poukazky pre dochodcov. Co sa tyka tych znaciek tak zlepenec ma praveze vyhodu oproti "plnokrvnikovy" v tom, ze ma lacnejsi servis, kedze mas na vyber z viacero alternativ. Aj svetove znacky ako DF, Lamborghini, Same, NH a pod. predavaju jedneho a toho isteho prefarbeneho zlepenca. Napr. novy Zetor Major a JD 5E je ten isty zlepenec len s inym motorom a kabinou ( a vybavou samozrejme ) aj cenovkou.

jean
Příspěvky: 2964
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Solis nebo Kubota

#40 Nový příspěvek od jean »

Napr. novy Zetor Major a JD 5E je ten isty zlepenec len s inym motorom a kabinou ( a vybavou samozrejme ) aj cenovkou.
Jo a spoločné majú to, že oba majú 4 kolesá a volant :roll: A to s tými dotáciami EU radšej bez komentára.

jojo7011
Příspěvky: 1064
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Solis nebo Kubota

#41 Nový příspěvek od jojo7011 »

Predna naprava, zadny most, prevodovka je Antoio Carraro z Indickeho zavodu a zbytok je uz individualny. Tuto platformu zdiela viacero znaciek traktorov.

Marko 111
Příspěvky: 36
Registrován: sob zář 25, 2021 8:28 pm
Bydliště: Trenčin

Re: Solis nebo Kubota

#42 Nový příspěvek od Marko 111 »

Ani by som nepovedal,že v Polsku su lacnejšie traktory. Napriklad Kubota B2261-R u nas vyjde na 15990 eur a v Polsku 97183 Zl čiže 21160 eur !!! U nas je lacnejši o vyše 5000 eur !!!. Potom si strč tvoje Polsko vieš kde.
Solis 26 vyjde v Nemecku a v Rakusku 7990 eur bez DPH. To je oficialny cennik na webe. V Polsku, Cechach a u nas cennik nie je. Potom si dileri vymyšlaju ceny a akože dava zlavu, ale to su klamstva ako oklamať zakaznika !!! A že je Zetor Major v Polsku lacnejši? Na Slovensku polnohos. spoločnosti kupuju napr. John Deere, Case, New Holland, Massey, Deutz atd. mašiny, ktore vedia makať. Ja na poliach vidim iba tieto značky a tam je cena uplne odlišna.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Solis nebo Kubota

#43 Nový příspěvek od ladiki »

v každé zemi mají prodejci jiná pravidla, která určuje management výrobce. Pokud zjistí, že např. v SK je třeba zvýšit prodej malotraktorů, tak takto nastaví i ceny. V připídě konkrétního modelu se proto mohou ceny v okolí CZ značně lišit... ;-)

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Solis nebo Kubota

#44 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

Marko 111 píše: ned lis 28, 2021 6:46 pm HonzaKo77: Tak si rezervoval Kioti CX2510 ? Ja som zase rezervoval Kubotu B2261-Rops 9/9. Vaha je okolo 755 kg oproti Kioti 1000 kg. Kioti je ale drazsi. Solis je o dost lacnejsi aj tazsi ako Kubota, ale nejako ma odradza, že je to taky pozberanec, motor, sasi, prevodovka a ine kazdy od ineho vyrobcu. Nema to pevny zaklad ako Kubota, ktora si vyraba všetko sama, alebo vačšinu. Tak uvidim.
No já když poptával cenu té tvé kuboty tady u nás v ČR, tak jsem se nestačil divit. Asi se jich tu prodává moc, tak je cena dost vyšroubovaná…. ale že bych jich tu kolem moc viděl, to se říct nedá. U nás v Brně se hodně na údržbu chodníků a zeleně pořád často objevují yukony, ale teď jak napadl sníh, jsem zahlédl pár novinek… z dálky jsem si říkal že hodně podobné tomu Kioti, ale jak jsem se schválně otočil a vrátil, tak to byl Branson. A podobných jsem tu po ulicích zahlédl víc, ale už teda bez kontroly typu :-)

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: Solis nebo Kubota

#45 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

Tak dnes nám tu na sněhu řádily Kuboty 2: jedna B2650 a druhá B2420, s pluhem a sypačem, samozřejmě i s budkou. Takže tu jsou :-)

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - ostatní“