Polaris/Barrus D-BAT 400

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Polaris/Barrus D-BAT 400

#1 Nový příspěvek od Wyky »

Zdar všem. I přesto, že vím, že je malá šance, tak to zkusím. Má tu někdo tento stroj? Je to původně Polaris, v Barrusu v UK do toho montovali motor Yanmar L100 o výkonu 10PS a dodávali to do několika armád po světě. Já ho mám nově z britské armády a peru se s brzdami a elektroinstalací, nějak mě nechtějí poslouchat.
Jinak je to opravdu pracovní stroj. Jede pomalu, ale pořád. :smich:

michal1945
Příspěvky: 109
Registrován: sob zář 26, 2020 5:33 pm
Bydliště: Brno

Re: Polaris/Barrus D-BAT 400

#2 Nový příspěvek od michal1945 »

máš to na značkách ? to je jednoválec dyzl vid .

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: Polaris/Barrus D-BAT 400

#3 Nový příspěvek od Wyky »

Na značkách to není, ani nemůže být. Vyřazenka z armády. Je to 1V diesel. Když se tomu dá plnej, tak to zní jak nasraná vibrační deska. :smich:

michal1945
Příspěvky: 109
Registrován: sob zář 26, 2020 5:33 pm
Bydliště: Brno

Re: Polaris/Barrus D-BAT 400

#4 Nový příspěvek od michal1945 »

tak já mněl Polarise taky 200, jednobuch , byl pomalej , ale nic ho nezastavilo ,jenže byl lehký a já jej používal hlavně jako tahač , a tak s 280 kg + mých 80 ,toho moc neubrzdil a v kopci hrabal ale motor ani nezpomalil.Brzdy nic moc , Ted mám yamahu Gryzly , ta váží 380 , ale ty brzdy! Asi to není určené na to na co to používám ale když topím dřevem ,tak musí makat

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: Polaris/Barrus D-BAT 400

#5 Nový příspěvek od Wyky »

Tak díly na brzdy jsem sehnal všechny (manžety, novou páku, průtočné šrouby a oka). Peklo jsou tedy všechny šrouby v palcích. Nechápu, že do anglosaského světa ještě nedorazila normální a jednodušší metrická soustava, protože jak mám poznat, kurva, že ten šroub je 9/16" a ne 5/8". :zly: :zly:

michal1945
Příspěvky: 109
Registrován: sob zář 26, 2020 5:33 pm
Bydliště: Brno

Re: Polaris/Barrus D-BAT 400

#6 Nový příspěvek od michal1945 »

to co říkáš je zajímavý , já dělal ( do r.2012) servis lodních motorů ,Mercury i Johnson a skůtry Polaris jsou americká produkce .K nám do evropy se vozily metrické verze . Pro americký trh, jsou ale v palcích , a ty si sem lidi dost vozily , byly tam ty jeté motory, fakt za babku.ALE, při školenich, jejich mechoši i instruktoři (palcoví) nemohli přijít na jméno metrické soustavě , prej kdo se v tom má vyznat ! - Rada- když je to tvoje , tak si to přeřež na metriské závity , aspn ty co máš rozdělaný .V motoru bych to nedoporučoval ,,

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: Polaris/Barrus D-BAT 400

#7 Nový příspěvek od Wyky »

Myslím hlavy šroubů. Závity mě zas tak netrápí, kde byl poškozenej, tam jsem ho opravil, závitníky mám. Ale sada očkoplochých palcových klíčů je za 2kKč minimálně (aby jich tam bylo víc, jak 9) a o ceně za palcovou golu ani nemluvím.

michal1945
Příspěvky: 109
Registrován: sob zář 26, 2020 5:33 pm
Bydliště: Brno

Re: Polaris/Barrus D-BAT 400

#8 Nový příspěvek od michal1945 »

ty palcové klíče jsou neskutečně drahý . Je to zajímavý a z mého hlediska neprofesonální, ale amici servisáci , používají hodně francouzké klíče ,to u nás neuvidíš ,Drž se , prostě máš raritu :)

peb
Příspěvky: 83
Registrován: čtv říj 24, 2013 10:27 pm
Bydliště: Praha

Re: Polaris/Barrus D-BAT 400

#9 Nový příspěvek od peb »

Tak ja tedy nevim, sam mam, ale hned asi druhy odkaz - 12 ks / 700 Kc. Co cekat za kvalitu netusim, treba te to uspokoji.

https://www.mojedilna.cz/sada-ockoploch ... s-bgs-1195

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - ostatní“